Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Město dalo přednost parku před domem

Silný německý investor Woteg-Group, který už téměř rok usiluje o výstavbu víceúčelového domu na náměstí Míru ve Zlíně, dostal od městských zastupitelů červenou. Veřejnost se tak bude moci i nadále těšit parkem, který město vybudovalo na místě, kde stály prodejní buňky. Zastupitelé návrh Wotegu, který zpracoval akademický architekt Zdeněk Plesník, nepodpořili z mnoha rozličných důvodů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel Velecký

náměstí Míru
Mimochodem- na náměstí Míru je víc než veklá proluka v jihovýchodní části. Němci by se eventuelně domluvit s majiteli tohoto pozemku kteří svého času chtěli bourat záložnu a postavit si tam nějaký pořádný barák, který je na tomto místě víc něž potřebný.
0/0
1.10.2001 11:03

Josef Kotlář

Re: náměstí Míru
Pane Pavle, jenom drobné upřesnění. Ta velká proluka se nachází v severovýchodní části námětí Míru a ne v jihovýchodní, jak jste mylně uvedl. S Vaši návrhem - dohodnout se s majitelem tohoto pozemku - samozřejmě souhlasím. S úctou, Josef Kotlář.
0/0
1.10.2001 13:17

Petr

Je to někde horší?
Za to u nás v Mostě by jistě dostaly přednost prachy. Vedení našeho města vidí jen prachy, prachy a prachy. Nestaví se tu nic jiného, než komerční objekty a vily. Stromy ustoupily supermarketu, který byl vybudován jen pár kroků od jiného. Parky jsou často poničené, okrasné bazény v nich nefunkční. Za to se tu bude brzy platit snad i za chůzi po veřejném prostranství. V žádném jiném městě jsem neviděl, aby si lidé museli platit za parkování na sídlišti před panelákem, kde bydlí. Ten, kdo neplatí, nezaparkuje na poloprázdném parkovišti před svým domem, přestože řádně platí daně. Ten, kdo neplatí, jako by nebyl občanem města.
0/0
30.9.2001 22:47

Josef Kotlář

Re: Je to někde horší?
Mohu Vás ujistit pane Petře, že i zde ve Zlíně obdrželi někteří z lidí na "správných" místech "prachy", jak Vy nazýváte incentiva, která ve většine případů napomůžou při důležitých rozhodováních. Naštěstí v tomto konkrétním případě to nebyla dostačující výše tohoto incentiva a naštěstí si zlínská radnice zavčas uvědomila, že nemůže jít proti vůli svých občanů, kteří ji dlouhodobě živí. Pro Vaši informaci, se proti stavbě objektu postavilo přibližně 80-90% občanů města Zlína a pouze zcela mizivá minorita se stavěla za postavení polyfunkční budovy, která by odstranila krásný a lidmi tolik potřebný parčík ve středu města. A ještě k přiblížení skutečností je třeba dodat, že dlouhodobě se plánuje z odkloněním dopravy ze středu města (pravě tam, kde se měla nacházet nová zástavba!) a tudíž dopravní obslužnost k budově by byla velmi limitovaná. Skutečně aplauduji zastupitelstvu města Zlína, že se nenechali (alespoň ve své většině) ovlivnit finančními podbídkami ze strany investora(-rů) a rozhodli tak, jak rozhodli. Pevně věřím, že "Baťův" Zlín zůstane i nadále baťovým zeleným zlínem! S pozdravem Váš, podnikatel ze Zlína.
0/0
1.10.2001 8:47

Najdete na iDNES.cz