Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak se buduje nová strana

Jsou to jen porodní bolesti, nebo agónie? Snad ani sami členové přípravného výboru nové politické strany Cesta změny nevědí, co to poslední dobou vlastně předvádějí.
Sotva první parta podala žádost o registraci, druhá spustila křik: "Kradou nám naši stranu!" Jedno křídlo zasedlo na dlouho předem avizovaném ustavujícím sněmu, druhá frakce se na akci vykašlala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hraboš

Kterak vybudovati novou stranu?
Novou stranu lza vybudovati takto: Vezmi jednu Pajerovic Moniku a tam a zpátky, tam a zpátky, tam a zpátky, tam a zpátky, tam a zpátky a to hodně dlouho. Vzniklou naději třeba donosit. O Pajerovic Moniku pečlivě pečuj - v šestinedělí se může zbláznit.
0/0
7.2.2002 6:37

Karel

nejhorší jsou mladí politici
Víte co mají Langer a Březina společného ? Kdyby vládli stále komunisti, tak by oba dva byli funkcionáři v SSM. A stejné je to se všemi dalšími "supy" co se vrhají do politiky rovnou ze školních lavic. Jde mi z nich mráz po zádech. Příkladem budiž mladí sod. dem nebo mladí konzervativci. Jelikož mnoho jejich členů znám osobně, mohu potvrdit, napravo či nalevo jsou to stejný paka s touhou prodrat se na to vysněné teplé místečno někde v parlamentu či ve státní správě.
0/0
6.11.2001 13:16

Jiri Starý

MANDÁT PRO PRÁCI V ZÁKONODÁRNÉM SBORU.
Naši poslanci mají mandát pro činnost v zákonodárném sboru povětšině jen voličský. Mandát odborný, charakterový a mravní bohužel často schází. Volba většiny = voličů, podléhá banálním vlivům, kravatou poslance začínaje a počasím při volbách konče. Dalajláma byl vybrán pro své poslání jako dítě kým? Starci. A jaký je to pán!!! Dokud nebude volič vybírat pečlivě podle náročnějších kritérií, jsou strany k ničemu. Jen pro iluzi demokracie...
0/0
2.11.2001 22:10

romadur

Mám je rád - je s nimi veselo
Propánáčka, kolik politických stran nás už dokázalo pořádně nasr....?! Tahle je první, která nás musela rozesmát! Berme to tak. Jen tak dál slečno Pajerová!
0/0
25.9.2001 13:56

Blaha S.

Mám jisté podezření...
Mám jisté podezření a žádné důkazy, ale není ono to tak, že p. Lobkowicz dostal od 4K jistý stranický úkol, jehož cílem bylo zničit potenciální konkurenci ? Co vy na to, naši investigativní novináři, nestálo by to za prověření ?
0/0
21.9.2001 13:08

Bolf L. , Praha, Staré Město

Re: Mám jisté podezření...
...a co se změní, když to budete vědět...??....Vezmete hůl a půjdete je všechny vypráskat...?....Nebo si jen zase zanadáváte v hospodě - nejlépe v internetové - a volit půjdete zase jen ty staré známé...koryťácké ksichty..???
0/0
21.9.2001 13:33

Bolf L. , Praha, Staré Město

...opět jsme objevili Ameriku
....Vážení...vaše naivita v těcto diskusích týkajících se politiky je ohromující....Češi, zdá se, ještě nepochopili, že jediné, co na "politiky" platí, je - odstavit je od koryt....Třeba - defenestrací, v dávných dobách oblíbeným (a účinným) českým nástrojem "opravdové změny"....
0/0
21.9.2001 10:03

Zdeněk Černý

Žádná změna
Ani teď to nebude čisté bahno. Nikoliv "změna", ale zklamání. Nedokázali se dohodnout ani při zakládání strany...těch, kteří se ne spolu nedokáží dohodnout, už je v politice dost (nepočítám Klause se Zemanem, ti se dohodnout dokáží).
0/0
20.9.2001 21:19

Petr

Geneze nové strany
Ne příliš zjednodušený pohled mírného levičáka: 1. Po Sarajevu z ODS odešlo, až na jednotlivce, to nejhorší a tak vznikla Unie svobody. 2. Další diferenciace. Super podrazáci šli dál a začali zakládat novou stranu. Proto se tam děje to, co se tam děje. 3. ODS se stala čitelnější a i pro ideového protivníka přijatelnější.
0/0
19.9.2001 11:06

Pavel Krištofík

Co svět světem byl, slušného politika nezrodil.
Však počkejme, až v tom kalu - nejhrubší špína sedne...
0/0
18.9.2001 16:12

Pavel Krištofík

Co svět světem byl, slušného politika nezrodil.
Však počkejme, až v tom kalu - nejhrubší špína sedne...
0/0
18.9.2001 16:12

Ivo Horák

Počkejme si
Nevím, zda z vznikající strany něco bude. Nesouhlasím však s jejím odepisováním ještě než vznikla. Nepatřím mezi ty lidi, především členy stran, kteří by chtěli, podobně jako mnozí po válce, aby stran ubývalo.
0/0
17.9.2001 20:37

Ra

Re: Počkejme si
Ale oni se přece odepisují sami. To je jako by řvali - Nic nového od nás rozhodně nečekejte.
0/0
18.9.2001 11:26

Najdete na iDNES.cz