Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jsme v nebezpečí?

Hrozí zemi teroristický útok? Odborníci i politici se shodují, že riziko sice nelze vyloučit, je však nepatrné. Veřejnost je ve svých názorech rozpolcená. Část lidí žije v obavách, jako by se terorista mohl skrývat za každým rohem. Jiní si nebezpečí nepřipouštějí, jako by Twin Towers ještě stály.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Roman

Vlada na nic
Cela nase vlada je na nic.Jsou k nicemu a akorat si krmeji pupky z nasich kapes banda jedne.At je tam Klaus nebo Zeman,tak je to na nic.Stejne jim nejde o obyc clovicka,ale je jen zajima jejich prospech.
0/0
21.9.2001 17:30

Volšovin

Svět se nezměnil
První ze série Vašich komentářů po 11. září se, pane Komárku, jmenoval "Svět se změnil". Podle Vašeho dnešního výplodu však lze usoudit, že se v Česku již opět vrátil do starých kolejí. Dle mého názoru lze Váš text shrnout takto: "Politici, máte nás občany na krku, tak se o nás starejte (platíme Vás ostatně z našich daní). My nemusíme pro svoji bezpečnost, zachování svobody a demokracie dělat nic". Většinou spoluobčanů budete tentokrát patrně pochválen. Což takhle zmínit se někdy o zodpovědnosti nás, obyčejných lidí?
0/0
20.9.2001 13:23

Bolf L. , Praha, Staré Město

Re: Svět se nezměnil
...Naprostý souhlas...A navíc, jak je vidět, vložíme-li svůj osud do rukou politiků, můžeme trénovat jen skoky do rakve...Nebo si po vzoru starosty NY objednat plastikové pytle na své vlastní mrtvoly....Snad nás potom ti "odvážní" politici aspoň někde zahrabou....
0/0
21.9.2001 8:51

Franta

Re: Svět se nezměnil
A jaké je to nebezpečí, které nám hrozí? Není to spíš nebezpečí ze strany našich politiků, kteří nás svou věčnou snahou zavděčit se Západu zatahují do problémů, které by se nás jinak nemusely týkat? O referendu o vstupu do NATO se mluvilo - ale žádné vypsáno nebylo. Občani neměli možnost vyjádřit svůj postoj. Politici rozhodli za ně. Začlenili zemi do uskupení, v němž hlavní slovo mají USA a spojenci jim přisluhují v jejich četných vojenských výpravách po světě, při nichž si zhusta (ať už v prvním nebo druhém plánu) USA prosazují a hájí vlastní zájmy - nikoliv brání zájmy někoho jiného, jak jsou tyto výpravy vždy s oblibou odůvodňovány. Naši politici usoudili, že pro naši zemi bude dobré stát se členem tohoto uskupení, jako by si neuvědomovali, že se tím zavážou k tomu, aby se pak čeští vojáci účastnili jakékoliv vojenské akce, jaká jim bude ze strany spojenců předložena, ať je povaha a opodstatnění této akce jakékoliv, ať se ČR bezprostředně dotýká nebo ne, ať třeba sebevíc ohrožuje občany ČR... Nemyslím, že by naše země mohla být pro nynější teroristy bůhvíjak zajímavá sama o sobě. Mohou však na ni zaměřit svoji pozornost coby na spojence jejich "nepřítele". Pak ovšem v nebezpečí jsme. Ne však vlastní vinou. V roce 1938 nás spojenci "prodali". V roce 1968 naši spojenci obsadili naši zemi. V roce 2001 nás naše spojenectví s těmi, kteří (jak se zdá) rádi válčí, zatahuje do nebezpečné situace. Cítí se ohroženi třeba Poláci, Maďaři, Švýcaři...? Těžko. I v jejich případě je nepravděpodobné, že by mohli teroristům "stát za to". A navíc nejsou členy vojenského uskupení, do něhož nás přivedli právě naši politici. Takže ať se starají...
0/0
5.10.2001 15:50

Najdete na iDNES.cz