Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

US žádá rezignaci místostarosty

Místostarosta čtvrté městské části Jan Hejma (ODS), podepsal bez svolení rady Prahy 4 smlouvy o obecních zakázkách v milionových částkách. Opoziční zastupitelé nuselské radnice z řad Unie svobody proto místostarostu žádají, aby rezignoval kvůli překročení pravomoce. Vedení nuselské radnice navíc obviňují z korupce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarda

Svéprávnost zastupitelů
Z článku pro mě vyplynulo, že p.Hejma zřejmě podepíše všechno, co mu přijde pod nos, s tím, že odpovědnost nese ten, kdo mu to pod ten nos strčil. Do teď jsem si myslel, že když něco podepisuji, tak za to také zodpovídám. S výjimkou, že jsem prohlášen za nesvéprávného, a nejsem tedy schopen se o sebe postarat. Teď se ale dovídám, že tuhle výjimku mají paradoxně i ti co by se měli starat nejen o sebe ale i o blaho ostatních. To jsem se zase poučil.
0/0
3.8.2001 15:26

Ondřej Turek

Jan Hejma se usmívá a miliony z radnice odtékají
Radní v Praze 4 včera opět „podrželi“ svého kolegu Jana Hejmu a veškerou vinu za svévolně zadané milionové zakázky svalili na úřednici radnice. Kdyby to byl první vroubek tohoto místostarosty, dal by se považovat za omyl. Eskamotérské kousky místostarosty Hejmy v oblasti veřejných financí jsou však na nuselské radnici časté a tento případ patří – ač jde o miliony – k těm méně závažným. Škody na obecním majetku Prahy 4, na kterých se Hejma podepsal a stále podepisuje, jdou totiž do desítek milionů korun. Za opravy kulturního centra Novodvorská, které řídí, radnice vydala nesmyslných 59 milionů namísto původně plánovaných dvaceti. Z nájmu sportovní haly Brumlovka, která je pronajata rodinné firmě Hejmových, již radnice nejméně tři roky neviděla ani korunu nájmu. A komu se tato hala a 15 tisíc metrů čtverečních lukrativních pozemků v jejím okolí mají prodat? Přece akciové společnosti Multiprojekt, kterou podle obchodního rejstříku ovládají bratr a rodiče Jana Hejmy! Při dosud plánované ceně 1960,- Kč na metr čtvereční vynesou obratné machinace s těmito pozemky nejméně 40 milionů Kč. Radní Jan Hejma se zatím spokojeně usmívá, vše halí do ušlechtilých slov a záměrů a nechává se fotografovat do obecních novin. Kde jsou ale promrhané miliony z našich kapes? Takto se ptám já a takto – a ještě mnohem hlasitěji - se budou ptát lidé při příštích komunálních volbách. Ondřej Turek, Praha 4 člen Zastupitelstva městské části Praha 4, Unie pro Prahu 4
0/0
3.8.2001 13:44

Orgán

Re: Jan Hejma se usmívá a miliony z radnice odtékají
Jssi ssynem sssmrti !!! Ódéesss.
0/0
3.8.2001 15:41

Najdete na iDNES.cz