Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zdravotní testy mohou urážet

Poníženě se mohou cítit při zdravotní prohlídce někteří dárci krve, ale s diskriminací se rovněž setkávají i maminky s dětmi při hledání zaměstnání. Když nastoupil Jiří Mareš do zaměstnání u firmy RadioMobil, musel jít k podnikovému lékaři. Zarazila ho povinná zdravotní prohlídka s odběrem moči a krve. Když totiž zahlédl druhy vyšetření, všiml si testů na přítomnost drog v organismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tyrolak

Totalita "Východu" půsibila na úrovni státu
"Západ" se liší jen částečně a to tím, že zákony končí u dveří firmy. Totalita v pracovních vztazích je stejně odporná a bylo by milé, kdyby naši novináři přestali dělat, že to nevidí. Tržní mechanismus dostal zaměstnance na úroveň "koně" s kterým si může jeho milost zaměstnavatel dělat co chce. Čím větší nezaměstnanost tím se to dnešním kádrovákům líbí víc a nemíní už ani zastírat, že se neštítí ničeho. Ať se pak někdo diví, že to zaměstnanci zase vrací jinak. Ale hlavně tomu neříkejte antagonismus, nebo třídní boj, ten totiž neexistuje, neb je zákonem zakázán. Co z toho tak asi může vzejít? Noví komouši. Touha ideologů pravice po postavení tygra v džungli je nevyléčitelná. Nejsmutnější je, že si kdejaký český měšťácký králíček myslí, že on bude jednou určitě taky tygr.
0/0
20.8.2001 18:16

Miluše Šubrtová

Transsexuálové také patří do skupiny "rizikových skupin "
Jsem proti jakémukoli zneužívání sexuální orientace při řešení otázek, zdraví člověka, jedince. Já "transsexuálně orientovaná" to slovo nemá nic společného s mou sexualitou a ani s mým případným promiskuitním chováním. Ohrazuji se proti výrokům a zákazu volbou rozděleování či dělení podle předsudků, které se udržují neustále a jsou jen historickým obrazem ambulantních vyšetření prováděných v komunistické minulosti lékaři. Žádný dotazník nemá právo určovat volbu chování či sexuální orientaci člověka. Samotná morální vlastnost člověka by měla stačit k zvážení možnosti samotného darování tekutiny nejvzáčnější "krve" pro záchranu života ostatních lidí. Tady hraje ůlohu především samotná možnost neskrývat svoji orientaci a v důvěře se obracet na lékaře s problémy, které lidé mají. Problém homosexuality ani transsexuality není problém národní, ale individuální. Je na člověku zda se cítí být zdráv či nikoliv. A pomocnou ruku očekává právě při setkání s lékařem. U nás ve společnosti působí předsudková vlastnost odborné veřejnosti-lékařů, kdy mnohdy stačí pro posouzení zdravotního stavu člověka právě jen sexuální orientace předurčená ve zmiňovaném dotazníku. Výzva lékařům- Co s lidmi, kteří budou skrývat svoji orientaci jen proto, že mají strach právě z Vás lékařů,společnosti co s tím uděláte ? Žijeme mezi Vámi ! Miluše Šubrtová
0/0
20.8.2001 15:32

Najdete na iDNES.cz