Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Devitalizace na lidech na půl roku končí

Vědecká rada ministerstva zdravotnictví na půl roku zastavila testy, které ověřují účinnost devitalizace. To je metoda léčby rakoviny. V dubnu komise rozhodne, zda se podvazování nádorů na lidech obnoví. Řekl to předseda rady Jan Dvořáček s tím, že v následujících několika měsících se budou vyhodnocovat výsledky u těch pacientů, kteří již devitalizaci podstoupili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Věra

devitalizace
Není možné zveřejnit počet pacientů, které tato metoda zachránila? Kolik jich vlastně je. Uveřejnit i jejich vlastní názor, jak se cítí, jak vše probíhalo?
0/0
4.1.2002 11:59

Katerina

devitalizace
prvni bych si rada precetla prispevky, abych se pripadne neopakovala, ale to absolutne nefunguje, takze si nejsem jista, jestli ma smysl v tomto pripade vubec nejaky komentar napsat, kdyz si ho stejne nikdo nebude moci precist. Ale kdyby precejenom, tak samozrejme slibnou metodu podporuji. Neublizi, nestoji skoro nic ve srovnani s chem. terapii a ozarovanim. Branit tomu muze jen jesita a prospechar na funkci, kde bohuzel muze rozhodovat Preji vsem tem, kteri prave ted zjistili, ze maji rakovinu,aby tuto metodu mohli vyzkouset hned a ne az kdyz se moci pani rozhodnou, to uz asi bude skoro pozde na dobre vysledky. Cloveku, ktery ma umrit uz zitra, asi tezko nekdo pomuze. Zazraky se nedeji. Kata
0/0
4.1.2002 10:12

Pavel

Nenechme se zblbnout !!!
Jsem rád, že si lidi dokáží udělat vlastní názor. Nedokážu si představit jiný a rafinovanější postup farmaceutické lobby, jak celou věc zamlžit. Tvářit se, že mi jde o pacienta a přitom jenom jako hyena počítat zisk z prodeje drahých farmak. Ještě se asi nikdo neodvážil učinit průzkum veřejného mínění, jestli se má pokračovat v devitalizaci. Možná by se potom zjistilo, že proti jsou jenom lidi zainteresovaní na prodeji cytostatik. (Nebo že by lobby zasahovala i do agentur?) V tomto mimořádném případě bych byl třeba i pro referendum, jestli se má udělit vyjímka při posouzení legality používání tohoto léčebného postupu.
0/0
20.11.2001 23:31

Robert

Setkání - devitalizace
Více se můžete dovědět na setkání 11.10.2001 v Praze. Další informace: http://www.pacienti.cz/dcInvKo1.htm http://www.pacienti.cz/devitalizace.htm http://devital.webpark.cz
0/0
4.10.2001 8:14

pavel sip

Devitalisace.
Znám tento postup jen z novin a to je málo na nějaké zhodnocení. Pokud si vzpomínám jednalo se o nádory střev a kůže. Nádorů je ale celá řada a liší se značně od sebe přinejmenším biologickým chováním. Výsledek nedávných pokusů s devitalizací ale je zřejmý a při vší bídě vcelku positivní. Nedošlo k předpokládané sepsi z ponechání podvázaného nádoru. Myslím, že metoda nekončí, ale bude se dále zkoušet na zvířatech. To bych považoval za docela rozumný nápad, tam lze bez rizika stanovit, kdy tuto metodu má cenu aplikovat a kdy ne, na které typy nádorů a jakým způsobem. Pak si myslím, že stávající pokusy odpověděly přinejmenším na otázku, že se metoda nehodí pro léčbu pokročilých stadií onemocnění po chemotherapii. Jak čtu dosavadní příspěvky, dobrovolníků na pokusy by se našlo dost. Zbývá jen vyřešit drobnou forenzní otázku: jak zařídit, aby mě po případu, který se nepovedl ( a ty nutně musí být, i kdyby to byla ověřená a zaběhnutá metoda ) nemohl nikdo honit po soudech. P.S. není někde o této metodě něco podrobnějšího napsáno než jen mediální senzace? Rád bych se s tím seznámil.
0/0
3.10.2001 16:31

Ing. Drahomír Stanke

Co brání dalšímu zkoušení devitalizace ?
Opravdu nechápu, proč se mají zastavit další zkoušky. Ze stavajícího ověřování jednoznačně vyplynulo (a potvrzují to i její odpůrci), že devitalizační zákrok pacientovi nemůže přímo uškodit. Obávaná sepse se nevyskytla. Proč tedy nelze postupovat tak, že se provede devitalizační zákrok i s tím, že se všemožně podpoří imunitní systém a pak se měsíc počká na reakci organizmu. Podle MUDr. Fortýna po této době už lze posoudit, zda zákrok má naději být úspěšný. Pokud k žádné pozitivní reakci nedojde, nechť se pokračuje v léčbě dosavadními způsoby. Tímto způsobem se maximálně ztratí měsíc času, nic víc. Myslím si, že ve většině případů to je akceptovatelná cena. Podle současných reakcí odpůrců devitalizace se zdá, že si pouze hledají záminky jak pokusy zastavit a nepřijít tak o dobrý "kšeft".
0/0
3.10.2001 12:23

Bluff

Právo volby
Zajímavé je, jak stejní lidé, kteří říkali,že každou metodu je třeba zkoušet dlouhodobě již po 6 měsící hovoří o tom, že je tato metoda neúčinná. Opravdu zvláštní. Zvláště je-li testována na beznadějných případech, jak sami tvrdí. Je jasné,že tuto metodu povolili jen pod tlakem veřejného mínění. Podle mně jsou skutečným argumentem peníze. Lěčba rakoviny je velmi drahá a nemocnice a tím i lékaři na tom vydělávají, tak proč by se o tento zdroj příjmů připravovali... Zapomínají, že lidé mají (nebo by aspoň měli mít) právo se rozhodnout sami o svém zdraví a způsobu léčby s vysvětlením všech kladů i rizik. Mengele se nikoho neptal, takže tohle srovnání je naprostý blábol.
0/0
2.10.2001 12:21

Bluff

Re: Právo volby
Abych nekřivdil jen lékařům a nemocnicím, na rakovině vydělávají jistě mnohem více výrobci léčiv a všech těch složitých chemoterapických zařízení.
0/0
2.10.2001 12:24

BOBO

Re: Právo volby
Správně jste nazval , že " neúčinnost " devitalizace je závislá na penězích , které farmaceutické firmy získávají na svých výrobcích , vnucujících přes úplatky doslova všem - někdy i velmi málo chápavým lékařům , kteří doslova tyto " vědecké " metody na pacientech realizují !!! Že farmafirmy z těchto peněz " financují onkologickou lobby " , která " další zařídí " na MZ a ta dále ve zdravotnických organizacích . POKUD NEBUDE DOVOLENO PACIENTOVI SI DOBROVOLNĚ VYBRAT NEJEN ZPŮSOB LÉČENÍ , ALE I LÉKAŘE , KTERÝ BUDE MÍT OFICIÁLNĚ MOŽNOST PROVÁDĚT DEVITALIZACI , DO TÉ DOBY JE MOŽNÉ DOSLOVA MLUVIT O SICE " VĚDECKÉM " , ALE O LEGALIZOVANÉM " , NENÁPADNÉM ", BEZPRECEDENTNÍM A POMALÉM VRAŽDĚNÍ PACIENTŮ !!! Jsou to určitě tvrdá slova , ale dosavadní chování onkologické mafie zašťiťované MZ , jiný závěr nedovolují !!! Navrhuji tyto mafie a jejich uplacené , statém a zákony chráněné poskoky zatřídit mezi teroristy , kterým celosvětové civilizované lidstvo nyní vyhlásilo válku . Jaký je rozdíl v tom , že někde zahyne 1x za rok několik tisíc lidí během krátkého teroristického útoku a nebo několika tisícům mrtvích v průběhu celého roku díky finanční chamtivosti ( česky se říká nenažranosti ) výše uvedených skupin našich spoluobčanů ? Rozdíl mezi nimi a teroristy tu je : sami sobě si vytvoří takové zákony , které jejich počínání legalizují . A protože celá kauza o devitalizaci je natolik s přibývajícím časem průhledná a že nenajdete nikde žádný komentář lékařů na obranu " vědeckých " metod na toto téma , o které já jsem přesvědčen , že by měla být uznána jako alternativa k léčbě nádorů , nezbývá než konstatovat , že medicína v těchto případech porušuje tu nejzákladnější lékařskou etiku , na kterou každý absolvent medicíny přísahá !!! Medicína se přizpůsobila tržní ekonomice . Pacient se stal zdrojem velmi dobrých výdělků . A to se nestydí lékaři hrozit stávkami , jak si málo vydělají . Troufám si tvrdit , že dobrý lékař , stejně jako každý jiný dobrý odborník ve svém oboru , se nemusí o výdělek obávat . Zákazníci - pacienti to rozpoznají sami , jako všude jinde !!! O dobrém lékaři s úspěšnými léčebnými metodami se dovíme bez ministerstva zdravotnictví , lékařské komory , " vědeckých onkologů " apod. stejně dobře , jako o dobrém automechanikovi na opravy automobilů , řízených PC . Každý odborník si své místo vybuduje SVOU prací a ne pomocí lobbování a vydírání nejbezbrannějších - pacientů .
0/0
2.10.2001 22:35

Monika

Devitalizace?
Přesně podle pořekadla, vlk se nažral a koza zůstala celá. Devitalizaci naši odborníci povolili, ale jakou? U téměř beznadějných pacientů a ještě podvazování nějakých vedlejších nádorů. Takto si devitalizaci Dr. Fortýn nepředstavoval. Nevím proč se naši onkologové tak brání novým metodám, budou tak dlouho otálet, až veškerou slávu shrábne někdo jiný.
0/0
2.10.2001 11:17

VT

Prava pacienta
jsem si precetla v nemocnici. Ma byt informovan tak, aby pochopil o co jde a mohl se rozhodnout. Cena informace je v jeji rychlosti. Zvlast u nemocnych. Jakou cenu ma duvera pacienta v lekare a nadeje? Kdyby doktori nebyli arogantni, lecitele by se neuzivili a nemuseli by je zakonem zakazovat. Devitalizace je logicky vysvetlena metoda bez zarikavani a vypada nadejne. Nejak to vsecko souvisi se vsim. Hlavne s temi penezi.
0/0
2.10.2001 7:28

Cyril

Re: Prava pacienta
To je trefa, s tou arogancí. Neznám jinou profesní skupinu, kde by bylo tolik namyšlenejch a přitom frustrovanejch lidí. Zkuste nějakýho průměrnýho doktora oslovit příjmením - bez titulu! Je to výbornej testík.
0/0
4.1.2002 10:33

BOBO

ÚSPĚŠNÁ DEVITALIZACE - strašák pro ministerstvo zdravotnictví a další mafie
Jak je možné , proč ze strany oficiálních míst není evidentní zájem o řádné ověření devitalizace . MUDr Fortýn vykonal touto metodou neskutečně velké množství pokusů na zvířatech , u kterých zjistil , na kterých typech nádorů je tato metoda účinná a tu také , bohužel " tajně " provedl velmi úspěšně i na lidech . Ti lidé jsou dneska známí - žijí , MUDr Fortýn bohužel , nebo bohudík už ne ( jinak by na něj " vědečtí onkologové " podporované MZ , podali trestní oznámení )!!! Veřejnost , která je nakloněna i k jiným , šetrnějším a zřejmě , u některých typů nádorů , úspěšnějším způsobům léčení než jsou klasické operace s následující chemoterapií , donutila oficiální místa , aby se tato metoda , i přes očividnou snahu , neututlala . Když už se muselo přistoupit k léčení nádorů , vybrala " nestranná komise " záměrně " polomrtvé " pacienty , kteří to již měli spočítáné ( vědecké léčebné metody včetně aplikace chemoterapie , již byli na nich neúspěšně vyzkoušeny ) !!! " Uspěšný " výsledek tak byl doslova dopředu pojištěn - snad přímo zaručen . Něco takového v lékařské etice přece nemůže mít místo ! Byl by to zázrak , kdyby se některý z těchto pacientů vyléčil . Opravdu většina pacientů kupodivu ještě žije . Někteří budou z této skutečnosti asi nervozní . Jinak už by byl ortel nad touto metodou jasný . Takže musíme počkat , až se naplní představy " vědeckých onkologů " !!! Je to záměrný , neskutečný a nemorální kalkul , jako-by fanatických zastánců stávajících metod , spíše zřejmě podporovaných farmaceutickými mafiemi . Věřme , že se stanou zázraky a ti lidé se uzdraví . Jinak s " vědeckými onkology " v této době nikdo " nehne " . Dokonce se člověku vkrádá na mysl šílená myšlenka , čeho jsou tito onkologové schopni , aby ještě zbývajícím žijícím pacientům , při dokázání neúspěšnosti devitalizace , z tohoto světa , " pomohli " !!! V souvislosti s touto problematikou neustále národ " důrazně krmí " , že pokusy se mají dělat na zvířatech , ale ne na lidech . Ovšem pacienti " připravení " pro devitalizaci , už ale vědecky uznávanou léčbu , měli za sebou . Tyto NEÚSPĚŠNÉ , leč OFICIÁLNÍ léčebné metody - POKUSY NA LIDECH NEVADÍ !!! To prý pokusy nejsou . O čem nás tito vědečtí lékaři hloupě přesvědčují . Nejsme všichni stádo blbců . Když se nepovede léčení devitalizací , tak je to stejný pokus , jako neúspěšná chemoterapie . Myslí si , že to tak každý pochopí . Ale nechejte každého , ať si může vybrat metodu . Přece i ten lékař provádějící devitalizaci , je stejně odpovědný za zdraví člověka , jako každý jiný lékař . Lékařská etika se " NĚKDE " zastavila . Podpořme opravdové lékaře v boji o léčení pacientů " novými " metodami , bohužel jednoduššími a hlavně několikanásobně levnějšími !!! NĚCO TADY ŘÁDNĚ , ALE ŘÁDNĚ SMRDÍ - A HODNĚ ODSHORA !!!
0/0
1.10.2001 22:38

JR

Re: ÚSPĚŠNÁ DEVITALIZACE - strašák pro ministerstvo zdravotnictví a další mafie
Opravdu ti lidé žijí? Četl jsem již z několika zdrojů o výběru pacientů, kteří měli za sebou "vědecky ověřené léčení". Když jsem to četl, nemohl jsem se ubránit otázkám:"KOLIK STOJÍ CHEMOTERAPIE?" a "JAKÝ BY MĚLY ASI ZÁJEM VÝROBCI LÉKŮ PRO CHEMOTERAPII, KDYBY SE UKÁZALO, ŽE TO JDE I BEZ NÍ?" Třetí otázku ohledně otevřené kapsy si určitě každý domyslí.
0/0
2.10.2001 8:43

Stanislav Mach

Devitalizace a argumentace proti ní
V televizi jsem před časem s překvapením slyšel akademika Klennera,který řekl, že výsledky devitalizace na prasatech nelze přenášet na lidi též proto, že prase žere něco jiného než člověk. Dnes jsem viděl předsedu Vědecké rady ministerstva zdravotnictví. Řekl, že poslední pokusy na lidech prováděl Mengele. Mengele prováděl pokusy na vězních proti jejich vůli. Prase i člověk jsou všežravci. Transplantace některých prasečích orgánů jsou prováděny. Když Pasteur aplikoval svou na lidech neodzkoušenou vakcínu proti vzteklině, hrozila mu v případě neúspěchu gilotina. Barnard transplantoval lidské srdce také první. Oba riskovali a pomohli lidem, kteří se dobrovolně rozhodli riziko postoupit. Postoj vědecké rady MZ považuji za nevědecký.
0/0
1.10.2001 21:48

EVZEN HOLUB

pokusy v kanade
To by mi este chybelo. Me uz pronasledujou nejaky myndzaci ktery ze me chtej udelat puk na hokej.
0/0
1.10.2001 21:29

kadison

Re: pokusy v kanade
ty bys byl spatnej puk. MORACI maji tu nevyhodu ze jsou na nic. Bilej je clovke, cernej je clovek a jestli je neco mezi tim, to musi byt jedine zvire.
0/0
1.10.2001 21:43

kadison

Re: Re: pokusy v kanade
tim chci rick, ze ani na ten puk se nehodis.
0/0
1.10.2001 21:44

Mr Zloduch

CD ROM
Holub by se dal průmyslově zpracovat tak, že by se přejel parnim válcem a byl by z něj CD ROM.
0/0
1.10.2001 21:51

kadison

Re: CD ROM
to mas pravdu, ale napred bych z neho stahnul vsechno to zlato co nacoroval.
0/0
1.10.2001 21:55

kadison

rom
"ROM z TORONTA" utekl do canady, tak to nemame na kom zkouset, ale to by se vlastne delal krok zpet, my to chceme zkouset na lidech a ne na zviratech.
0/0
1.10.2001 19:43

Najdete na iDNES.cz