Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Za koncert šli skini do vazby

Soud vzal do vazby dva ze čtyř neonacistů, které policisté zadrželi při koncertu skinheadských kapel. Jejich utajený koncert se podařilo v pátek v noci kriminalistům odhalit v restauraci v Krausově ulici v Praze Letňanech. Vyšetřovatel je obvinil z podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod občanů. Mladíkům za to může soud vyměřit až osm let vězení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michal Podolák

Hon na čarodejnice...
Je celkem tragikomické, že 11 let od sametového podvodu, jsou lidé kriminalizováni nejen pro své názory, ale dokonce i pro atributy, jež by tyto názory mohly symbolizovat. Mnoho lidí, kteří před komunismem uprchli do zahraničí mi potvrdilo, že dnešní stav svobody slova v naší zemi je v podstatě úplně stejný, jako za dob nejtvrdší bolševické totality. V kriminálech se ocitají lidé již za nápis na oděvu. Minulou neděli byl na demonstraci za svobodu slova a projevu přímo před budovou Ministerstva vnitra zatčen člověk, který měl na svém triku jediný nápis – Blue Eyed Devils. Ano, už i taková banalita dnes stačí, aby se do té doby bezúhonný člověk ocitl v poutech a byl eskortován za mříže vězení. Prakticky každý druhý týden dochází k nějakému policejnímu zásahu proti lidem, kteří odmítají jít z davem. Tématem článku, na nějž reaguji, je událost, kdy na soukromou oslavu narozenin jedné dívky vtrhla zásahová jednotka, všichni včetně dívek a personálu museli ulehnout s rukama na hlavě na zem a byly jim prošacovány batohy i oděv. A co bylo nalezeno? Drogy? Zbraně? Nebo snad jaderný materiál… NE! Nalezen byl jeden kompaktní disk, který novodobí cenzoři seznali závadným, jedna poštovní známka vydaná ve čtyřicátých letech Protektorátní poštou, dva prsteny s vikingskými runovými symboly a jeden politicky nekorektní časopis a samozřejmě - tetování! Pěkný to úlovek, pomyslíme-li na to, že dva zadržení zůstávají ve vazbě... A podobné scény jsou dnes prakticky na denním pořádku. Zařadí-li vás dnešní režim na seznam extremistů – stáváte se lovnou zvěří, jež nemá žádná práva. LIDSKÁ PRÁVA I PRO "EXTREMISTY"! Michal Podolák, NSB www.nsb.cz www.sweb.cz/nsvyzva vyzva@nsb.cz
0/0
23.8.2001 22:09

Sandstorm

Buzerace
Od totality se toho příliš nezměnilo. Stát stíhá jakoukoli odlišnost - mladé kluky za pár nášivek na straně jedné, mladé lidi, co si vypěstují kytku konopí na straně druhé. Vnikne kvůli tomu klidně i na soukromou akci. Z kontextu "policii se podařilo vypátrat" vyplývá, že nešlo o nějakou propagaci, která by ohrožovala jiné osoby. Za totality tu byla velmi nízká kriminalita. Monopol na zločin měl totiž stát a obyčejné lidi buzeroval jenom aby zakryl vlastní zločiny popř. aby umlčel nespokojené. "Nový stát" (tj. ten samý v nové lamufláži) stíhá za tzv. "zástupné smyboly". Jinými slovy: to, co máš na bundě, nejsou nacistické symboly, ale jsou jim podobné, půjdeš tedy sedět. Ad absurdum bychom tedy dospěli k poznání, že "to sice byla krádež, ale podobalo se to loupeži a smrdělo to vraždou - 15 let." Na druhou stranu - člověku, který sleduje každý večer TV Nova, obléká se po vzoru našich kurev/celebrit a nakupuje jídlo v hypermarketu, se rozhodně nestane, že si koupí košili s křížem podobným fašistickému nebo že mu na zahradě vyroste konopí. A pokud přece jen - stát ho zase vrátí do řady.
0/0
7.8.2001 13:16

KaY

Re: Buzerace
no sorac ale porovnavat kytku konopi a fasisty to je trochu ujety.nesouhlasim s trestanim travy ale se stihanim fasistu(ty tomu rikas odlisnost) budu souhlasit a to hodne tvrde.
0/0
7.8.2001 14:19

Tomáš Navrátil; Praha

Fraška
Popisovat přechovávání známek s portrétem Adolfa Hitlera jako zločin je vyloženě komické. Sám jich pár určitě někde doma mám ještě z období, kdy jsem coby dítě sbíral známky, a nepřipadám si kvůli tomu jako fašista. O víkendu jsem byl ve Slavonicích a tam stále ještě mají dva památníky ruským okupantům a na jednom z nich je dokonce srp a kladivo. To vám nevadí páni policisté? Jaký je rozdíl mezi hákovým křížem a tímto symbolem? Snad jen ten, že ideologie srpu a kladiva má na svědomí o pár miliónů zavražděných lidí více a komunističtí vrazi stále ještě sedí v našem parlamentu.
0/0
6.8.2001 18:04

pozorovatel 2

Vážené p...a k.....
pěkné tituly, opravdu pěkné.
0/0
6.8.2001 16:56

hus

NEONACISTE SLI NA KONCERT
TY JSI PEKNA PICA.TI HOLOHLAVI VYPATLANCI JSOU TVI KAMARADI?TY TUPA PICO FASISTICKA?
0/0
6.8.2001 15:29

palo

Re: NEONACISTE SLI NA KONCERT
Nikoho se nechci zastavat, ale když tě někdo podřízne na ulici a dostane za to stejny trest jako za prsten z emblémem SS tak je to jako v pohodě, jo? Takže kdo je piča Ty tupá kurvo anarchistická (tohle je přece ukázka Tvé inteligence)
0/0
6.8.2001 15:40

Jan

Strašlivé zločiny
Udatní policisté se opět vyznamenali. Vtrhli na soukromou oslavu a odvezli čtyři strašlivé zločince. Považte: repliky prstenů SS, vytetované nápisy RAHOWA a runové S, CD s rockovou hudbou a to nejhorší - dopisní známka ze čtyřicátých let minulého století s portrétem Hitlera. Příšerné zločiny v této mírumilovné době. Nikomu již nevadí stamilionové daňové úniky a podvody. Společnost si našla jiné oběti. Mladé lidi s odlišným názorem, než je ten většinový. A co svoboda. Svoboda názoru, myšlení, projevu. Za maličkosti uvedené v prvním odstavci tyto mladé lidi dokonce chtějí poslat do vazby. To je snad žert? Přeji chlapcům inteligentního právníka, který je dostane z těchto směšných obvinění. Zároveň se zamýšlím na tím jestli by neměl být stíhán ministr Gross. Za koncovku je ho jména bych mu napařil minimálně podporu a propagaci.
0/0
6.8.2001 11:51

Markýz

Re: Strašlivé zločiny
Tak tak. Je to jen INKVIZICE 21 STOLETÍ !!!!
0/0
6.8.2001 17:36

Najdete na iDNES.cz