Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komunisté půjčili kancelář extremistům

Poslankyně KSČM Miroslava Vlčková poskytla svou poslaneckou kancelář v Šumperku členům Klubu česko-německého pohraničí, aby se tam mohli scházet. I když je šumperská policie nesleduje jako extremistickou organizaci, jsou považováni Společností česko-německého přátelství v Šumperku za extremní. Přitom město má s Německem velmi dobré vztahy. Udržuje kontakty s městem Bad Hersfeld.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miroslava Vlčková

Komunisté půjčili...
Dobrý den, Jmenuji se Miroslava Vlčková, jsem poslankyní za KSČM, tedy ta Miroslava Vlčková, která je v článku vláčena. Prý jsem nechtěla nic vysvětlit. Ponechám stranou, že podepsaný pan redaktor mi pořádně neřekl, oč mu jde a že při telefonování hrozně spěchal. Asi měl vůbec spěch – neověřil si, že nemám v Šumperku poslaneckou kancelář ( tu mám v Olomouci) , či že jde o Klub českého pohraničí (nikoli česko-německého pohraničí, jak uvádí). Šumperské členy Klubu českého pohraničí znám a proto vím, že jde o lidi, kteří se chovají podle názvu své organizace – hájí české pohraničí ( a Benešovy dekrety v souladu s oficiální politikou české vlády). Domnívám se, že na tom není nic špatného. Co je ale podstatné – jiná organizace – Společnost česko-německého přátelství považuje Klub českého pohraničí za extrémní. Společnost má prostě určitý názor, nic proti tomu, ale pan redaktor si ho vzal za svůj, za hotovou věc a dokonce umístil do titulku. To je novinářský úlet, mám-li to označit jemně. Pan redaktor sprostě známkuje lidi a odsouzení pak rozšiřuje na celou KSČM. A je to – nač se pídit po realitě, když se všechno dá sfouknout rychle. Vzhledem k tomu, že MF Dnes patří německému majiteli a na postojích listu je to silně znát (třeba listem často pojednávané téma poválečného odsunu Němců je prezentováno silně jednostranně), možná pan redaktor doufá v pochvalu nadřízených (ale já osobně stále věřím, že jde jen o osobní iniciativu, že článek nebyl psán na objednávku). A pokud jde o mé stanovisko – české pohraničí prostě je české a každý, kdo ho chce zvelebovat, má mou podporu. Šumpersko si zvelebení rozhodně zaslouží.
0/0
12.9.2001 15:20

Jaroslav Kobza

Komunisté půjčili extremistům kancelář
Extremista je každý, kdo si nemyslí jako prezident Havel, že odsun Němců bylo nespravedlivé vyhnání, ať už nám udělali před válkou a za války co chtěli. (extremistů je 64% národa) Ing. Jaroslav Kobza, Pardubice
0/0
12.9.2001 12:15

djrhedy

Německý tisk
Německá tiskovina MFDNES se opravdu překvapivě zastává Němců
0/0
12.9.2001 10:37

Antonín Prchlík

Vrána k vráně sedá
Nedivte se, vždyť extrémisté půjčili extrémistům.
0/0
12.9.2001 10:07

Najdete na iDNES.cz