Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dálnice se Posázaví nelíbí

Dálnice z Prahy směrem na České Budějovice zřejmě ještě dlouhá léta nebude. Posázavské obce totiž nadále pokračují v odporu proti výstavbě této dálnice a nemíní se smířit s její trasou. Zatímco se tedy má u Tábora už letos začít dálnice stavět, u Prahy ještě nic rozhodnuto není. Konečné slovo o definitivní trase bude mít ministerstvo pro místní rozvoj.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Marek Stransky - Ceska Trebova, Praha, Frankfurt

Máme u nás asi 10 rozestavěných dálnic
R4, D5, R6, R7, D8, R10, D11, R35, D47, ... ty všechny už mají kousek vybudován, kousek chybí ... nebylo by lepší dostavět ty rozestavěné, než postavit na D3 úsek Mezno - Chotoviny, který nic neřeší, protože zbytek trasy dál povede po úzké I/3??? Proč už 10 let stojí D11 u Poděbrad? Proč se konečně nepřipojí k dálniční síti šestisettisícové Ostravsko??? Jižní Čechy jsou ve velké míře rekreační a poměrně řídce osídlené území. Na trase D3 není kromě Tábora a Budějovic žádné větší město, žádný těžký průmysl ... K ČEMU DÁLNICI??? Proč se raději neopraví silnice 1., 2. a 3. třídy, na kterých jsou údajně dluhy na 500 miliard? Jaktože na toto peníze nejsou??? Jaktože každoročně chybí na zimní a po-zimní údržbu a silnice stále ztrácejí hodnotu? Tím, že bude na stejný balík peněz připadat o 150 km víc (D3), připadne na 1 km ještě méně peněz!!! Nemáme dost prostředků na to, abychom se postarali o to, co už stojí, tak to vyřešíme tím, že postavíme další!!! Dálnice v této podobě je nejen neekologická ale i NEEKONOMICKÁ. Jsou to VYHOZENÉ PENÍZE. Jenže vyhazování peněz je právě ta jediná věc, kterou tahle vláda umí.
0/0
8.8.2001 13:46

Miroslav Grossmann

Dálnice? Kde ještě chcete stavět???
Nevím nevím, ale Posázaví v místech, kde má vést dálnice znám. Je to krajina, kudy vede místy jen železnice (Posázavský pacifik) nebo se musí pěšky. Je to parádní místo nedaleko Prahy, kopce, lesy. Nevím, v koho hlavách se rodí myšlenky na nesmysl typu dálnice v těchto místech. Jistě se dá najít jiné řešení a pokud to nedokážete, tak dálnici nestavte. Rozhodně se najdou potřebnější akce jako třeba zmozednizace zpustlé a z většiny jednokolejné železniční tratě Praha - ČB.
0/0
3.8.2001 1:05

Tomas

Dálnice do Budějovic
Podívejte se jak to vypadá v Německu nebo Itálii, na dálnicích fronty přes 100km, u nás to zatím není tak hrozné ale až to bude stejné tak se dálnice okamžitě postavit nepodaří.
0/0
1.8.2001 22:45

Wladyslaw Šumavský, Praha

Auta, auta - řeší to něco?
Dovolená? Za trest Desítky milionů lidí usedli s koncem července do svých vozů, s vidinou lákavých prázdnin. Před nimi však nestojí nic příjemného: vedro, prach a především nekonečné fronty na dálnicích. Veronique Leblancová si raději vybere volno v září. "Pojedu do Bretaně, kde už bude klid." V rozhodnutí ji možná utvrdily poslední zprávy: letošek už přinesl například nový rekord: motoristům se povedlo o víkendu utvořit 600 kilometrů dlouhou frontu, ve které se nedalo ani hnout. Takový přehuštěný provoz přináší trpké plody: tragické řetězové nehody a krutě znečištěné ovzduší. Své dovolené se o víkendu nedočkala čtyřčlenná rodina z Nizozemska, která se v severovýchodní Francii u Lénizeulu srazila s protijedoucím kamionem. Miliony jiných se z prázdninového pobytu šťastně vrátily. Nutně však musely mít pocit, že teprve nyní, po stovkách kilometrů uprostřed vší nervozity, by jim bylo potřebí odpočinku. Nakonec byli rádi, že dojeli. Policisté přitom dělali dlouhé týdny vše, co bylo v jejich silách, aby nejrušnější období roku odeznělo v klidu. Zkažený vzduch Strážci pořádku přišli například s kampaní, ve které dopředu varovali neukázněné jezdce a slibovali tučné pokuty. Středisko silničního provozu přitom doporučilo každému Francouzovi, ať raději nechá auto doma, pokud může. Zcela zakázána byla hromadná přeprava dětí, ve snaze vyhnout se nejtragičtějším nehodám. Prázdninové šílenství se nakonec nevyhnulo nikomu. Ti, co zůstali doma, stejně dýchají extrémně zkažený vzduch, který přinesly přetížené silnice a také nebývale horké počasí. V Paříži přistoupili kvůli znečištění oxidem uhelnatým a zejména ozonem k nabídce motoristům: parkování bylo zdarma. "Předpověď počasí ještě zesiluje naše obavy z kvality ovzduší," řekl pařížský starosta Bertrand Delanoe. UVÁZLI. Střídání prázdninových turnusů zablokovalo o víkendu dálnici u francouzského Valence.
0/0
31.7.2001 17:19

Najdete na iDNES.cz