Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Armáda: Naši piloti doplácejí na hazard

Ještě nedávno generálové zdůvodňovali časté katastrofy vojenských stíhaček tím, že jejich piloti tráví příliš málo času ve vzduchu. Dnes se létá mnohem víc, a letadla padají stejně. Důvod? Hrubá nekázeň pilotů. Vyšetřování příčin poslední katastrofy vojenského letadla u Pelhřimova ještě neskončilo, ale už teď vojenští velitelé přiznali: Za pády našich letounů se často skrývá hazardérství pilotů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

AdaMc

příspěvek
Léčba šokem musí mít i druhou část. Nestačí jen piloty postrašit a zjistit příčinu neštěstí,aby se příště nestala. Okamžitě potom by měli všichni aktivní do vzduchu a lítat až se z nich bude kouřit. Při delší pauze v lítání se začnou bát, bude jim strašit ve věži a bude ještě hůř!
0/0
4.8.2001 10:20

Lavrentij Pavlovič Berija

Pubertální piloti
Jo, jo, tihle piloti, to jsou těžký frajeři, zblblí z těch americkej filmů o géniích-pilotech. S tvrdým postihem pilotů ze strany velení armády zcela souhlasím. Zvláště, když se jim to řeklo dopředu. Nemohou hazardovat s miliónovými hodnotami, které jim byly svěřeny, a už vůbec ne s životy těch dole. Jestli se chtějí předvádět, tak ať jdou na horskou dráhu. Není to žádná elita, jsou to trapní blbečkové a podle počtu nehod z frajeřiny spodina armády.
0/0
4.8.2001 9:26

Jiří Poděbradský

No konečně !
Konečně armáda přiznává, co už dávno víme: Hazardérství pilotů. Několikrát týdně jsou jeho svědky občané Chotěboře a okolí. Město má tu smůlu, že leží v přistávací ose dráhy čáslavského letiště. Někteří piloti přilétají a nad městem se vyloženě předvádějí. Průlety v nízké výšce a stoupavé a klesavé manévry nad městem a okolními obcemi přiměly vloni starosty Svazku obcí Podoubraví, že si předvolali zástupce náčelníka čáslavského letiště k vysvětlení. Ten jim jen několik týdnů před havárií dvou strojů v miničním skladu Bílek u Chotěboře tvrdil, že nikdy přes Chotěboř nelétají a jestli je tam někdo vidí, pak je to optický klam!!! Podrobnosti o tom si můžete přečíst v listě Chotěbořský Courier na adrese http://www.harry.cz/harry/harry29/sobinov.htm . Jsem rád, že si velení letectva konečně uvědomilo, co znamená frajeřina a provádí patřičná nápravná opatření. Rozhodnutí generála Klímy přivézt dva autobusy pilotů na místo neštěstí je imponující. Škoda jen, že muselo zemřít tolik jejich kolegů... Jiří Poděbradský, vydavatel listu Chotěbořský Courier, Chotěboř(www.harry.cz).
0/0
4.8.2001 8:24

Najdete na iDNES.cz