Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pěcha a hololebí

"Dokud nebude v revoluci svržena a vyvlastněna vládnoucí třída velkých soukromých majitelů, jejich stát zničen a nahrazen státem pracujících, žádná demokracie ani sociální spravedlnost prostě nebude možná!!" Za tato a podobná slova bude souzen bruntálský mladík David Pěcha. Stane se tak prvním novodobým "mučedníkem rudé ideologie". Hnědá ideologie už má takových "světců" desítky. Na policejních stanicích se ocitají za strmě zvednuté paže, za slova písní o plynu, za nášivky v podobě hákového kříže. Bývají souzeni a občas i odsouzeni. Většinou jsou stejně mladí, buržoazní pořádky nenávidějící a pro věc změny zapálení jako David Pěcha.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Emil Sojka

Rudá záře nad Kladnem
Trestejte, navrhujte tresty - lid této země se již pomalu probouzí ze své letargie. Nám patří budoucnos a vás neochrání ani NATO, EU či svatý Havel. Z této diskuse je jednoznačně poznat váš strach. Myslím si že je oprávněný. Samozřejmě, že vaše podniky budou znárodněny, vaše vily vám budou odebrány a dány dětem jako školky a jesle. Do největších z nich budou natěhování romské rodiny a nejsochopnější z nich budou v těchto podnicích ředitelé. O stavu demokracie v kolébce demokracie V. Británii nás večer co večer znovu informují britští uředníci v Ruzyni a protestanské bojůvky, které napadají malé děti v Severním Irsku. Genocida na původním obyvatelstvu sev. Ameriky, obchod z otroky Afriky, Indie, Indonézie, vyvraždění původního obyvatelstva Austrálie, Tasmánie, Nového Zélandu, to je dokonalý obraz o kapitalismu a vy chcete soudit komunisty, kteří se jako málo kdo tolik zasloužili o odstranění kolonialismu? Jste směšní ve svém strachu. Nad světem, Kladnem a Vítkovicemi je opět vidět rudá záře! S pozdravem Emil Sojka - romský komunistický aktvista
0/0
8.9.2001 13:49

Ivo Horák

O postihu propagace
Uvidíme, zda se soud odsoudí či neodsoudí obžalovaného Pěchu. Obecná formulace českého zákona o hnutích směřujících k potlačení práv a svobod takový rozsudek umožňuje. Jde však zároveň o případ, který se u nás stane svého druhu precedentem. V Evropě je většinou trestné propagovat nacismus, popírat tzv. holocaust atd. Předmětem postihu tu je obhajoba jen velmi specifické skutečnosti, k níž nelze na základě jisté příbuznosti přiřazovat kdejaké historické zvěrstvo. Je možno namítnout, že ČR patří k zemím, kde strach z vítězství komunismu bude asi větší než z návratu nacismu. Přece však jsem toho názoru, že bychom měli zůstat u v podstatě evropského paragrafu, jenž stíhá některé projevy neonacismu. Přirovnávání nacismu a komunismu bylo v jisté době vzácným prohlédnutím, dnes je však aplikováno mechanicky a má zastírající efekt. Relevantní rozdíly jsou především ve vedení světové a tzv. studené války a v bezpodmínečné kapitulaci oproti neudržení se u moci. Vliv má rovněž skutečnost, že komunismus přežil o víc než 35 let svou nejbrutálnější fázi. Jakkoliv zajímavá tedy může být určitá paralelita dvou totalitních systémů, justice nemůže být zavazována k rovnému postihu pouhé propagace obou ideologií. Ke zrušení dávno existující trestnosti propagace nacismu není zatím na kontinentě shledáván důvod a nejinak je tomu v ČR. Změna statu quo prostě vyžaduje silnější argumenty než jeho uchování. Nacistický pozdrav je v německém koncentráku oceněn jinak než pozdrav komunistický v mauzoleu V. I. Lenina.
0/0
5.9.2001 14:29

Pavel

Re: O postihu propagace
...aha... Takže až přijdou nějakým Pěchou kondiciované rudé úderky mé rodině vyvlastnit podnik, bude na vině "evropský staus quo"... Chci se zeptat pane Ivo, léčíte si to nějak??????
0/0
5.9.2001 15:35

evzen

Re: O postihu propagace
0/0
5.9.2001 22:27

Rudolf

Re: O postihu propagace
Nazdar Horáku ty chytrolíne z lidových novin, ty seš stejnej komanč jako tan Pěcha a Komárek, všichni patříte za mříže ne na osm let ale na doživotí
0/0
5.9.2001 22:31

DaKo

Pěcha ?? Zástupný problém...
Pokud se nemýlím, Pěcha byl pouze obviněn, zatím ho soud neodsoudil, ani zavřenej není... A myslím si, že za této vlády ani zavřenej nebude, protože proč by bolševici bezdůvodně zavírali svého soukmenovce ? I když jsou to od přírody hajz**vé, takže ho třeba klidně obětují. Slušný lidičky, prosím, věřte tomu, že dřív, či později bude DEFINITIVNÍ konec všem fašistům i komunistům ať už venku na ulici, nebo ve vládě, parlamentu, policii, soudu, armádě či ve svých multimilionářských rezidencích.
0/0
5.9.2001 12:14

kamo

Ano, nechat běžet, ale...
Ano, souhlasím, taky jsem si jen řekl, že by se měl dotyčný spíše léčit na psychiatrii, než zavřít na 8 let. Jiná věc je ale mediální šíření a organizace ideologií směřujících k potlačení práv atd.... V tom případě už se dá mluvit o nebezpečnosti. Nebezpečí je třeba předcházet, ne až hasit požár. Ale v tomto smyslu nechápu, jak může u nás legálně existovat parlamentní politická strana, která vychází ideově přesně z toho, z čeho mladíkovi hrozí 8 let vězení. Neměli by být v tom vězení už všichni organizovaní komunisté v čele s Grebeníčkem?
0/0
5.9.2001 9:56

george

zavřít je, až zčernaj
Já si myslím, že takový svinstvo je potřeba zničit hned v zárodku, tudíž stíhat ty idioty už za řeči, protože slovo má velkej účinek. Stíhat je teprve, až se pokusej svoje myšlenky proměnit v činy? To taky může být pozdě...
0/0
5.9.2001 9:01

Milan

naivní snílek
Každý může mít nějaký názor, za to se lidi nezavírají. Potrestejte doopravské zločiny komunismu, pak nebudou Pěchové, když se před soudy konečně neodvratně odhalí svinstva komunismu, pak pochopí i Pěch že to není to pravé ořechové
0/0
5.9.2001 8:54

pudlik

Pepovi a Pavlovi
tak se zase jednou Komárek vybarvil. Komu připadá, že je ta žaloba zvláštní - to snad může připadat jen jemu, a pak komančům bývalé a současné doby, a dále i některým z těch, co vykřikovali "nejsme jako oni". že za nacistů se žít nedalo? - jak komu. že za komunistů se žít dalo? - jak komu. ten kdo šel s dobou buď s Adolfem, nebo na druhé straně s Gottwaldem a dalšími se měl vždy dobře. a přesně opačně se vedlo druhým lidem. Ideologie komunismu je o to horší, že není tak viditelná na první pohled jeho zrůdnost. Nacionální socialismus byl viditelný hned - ale také zrůdnost. miliony mrtvých za Stalina v SSSR ve 20. a 30. letech, či potom v dalších režimech a po 2. SV - Čína, Vietnam, Korea nebo miliony mrtvých za Adolfa, Musoliniho - to se prostě omluvit nedá. a že nějaká analytička někde říká, že komunismus byl jednak Stalin, Gottwald, Mao, ale také Dubček - vždyť i za Dubčeka v srpnu 69. roku stříleli do lidí už čeští bolševici. Komárku piš radši do Haló novin, nebo Práva (rudého).
0/0
5.9.2001 8:41

Pepa.

Hnusné myšlenky.
Toleranci hnusných myšlenek naléhavě nedoporučoval už Karel Havlíček Borovský. To máme tak krátkou paměť, nebo jsme tak předposraní? Ten si po přečtení hnusného Komunistického manifestu, sepsaného r. 1848 K. Marxem, neschopným si opatřit vlastní kapitál k obživě sama sebe (nechal se celý svůj zbytečný život živit jinými), uvědomil, o co těmto inženýrům liských duší jde. Pak přišli báťuškové Lenin (zavedl koncentráky 15 let před nac. socialistou Hitlerem) a Stááááááááááálin - nejjasnější to hvězda pracujícího lidu celého světa. Komunismus je horší než nacionální socialismus - má za sebou víc mrtvol a je pokrytečtější. Pan Komárek to ví. Čtěme proto i mezi jeho řádky; ladí si s M. Ramsdorfem své noty.
0/0
5.9.2001 5:51

Pavel

Re: Hnusné myšlenky.
Meleš nesmysly. Jak chceš posuzovat, co je a není horší? Mírou pošlapání lidských práv, počtem mrtvých, počtem lidí v koncentrácích nebo v emigraci? V tomto případě to prostě nejde. Řekneme, že komunismus byl horší, protože postihnul o tisíc lidí více? Ne, je to sice cynické, ale v celkových počtech obětí jsou tato čísla pouhou statistikou. Oba režimy byly zrůdné a jakákoliv jejich recidiva je nebezpečná. Ba co víc, po odhalení jejich bestiálnosti, je přímo zločinná. Otázkou je, zda je správné stíhat a trestat hololebce za nošení trámových křížů, které německá armáda nadále používá. Přitom vedle pobíhá Grebeníček a spol., stále vesele mává srpem a kladivem, mluví o tom, že bylo líp a obdivuje svého sadistického otce. Exner dokonce v jakési televizní debatě prohlašoval, že není jediné komunistické oběti, protože nikde na světě nebyl komunismus. Že svými přehmaty ublížili nejvíce sami sobě, protože teď musí odpovídat na nějaké "přiblblé" otázky a pořád po nich někdo chce, aby se omluvili. Nevím a nechápu, kde se berou ohledy na pana Pěchu. Svým jednáním prokázal, že je zločinec, patří tedy za mříže. Možná je to opravdu blázen, ale pak zase patří do ústavu.
0/0
5.9.2001 7:56

Najdete na iDNES.cz