Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lidé protestují proti vyhlášce o psech

Obyvatelé Havířova se ohradili proti nové vyhlášce o volném pohybu psů, která ve městě platí od počátku srpna. Podle ní musí být pes při venčení na vodítku a musí mít náhubek a evidenční známku. Nařízení platí i pro nejmenší rasy. Radnice tak reagovala na nedávný útok, když americký staffordšírský teriér napadl na hřišti čtyřletou dívku a potrhal jí obličej.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bodie

Pes přítel člověka.
Mám rád psy všech plemen. Nesnáším však idioty, kteří si pořídí čokla do paneláku a dělají s ním bordel nejen tam,ale i po chodnících, hříštích pro děti.Dnes je problém projít po chodníku a nešlápnout do hovna.Kdo má vlastní dvorek, je to věc jiná, může tam mít i tygra.Proto souhlasím, aby košíky měli nejen čoklové, ale i páníčkové. Líná policie budiž kontroluje stav věci a hlavně úklid po čoklech.
0/0
24.8.2001 22:18

Matej42

Vyhlaska
I cizi dite ma mnohonasobne vetsi cenu nez vlastni pes - tedy alespon v civilizovanych zemich.
0/0
24.8.2001 20:22

Pavel Budil

Zbraň
Na psa, těžšího než dejme tomu 10 kg by se mělo pohlížet jako na zbraň a pro jeho držení by mělo být podmínkou udělení zbrojního pasu, samozřejmě po absolvování zkoušek. Tím by potřeba podobných vyhlášek nebyla natolik akutní. Jinak se ale stavím za pozici radnice - dokud se majitelé psů nebudou schopni ukáznit natolik, aby jejich psi nebyli nebezpeční okolí, je třeba je prostě eliminovat. Velký dluh zde má policie, které případy napadení člověka psem šetří poměrně liknavě a zdráhá se vznášet obvinění z ublížení na zdraví z nedbalosti, kam, dle mého názoru, většina těchto kauz patří.
0/0
24.8.2001 18:09

Jitka Lacigová

Re: Zbraň
Jak si představujete eliminaci majitelů psů? Nebo si přejete eliminovat psy? Slovník cizích slov definuje tento pojem jako: vyloučení; vyřazení; při výčtu jevů, vlastností apod. postupné vyřazování jednotlivých jevů n. vlastností až k objasnění nejdůležitějších nebo nejtypičtějších z hlediska sledovaného účelu. Zaznamenal jste, že většina majitelů psů je ukázněná a jejich psi nepředstavují nebezpečí pro okolí? Havířovská vyhláška byla emocionální a nepromyšlenou reakcí na nešťastný případ zraněné holčičky. Věřím, že se radní dopracují mnohem lepší normy, která nebude předem kriminalizovat velkou skupinu občanů a zajistí všem dostatečnou ochranu před nezodpovědnými nebo asociálními jedinci. Souhlasím, že policie by měla být aktivnější při řešení i méně závažných konfliktů s nezodpovědnými majiteli psů. Je neomluvitelné, když se vyjádří, že nemohou nic dělat, dokud se něco nestane. Dodávám k tomu, že i média by se měla věnovat nejen senzačním zprávám o něštěstí, ale informovat i o pochybeních, která k neštěstí vedla a trestu pro neopatrného majitele. Ke cti iDnes musím říci, že právě v havířovském případě přinesla dostatek informací, takže její zprávy posloužily velkou mírou jako prevence podobných tragédií.
0/0
24.8.2001 21:25

Pavel Budil

Re: Re: Zbraň
Eliminovat je třeba volně pobíhající psy
0/0
24.8.2001 21:31

Eva

Re: Zbraň
Vážený pane Budil, ráda bych vám sdělila, že "moje zbraň", neboli Německý ovčák má 7 let. Bydlí se mnou v paneláku a chodím s ním denně na cvičák. Jeho exkrementy po něm sbírám a je to pro mě samozřejmostí. Nikdy v životě člověku ani jinému psu neublížil. Zato mě málem několikrát pokousal pes menší než 10kg a jednou dokonce kousl. Mého psa, který mi šel u nohy též ze zadu již napadlo celkem dost malých psů. A pokousání i malým psem je pro malé dítě nebezpečné. Takže bych navrhovala tohle: Pokud někoho napadne cizí pes ať je to velký nebo malý, nahlásit to na Policii a trvat na důkladném vyšetření. S tím, že to je ublížení na zdraví s tím souhlasím. Mě samotné by ty zkoušky samozřejmě nevadili, ale je to nespravedlivé, neboť i malý pes může být dost nebezpečný, tak proč být "rasista". Jo a ještě bych ráda řekla, že kdyby se mluvilo o každé autonehodě, při které byl někdo těžce zraněn (děti - by byli zdůrazněny) nebo usmrcen, bylo vi vidět co je větší problém. Ale samozřejmě auta se zakazovat nebudou, ve společnosti je dost závažných problémů, tak se musí sehnat náhradní problém, který lidi zaměstná a nebudou myslet na ty horší. A novináři je pěkná sebranka, která se na všem sveze a ze všeho se snaží dělat větší problém než je. S pozdravem Eva
0/0
29.8.2001 11:09

Jarmila

Re: Re: Zbraň
Shodou okolností mám také NO 7 let starého. Má povahu mírnou (nikdy se s žádným psem neporval) a vychován je tak, že lidi zbožňuje a vítá každou návštěvu. Je to na služební plemeno možná nedůstojné, ale je to prostě velký mazel. Takže označení bojová zbraň je v jeho případě totální pitomost (a zbrojní pas :-))))) Vím, že se lidi ohání argumentem, že i když se nikdy nic nestalo, stát se může, protože do psí hlavy a myšlení nevidíme. To je sice pravda, ale já zas budu argumentovat, že jistotu nemáme nikde a v ničem a právě v motorismu a dopravě mnohem mnohem menší. Čili - napadení člověka mým psem je stejně nebo spíše méně reálné než způsobení nehody mým vozidlem. A také k němu nemám zbrojní pas. Novináři by se měli snažit psát v případech napadení člověka - dítěte psem o podrobnější informace, především o tom, jak k události došlo, co bylo příčinou. Nezodpovědní majitelé by měli být velmi tvrdě postihováni, zvýšila bych tresty, ale ty by se měly zvýšit celkově, což už je jiná kapitola.
0/0
29.8.2001 12:02

Najdete na iDNES.cz