Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Srdiečko ako symbol solidarity

Nebýva mojim zvykom reagovať, ale sú chvíle, kedy to človeku nedá. Je pre mňa nepochopitelná tragédia, že v dnešnej dobe, dobe vzdelanej civilizacie sa najdu ludia, ktorych jediným cielom je ničiť.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bolf L. , Praha, Staré Město

reakce...
....Jakube, Tvé srdíčko nedokáže odradit od sebevražedného útoku na další nevinné ani dvanáctiletého palestinčana..!!! Kde bereš tu naivitu...a pokrytecký falešný humanismus...Soucit s obětmi...ano, ale až tehdy, když jejich vrazi a jejich obhájci budou bez milosti vyhlazeni !!! Tvůj příspěvek je spíše výsměchem těmto obětem ve světle obrazů tancujících hyen v Palestině...a určitě i jinde...Věř, že západní civilizace nebude jásat nad hroby těchto fanatiků a jejich vyhlazení bude jen nutnou, byť smutnou a těžkou prací, stejně jako to, když musíš utratit vzteklého psa...A právě falešná humanita, která jako nádor prostupuje západní civilizací, je jednou z příčin, proč dnes stojíme na pokraji apokalypsy...
0/0
13.9.2001 12:50

Bolf L. , Praha, Staré Město

Re: reakce...a ještě rada :
...A pokud skutečně soucítíš s obětmi a chceš opravdu přispět k tomu, aby ubylo tohoto nesmyslného běsnění šílených fanatiků, odjeď do Izraele a se zbraní v ruce se postav po bok těm, kteří už desetiletí čelí osamoceni hydře islámského fanatismu....Riskuj po jejich boku i svůj život a na každý hrob přítele nebo i nepřítele můžeš položit to svoje srdéčko..snad je pak položí někdo i na Tvůj...A pokud přežiješ - napiš o tom...Snad poté si Tvůj příspěvek přečteme s jinými pocity...
0/0
13.9.2001 13:01

Zuzana Drotárová

Pre Jakuba a jemu podobných
Je veľmi smutné čítať tvoje slová. Je jedno akej farby, rasy či národnosti sú ľudia, ktorí pri tomto útoku zomreli. Podstatné je, že to boli ľudia ako sme my - JA či TY. Ľudia, ktorí niekde majú svoje rodiny, mali svoje sny, chceli založiť rodinu či sa im možno zrovna niekde narodilo dieťa. Ľudia, ktorí si plánovali kariéru, chceli niečo dokázať, chceli študovať, cestovať, radovať sa zo života. Boli to ĽUDIA, nevinní ľudia. Zomreli, pretože sa niekto rozhodol ich ZABIŤ. Je jedno kde a kedy zomierajú - v Amerike, Izraeli, Vietname... Vždy sú to v prvom rade ĽUDIA!!! Zuzana Drotárová
0/0
13.9.2001 10:28

Petr

PRO JAKUBA
SROVNÁVÁŠ NESROVNATELNÉ VĚCI, VŽDYCKY SE JEDNALO O ODPOVĚĎ NA AGRESI. DOUFÁM ŽE I TEĎ CELÝ SVĚT ZAŮTIČÍ NA AFGANISTÁN A VYMAŽEHO Z MAPY SVĚTA.
0/0
13.9.2001 9:19

František

Re: PRO JAKUBA
To snad není pravda, chtěl bych vidět toho chytráka pod pseudonymem Jakub. Jsem právník, člověk mající rodinu a odpověď, kterou bych si přál, je prostě atomovka na Afgánistán. Je to možná zbabělost, ale zrušená část té země mě bolí méně, než bomba v letadle, ve kterém létá má žena každé 3 týdny do firemní centráoly v Atlantě nebo autobus vyhozený do vzduchu s mým synem. Tady nejde ani tak o "potrestat" jako spíš o "zničit" - prostě přirozený pud sebezáchovy.
0/0
13.9.2001 10:09

Ján

Re: Re: PRO JAKUBA
Od Jakuba, na ktorého svorne nadávate, tu vidím jediný príspevok z 12.9.2001 22:49. Mne je ľúto toho, čo sa stalo a súcitím s bolesťou ľudí, ktorých sa to týka, na to chcem hneď v úvode upozorniť. Ešte však nie je známy vinník (prezumpcia neviny), takže je minimalne predcasne navrhovať hádzanie atómových bomb a vyhladzovanie národov? Takéto vyjadrenia iba nahrávajú tým, čo chcú rozpútať tretiu svetovú vojnu. Jakub tým jediným príspevkom, čo som čítal, poukázal na to, že američania robia svetového policajta a že nie vždy sa dá s ich krokmi súhlasiť, ako to bolo napr. vo Vietnami atď. Nemali by sme sa snazit vsetko vidiet iba tak, ako nam predkladaju media a hned horkokrvne reagovat, pretože potom konáme ako stádo oviec, ktorými môže niekto manipulovať.
0/0
13.9.2001 11:12

Rostislav

Re: Re: PRO Františka Rostislav
Chápu rozhořčení všech slušných lidí na této planetě před barbarským masakrem v New Yorku, který musí být tvrdě potrestán. Ale atomovka na Afgánistán? To snad ne! Víte vůbec, co to jsou nevypočitatelné režimy ve světě, které vlastní atomové zbraně? Čína, Pákistán, Indie, co když nějaká generálská klika v Rusku svrhne Putina ? A máte tady vážený pane biblický Armagedon, po kterém Vaše žena už nikdy nebude mít možnost letět letadlem a Váš syn se už nikdy nesveze autobusem ! A ti, co přežijí, budou závidět mrtvým !
0/0
14.9.2001 10:36

sword

Re: Re: Re: PRO Františka Rostislav
Ty Rostislave, a kde máš jistotu, že to teroristi neudelají stejně? kde bereš tu sebejistotu ? Asi z toho, že máš divný názor typu : Netrestejme vraha, mohl by se nám ponmstít ? Seš trošku mimo mísu. Ale s jedním souhlasím, je strašně zhovadilé uvažovat o jakékoliv atomovce. Ty by se měli vygumovat z arzenálů. Likvidace teroerismu lze provést jen konvenčně za použití nejmodernější techniky, ale to je třeba udělat.Chápu, že chceš naznačit roztáčející se spirálu rizik obrovského rozměru, rozumím tomu, ale kde je volba ? Nechat se terorizovat výbuchy? Kde by byl příští ?? Ne, třeba se zrudou bojovat .
0/0
17.9.2001 9:04

odpůrce

Jednání, rozhodnost, trest.
Napsala jste velmi hezká slova, já jen doufám, že viníci budou brzy dopadeni a potrestáni. Můj názor ovšem je, že jakási "liknavost" USA, že se jim v podstatě nic nemůže stát, pro ně byla osudovou chybou, nicméně po bitvě je každý "chytrý" - to nechci. Chci jen vyjádřit zármutek nad ztrátami tisíce životů.... Jsem šokován tím co se stalo a opakuji, že by USA mělo potrestat i stát, který skrývá takové "bestie"..... Můj nejhlubší zármutek a soustrast patří USA....
0/0
13.9.2001 2:30

Jakub

...no a co?
Když Amerika ničila ostatní země (Jugoslávie, Irák, Vietnam...) tak to bylo podle Vás v pořádku, ale když si někdo dovolil "zaútočit" na Ameriku, tak to je hned zle. Američanům to z celého srdce přeji. Alespoň vidí, jaké to je.
0/0
12.9.2001 22:49

odpůrce

Re: ...no a co?
Ty imbecilní parchante, jak takhle můžeš mluvit ? Co kdyby jsi tam měl rodinu ? Nebo byl v letadle ? Doufám, že zhyneš bastarde na něco ošklivého !!! Přeji Ti smrt ty debile. Za takovýhle řeči ....., ale zkus někde ten svůj imbecilní názor ventilovat a dostaneš po té tvé sprosté cynické tlamě ty hovado blbý.:-((
0/0
13.9.2001 2:22

Ivo Horák

Re: ...no a co?
Podobné názory rozeštvaly a zničily Jugoslávii. Přičiněním USA se počet zabitých v této zemi prakticky zastavil na oněch asi 300 tisících. Útoky na Irák znemožnily, byť za velkou cenu, Husainovo úsilí o násilné anexe a válku v celé oblasti. Ve Vietnamu vyhodnotily USA před cca 40 lety špatně situaci a nechaly se vtáhnout do bezvýchodného a nesmírně krvavého konfliktu. Do podobných, a morálně často daleko pochybnějších, válek zabředly v různých dobách velmi četné státy. Uvedu Rusko v Afghánistánu, Francii v Alžírsku, Portugalsko ve svých koloniích, dávněji i Británie. O sázce na agresi Německa, Japonska a Itálie ani nemluvím. Také naše země se samozřejmě dopustila postupu, který těžce zasáhl miliony lidí. Takže se ptám: Patří všem zemím teror? Patří i Praze atentát? Patří Zemi apokalypsa? Jakube, čekám odpověď!
0/0
13.9.2001 11:05

Ján

Re: Re: ...no a co?
Pre mňa je odpoveď na Tvoje otázky jasná: Žiadnej zemi nepatrí teror, Prahe nepatrí atentát a ani Zemi nepatrí apokalypsa. Ja mám tiež otázky. Patrí Afgánistánu zhodenie atómovej bomby? Patrí Afgánistánu vyhladenie?
0/0
13.9.2001 12:01

Ivo Horák

Re: Re: Re: ...no a co?
Nepatří. Nehrozí.
0/0
13.9.2001 12:53

sword

Srdiečko ako symbol solidarity-Zuzana Drotárová, Slovensko
Nic to sice nepomuze, ale aspon to cejtis na pravym miste, ne jako nektery co dokazou napsat cynický nesmysli jako, že prej dobře jim tak a podobne.Mej se, přeju hodně stesti.
0/0
12.9.2001 22:41

Najdete na iDNES.cz