Diskuze

Amerika po teroristickém útoku

V žádném případě neschvaluji případnou odvetu USA za teroristickou akci a taktéž neschvaluji souhlasný postoj a spolupráci naší vlády pro případný útok na Afghánistán.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

pepa

14. 9. 2001 13:14
údiv
je možné že unás žije takový cinik? kde jste byl když v zájmu lepších zítřků byli mučeni a zabíjeni naši spoluobčané nasazující život za války na frontách proti zrůdnosti podobné té jenž zaůtočila i USA? nebo vám sna tato zrůdnost chybí?
0 0
možnosti

Vladimír Škultéty

14. 9. 2001 11:11
Chemie a terorizmus
Mějme přípravek A pro lidskou výživu, který předepisuje jako pomocnou látku opticky levotočivou kyselinu askorbovou (C vitamín) a v případě jejího nedostatku předpis povoluje krátkodobě použít opticky neaktivní kyselinu askorbovou. Pak mějme přípravek B, jenž neslouží k lidské výživě, ale ke kosmetickým účelům, v jehož předpise jako pomocná látka je opticky neaktivní kyselina askorbová a opět je krátkodobě možno použít jako náhražku kyselinu citrónovou. Dále mějme přípravek C, drogistického charakteru, který předepisuje jako pomocnou látku kyselinu citrónovou, kterou lze krátkodobě nahradit kyselinou vinnou. Vyrábí se i přípravek D, jenž slouží jako silný desinfekční prostředek na sanitární zařízení, kde je pomocnou látkou kyselina vinná, kterou lze krátkodobě nahradit kyselinou šťavelovou. Tato je jedovatá a proto pro lidskou výživu nepoužitelná. V matematice platí, jestliže A je podobné B, B je podobné C a C je podobné D, pak A je podobné D. Tuto větu se každý učil dokázat. Jestliže bychom tuto matematickou větu aplikovali na výše uvedený příklad z chemie, mohli bychom dojít k tomu, že do přípravku pro lidskou výživu v případě krátkodobého nedostatku můžeme použít jedovatou kyselinu šťavelovou. Jak vidno, takovéto použití analogie je nepřípustné. V mezilidských vztazích se vyskytují případy, kdy je nejlepší, souhlasí-li s daným řešením spontánně všichni, protože je to vyjádření vůle všech. Připouští se i drobný kompromis v daném řešení. Pak jsou případy, kdy postačuje k souhlasu dvoutřetinová většina a nepovede- li se to, tak většina nadpoloviční. Na samém konci mezilidských vztahů je použití síly a připouští se i usmrcení útočníka, jde–li o nezbytnou a přiměřenou obranu. Použili bychom matematického modelu, pak platí, že řešením mezilidských vztahů je usmrcení toho, kdo spontánně se mnou nesouhlasí. Mám pocit, že někteří lidé aplikují matematická pravidla na nesouměřitelné případy, a proto jsou schopni přinejmenším chápat jednání teroristů. Domnívám se, že každý, kdo chápe, omlouvá nebo i schvaluje právo teroristů vraždit nevinné lidi, podává jed vlastnímu dítěti. Každý, kdo je ochoten teroristy chápat ať levé, pravé, chudé, věřící, nacionalistické - podává jed.
0 0
možnosti