Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dopravní podnik kritiku neslyší

Vedení dopravního podniku se odmítlo vyjádřit k systému průmyslové televize Elbex, který odborníci z České televize i další odborníci označili za špatný. Zástupci dopravního podniku nechtěli hovořit ani o dosavadních zkušenostech s tímto systémem, který je v několika stanicích na trase B. Podle mluvčí dopravního podniku Zuzany Knoblochové je důvodem mlčení výběrové řízení na novou průmyslovou televizi pro trasy A a C pražského metra.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RaPl

Něco chybí...
Nějak jsem se v tak dlouhém článku nedočetl, co je vlastně na tom systému špatného. Jen se pořád dokola opakuje, že je špatný. Ale co má za mouchy? Na tom asi autorovi už nezáleží... Nevím o tom o nic víc, než když jsem si přečetl titulek.
0/0
29.8.2001 12:27

kecka

Neúplné...
Rád bych trochu doplnil tento článek. Kamery byly opravdu posuzovány v ČT, ale nebyly hodnoceny jako průměrné, ale srovnatelné s konkurencí.To je trošku něco jiného. Navíc byly srovnávány s profesionální technikou (TV kamera není průmyslová kamera - ta stojí i nějaký ten milionek).Kamery jsou opravdu dražší než konkurence (cca o 35%). Je nutné si navíc uvědomit, že se jedná o systém a nikoliv jen o kamery. Jádrem systemu je křížový přepínač, který ovšem ve své době byl jedním z největších ve světě, protože 1000 vstupů pro kamery je neobvyklé. Kamery nejsou zaměnitelné jinými od jiných výrobců.(!?!) Monitory měli vyšší poruchovost ale v Japonsku drobnou úpravou problem vyřešili. Takže pravda je někde uprostřed. Technici DP naopak ani neotřou prach z monitorů a kamer a pan Bělík není zrovna erudovaným technikem. Jen nebyl osloven při výběrovém zařízení. Výběr tohoto dodavatele kamer byl spíš důsledkem neschopností DP Praha - Metro posoudit technicky správně jednotlivé nabídky (podle zadání, které obsahovalo i technické nesmysly) sami nevěděli co vlastně chtějí. Nevím , proč se k tomu vyjadřoval pan Lorenc z firmy ONTRADE. Firma s tímto názvem je dodavatelem této technologie, která se pak rozdělila na Ontrade a Ontrexon a závazky přešli na novou firmu. Tato firma však nemá téměř žádné technické zázemí a zaměstnává tuším 4-5 lidí. Podle výpisu s obchodního rejstříku se jedná pouze o prodejní firmu!!! Rozhodně nemám zájem jakkoliv hájit kteroukoliv zúčasněnou stranu a pravda je někde uprostřed.
0/0
28.8.2001 12:42

DOKTOR

Nic nového pod sluncem......
Obávám se,že výběr firmy a následné zjištění kvality kamer a monitorů odpovídá současnému trendu výběrových řízení u státních institucí či firem nepřímo placených z našich kapes.Vsadim se,že stejně opět vyhraje ta nekvalitní firma.Dle hesla:Kdo maže nebo podmaže ten jede!!!Vlastně pokud to jde takhle v DP stále tak už brzo nepojede.
0/0
28.8.2001 10:35

Pepa

Aha...
tak proto musi DP porad zdrazovat a prodluzovat intervaly metra s vymluvami na zastarale vozy ...
0/0
28.8.2001 9:26

Najdete na iDNES.cz