Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Na rozhazování nemáme

Ministerští kolegové otloukli panu Špidlovi jeho návrh na plošné vyplácení přídavků na děti o hlavu. Dělají dobře. Teoreticky by bylo možné uvažovat o tomto opatření ve dvou případech: buď by se tím zjednodušila administrativa s vyplácením přídavků spojená a ušetřilo se tak více na nákladech, nebo by začalo výrazně přibývat nově narozených dětí. Ani jedno z toho nehrozí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M.Johan

A bude hůř
S průměrným platem a manželkou na mateřské dovolené,dvěma dětmi,prací i o víkendu za průměrný plat se obávám,že brzy rozšířím řady žadatelů o státní podporu,jelikož evropské ceny a české platy se k sobě nerýmují.Začínám dokonce pře- mýšlet o emigraci,o té jsem naposledy přemýšlel před rokem 1989.Utěšuje mne jen představa,že jsem se mohl narodit dále na východ,ale nenarodil.Jak dlouho si tuto představu vydržím namlouvat,nevím.S pozdravem "A bude hůř" M.Johan Puškinova 99 Liberec 24
0/0
6.9.2001 1:35

rarach

Je to proste levicak.
Navic se blizi volby. To, kdo zaplati, nikdy levici nezajimalo.
0/0
3.9.2001 19:32

občan

Přídavky
Nevím, proč by neměli dostávat přídavek na dítě všichni, kteří nějaké mají. Proč mají být trestání odebráním přídavků za to, že se mají nějakou kvalifikaci a snaží se pracovat? Za to budeme cpát všemožné sociální dávky lidem, kteří žijí jen z nich a neobtěžují se vůběc pracovat. Proč by, však jim ty peníze dají i tak! To je nejspolehlivější cesta do pekel. Takto opravdu těch peněz nikdy nebude dost. Pan Špidla a jemu podobní zřejmě nikdy neslyšel o motivaci a spravedlnosti.
0/0
3.9.2001 19:04

Katka

Pracující a sociální dávky
Nepřekvapilo by mě, kdyby pan Špidla navrhl, aby byly vypláceny sociální dávky úplně všem - bez ohledu na výši mzdy. Proč se nezamyslí nad tím, že pracující v některých regionech s vysokou nezaměstnaností, kde se vyplácejí nízké mzdy, nic nemotivuje k tomu, aby pracovali. A já se jim ani nedivím, vždyť proč pracovat za nízkou mzdu, když jim vyjde nastejno (stačí když mají 1-2 děti) brát sociální dávky. Před časem pan Špidla sliboval, že bude vyplácen příspěvek těm pracujícím, kteří mají nízkou mzdu, aby na tom byli líp, než kdyby byli doma a brali jen sociální dávky. Bylo by to určitě spravedlivější! Vždyť jak jinak motivovat lidi, aby si hledali nějakou - i míně placenou - práci? Místo splnění tohoto slibu pan Špidla přijde se zvýšením všech sociálních dávek. Nepřipadá vám to jako nesmysl?
0/0
3.9.2001 15:30

Najdete na iDNES.cz