Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Britové se vrátili na Ruzyni

Po sedmé hodině obnovili britští úředníci kontroly cestujících na ruzyňském letišti v Praze. Londýn tak splnil svou hrozbu a obnovil předběžná imigrační opatření poté, co v minulých dvou týdnech znovu vzrostly počty českých žadatelů o azyl. "Přišli již asi v pět hodin a kontroly obnovili v sedm," potvrdila iDNES Ilona Horáková z ředitelství správy letišť. Každý pasažér musí ještě před odletem vyplnit příletovou kartu a poté dostatečně zdůvodnit účel své cesty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Risa

Strčte si celou Anglii do ...
... a ještě dlouho si ji tam nechte. Omlouvám se těm, které možná pohorší moje poněkud horší mluva, ale když jsem slyšel o dnešním (29.8.) dopoledním případu, kdy britští panáci odmítli pustit do Anglie holku, která tam už předtím dva roky žila a teď se měla vdát za Brita, napadlo mě jediné slovo: ZMRDI! Koho jiného už by tam tedy měli pustit? Dobře, chápu, bojí se Romů, ale proč tam tedy nepustí "obyčejnou" holku? Prý ji nevěří!! A co jsou? Bozi? Polobozi? Nebo měla být dalším obětním beránkem, aby se neřeklo, že nepouští jen Romy? V tom případě jsem spíš pro zavedení víz, asi by pak k takovýmto "obětováním" nedocházelo. Přál bych jim, aby tam nikdo (nejen Češi) díky opruzáckým kontrolám ať už v Praze nebo v třeba v Doveru (sám jsem to zažil) nejezdil. Až by jim poklesly příjmy z turistického ruchu, které určitě nejsou malé, pak by si možná uvědomili, že je někde chyba. Ale třeba by jim to ani nevadilo, tak ať si stčí celou zem kamsi, je mnoho jiných a hezčích zemí. A úředníkům na letišti vzkazuju: FUCK OFF!
0/0
29.8.2001 14:23

Gary

Be glad!
I think the Czechs should be happy we have the control here. We are saving you a lot of money in airfare. You will get turned back whether in England or in the Czech Republic, so be glad we have put the things there. I also feel the gypsy community should make up their minds who they belong to, first they claim to be Czechs, now they claim discrimination. Are they Czechs? They are not. They are not, because, unlike our black community in Britain, the gypsies have failed to intergrate. They refuse to associate with white people, they want street signs in their language, and this is not their country! If they want to live in the Czech Republic, they should learn Czech, go to school, and tidy themselves up, so far they've only shown they can destroy things.
0/0
29.8.2001 11:58

Risa

Re: Be glad!
O.K., but why British consular officers didn't allowed today morning (September 29) entry to a plane to a Czech girl, which lived in England before and which had to get married in London with British? Why??
0/0
29.8.2001 14:28

D-key.com

Re: Be glad!
Well you know those reality,so why U.K.officers gave them asylum as a fugitive,reason is racism in C.R?All world thinking about us that we are racists but nobody wants them in their country.
0/0
6.9.2001 12:29

DOAT

Cikáni
Cikáni prostě dosáhnou toho, že je začnou nesnášet i slušní, vzdělaní a chytří lidé!!! Už takhle je nenávidí ta druhá polovina národa!
0/0
28.8.2001 11:56

Lukáš Neumann (Praha)

Rasismus?
Je velmi pozoruhodné, že Romové obviňují z rasismu zemi - Velkou Británii, ve které jich stovky zároveň žádájí o politický azyl. Ukazuje to zcela jasně na skutečnost, že kdyby se u nás vyplácely dávky v dolarech či librách, tak by se Romové zase vrátili do své "drahé" vlasti. A fakt, že se Británie rozhodla bránit se vysávání svých sociálních dávek zavedením kontrol je zcela logický. Měli v podstatě 3 možnosti: víza, změna imigračního zákona a kontroly. Víza by snížila počet turistů a znepřátelila by ČR. Změna imigračního zákona by postihla žadatele z jiných zemí, kteří opravdu prchají před diskriminací a potřebují pomoc. A tak zbývají jen imigrační kontroly.
0/0
27.8.2001 21:08

Jakub

Do britanie ...
Do Britanie jsem jel pred rokem busem. Nebudu preci utracet dvakrat vic za letadlo nejsem cikan. Navic bus jede primo do centra Londyna. Snadno se presedne na metro. Po dvouch letech bez dovoleny jsem si rekl podivam se nekam na tyden za kamaradkama co v Londyne hlidaj deti. V Doveru jsem taky musel delat dusevni stryptiz. Navic do chvile kdy se mne votravena urednice zacala vyptavat jsem se domnival ze umim anglicky. Nejen ze ji nebylo rozumet, ale na druhou stranu ona nechtela rozumet me anglictine pilne pilovane pri mem LEGALNIM pobytu 2 roky v USA. Aby se to nepletlo jeste jsem si zpatecni jizdenku zapomel v busu ktery mezitim prejel hranice a pozadovanou castku na hotovosti jsem nemel. Probuch uz dost dlouho pouzivam kreditni karty a hotovost NENOSIM. Ac mam Visu i AMEX presto se vyptavala 20min !!! Priste letim. Nemam naladu potom co se po trajektu houpe zaludek jeste bejt buzerovanej votravenou urednici!!! Jo a znate ten ftip jak jede rom na dovolenou ? -> Rom a dovolena ? Kolikrat je treba prodat statni prideleny byt aby na ni bylo.
0/0
27.8.2001 19:39

Anna

Re: Do britanie ...
Jen aby se tě na letišti nevyptávali ještě dýl, Jakube.
0/0
27.8.2001 19:58

JV

Aspoň že Ščuka nelže
"Romové využijí i jiné možnosti, z jiných letišť, z jiných států. Británie si nijak nepomůže, to by musela změnit svůj azylový zákon," řekl Ščuka. ... aspoň je jasné, o co Romům ve skutečnosti jde. :-)
0/0
27.8.2001 16:20

Vlastimil Kašpar, Kralupy

Re: Aspoň že Ščuka nelže
Mno - navíc nemá Ščuka pravdu - pokud přicestují přes jinou zemi (která není považována za diskriminující), tak v UK NEMOHOU požádat o azyl :-) Takže - jedině, že by to brali s jediným mezipřistáním v Číně, Severní Korei, Afghanistánu - to by mohlo vyjít...
0/0
27.8.2001 18:05

Martin

Ad. "Odchod Romů kontroly neovlivní"
Odchod ne, ale prichod do Britanie urcite.
0/0
27.8.2001 16:00

Fox

ad Svoboda vycestovat
Chtel bych jen pripomenout pro nektere pseudohumanisty - nikdo Romum nebrani vycestovat. Myslim si, ze zatim mohou kamkoliv celkem svobodne jet. Kazda zeme ma vsak legitimni pravo nevpoustet na sve uzemi kohokoliv si z jakehokoliv duvodu umane. To, ze Britove nevpousteji do letadla neznamena, ze by jim branili vycestovat, oni jim brani jen prijet do Britanie - ono se da jen malo predpoklad, ze by cestou z letadla vystoupili v jine zemi, ze? Zvlaste jeli to primy let.
0/0
27.8.2001 13:19

Anna

Re: ad Svoboda vycestovat
Zajímalo by mne, jestli považuješ také za pseudohumánní právo žít svůj život způsobem, jakým si vyberu, pokud budu u ostatních respektovat to samé právo. Neuznání volnosti pohybu nejen při cestování považuji za nejvyšší projev tyranie vedoucí do otroctví. Představ si situaci, že ti začnou vadit vysoké daně a nízký plat, a tak se rozhodneš opustit tuto krásnou zem, aby sis vydělal na lepší živobytí, ale státní úředníci země vyvolené tě pošlou pěkně zpátky, protože by místní obyvatelé pozvedli protest z obavy o ztrátu zaručeného zaměstnání, které bys třeba vykonával lépe a levněji. Žádná země nemá právo (ani legitimní) zakázat "jak si umane z jakéhokoliv důvodu" vstup kohokoliv, kdo nepoužije násilí, nacionalistickej republikáne! Co uz vůbec nechápu, to je rozdíl mezi nevpustit do letadla a bránit vycestovat ať už jde o přímý či nepřímý let.
0/0
27.8.2001 19:52

Juras

Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Každá země má, samozřejmě, právo, zakázat vstup kohokoliv (i když nepoužívá násilí) na své území. Odhlédnu-li od faktu, že právo vstoupit kam se jim zachce dáváte i zlodějům a podvodníkům všeho druhu, nemusí vpustit ani bezúhoného člověka. Je to stejné jako s bytem - taky si majitel vybítá, koho pozve na návštěvu a koho ne. Je to jeho majetek anebo má právo na jeho plné užívání.
0/0
27.8.2001 22:44

anna

Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Díky za reakci, příklad s bytem je fakt dobrej. Vycházíte však, že byt je v něčím vlastnictví a je jasné, že vlastník si rozhodne, koho vpustí. My však nežijeme v soukromém bytě, ale v prostředí, kde ve vlastnictví někoho nejsou ulice, parky, řeky, silnice, atd. Dokud tady jsou tyto veřejné statky a uvažuju-li reálně tak ještě dlouho budou, nelze zakázat vstup na tyto statky komukoliv, kdo nespáchá krádež+násilí. Pokračujte v úvaze ... dejme tomu, že někdo bude mít rád cikánskou hudbu a bude si chtít pozvat na vystoupení romskou skupinu. Tím, že imigrační úředník rozhodne nevpustit nikoho z romů přes hranice, poruší svobodu jednotlivce uzavírat dobrovolně smlouvy. Nezapomínejme naší minulost, kdy jsme se nechávali ovládat centrálním aparátem. OK, můžete mít námitku, že takových romských hudebních těles nebude moc, a že většina cikánů míří do Británie se štědrou sociální sítí. Přesto nelze někomu jen na základě podezření neuskutečněné krádeže odepřít svobodu pohybu. Tak bychomn se opět ocitli v rukou úředníků, kteří se dle své vůle budou rozhodovat, kdo je žádoucí a kdo není. Osobní svoboda jednotlivce se vytratí.
0/0
30.8.2001 14:30

anna

Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Díky za reakci, příklad s bytem je fakt dobrej. Vycházíte však, že byt je v něčím vlastnictví a je jasné, že vlastník si rozhodne, koho vpustí. My však nežijeme v soukromém bytě, ale v prostředí, kde ve vlastnictví někoho nejsou ulice, parky, řeky, silnice, atd. Dokud tady jsou tyto veřejné statky a uvažuju-li reálně tak ještě dlouho budou, nelze zakázat vstup na tyto statky komukoliv, kdo nespáchá krádež+násilí. Pokračujte v úvaze ... dejme tomu, že někdo bude mít rád cikánskou hudbu a bude si chtít pozvat na vystoupení romskou skupinu. Tím, že imigrační úředník rozhodne nevpustit nikoho z romů přes hranice, poruší svobodu jednotlivce uzavírat dobrovolně smlouvy. Nezapomínejme naší minulost, kdy jsme se nechávali ovládat centrálním aparátem. OK, můžete mít námitku, že takových romských hudebních těles nebude moc, a že většina cikánů míří do Británie se štědrou sociální sítí. Přesto nelze někomu jen na základě podezření neuskutečněné krádeže odepřít svobodu pohybu. Tak bychomn se opět ocitli v rukou úředníků, kteří se dle své vůle budou rozhodovat, kdo je žádoucí a kdo není. Osobní svoboda jednotlivce se vytratí.
0/0
30.8.2001 14:32

Ram

Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Mýlíte se. Stát je správcem území pod jeho suverenitou. Má nejen právo, ale i povinnost (!) regulovat vstup cizích státních příslušníků na svém území. Jednotlivé státy toto právo využívají různým způsobem. Třeba vůči nelegálním imigrantům, agresivním fotbalovým fanouškům nebo řidičům kamiónů. Vaše představa, že máte právo vstoupit kdykoli a kdekoliv na území jakéhokoliv státu je pomýlená. Zapomínáte totiž na to, že k něčemu takovému je třeba souhlas nejen Váš, ale i příslušného státu, který hájí zájmy svých občanů. A o těch rozhodují příslušní občané ve volbách. Nepleťme si svobodu s anarchií.
0/0
30.8.2001 15:10

anna

Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
S agresivními fotbalovými fanoušky souhlasím. V případě nelegálních imigrantů si nejsem jistá, jestli by měla být migrace vůbec nelegální, pokud migrující osoba při svém přesunu nekrade a nevraždí. Co kdybych například vedla stavební firmu a zdálo by se mi výhodnější najmout výkonnější ukrajinské dělníky, ale státní úředníci by si usmysleli, že právě Ukrajincům nepovolí pracovat? Nepřipadá mi, že by tak stát hájil zájem můj a jiných. Pokud by měl stát skutečně hajit zájmy svých občanů, nedopustil by přítomnost britských kontrol na letišti, které evidentně narušují svobodu jednotlivce.
0/0
4.9.2001 20:29

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Váš zájem může být se zájmy státu v protikladu. Vy máte možnost podřídit se obecnému zájmu anebo se přesídlit do státu, kde budete moci svůj zájem uplatnit. Další možnost je změnit obecný zájem. Nepovolení pracovat Ukrajincům není bezdůvodné - můžete zkusit důvody zpochybnit a ovlivnit státní instituce a veřejnost, aby změnila názor, legislativu, udělila výjimku Vaší firmě, atd... Ale chovat se naprosto svévolně s ohledem pouze na své zájmy, to je anarchie. Ke kontrolám na Ruzyni - stát svým povolením vstupních kontrol už zde HÁJÍ zájem svých občanů. Odmítnutí občané se zbytečně nemusí trmácet až do GB.
0/0
5.9.2001 7:41

anna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Jsem nadšena z diskuse na internetu. Ještě, že zde neplatí státní cenzura. Vysvětlete mi prosím, co jiného než zabezpečit, že si budu moct žít život jaký si zvolím a to samé umožním ostatním, by mělo být v zájmu státu. Žádný zájem kromě vraždy a krádeže pak nemůže být se zájmem státu v protikladu. Nezlobte se na mne, ale podle vašeho prohlášení by musel být každý člověk anarchista. Chtěla bych vidět člověka, který nesleduje vlastní zájem. Ovšem tím, že sledujeme vlastní zájmy, vycházíme vstříc také zájmům ostatních. Děkuji za radu, co mám dělat, když budu chtít zaměstnat Ukrajince. Nic víc jsem si nemohla přát, než ovlivňovat státní instituce a platit udělování výjimek.
0/0
5.9.2001 15:21

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Jsem taky nadšen :-) Ale to víte, že může být i jiný zájem než vražda či krádež neslučitelný se zájmy státu. Třeba bezohledná jízda autem, obsazování pracovních míst, šíření nepřijatelné víry, porušování zákonů, nerespektování morálních pravidel platných v dané společnosti, parazitismus, ... ### Vaše věta "Ovšem tím, že sledujeme vlastní zájmy, vycházíme vstříc také zájmům ostatních." není pravdivá. Většina osobních zájmů jsou spíše v konfliktu, např.: "Chci udělat přijímačky a dostat se na školu - tím zmenším šanci ostatním". "Jsem zemědělec a chci dotace od státu - tím pádem budou chybět peníze ve školství". Atd... Mohl bych vymýšlet třeba rok a nevyčerpal bych se :-) ### Anarchie - asi jste mě špatně pochopila - anarchista je ten, kdo neuznává zákony, ne ten, kdo je přestupuje. A většina lidí zákony (které definují obecný zájem) uznává a dokonce dodržuje, podřizují jim svoje zájmy (jinak by skončili v lochu).
0/0
5.9.2001 16:09

anna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Vidím, že by z vás byl dokonalý státní úředník. Celý rok byste dokázal za peníze daňových poplatníků vymýšlet horu norem. Neaspirujete na post komisaře do Evropské Unie? Co se týče vysokoškolského vzdělání, podle váší teorie konfliktů by po úspěšném složení zkoušky měl student ustoupit místo méně úspěšnému kandidátovi, aby nezmenšil něčí šance? Ano, máte pravdu, že tím, jak někdo obsadí místo na VŠ, toto místo již nebudete moct obsadit Vy ani nikdo jiný. To je to, co JE VIDĚT vidět. Co už NENÍ tolik VIDĚT, je fakt, že až úspěšný absolvent dostuduje, začne vykonávat práci, která odpovídá úrovni jeho vzdělání a kterou by například osoba s nižším vzděláním nebyla schopna provádět. Přispěje tak nejen sám sobě v podobě odpovídajícího platového ohodnocení, ale i celé společnosti svým přístupem a získaným vzděláním. Chtěl byste snad regulovat tento konkurenční proces způsobem kdo dosáhne menší počet bodů, bude mít přednost? Nedá mi, abych se nevyjádřila i k dalším zmíněným neslučitelým zájmům. Ve svém předchozím příspěvku, jsem psala o právu žít život způsobem jaký si zvolím, pokud to samé umožním ostatním. Pokud bych tedy nedala přednost v jízdě, omezila bych jiného řidiče a porušila bych pravidla. Je otázkou, jestli ta pravidla nedojdou tak daleko, že budou omezovat řidiče. Pojem bezohledná jízda může u každého znamenat něco jiného (srovnejte třeba jízdu v Turecku a Německu) Pročpak teď stávkují majitelé autoškol? Téma obsazování pracovních míst je dost podobné přijímačkám, o tom jsem už psala. Jde o ten samý KONKURENČNÍ PROCES. JE VIDĚT, že lobbující odbory si hlídají pracovní místa, aby pracovníci nebyli propouštěni. To, co NENÍ VIDĚT je skutečnost, že pracovitější člověk nedostane příležitost, aby se uplatnil. Ve výsledném efektu ztrácí celá společnost. Problematika šíření nepřijatelné víry mne vrhá zpět do středověku, kdy se vedly náboženské války. V dnešním barevném světě se můžete projít ulicemi Los Angeles a uvidíte mnoho kostelů s různými vyznáními. Dokonce v Moskvě funguje mešita.
0/0
6.9.2001 10:56

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Nechápu, proč jste zvolila úvod, jaký jste zvolila, a proč myslíte, že bych "dokázal za peníze daňových poplatníků vymýšlet horu norem". Jestli si chcete vyměňovat podobné invektivy, tak se obraťte na někoho jiného. Problém naší diskuse spočívá v tom, že z nějakých důvodů nechceme vpouštět určité lidi do své země. Vy jako jediné myslitelné důvody vidíte násilí a krádeže, já myslím, že si ty důvody může určit každý stát sám. Relativizujete určité příklady jiných důvodů pro nevpuštění. Já Vám zrelativizuji třeba násilí: jsou kultury, kterým vrazi zas tak moc nevadí, nevidí na některých vraždách nic špatného. Třeba taková Izrael by Vás ještě velebila, kdybyste postřílela pár Arabů. Kdybyste však byla zároveň antisemita, už ve Vašem zájmu by vás třeba do své země nepustili. No a na úvahu "Je otázkou, jestli ta pravidla nedojdou tak daleko, že budou omezovat řidiče" můžu říct: ta pravidla jsou už hodně daleko, samozřejmě mě jako řidiče omezují. Proč třeba nemohu jet po přehledné dálnici 180km, pokud neohrozím bezpečnost provozu? Proč musím mít funkční světla, když se někam potřebuji dostat ve dne? Každá pravidla nás nějakým způsobem omezují. Je na mě, jestli je chci respektovat, nerespektovat a nechat se trestat anebo se odstěhovat někam, kde se budu moci chovat jinak.
0/0
7.9.2001 7:20

anna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Ano jádro diskuse spočívá v konfliktu státní moci s přirozenými právy člověka. Přirozená práva člověka se týkají práva na život a vlastnit majetek, který je výsledkem lidského pachtění. Plody lidské činnosti jsou neodlučitelné, neboť umožňují přežít. Od boha nebo od narození nám byl dán život, který nikdo nesmí vzít. Toto právo nelze zpochybnit. Zabití je zabití a krádež je krádež. Nejde o to, jestli byl zabit Arab nebo Žid. O život přišel ČLOVĚK!!! Stát, který porušuje tyto přirozená práva by měl být odsouzen stejně jako kterýkoliv jiný jedinec.
0/0
7.9.2001 13:17

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Připadá mi, že už sklouzáváme úplně jinam. Každý ideolog definuje pojem člověk jinak. Pro hitlera byl člověk áriec, pro semitu žid. Pro křesťana (snad teď už) každý, ... Ale tohoto nechme. Právo člověka na neomezený pohyb neexistuje a nikdy neexistovalo. Dříve mu v tom bránila divá zvěř, potom ostatní lidé a tak tomu i zůstalo. Je to úplně přirozené, nikdo nemůže mít všechno co by chtěl. A každý, kdo něco vlastní (třeba občané tvořící republiku) si může určit pravidla, kdy komu danou věc půjčí nebo daruje (tedy komu umožní vstup do státu, možnost dýchat jejich vzduch a pošlapávat jejich trávu).
0/0
7.9.2001 13:44

pavel sip

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Dělníci z Ukrajiny bývají levnější minimálně o 35%, pokud za ně neplatíte zdravotní a sociální pojištění. Rovněž o nějakém dodržování zákoníku práce se nedá hovořit. Jinými slovy je to konkurence pro ostatní podnikatele srovnatelná např. se stánkaři, prodejem pašovaných cigaret, prodejem drog a prostitucí. Nejsem z daňových zákonů nadšen, ale myslím si, že je vždy lepší nějaký řád než anarchie.
0/0
5.9.2001 9:33

Juras

Re: Re: Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Pěkně za mě odpověděl(a) Ram. Díky.
0/0
31.8.2001 7:25

David

Re: Re: ad Svoboda vycestovat
xsino(e), nesji tak trochu divná(ý)?
0/0
29.8.2001 13:39

Ram

Re: Re: ad Svoboda vycestovat
Tady je někdo těžce mimo mísu :-)))))).
0/0
29.8.2001 13:53

podivinsky@unet.cz

Bílé útesy doverské
Vážení přátelé. Jednostanný akt páchaný britskými( dnes) a za chvíli kdekým( Rakušáci nám žvaní do Temelína, za chvíli prý budou mýta! za průjezd jejich státem i přes Vignette- opět budeme jezdit před Maďarsko) nás staví do role ubožáků opět stepujících u riti tzv. EU a já proto křičím, kde jsou naši politici? Respektive, kde jsou jejich aktivity namířené pro republiku a ne na tzv. předvolební boj? Jejich způsob "boje" za demokracii zažíváme 10 let a nula od nuly pochází. Jsou to Cirkumanální stepéři, případně Liboústi Vozihnojové a já jen žehrám na to, že neumím jiný slušný jazyk, abych mohl v klidu emigrovat. Daktari
0/0
27.8.2001 11:18

EVZEN HOLUB

Re: Bílé útesy doverské
Pane doktore, prosil bych vic takovych clanku. Z Totonta Vas zdravi, Rom z Brna.
0/0
27.8.2001 16:45

Ton

Zmrd Cigossky otocil
Od kdy ty zmrde Cikansky mas rad CR? Seres si do huby svine
0/0
28.8.2001 23:04

občan

Uz si nekdo vsimnul ....
.... ze se da taky do Londyna a jinam letet s prestupem ve Frankfurtu, Amsterdamu, Parizi a jinde ????? Ceny letenek jsou jen o malo vyssi, takze by si je i "chudi" cikani mohli (a radi) dovolit.... Cestujici techto tras anglicani nekontroluji, ale SNADNO by mohli. Takze nas ukol je presvedcit Brity, aby kontrolovali VSECHNY CESTUJICI DO VELKE BRITANIE a ne jen na primych letech !!!!! Jinak budou kontroly K NICEMU a emigrace se bude zase utesene zvysovat ---- a VIZUM (do cele Evropy) STEJEN NEUJDEME ! Premyslejte !
0/0
27.8.2001 11:15

George

Re: Uz si nekdo vsimnul ....
Co se týká cestovani přes Frankfurt, Amsterdam, Paříž atd. Pokud vím, tak existuje jakási evropská konvence pro uprchlíky, podle níž musí uprchlík o politický azyl požádat v první zemi EU, do které přijede. Proto Romové létají přímo. P.S. Pročpak asi naši "chudí" Romové nejezdí do VB autobusem? Je to přeci jen levnější, a pokud vím, tak na Florenci žádné kontroly nejsou.
0/0
27.8.2001 11:36

občan

Re: Re: Uz si nekdo vsimnul ....
..Podle této Evr.konvence by tedy ti "chudší" museli žádat o azyl už v Německu, ale asi tak nečiní, že ! Už jsou totiž tak pohodlní, že by tak dlouhou cestu busem nevydrželi....... Proto klidně mohou létat a přestoupit si kde se jim zachce.... a budou tak činit, všichni budeme mít víza všude, platit za ně nehorázné sumy a do Evropy se můžeme jen tak akorát dívat, jen to teď nebude přes ostnaté dráty. Ještě si v kocourkově zaveďme výjezdní doložky, ty se taky osvědčily !
0/0
27.8.2001 12:52

Zdeněk Kočvara

Britové se vrátili na Ruzyni
Zásadně s tímto postupem nesouhlasím, je to ponižující opatření pro všechny naše občany bez rozdílu. Ať si toto Britové provádějí na svém území. Velmi špatnou zkušenost jsem před 6 lety v Doveru osobně absolvoval, a nemohu to nazvat jinak než duševním striptýzem, který tam po mě chtěli. A to přesto, že jsem jel do Londýna na pozvání a měl s sebou dostatečný finanční obnos. Některé otázky nebyly nepodobné výslechu StB; žel i tuto zkušenost mám za sebou, takže mohu směle porovnávat. Zároveň si naprosto nedovedu představit, že by našim úředníkům něco podobného dovolil praktikovat cizí stát, o Británii vice versa ani nemluvě. Obdobné postupy bortí sny a představy mnohých našich lidí o EU a namísto toho se nabízí spíše otázka, zda nezačít uvažovat o znovuzavedení (oboustranné) vízové povinnosti jakožto diplomatického standardu, odkud už je zase jen o kousek blíž k ostnaným drátům a Berlínským zdím... Zdeněk Kočvara Svitavy
0/0
27.8.2001 10:55

David

Re: Britové se vrátili na Ruzyni
Také jsem svého času absolvoval podobnou kontrolu. Nepřipadala mi ponižující. Záleží asi na tom jak se to vezme, vždyť se tím šetří peníze ČSA za let zpátky. A běžným turistům to navíc ušetří peníze za víza. Je potřeba chápat situaci takto: Romové létají do anglie zneužívat místní sociální sytstém nic, víc(nemohou pacovat - nemají kvalifikaci, neumí jazyky - nemají co nabídnout). Kdybychom byli na místě Britů udělali bychom něco podobného.
0/0
27.8.2001 13:48

cocik

Re: Britové se vrátili na Ruzyni
ja naopak coby novinar cestuji VELMI casto, a proto pristup Britanie vitam - kontroly v Ruzyni mi usetri cas ve fronte v UK (skoda ze v Ruzyni nesidli i imigranci urednici z US - hned by bylo o cekani mene) ... na dosavadni pristup kterychkoliv imigracnich uredniku si nemohu stezovat - vsude se kontrola odbude na prohozeni zdvorilostnich frazi, prohlidku pasu a vydani prislusneho stemplu
0/0
28.8.2001 0:34

petr paral

Návrh
Navrhuji aby imigrační úředníci rovnou navrhovali možnost žádosti o azyl, s tím že bude vyřizována a žadatel bude čekat zde.Předejde se tím i zpětným žádostem o vyplácení sociálních dávek.
0/0
27.8.2001 10:33

George

Kontroly
Musím jak jinak než souhlasit s tím, že zavedení konrtol na letišti je pro naše občany mnohem lepší než zavedení víz. Pouze bych jen požádal, jménem všech slušných a poctivých lidí, kteří do Británie jezdí studovat, legálně pracovat, za obchodem, navštívit své známé, nebo jen tak za poznáním, sdělovací prostředky, aby věnovaly méně prostoru této malicherné kauze. Velmi jim tím škodíte. Nutíte totiž britské úředníky dodržovat jakousi reciprocitu, aby nebyli nařčeni z rasismu, a tak jsou vráceni též lidé, kteří by se jinak za normálních podmínek do Británie dostali.
0/0
27.8.2001 10:22

Kocicak

Na cikany se nesmi nadavat...
... ale cikani na bile mohou. O tom jsem se presvedcil, kdyz jsem vystupoval v jine diskusi coby cikan Fero a kdy jsem prispival do diskuse velmi ostrymi urazkami "bile rasy". Ani jedna z nich nebyla smazana! Je sice pravda, ze nebyly smazany ani ty nemecky psane odpovedi, ale ty byly podle mne psane s humorem a nadsazkou. Avsak zcela vazne stiznosti na to, jak jsou cikani nesnesitelni, jsou nemilosrdne mazany. A pak kdo je tady diskriminovany. A propos, cikani se vzdycky sveho dorvali. Videl jsem na vlastni oci, ze cikan oznacil pracovnici socialniho uradu za gestapacku a rasistku jenom proto, ze ho nechala o neco dele cekat. A kamarad z Ostravy zase rikal to, ze ti cikani se na ruznych tech uradech chovaji velice nesnesitelne, a tak je jim vyhoveno, aby dali pokoj. Rikal to, protoze to sam videl.
0/0
27.8.2001 9:51

Petr

Romové
Za vším je jen účelové lobování samozvaných romských spolků, kterých je v naší zemi nespočet a na svůj "provoz" získávají značné dotace od státu. Jedině jim se může tento rozruch vyplatit k získání dalších dotací na práci s romy, kter je podle mého názoru naprosto neefektivní. Dobrým příkladem je Dr. Ščuka a jeho vytunelované kolínské gymnázium pro romy. Tyto spolky mnohdy využívají k prosazení svých zájmů svoje soukmenovce, kteří často ani nevědí, jak a kde se koupí letenky a nebo jak se jmenuje hlavní město Anglie. Jsou to především sami romové, kteří využívají slova rasismum jak se jim hodí, přitom už jenom rozdělení na romy a ostatní je ve své podstatě rasistické. Vzpomínate na "nám romům se musí pomáhat, my romové nejsme všichni stejní, atd...". To je rasismus. Kontroly na letišti jsou tím jediným řešením, které plně podporuji. Ten, kdo má čisté svědomí, se nemůže ničeho bát, protože ho do Anglie pustí. Ten kdo ne, má smůlu a musí se zamyslet nad tím, jestli udělal všechno proto, aby mohl vycestovat.
0/0
27.8.2001 9:32

pk

kontroly
Asi by se prislusnici romskeho etnika nestacili divit kdyby stejne kontroly byly v anglii. Urednici by je jednoduse nepustili dal do zeme a nahnali je do prvniho letadla domu. Cenu letenky do Prahy by jim strhli ze socialky a byl by klid. Takhle alespon romove usetri za letenky:). Kontroly na Ruzyni stejne nic neresi. Ja byt rom a chci se dostat do Anglie tak tam letim prez Bratislavu, Varsavu ap....
0/0
27.8.2001 9:00

J.L.

Re: kontroly
problem je jen v tom, ze pozada-li kdokoliv o azyl na britskem uzemi, musi jeho zadost byt prosetrena! Takze v pripade romu zadne supem zpatky domu, ale prinejmensim v 98 %placena dovolena!
0/0
27.8.2001 10:15

Hejduk

Nejsem rasista
Je zajímavé, že někteří Romové se u nás dokáží živit poctivě, že posílají děti do školy, že nekradou a taky neemigrují do Anglie, Kanady či jinam. Je však většina těch Romů, kteří kradou, využívají i náš sociální systém (stačí někdy navštívit sociální odbor). Stejně tak existují i někteří neromové, kteří náši republiku vysávají a dělají ji jenom ostudu. Bohužel těch je mnohem méně, než stejně "hodných" Romů. Dáváme Romům takovou spoustu výhod, o kterých se lidem, kteří ne svoji vinou přijdou o práci, ani nesní a oni z nás ještě dělají rasisty!!. Svého času jsem četl, že ve Spojených státech omezili sociální podpory a dávají je jen těm, kteří se snaží získat práci, navštěvují rekvalifikační kursy a podobně. To by asi Romové mnoho podpory nedostali !! Co kdybychom to zkusili i u nás ??
0/0
27.8.2001 7:57

Michael

kontroly
Asi by jsme si měli pogratulovat, jak to tu pěkně vedeme. Kontroly jsou opět tady, dva týdny po té co byly zrušeny. Ťeď budou imigrační sídlit nějaké tři čtyři týdny na Ruzyni, aby byli opět odvoláni, opět na dva týdny. Chápete kontroly jako diskriminační? Omezující suverenitu Česka? Asi, já také, ale lepší než možnost zavedení víz, to už by se nedostal do Británie nikdo. Krok s kontrolami chápejme jako menší zlo z obou variant, a skutečnost, že to jsou právě převážně Romové, keří sítem kontrol neprojdou je vcelku jasné. Británie se brání přívalu mas lidí, kteří pro ni v budoucnu mohou znamenat obrovské finančí náklady výměnou za relativně chabý prospěch. Nebo si snad myslíte, že se Romové nějak prudce změní, po té co budou mimo Česko? Že budou mít všichni práci? Budou to stále ti samí Romové, nezaměstnaná většina, pobírající dávky, nemilosrdně ždímající kapsy britských daňových poplatníků. Stačí, že ždímají kapsy tady, ani se Británii nedivím...
0/0
27.8.2001 7:52

ndavid

Svoboda pohybu
Jedno ze základních práv občanů. Angličané - to právo neustále porušují. Schovávají se za svoje účelové zákony. Proč to dělají. Mají strach. Z koho? Z cikánské menšiny.
0/0
27.8.2001 7:45

Petr Rihak

Re: Svoboda pohybu
Je videt ze ne vsichni to chapu tak jak maji a s hned se ohaneji jak se vsem zabranuje pohybu. A souhlasim i s tim co tu je receno a myslim ze vetsina lidi. Presne jak to je kdyz cigan nebo rom co je vlastne spravne, rekneme zbije nekoho tak to neni rasizmus ale kdyz nekdo cigana ci roma tak hned jak jsou utlacovani jak je tu rasizmus a tak dale. Problem je v tom ze ta vetsina z te mensiny je brana jako spatna nebot i ja muzu priznat ze znam rekneme "zaclenene" romy ci cigany pracujici deti studujici. Zadny problem. Ti nemaji duvod cestovat. Potom odjizdeji jen ti kteri jen vse zneuzivaji a "urcite" se ani v Anglii do prace nepohrnou to by bylo dobre sci-fi. Ale ke svobode pohybu. Porusovani suverenity ?? Ceho? Koho? Statu? Urcite vite ze tyto "STEJNE" kontroly probihaji stejne pokud vstupujete do Spojeneho kralovstvi. Takze neni to na jednu stranu jedno kde se kontroluje? Na druhou stranu je jasne ze je radeji zkontroluji tady nez jim zase paltit letenky zpet. Protoze ten koho vyhosti ji neplati ani omylem. A ke svobode pohybu. Pozor na to uvedomte si ze mate pravo "VYCESTOVAT" za hranicem, ale nemuzete se zadnymi pravnimi prostredky dozadovat vstupu do cizi zeme. To by potom bylo prece poruseni jeji suverenity, kdyz nemuze rozhodnout koho vpusti a koho ne. Takze k zadnemu omezovani nedochazi. A ve Spojenem kralovstvi to a jeho zaknou jsou takove a ma na to pravo ma svoji suverenitu. Takze samozrejme mate pravo vycestovat ale ne " VCESTOVAT" do jine zeme a jeste o tom rikat ze je to diskriminace. Vzdyt uz je to kocourkov to co se u nas deje. Proto souhlasim s kontrolami nic proti nim nemam a kdybych v tuto dobu cestoval do UK vubec bych nic nenamital proti tomuto postupu. Protoze pokud tam jedu s cistymi svedomim a neni predpoklad zneuziti toho ceho se zneuziva neni problem. Takze se lide neohanejte sovbodou pohybu a napred si zjistete vecna fakta.
0/0
27.8.2001 10:06

D-key.com

Re: Svoboda pohybu
Za nic se neschovávají.Tuhle (imigrační)politiku dělají(co si osobně pamatuji)už minimálně osm let.
0/0
27.8.2001 10:30

blair

Proč kontroly.
Myslím, že zavedení kontrol je pochopitelný. Důvod je jasný - žádosti o azyl ze strany romů. Za zamyšlení stojí, proč to romové dělají. Jestli je to z důvodu "nesnadného" života, který tady romové mají nebo z důvodu sociálních dávek a příspěvků azylantům. Britové mají pravdu že se jejich azylový systém zneužívá, ale možná by se měli zamyslet, jestli je ten systém efektivní. Souhlasím, že romové to tady nemají lehké. I slušný rom tady cítí rasové předsudky. Zamýšlím se, jak by se asi změnil můj život, kdybych se najednou změnil v roma. Nemyslím jen materiálně, ale jak by se na mě ostatní neromové dívali, kdybych šel třeba na diskotéku a jak bych se cítil. Myslím, že bych se cítil o dost hůř než jako bílý. Dokud ten rozdíl nezmizí nebudu se romům moc divit, že chtějí pryč. Kdo byl v anglii tak viděl, že je tam multikulturní společnost, kde vedle sebe bez problémů žijou lidi z celého světa a nikdo se necítí jako nějaký půlčlověk.
0/0
27.8.2001 7:44

Najdete na iDNES.cz