Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Schling: Za špatné testy může sněmovna

Ministerstvo dopravy stáhlo z oběhu části testů pro autoškoly, které obsahovaly chyby. Přestože se objevilo už několik lidí, kteří kvůli špatným testům nesložili řidičské zkoušky, resort odmítá, že by šlo o nějaký závažný problém. "Nepokládám to za věc, která by ohrožovala chod celého systému," řekl ministr Jaromír Schling s tím, že na kontrolu otázek bylo málo času. "Žádali jsme sněmovnu, aby platnost zákona odložila o rok. Upozorňoval jsem, že státní správa není na změny připravená," konstatoval.
Poslechněte si ministra dopravy - audio.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AA CR

Už zase ty testy
Jsem hrdý na rozdíl od pana Mandy,že jsem organizoval blokádu.Jedná se o to,zda kantoři autoškol budou "vyrábět"z lidí blbce,či nikoli.Jsem hrdý na pár stovek kantorů,kteří jakýmkoli způsobem podpořily blokádu.Pouze pan učitel MANDA má odlišný názor na rozdíl od názoru normálních občanů,kteří odmítají hovadiny,které vedou jen k okrádání motoristů a poplatníků.Nechtěl bych absolvovat autoškolu,kde pan Manda učí.Děkuji za názory "laické veřejnosti." Co se týká názoru pana MANDY mohu jen dodat,že jsem opravdu,ale opravdu nikdy nikomu nelez do prdele. Za svůj názor se nestydím a všem děkuji za pochopení a za zdravý rozum.Mimo pana..... Bedřich Liška
0/0
23.8.2001 18:22

AA CR

Už zase testy
Jsem hrdý na rozdíl od pana Mandy,že jsem organizoval blokádu.Jedná se o to,zda kantoři autoškol budou z lidí blbce,či nikoli.Jsem hrdý na pár stovek kantorů,kteří jakýmkoli způsobem podpořily blokádu.Pouze pan učitel MANDA má odlišný názor na rozdíl od názoru normálních občanů,kteří odmítají hovadiny,které vedou jen k okrádání motoristů a poplatníků.Nechtěl bych absolvovat autoškolu,kde pan Manda učí.Děkuji za názory "laické veřejnosti." Co se týká názoru pana MANDY mohu jen dodat,že jsem opravdu,ale opravdu nikdy nikomu nelez do prdele. Za svůj názor se nestydím a všem děkuji za pochopení a za zdravý rozum.Mimo pana..... Bedřich Liška
0/0
23.8.2001 18:15

Roman

Schling a špatné testy
Docela bych uvítal skutečnost, aby pan Schling musel podstoupit veřejné přezkoušení s novými testy. Dám ruku do ohně, že by sám neprošel. A takto by měli dopadnout všichni, kteří rozhodli o změně a nesmyslné úpravě testů. Je to důsledek naší birokracie, která ve vyspělém světě nemá místo. Měli bychom se všichni zamyslet nad skutečností, kolik finančních prostředků nás tato záležitost, která mimochodem vůbec nebyla důležitá bude stát. /Za tyto nesmyslné zákroky jste od nás mandáty nedostali pánové vládní/.A v příštím volebním období, Vás o tom přesvědčím a myslím, že né jenom já.
0/0
20.8.2001 12:48

BOBO

Morálka národa a poliků obzvlášť
Je to katastrofa . Slušní lidé zřejmě kapitulovali a tak lumpové tak mají prostor . Politická garnitura - to je až na světlé vyjímky , tragedie . Volební období na 4 roky je moc . Politici musí mít stejné podmínky v zaměstnání , jako každý jiný . Jinak se tomu budeme neustále divit . Udělá-li politik lumpárnu za naše peníze ( jejichž celkovou výši , kterou si určitě nezaslouží , si sami stanovují !!! ), musíme mít také možnost , jako daňoví poplatníci , ho okamžitě ze zaměstnání pomocí parlamentu PROPUSTIT ! Je třeba upravit zákony tak , aby parlament tuto možnost měl . Brzy budou volby a tak mají nyní politické strany možnost si dát do programu tento způsob odstraňování arogantních a hlavně hodně přihlouplých vládních úředníků . Vládní strana - jakákoliv , to nikdy sama neudělá !!! Je u koryta a musí toho dokonale využít . Stejně tak každá ,tzv. opozice , za dnešní situace hraje divadélko - jenom planě tlachá , žije ještě více v pohodě než vládní strana a relativně sbírá kladné volební body z těchto a podobných afér . Vážení , nenadávejme politikům , že jsou grázlové a Bůh ví co ještě . To jim totiž vůbec nevadí a je to škoda energie . Oni jsou imunní vůči kritice . Oni dobře ví , že 4 roky si budou " mastit " kapse a nikdo jim v tom nezabrání . Maximálně se mohou , mezi sebou , i když jsou političtí " nepřátelé " , střídat . Ovšem : ZA NAŠE PENÍZE !!! Pokusme se to změnit . Volme alespoň jenom tu stranu , která si dá do volebního programu možnost odvolávání vládnoucích hlupáků parlamentem - snad na to některá dostane odvahu ! Pokud se taková strana nenajde , NECHOĎME K VOLBÁM VUBEC . Jinak je to z naší strany podporování šaškárny šikovně režírované právě našimi politiky . Nenechejme se odradit výhrůžkami , že ve volbách tak zvítězí strany disciplinovanými voliči - fanatiky ( KSČ a ODS ). Nejsem příznivcem žádné strany , protože je mi z toho všeho blujno . Když předvolební průzkumy ukáží , že už "toho" máme dost a že k volbám nepůjdeme , třeba to pochopí . A když ne , tak to bude asi potřebovat asi VYLUFTOVAT na politické scéně asi FEST . Nebuďme hloupí , vždyť je a VELMI DOBŘE PLATÍME . Musíme mít respekt . Zatím z nás mají srandu za naše peníze .
0/0
17.8.2001 2:22

Hana Petrášová

Jak to - sněmovna???
Copak sněmovna stanovila cíl testů - nachytat testované na nesmyslných blbostech? Nebo se snad očekávaly v rámci hlasování o odložené působnosti zákona zásadní změny pravidel provozu? Takhle hloupě se moje děti vymlouvaly tak do deseti let. Co dělaly davy úředníků na ministerstvu celou tu dobu mezi návrhem zákona a jeho platností - vždyť to trvá léta. Za tu dobu snad někdo z nich mohl sehnat poradce z didaktiky (pokud by nevyhovoval Štefl, snad i čas na výběrovén řízení by byl). Problém totiž není, zda testovat a proč testovat, otázka je proč a jak. A jako všechno - musí se to umět. Ministr ať odejde, jeho úkolem sice není udělat testy, ale sehnat na práci ty správné lidi. To evidentně neumí.
0/0
16.8.2001 21:56

petr manda praha

zase ty testy
nemam rad soc dem je mi lhostejná osoba ministra,ale vím ,že bez řádné přípravy není možné testy ze zákona 361/00 a dalších souvisejících předpisů napsat správně. a to je dobře.To je doopravdy dobře,protože kdyby to šlo tak to je trapná zkouška.Ze zkušenosti,kterou mohou potvrdit všichni současní komisaři,vím,že propadá méně žáků z nových testů než propadalo ze starých.Je to proto ,že po takových mediálních masážích se žáci lépe připravují.A na závěr otázka myslíte si ,že ministr ,který má na starosti byty umí postavit dům?
0/0
16.8.2001 17:26

Petr

Schling
Schling -> by měl okamžitě odstoupit. Většího kreténa jsem snad neviděl. Tak zato jak se včera prezentoval v médiích bych ho nakopal do prdele a ještě přetáhl bičem !!!!!!!
0/0
16.8.2001 13:09

Martin

a co cizinci
Taky si myslim, ze by MD mohlo vyvinout alespon minimalni snahu, aby se o novych predpisech dovedeli alepson profesinalni ridici z ciziny. Zapadni v sobe maji alespon kousek slusnosti, ktera doakze nahradit neznalost nekterych deatilu nasich predpisu, ale to, co predvadi predevsim slovensti ridici kamionu, z toho jde uplne hruza. Je snadne tvrdit, ze je to jejich (ridicu) starost, ale nejake postouchnuti nasich uradu by neskodilo
0/0
16.8.2001 12:08

Larry Hagmann

Testy
Ono se ani tak nejedná o to , jaké jsou testy , špatné/dobré , jedná se spíše o zodpovědnost .Ať už ministrovu a jeho aparátu , kteří připravili a schválili paskvil , ale hlavně to, co se děje na cestách , to je příklad nezodpovědnosti "řidičů" .Hlavně se divím těm, které řízení aut živí ,brečí něco o náročnosti testů , ale nevědí , že značka 50 znamená jet 50 a ne 100 , o rozsvícení světel mají zřejmě vlastní názor ,atd...
0/0
16.8.2001 7:14

Leoš

arogantní neználci nebo dacani?
Nemáte pocit, že naši úředníci ve funkcích ministrů, o jejichž odbornosti by se dalo s úspěchem pochybovat, se z neználků mění v arogantní dacany, kterým mohou být všichni ukaredení?Jen když oni mají svoji "trafiku" a o odstoupení ani slyšet.
0/0
15.8.2001 17:26

Ivan

Re: arogantní neználci nebo dacani?
Bohužel je to tak. A pořád není mechanismus jak uvést do praxe politickou etiku nebo nějaký politický etický kodex. Není politická vůle. Snad bude šance to uzákonit tedˇs novými volbami. To jsou schopni slíbit všechno. Ale někdo to musí navrhnout. Kdo by to asi tak mohl být?
0/0
16.8.2001 0:07

T

naši největší řidiči
Protože ministři naší vlády nejsou zrovna nejlepšími řidiči, Kavan a jeho couvání po té, co si krk potřel alpou. Kaskadér Fencl, kterýmu, když sedí v bavoráku, jsme všichni ukradení, museli si tito poopravit pravidla a tak na jednom testu chodce přejet musíte, na druhém můžete a na třetím si můžete víte co, tak proč se divíte, taky tam mohlo být staré dobré "jak zákon káže"
0/0
15.8.2001 17:10

Pavel, Ústí n.L.

nechtějme po druhých, co nezvládneme sami
Úspěšné složení testu by mělo být první povinností ministra dopravy při nástupu do funkce. A jestli ani ministrova inteligence nepostačuje ke složení testů, tak jsou jen dvě možnosti - buď jsou opravdu testy špatné (což si myslím i já), nebo je ministr tak pitomý, že nesmí řídit ani auto, natož ministerstvo. P.S. prosím, ať se pak ministr neuráží předčasně. Můj příspěvek obsahuje kondicionál. Věřím, že jako rozumný člověk buď ten test napíše, nebo testy nechá přepracovat tak, aby je složil i on sám.
0/0
15.8.2001 15:42

Mi.Chal.

Re: nechtějme po druhých, co nezvládneme sami
S tim predchozim vyrokem nesouhlasim - z vyroku "bud jsou spatne testy nebo pitomy ministr" vyplyva, ze jedno z toho je v poradku - ja bych rekl, ze testy jsou tak dobry jako ministr - ty testy pujdou treba recyklovat, ale co s tim ministrem? ja bych mu dal tech 40 milionu nebo kolik zaplatit...
0/0
17.8.2001 13:43

Andrea Praha

Zaplaťpánbu
že tenhle ministr není doktor.Už vidím,jak vysvětluje pacientovi,kterému omylem ufikl zdravou nohu,že se může obrátit na nejbližší protetiku. Jo,volili jste sociální demokracii,protože tvrdila,že nekrade,nedělá chyby a JE TADY PRO LIDI.
0/0
15.8.2001 15:30

karber

Re: Zaplaťpánbu
Není sám. Je velmi zajímavé sledovat vystupování a hlavně odpovědi opravdového doktora "Hurvínka" p.ministra zdravotnictví. Ono si vlastně nevyberete.
0/0
16.8.2001 8:25

Fox

Testy
Zcela zodpovedne prohlasuji: podle mne je ministr dopravy Schling namysleny IDIOT.
0/0
15.8.2001 14:34

Bart

Re: Testy
Jeste, ze uz mam papiry, ted bych testy opravdu delat nechtel, pripada mi to jako sazet sportku, nikdy nevis jestli "vyhrajes"....
0/0
15.8.2001 15:09

Tchoř

Re: Testy
Proč by měl být mezi ostatními ministry naší sociálně-demokratické vlády výjimkou?
0/0
15.8.2001 16:58

karber

Re: Testy
Plně souhlasím.Absolutně nesebekritický arogantní dacan.
0/0
16.8.2001 8:26

JirkaF

MDS je neschopné
Pan ministr a banda jeho úředníků patrně nepochopili, že tu jsou proto, aby bezezbytku plnili a ctili zákony této země schválené řádně zvoleným parlamentem. Naopak se domnívá, že parlament je zde proto, aby plnil přání úředníků státní správy, kteří tak pilně pečují o to, aby u koryt zůstali, že na pořádnou práci jim už čas nezbývá. Jak by se asi p. ministr tvářil, kdybych já přestal na začátku roku platit daně jenom proto, že změnu zákona schválil parlament loni v září a já se nestihl na změny připravit? řekl bych, že jako argument je to hodně slabý a že je to spíš jen pokus o zastření neschopnosti své a svých podřízených.
0/0
15.8.2001 14:14

radeji anonym

uroven?
Co rict na vyrok z clanku, ze nikdo neutrpel ujmu? Je mi to samotnemu trapne, ze v diskusi pouziju takovy obrat, jaky pouziju, prestoze by se ucastnici diskuse meli drzet urcite urovne sdeleni, ale nemohu se ubranit jednomu hodnoceni .. ministr Schling ... a neni bohuzel sam .. viz. napr. chovani ministra Fencla po kause s nehodou ... se vuci nam, obcanum Ceske republiky, chova jako (jeste jednou se slusnym lidem omlouvam) jako arogantni .. sem si dosadte "mouchu", ktera obtezuje a neprijemne kouse lidi u rybniku a rek ..., jako by byl buh, ktery sedi kdesi nad nami a nemusi se nikomu za svuj vykon zodpovidat a jakobychom vsichni byli takove hloupe ovce a zrali mu ty jeho vyplody. Je to smutne :(( A o to vic je smutnejsi, ze v tomto state neni zadna vule legalni a legitimni formou takove neschopne lidi zbavit jejich funkci.
0/0
15.8.2001 14:09

Mirek

Hrosi kuze
S prehledem nejhloupejsi ministr soucasne vlady. Skutecne - co slovo, to perla, co zakon, to car papiru, kdyz ma priznat chybu - nic se nedeje. Uz, prosim te, jdi i s tou svoji celadkou ... Ztracim uctu k takoveto politicke radoby reprezentaci.
0/0
15.8.2001 14:07

T

Re: Hrosi kuze
Na štěstí se jim to krátí.
0/0
15.8.2001 17:00

karber

Re: Hrosi kuze
Ano brzy už půjdou do hajzlu, ale nejsem si jist zda ti další budou lepší a se vztahem k "poddanému" obyvatelstvu. Za těch 12 let se neustále přesvědčujeme, že ti co se i naším přičiněním dostali ke korytům se za velmi krátkou dobu stali pokrytci a arogantními "přehlížeči" národa.
0/0
16.8.2001 8:21

Yaroukh

priklad
Nevim, jestli nasledujici je oficialne uznano za chybu, ale rozhodne to napovida cosi o to, jak "funguji" testy ... Jedna z otazek se zameruje na chovani ridice priblizujiciho se k prechodu, kde cekaji chodci. Dve ze ctyr odpovedi znely (PRIBLIZNE) takto: "priblizuje se (ridic) k prechodu takovou rychlosti, aby stihl vcas zastavit a dat prednost chodcum" a "(ridic) nesmi ohrozit chodce". Tento bod mate spravne pouze tehdy, kdyz zaskrtnete _POUZE_ prvni ze dvou uvedenych odpovedi. V pravidlech je k teto situaci opravdu doslova napsano pouze to, co je v te "jedine spravne" odpovedi - ale to, ze nesmite ohrozit chodce je snad prirozene. To, ze je tato odpoved povazovana za spatnou, svedci dle meho nazoru o tom, ze testy jsou hlavne o biflovani a doslovne citaci Pravidel - nikoli o tom, jestli vim, jak se na silnici chovat. A jako takove povazuji testy za spatne a nesmyslne - ne za "prilis tezke". Tohle (navic ve spojeni s bohorovnou aroganci usateho ministra) si rika o padaka.
0/0
15.8.2001 14:06

kakalo

Re: priklad
Hm, to je zajímavé... Jestli je odpověď, že řidič nesmí ohrozit chodce špatně, tak by je tedy správně ohrožovat měl...
0/0
15.8.2001 15:44

Najdete na iDNES.cz