Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zloději vůz ukradli přímo u čerpací stanice

Zloději aut jsou čím dál tím více drzejší a rafinovanější. Kolem třetí hodiny ranní se o tom přesvědčila dvojice mladých lidí, kteří chtěli natankovat u benzinové stanice na Jižní spojce v Praze 4. Chvíli poté, co zastavili svoji škodovku, k nim přistoupili dva muži a pod pohrůžkou použití střelné zbraně, jim poručili, aby si přesedli do jejich tmavě zelené Felície.
Policie x gangy zlodějů aut - ikona téma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tom

Bezzubost práva
to MT, plne souhlasim!
0/0
18.8.2001 11:33

MT

Bezzubost práva
Toto je klasický případ, kdy by oběti měly mít možnost na pachatele vytáhnout zbraň a klidně je zastřelit, nebylo-li by zbytí. Kdyby to však v tomto případě udělaly, byly by obviněny z trestného činu nepřiměřené obrany, protože jak by k tomu chudáci lupiči přišli, kdyby při svých loupežných nájezdech museli riskovat zdraví či život?! Apologeti socialistického práva typu Pavla Rychetského by nám jistě vysvětlili, že nejsme v Americe a že zbraně nic nevyřeší. Opravdu má život sprostého lupiče větší cenu než majetek? Já říkám rázné NE!
0/0
17.8.2001 16:52

martin

Re: Bezzubost práva
Musim naprosto a ve všech bodech souhlasit, protože to co se děje zde v Praze, je opravdu velmi smutné a téměř vždy na to doplatí nikoliv zloděj, ale poškozený člověk. Co může dnes udělat? Nechat se okrást nebo si jít sednout do kriminálu, opravdu hrůza a děs....
0/0
21.8.2001 0:28

Karel

Počet trestných činů se stabilizoval...
...protože už se sem víc zlodějů nevejde a hrozí, že se budou okrádat mezi sebou. Osobně neznám nikoho, koho by někdy neokradli. Raději bych ze svých daní přispěl na dvě nové hypervěznice, než na bandu zlodějů v různých zkrachovalých bankách a kampeličkách! A tady je návod ze Spojených arabských emirátů jak to lze vyřešit jinak: V zemi, kde vládne dědičná absoulutní monarchie, je každý sebemenší přestupek bedlivě policií sledován a tvrdými postihy a nekompromisním postojem úřadů vůči jakémukoli porušování předpisů trestán. Za spáchané trestné činy, event. za každý přestupek jsou vyměřovány velmi přísné tresty, jejichž důsledkem je vyhoštění cizince ze země. Například krádež bývá trestána useknutím ruky, za násilné tresné činy není vyjímkou bičování či kamenování, což se ale několik let neprovádí na cizincích, kteří nejsou muslimové. Za vraždu je ukládán trest smrti anebo podle požadavku rodiny zavražděného vysoké výkupné od 150.000,- AED (ekviv - od 41 tis. USD výše, tzv.blood money). Extrémně tvrdé postihy jsou uplatňovány proti prodejcům a držitelům drog, pašerákům alkoholu a erotických kazet, časopisů apod. Turisté se však na druhé straně nemusí obávat drobné pouliční kriminality (přepadení či okradení) ani ve večerních hodinách. (zdroj: MZV ČR)
0/0
17.8.2001 16:18

Najdete na iDNES.cz