Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Techniky čekají za kulomet tresty

Přísné tresty čekají podle ministra Tvrdíka dva mechaniky z letecké opravny v Brně, kteří v září zavinili ztrátu čtyřhlavňového kulometu z bitevního vrtulníku Mi-24. Nejpozději do konce příštího týdne oba potrestá, z armády je ovšem nevyloučí. "Jejich odpovědnost potvrdilo vyšetřování. Vyvodím proti nim druhý nejvyšší možný trest v rámci mé zákonné pravomoci, po něm už je jen vyloučení z armády," uvedl ministr obrany Jaroslav Tvrdík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

legrochat

voják Švějk
je byt Vojna u Švejku, ale trestat tyto techniky, lze samožřejmě trestat jinak, třeba prospěšnou veřejnou prací ale ne takovým divadlem, a co těm co jim ukradly světla z toho vraku, diky jemu v Praze je bordel v dopravě !!!!!, stejně není ozbrojen a kdyby terroriste chtěli něco podnikat tak určitě budou mit další RPG-75 a tyto BVP jsou uplně na nic ( na h.... ). tak doufám že Tvrdík má krásnou postavu (což osobně se mi moc libi) rozum dobrou IQ....
0/0
19.10.2001 15:50

zv

Spoluvinik je pilot.
Predletova priprava zahrnuje ty body,ktere jsou na te velmi dobre,kazdemu pilotovi,zname listine.Jestli pilot tuto nebral v uvahu a nasedl,nastartoval a odletel,je vina na jeho strane!Nedbalost tohoto druhu nevede jenom ke strate "naradi",ale k vetsim nehodam.Veskere spoje,zajistene pojistkami,by si mel kazdy pilot,uz v jeho vlastnim zajmu,pred letem zkontrolovat.Tato obchazka kolem stroje zabere pomerne malo casu.
0/0
15.10.2001 23:01

Jiří Havelka

Co s armádou
Kdysi jsem propagoval, že jediná cesta v naší armádě je cesta Fénixe. Tedy ze dne na den zrušit a pak se pokoušet vytvořit ji znovu, štíhlejší, bojeschopnější a směřovanou na to co nás skutečně může potkat. Od té doby jsem svůj postoj přehodnotil. Armádu je třeba zrušit, většinu politiků kteří do ní kecají je třeba postřílet, veškerou techniku je třeba vyházet a pak teprve začít hledat cesty jak vytvořit životaschopnou bojovou jednotku, která by se třeba jednou mohla stát pravidelnou armádou. Bohužel ale nejsme na ostrově uprostřed tichého oceánu, kde bychom si danou cestu mohli dovolit. Upřimě je mi líto každého, kdo se snaží tento začarovaný kruh rozetnout a přitom nemá mandát k výše popsané cestě.
0/0
12.10.2001 18:54

Worldpolice

Re: Co s armádou
Havelko Havelko, ty jsi toho tady uz napsal, a vzdy to byly nicnerikajici kraviny. Tak jako tato.
0/0
14.10.2001 17:19

Sidney

A blaničtí spí....
Čechy musí být zapojeny, kdyby na sůl nebylo...Nejdříve to byla Waršavská Smlouva...Že..?? Pak chvíli nic, a teď NATO...Že se na to nevyto... P.S. Když dojdou náboje, hází se i kulometem.. (Stará husitská tradice)
0/0
2.10.2001 2:53

Sova

Neni to tak zle...
Neni to tak zle s ceskou armadou, jak pisete, vzdyt si po pristani vsimli, ze jim chybi kulomet a hned ho sli hledat a necekali az na pondeli. No nejake mouchy ma, ktere by mohli zavidet i v Kocourkove jako napr. sestreleni vlastniho letadla zevnitr /ministrem obrany/ ve Svedsku, nebo ze nebe hlidaji 4 historicke stroje. Amici to dobre vedi, proto od Evropanu nechteji zadnou pomoc.
0/0
2.10.2001 0:37

Worldpolice

copak so myslite...
To co se odehrava v armade , to neni jen na ni omezene, to se odehrava vcele ceske spolecnosti, v te politicke, hospodarske i obcanske. Jenze Cesi to vidi jen u armady . Vidi jen co chteji. Nechteji si prupustit, ze skoro kazdy Cech je soucasti tohoto velkeho bordelu .
0/0
30.9.2001 0:10

Oldřich Nový

Bin Ladina na vás...!!!
0/0
29.9.2001 11:20

Jan Subrt

Kulomet už se našel
To přesně odpovídá současné mentalitě lidí v CZ! Kulomet odpadne, vlak se srazí s jiným ("pouhé" přehlédnutí semaforu),autořidič přejede dítě na přechodu, řítě se íékm rychlostí (ON je panem silnice!), poslanci za nic nezodpovídají (ani za své činy mimo parlament) atd. atd. Kam zmizela odpovednost a disciplina našich dědků a otců? Máme ještě jiný zájem než o "pohodu" a "peníze"(lehko získané)? Vyžadujeme práva demokracie, odpovědnost jiných, ale sami? Demokracie ale znamená nejen PRÁVO, ale také POVINNOSTI. Ktěm patří i disciplina a zodpovědnost v jednání a celém životě. Jan Šubrt, Švýcarsko, 8302 Kloten
0/0
29.9.2001 11:06

Petr

Re: Kulomet už se našel
Tak tohle mně přesně scházelo. Aby nás začal nějaký Čecháček žijící v zahraničí poučovat o morálce. Vážený pane, jestli hodláte kritizovat mentalitu lidí v ČR, tak mluvte o mentalitě NĚKTERÝCH lidí v ČR. To je rozdíl. Pokud házíte všechny do jednoho pytle, mluvíte tím i sám o sobě. Přece si nemyslíte, že právě z Vás ta "hnusná česká mentalita" odpadla, jakmile jste překročil hranice. Kdepak, ta je zažraná pěkně hluboko a projevila se právě ve Vašem příspěvku. Jinak to ale jako lekce občanské nauky pro základní školy bylo dobré, sice několik ohraných frází, ale dobré.
0/0
29.9.2001 15:13

Posleda

Re: Kulomet už se našel
Pane Šubrte, nezodpovědní bordeláři se najdou všude. Jestlipak také píšete podobně "ostré" dopisy do rakouského (i talského atd.)tisku, aby tamní nezodpovědní řidiči přestali ohrožovat provoz v rakouských tunelech? Pokud vím, žádnou ze série posledních nehod v rakouských tunelech nezavinil český "pán silnic", naopak při té loňské nejhorší zachránil český řidič autobusu několik dalších řidičů při tom, když se mu podařilo jako jedinému vycouvat. Tím, že se zřeknete svého původu, se z vás pravý Švýcar rozhodně nestane! I když, absence smyslu pro humor, kterou jsou Švýcaři pověstní, už se u vás rozhodně projevila.
0/0
1.10.2001 17:19

Richard Vaňkát - Praha

Kdo víc škodí?
Často se v poslední době hovoří a píše o bezpečnosti sportovního a ultralehkého létání v našem vzdušném prostoru. V tomto směru si zvláště nevybíravě počínají některá média,např. televize NOVA se svými upravenými reportážemi a někteří "zasvěcení" redaktoři nadepisující články "Kdo zastaví ultralehkou smrt" a podobně. Tito lidé vytvářející tuto kontraproduktivní kampaň vůči všemu co létá si ve své neznalosti letecké problematiky neuvědomují jak škodí všeobecnému letectví, i přes to, že naše letecké školy jsou ve světě velmi uznávány a naši sportovní piloti dosahují významných úspěchů na světových soutěžích ve všech disciplínách. Samozřejmě i zde platí, že kdo nic nedělá nic neskazí.A tak vzhledem k tomu, že se u nás létá hodně, musíme bohužel počítat i s leteckými nehodami, ať už jsou zaviněny selháním techniky nebo pilota. Důvody nehod a jejich následky jsou stejné jako když třeba vykolejí vlak,nebo řidič kamionu nezvládne zatáčku a projede rodinným domkem a podobně. Nikdo však nepranýřuje železniční a kamionovou dopravu. Ano, sportovní letectví patří k činnostem, které na sportovní piloty kladou vyšší nároky, ať na fyzickou kondici, teoretické znalosti či vlastní discilínu a dodržování leteckých předpisů. To může někdy přinášet určité nebezpečí, ale podobné je to třeba v horolezectví. Letecké nehody byly, jsou a budou, to je fakt.Ať už ve všeobecném letectví, či v armádě. Pokud bychom chtěli dejme tomu za poslední tři roky srovnat počet nalétaných hodin a počet nehod ve všeobeckém letectví a v naší armádě, jsem přesvědčen, že pohyb vojenských letadel nad našimi hlavami je velmi nebezpečný. Důkazem z poslední doby je havárie L-39 vinou neukázněnosti pilota, či ztráta kulometu z bitevního vrtulníku Mi-24. S napětím teď budeme čekat kdy z plně vyzbrojené zastaralé stíhačky Mig-21, které se teď v rámci bezpečnostních opatření prohánějí nad našimi hlavami, odpadne nějaká munice a co se stane. Naší bezpečnosti jistě prospělo, že pan ministr Schling využil situace v U.S.A a neváhal přihřát si svou politickou polívčičku zákazem létání všech sportovních letadel. Vzhledem k tomu, že státy EU nepřijaly ani vzdáleně podobné opatření k zajištění bezpečnosti svých vzdušných prostorů, nabízí se otázka zda je pan ministr opravdu muž na svém místě a zda by se neměl v zájmu nás všech poohlédnout po méně výnosném místě, kde by mohl méně škodit. Uvedený zákaz byl vydán až dva dny po tragedii v U.S.A a tudíž neměl žádný bezpečnostní význam. Poškodil letecké provozovatele a letecké školy ztrátou na zisku a poškodil dobré jméno všeobecného letectví v očích zahraničních partnerů. Tento nesmyslný zákaz zatím nebyl zrušen v plném rozsahu a to ani přes intervence Aeroklubu ČR, Letecké amatérské asociace, AOPA a mnoho otevřených dopisů adresovaných na ministerstvo dopravy a spojů. A tak se ptám otázkou v nadpisu. Kdo víc škodí? Letu zdar Richard Vaňkát
0/0
21.9.2001 10:20

Mira

kulomet
Ještě že jim z toho vrtulníku nevypadl pilot!
0/0
21.9.2001 9:19

Gryfon

Napad
Co zkusit poslat nejaky vojaky do USA do rezervaci? Mohli by se ucit hazet z vrtulniku Tomahawky a od australskejch domorodcu Boomerangy. A usetrilo by se za munici... zejmana bumerang se prece vraci... a safra, jen aby to nesejmulo i ten vrtulnik!
0/0
21.9.2001 9:13

vlastimil

kulomet
příčiny odpadu kulometu mohou býti různé , od selhání lidského faktoru až po destrukci materiálu ..... A to se může stát i v profesionální armádě , ale tam by měli mít vojáci zodpovědnost . Myslím si . že na tomto stavu se podílí naše vlády již od začátku 90.let . Známé heslo Pravda a láska zvítězí ... asi nebylo to pravé ořechové . Armáda musí mít peníze , aby mohla být kvalitně vyzbrojena , měli zájem v ní pracovat lidé odborníci a ti , kteří poravdu chtějí , ne jen odvedenci. Tvrdíku , držím palce !!!
0/0
21.9.2001 8:25

Martin

Re: kulomet
Tak to nesouhlasim - co maji zajem v armade pracovat. Znam minimalne 2 chlapce, kteri po upornem ukonceni stredni skoly (neni jim shury dano) a vojne vystridali dve-tri zamestnani (vcetne uradu prace) a kdyz zjistili, ze se musi pracovat, dali se k armade a ta je vzala vsema deseti. Ted se vali vetsinou doma, protoze v armade jim pri marozeni bezi plny plat a ne, jak je tomu u civilnich zamestnani. Jen tak dal.
0/0
21.9.2001 9:44

Údiv

Chytráci
Koukám, že je tady každej odborník na armádu. Tvrdíka lituju, protože s tím bordelem se velice těžko bojuje. Považuji ho za nejlepšího ministra obrany, protože se něco snaží dělat. Podobné věci se dějí i v daleko vyspělejších armádách. Není to dávno, co sundal amík stíhačkou lanovku atd. Pokud se na to někdo cítí, nechť běží dělat ministra sám.
0/0
21.9.2001 8:15

old

no to je krasa
ja se uz nicemu nedivim.padaji nam letadla, vlady,kampelicky tak proc ne kulomety. jestli si armada mysli ze takovy kulomet strilet bez pristroju nebude tak zepomela na ceske ruce.(a co teprv ceske nohy)uz zbyva jen prejmenovat brigadu rychleho nasazeni na brigadu rychleho vytazeni.jeste by zdravotnictvi usetrilo za antikoncepci.
0/0
21.9.2001 7:17

Lukáš

TVRDÍK
vypadal jako moudrý člověk, ale jenom vůl může říct, že: "Pokud zjistí, že selhal lidský faktor, tak vyvodí vážné personální důsledky"! A kdo by to jiný zavinil? Tvrdíku, ty blbče?
0/0
21.9.2001 6:53

Butcher

Re: TVRDÍK
Nechci se ministra Tvrdíka zastávat, ale ani on si nemůže dovolit jednoznačné závěry, ještě před ukončením vyšetřování. Ostatně už to skusil před pár dny (ZETOR) a narazil - tak si dává majzla. Jo a někde jsem tu četl že k armádě se hlásí ti co se nechytnou v civilu a maj sotva základku, no něco na tom možná je, ale osobně znám dva co to podepsali - oba jsou jsou přené opaky tohoto tvrzení.
0/0
21.9.2001 8:57

karber

Profesionálové v armádě?
Nenechte se vysmát. Profesionální armáda s českými Švejky se nebude o mnoho lišit od současné, snad jen v tom, že to bude stát více peněz.
0/0
21.9.2001 6:22

tajny agent ceske kontrarozvedky

nova taktika
bin Ladine obavej se sveho zdravi! kam se hrabou nejmodernejsi technologie na vytvor genialni ceske armady, jiste nacvicovali utok na beziciho bin Ladina z jeskyne, zadne rizene strely ci podobne ohrane veci z americkych filmu! my mame dumyslnejsi utocne zbrane - padajici kulomety! kdo by strilel po bezmocnem vrtulniku, skoda naboju, ale shodit na nekoho kuloment, opravdu nevsedne genitalni!
0/0
21.9.2001 2:29

ja_z_USA

hahahahaha :o)))
Ta nase armada stoji s prominutim za hovno,zruste ji drive nez bude pozde!!
0/0
21.9.2001 1:44

Karel Castka

kulomet
Cela nase armada je na hovno a mela by se zrusit. Buh chran EU pred nasi slavnou armadou. Je mi na zvraceni nejen z armady, ale i z nasi vlady, od ktere jsem nikdy neslysel rozhodne slovo.
0/0
21.9.2001 1:26

Karel Castka

kulomet
0/0
21.9.2001 1:20

petr

Rychlá armáda
Náhodou, armáda ČR lokalizovala crash site zero dříve než naši romští spoluobčané bažící po nějakém kile starého železa do sběru. A dokonce si ten šrot stačila včas odvézt. No to je přece co říct, ne? Ukázkový zásah jednotky rychlé reakce.
0/0
21.9.2001 0:13

Vrana

Re: Rychlá armáda
Dobry postreh. To az se provali v centrale NATO, tak se sice budou divit, ze jen tak padaj kulomety z nebe, ale bourlivy potlesk zazni az se dozvedi ze nase armada predbehla romske spoluobcany pri sberu srotu......britske SAS puknou zavisti.
0/0
21.9.2001 0:57

Anthony

NATO
Bůh ochraňuj NATO! Co nerozkradem, to poztrácíme. A nejlepší je, že zase "ono se to nějak jako samo od sebe....",takže zase nikdo za nic nemůže. Jenom ten materiál! Jenom ten materiál!
0/0
20.9.2001 23:46

Koukám

Zahodíme zbraně
Vašek Havel to říkal, láska zvítězí nad nenávistí, k čemu sakra kulomety
0/0
20.9.2001 23:38

xy

kulomet
huráááááááá, už se našel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
20.9.2001 23:16

Mikul

Re: kulomet
buh-vi co nasli!!??!!
0/0
21.9.2001 0:05

strelec

Citim se bezpecne.
No hura, kulomet se nasel, z predeslich zprav v tydnu jsem pochopil ze dokonce byli uvedey do pohotovosti i vsechny ctyri stihacky, ktere mame. No a ted uz mame i dva vrtulniky a jeden dokonce i s prisroubovanym kulometem. Bin Ladine, tes se, spojenci NATO se te neboji !
0/0
20.9.2001 23:15

hatapka

musim se smat
To je vazne peklo. Kocourkov ... Ted budeme muset pozorne sledovat oblohu, jestli na nas nepada kolo podvozku, pripadne neco jineho. Co kdyby ten vrtulnik nesl neco pekelnejsiho ? (FAB, ...) K te razi to mohl byt i 12.7mm ...
0/0
20.9.2001 23:04

jouda

Re: musim se smat
Ptal jsem se sve lebky, co by chtela vic, jestli ranu od 20mm kulometu nebo od 12.7 mm kulometu a musim s podivem konstatovat, ze rekla "to je mi uplne fuk" :) dobrou noc
0/0
20.9.2001 23:30

Redbox

:)
Tak to je cool !
0/0
20.9.2001 22:49

jouda

CZ PATENT # 53445376462958a beta1
nazev patentove prihlasky: letecky rotacni ctyrhlavnovy kanon s pomocnym padakem a varovnym majackem Prihlasovatel: Tvrdik&Co
0/0
20.9.2001 22:48

xy

kulomet
jak tak vidím co se tady děje, tak celej svět z nás musí mít pěknou prdel. Všichni se musí smát až se za břicha popadají. Myslím si, že nebýt Čechů, tak se svět ani nezasměje. Ahoj Švejci
0/0
20.9.2001 22:26

Otakar Skalický Ing

Z vrtulníku za letu odpadl kulomet
U naší armády standartní situace, NATO-NENATO.
0/0
20.9.2001 22:01

nxt

Podekovani
Timto bych rad nasi armade podekoval, ze se jim podarilo nikoho nezranit. Gratuluji a jeste jednou dekuji.
0/0
20.9.2001 21:50

žižka

spadl kulomet, no a co
armáda Švejků, opět v akci. Divím se že taková banální záležitost se dostala do zpravodajství. Vždyť podobné události jsou v "naší" armádě normální. Vzpomeňme pád letadel na sídliště v Č. Budějovicích a ani tam nemuseli být teroristé s výcvikem, velice "profesionální padáky" za několik desítek miliónů atd. Ztracený kulomet, to je to nejmenší. Dovedu si živě představit zděšení v USA, když jim nabízíme vojenskou pomoc. Už vidím naši armádu jak vyráží do akce. Možná, že naše účast, v současném blížícím se konfliktu, by vše obrátila v žert a protivníci, při pohledu na naše bojovníky a velení, padli by si do náručí. Takže hoši, s kulometem, nebo bez něj, vzhůru do boje, nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme, hlavně když bude možno něco zašmelit, a pak ať si to hledají.
0/0
20.9.2001 21:48

Lindaloulou

*
Jsem ani nevěděla že se kulomety teď vozej vrtulníkama :-)
0/0
20.9.2001 21:26

ferino

ine zbrane ;)
CZ armada by mala pouzivat asi vacsie zbrane... aby ich tak lahko nestratili :)
0/0
20.9.2001 21:10

fero

Re: ine zbrane ;)
ferino čo sa im do toho miešaš, nemáš dosť problémov doma? Zalez pod tatranské končiare a spi sladkým spánkom!
0/0
19.10.2001 14:06

Matsonic

Z vrtulniku za letu upadl kulomet
Myslim ze ty 4 tycky se budou nekomu hodit do plotu:-]
0/0
20.9.2001 21:06

Meda Beda

Tvrdiku koliku...
Fakt nevim - ja si totiz myslim, ze neslo o kulomet, ale o kanon raze 20mm. Hlavni otazkou je, o jaky model vrtulniku skutecne slo (viz www.vrtulnik.cz). Mozna jsem dementni,ale pokud se nepletu, kdyz jsem na ZVS delal technika letounu L-39, kde je stejny (rusky) kanon instalovany, dalo se s nim i strilet bez jakehokoli dohledu z pilotni kabiny a jakychkoli pristroju - na co ostatne - fixnes to do nejakeho uchytu, dodas munici a natahnes zaver... Chapu, ze kanon muze za letu upadnout - jako pilot to dovedu pochopit - kvalitu prace v opravarenskych zavodech kontroluji nikoli majitele ale prosti zamestnanci (a vikend se jiz rychle blizi...), ale co nedokazu pochopit je to, ze 100 vojaku hleda neco, co by melo byt nalezitelne behem jednoho kontrolniho letu po trajektorii letu onoho vojenskeho defektniho supervrtulniku. Sportovni civilni letadla maji stale omezeni provozu - probuh - mohla by nabourat do (treba) zeme ci atomove elektrarny ve vystavbe, protoze vazi asi tunu a nemaji dostatecne pristrojove vybaveni, aby je mohl nekdo na dalku kontrolovat. Vojaci jsou na tom tak, ze jejich (nami zaplacena) superbombaletadla vazi nekolik tun a meli by ono pristrojove vybaveni mit (chacha jsme prece v NATO). Kdyz Americane loni zrusili zavadeni zamerne chyby na GPS navigaci, lze trajektorii letu sledovat s presnosti do 50m. Kde je tedy problem ??? Ministerstvo dopravy urcite rado poskytne vojakum pres krizovy stab know how (kak i eto sdelat), jak lze pres tzv. backtrack funkci na jejich (jiste instalovane GPS Garmin 100) nalezt onen chybejici kanon. Pokud by to snad urednici nedokazali, nabizim se jako aktivni danovy poplatnik s pomocnou svou prackou. Dalsi variantou je pouze urcity prvek dosazene letecke nekazne behem onoho preletu, ktery je nutno pred davem dychticim po informacich dostatecne skryt. Nebo jsou snad nasi placeni statni organove a nase placena statni militaristicka ochranka zcela na h.... ????? A co pak moje pracne vydelane penizky ??? Kde je pak ma svoboda - zitra chci letet do Olomouce, jak se budu vyhybat dalsimu omezeni v souvislosti s hledanim kanonu (pardon - kulometu)!?! Tvrdiku koliku - myslel jsem si, ze z tebe v tom vojenskem bordelu neco bude - odpovis nam davum ?
0/0
20.9.2001 20:47

jirik

Re: Tvrdiku koliku...
Fakt dost sobrá reakce - ze zkušenpostí svého dávného působení v ZVS nemůžu než souhlasit :-) Ale pozor - odhození kulometu nemohlo být náhodné. Až si to amíci přečtou, rovnou nás odepíšou ze seznamu možných spolubojovníků. Vzhledem k parametrům naší armády je tento čin mnohem lepší, než jakákoliv slova o připravenosti kdykoliv v čemkoliv pomoci...
0/0
20.9.2001 21:53

voják

Re: Re: Tvrdiku koliku...
Ty blbe! Asi jsi v ZVS pracoval jako ti technici,co nezajistili ten kulomet.Navíc jsi se toho moc nenaučil,protože bys věděl,že kanon,kterým je vybavenej vrtulník MI-24,provozovaný v české armádě je rotační,čtyřhlavňový,12mm. Navíc Ty chytrolíne,L-39 má dvojkanon GŠ-23,kterej se používal na Migu-21 MF. Jako vojákovi je mi líto,že se automaticky háže špína na celou armádu.A ministr za to nemůže. Ty,ani nikdo z těch rádobyznalců neznáte všechny okolnosti. A jestli si někdo myslí,že si válíme prdele,má možnost si to taky zkusit. Já nevím co jsi zač,tak Ti to popíšu velmi stručně.Hrdě jsme vstoupili do NATO.Bývalí komunisti v armádě,kterýma se dosud hemží,si připíchli medaile za budování NATO v ČR. A ani za to ministr nemůže. Ironie,že? A nejsmutnější na celé věci je to,do těch sraček nás dostali lidi,kteří byli většinou takoví znalci jako Ty.Já ani mí kámoši,a věř,že je mezi nima spousta moc dobrých chlapů,nemůžeme za to,že spousta firem vydělává na armádě. Většinou jsou to lobisti na ministerstvu a civilové a pohříchu lidi,kterým cinkot peněz zní líp,než význam slov jako zodpovědnost,poctivost apod. Ministr teprve ukáže na co má.A dost možná,že dopadne jako Baudyš,nebo Dobrovský.To by ale musel nejdřív vypráskat darmožrouty z genštábu a ministerstva a příživníky,kteří místo kvalitních olejů a náhradních dílů nakupují od neseriozních firem(viz.superkvalitní padáky,rotorový listy bez původu a podobně). Otevři oči kritiku,protože od doby,cos dělal v ZVS se na nejnižších úrovních spousta změnilo.Zkus hádat odkud se vyhazovalo,když se vyhazovalo.Zkus hádat,kolik komunistů najednou přešlo k ODS a ČSSD.Jenomže starýho psa novým kouskům nenaučíš. Tak se příště dívej a než začneš kritizovat,tak mysli. Nezlob se,ale nepodepíšu se.Stejně jsem podle Tebe nejspíš jenom blbá guma. Tak pozdravuj sobě rovný.
0/0
25.9.2001 20:20

jirka

Re: Re: Re: Tvrdiku koliku...
komunista-nekomunista, na to bych se vysral, ale vysvetli nam jak je mozny ze pokazdy kdyz se mluvi vo armade tak je to tragikomedie, ukradeny trosky stihacky, jednou za 2mesice pad stihacky, prostreleny letadlo Buadysem atd, to sou officialne znamy prihody, nehlde na to ze mam par znamejch u armady v Zatci pro ketry neni problem sehnat tatrovku pisku, sterku apod, vcetne nafty to vsechno za flasku ferneta
0/0
29.9.2001 17:00

Posleda

Re: Re: Re: Tvrdiku koliku...
Kulomet byl s velkou slávou nalezen. Budiž. Předpokládal jsem, že vůbec neodletěl a byl "střelen" za menší obolus v hospodě u letiště již před odletem. Tentokrát jsem se tedy naštěstí zmýlil. Nevím ale, proč je to zde prezentováno tak, že za to může nejvyšší velení (pardon, kromě pana ministra, že, byť je to taky ještě nedávný aktivní lapasák, nebo ne?).O bordelu a zjevné korupci na vyšší a nejvyšší úrovni armády a ministerstva víme poměrně dost z novin, to ale není tento případ. Toto je normální bordel na nejnižší úrovni manuálně pracujících. Mechanik odvedl mizernou práci, nikdo ji po něm nezkontroloval, nikdo pořádně neudělal předletovou kontrolu. Takhle také mohl vrtulník ztratit i něco životně důležitého a nedoletět vůbec. Nebo stačilo, aby nespadla zbraň 60 metrů od dálnice, kde se zaryla půl metru pod zem, ale v nejhorším případě na plný autobus nebo cisternu s benzinem na dálnici. Následná řetězová nehoda by určitě stála za to. Vojáku CA (sovětskaja armija?) 66 atd., zameť si nejprve před svým prahem!
0/0
1.10.2001 17:04

Lucie

Dobře že jenom kulomet
Poteš Pánbu až jednou odpadne třeba atomová hlavice ...!
0/0
20.9.2001 20:27

Najdete na iDNES.cz