Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

"Směšné" hlídky

Romské hlídky v Ostravě skončily tak rychle, jako začaly. Popravdě řečeno, byly k smíchu. Bílá většina se utvrdí ve svém většinovém názoru: Romové jsou nezodpovědní křiklouni. Boj proti diskriminaci berou do rukou podezřelí lidé. Nestavějí se náhodou do čela ti, kdo tuší nějakou osobní výhodu? OSN vydala koncem týdne zprávu o dodržování lidských práv. Romští aktivisté si pospíšili a dodali tiskovým agenturám vlastní verzi. V ní se hovoří například o "perverzní diskriminaci" Romů u nás. Tuto svévolnou interpretaci ostře odmítl i vládní zmocněnec pro lidská práva Jan Jařab.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sarkan

*je to tak, protoze: :o(
Vazeni, je to bohuzel zavineno rovnez minulym rezimem, ktery romy-cikany integroval do mest, misto aby je nechal kocovat a zit zpusobem zivota, na jaky byli zvykli. Neni tedy divu, ze demoluji byty, ktere si sami nezaplatili a nestaveli. Nevazi si toho, a jeste nas obvinuji z rasismu. Stala se chyba, ale nenapada me, co s tim. sa@
0/0
7.8.2001 15:27

Mitch

Re: *je to tak, protoze: :o(
Bohuzel, kocovani se neslucuje s soucasnymi ani minulymi pravnimi normami teto zeme. Pokud se Romove nedokazi prizpusobit normam nasi zeme, nemohou v ni zit. Osobne si dost tezko dovedu predstavit kocovny zpusob zivota v CR - ktery urad by jim asi vyplacel davky? Ten, v jehoz regionu se zrovna nachazi? Bez trvaleho bydliste to "dnes a tady" opravdu nejde :)))
0/0
12.8.2001 7:06

bala

je to na nás všech
Vidět vystupovat z mercedesu obtloustlé mladé Romy v úloze romských hlídek není určitě směšné. Kde budou tito chrabří ochránci, až odjedou kamery a zájem veřejnosti pohasne?Majorita bude muset prvně začít respektovat své romské spoluobčany, v tom duchu i vychovávat své potomky, poskytnout jim příležitost ne k začlenění, ale k připojení se, vytvořit zvýhodňující podmínky pro vyšší studium, aby bílou společnost neudivovali Romové-speakři, novináři, herci, politici, spisovatelé nebo podnikatelé. Od samotných Romů se naopak čeká přizpůsobivost v otázkách společ. soužití, touha po vzdělání, motivující rodinná výchova směřující ke zvyšování intelektuální a celkové životní úrovně. Zní to idealisticky? Jiné cesty není, pokud pro svoje bílé děti nechceme zítra zápas s cikánskými gangy na ulicích , pokud se nechceme v budoucnu stydět promluvit s tzv "slušnými" Cikány. Už dnes se můžeme společně zastydět nad slovy jednoho z našich politických představitelů, jenž řekl, že ty Cikány vlastně taky nemá rád. Ticho po pěšině. Do další vraždy.
0/0
7.8.2001 10:22

Robos

Ach můj bože
Dovolím si jen jednu poznámku: Co to hergot je za argumentaci, že na nás jednou vytáhnou molotovy? To je VYDÍRÁNÍ, neřku-li přímo vyhrožování. Jak má kdo řešit problém etnika, které "vede svoji válku" braním sociálních dávek a efektivním parazitováním na systému, přičemž se samo nijak nesnaží zapojit do funkce systému nějak produktivně? Je snad bílý, který si válí doma šunky na podpoře taky "ve válce se systémem" a tudíž si žádá pozornost OSN? Sednout si na zadek a ječet, že jsem "perverzně utlačován" je laciné a slaboduché, not bene si pod "perverzním utlačováním" představím spíše výjev z románů markýze de Sade. Pěstování mediální hysterie stran Romů nepochybně pomůže médiím, ale těžko komu jinému. To, že se romští aktivisté vozí v auťácích po městech maximálně povede ke snížení jejich pohybu a tloustnutí, ale těžko k čemu dobrému. Jestli chtějí udělat něco pro své etnikum, tak ať hergot vylezou z těch aut (možná je mají za prachy z nějakého programu pro romskou otázku a tak řečeno jde o jejich drobné vítězství v této válce) a řeší problémy s kriminalitou OBECNĚ. Ostatně pokud jedno etnikum utlačuje druhé tím, že je systematicky zabíjí, jde o rasistický zločin - ale pokud jedno etnikum druhé systematicky okrádá, je to rovněž rasistický zločin. Takže by to chtělo místo těchto velkohubých deklamací zařídit, ať po městech neřádi ani skinheadi s kudlami, ani lupičské hlídky a je hergot jedno jakou mají barvu.
0/0
6.8.2001 18:34

Daryl

Není primitiv jako primitiv...
... ten který umí číst, zas nemusí nutně umět psát a když náhodou umí i psát, pak se zase může ukázat, že to není nikdo jiný, než "jen" píšící primitiv.
0/0
6.8.2001 14:23

dodo

Umí primitiv číst?
Pane Komárku,v otázce vašich názorů na hlasitě vykřikující romské hlídky se za vás s radostí"budu bít".Nepřemýšlel jste o kandidatuře na místo minimálně poradce p.Jařaba? Kdyby se celé romské etnikum mohlo dostat do informačního vakua,sice by nebylo čím plnit hodiny rozhlasového a tel.vysílání a tuny novinového papíru v době zpravodajské okurkové sezony,ale pokusy zoufalců o další demagogii a odsávání dávek,bytů,klidného prostředí(kontroly helsinského výboru na letišti,"demonstrace" romů,křik a zastrašování romským primitivismem na našich ulicích,úřadech,ve školách...) by brzy byly neméně směšné. ing D Marek,Nový Bor
0/0
6.8.2001 12:01

Jirka

Nevěřím, že jsou k smíchu
Nevěřím, že by tyto pilné, pracovité a všudy přítomné rómské hlídky byly někomu k smíchu. Tyto hlídky se začínají stávat běžným koloritem města Brna, přičemž se promítají i do turistického ruchu. Nejeden turista totiž vzpomíná na setkání s rómskou hlídkou v Brně, kdy za trochu těch peněz, šperk, fotoaparát či videokameru přišel k cenné zkušenosti, že nemá koukat po "vejrech" a má důkladně starat o svůj majetek.
0/0
6.8.2001 8:50

karber

Re: Nevěřím, že jsou k smíchu
Jsou opravdu"pilní" a "pořádní", v partě agresivní a v jejich pojetí velice svobodní. "Hlídky" popisované v Brně se bohužel množí už i na malých městech a vesnicích. Počty cikánů se v naší republice zvyšují geometrickou řadou.Odkud asi.Přestože mívají podstatně více dětí v tomto etniku, jsem přesvědčen, že je to volný a nekontrolovatelný přísun z jiných států. Bodejť by ne, když naše republika je tak hodná ke každému kdo je vnouzi, např. i různé mafie a jiní lotři. Z policie samozřejmě strach nemají a proč také.
0/0
7.8.2001 6:59

Turista

Re: Nevěřím, že jsou k smíchu
Presne a vtipne. Diky.
0/0
7.8.2001 9:51

Karel - Brno

Hlídky pokračují
V Ostarvě hlídky možná zmizely, ale v Brně jsou rómské hlídky neustále ve střehu. Každý den mám možnost potkávat tyto rómské hlídky např. na náměstí Svobody či v podchodu pod Hlavním nádražím a mohu říci, že se opravdu činí. Není snad jedné kabelky ledabyle přehozené přes rameno, kterou by rómské hlídky nezaregistrovali, nezmonitorizovali a neodstranili z ní přebytečnou gadžovskou peněženku nebo zbytečný mobilní telefon.
0/0
6.8.2001 8:42

Petr

Vyčuraní Cigoši
Ať už jdou do prdele cigáni, máme jiné doopravské problémy.
0/0
6.8.2001 7:26

EVZEN HOLUB

Re: Vyčuraní Cigoši
Ty bila ceska kryso ty muzes tak akorat vsem Romum polibit prdel.
0/0
6.8.2001 22:22

Petr

Re: Re: Vyčuraní Cigoši
Evžene Holube tvoje krásná čeština a vybraná slova, jsi určitě přínosem pro kulturu cigánů, ale doufám že se chystáš do anglie, přimluvíme se za tebe ať tě pustí.
0/0
7.8.2001 7:37

Turista

Re: Re: Re: Vyčuraní Cigoši
Albion je nedostupny. Nova linka je Praha - Dublin!!!
0/0
7.8.2001 9:54

Pavel

Re: Re: Vyčuraní Cigoši
Evzene Holube, vsem Romum? Spise vsem CIKANUM, ty cerna primitivni hubo!!!!!!
0/0
9.8.2001 21:00

sojka

Re: Re: Vycˇuraní Cigosˇi
Kdyz pak konecne vypadnou z Nasi republiky, tak jim ji klidne polibim !
0/0
17.8.2001 18:35

Najdete na iDNES.cz