Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V České televizi opět hrozí revolta

Česká televize připomíná svou atmosférou dobu, kdy tu přespávali politici, divák viděl jen černou obrazovku a na náměstích se demonstrovalo. Válka, která cloumala Českou televizí na přelomu roku po nástupu ředitele Jiřího Hodače, neskončila. Naopak - část zaměstnanců půl roku po nástupu prozatímního šéfa Jiřího Balvína říká: Buď půjde on, nebo my. Nás ale bude muset vynést.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš Pavlata

Česká televize...
No, přečetl jsem si několik komentářů. Ach jo. Chtěl bych jen říci, že jediné zpravodajství, kterému věřím, je na ČT. dalším faktem je, že J.Balvín slíbil, že nebude dělat personální změny... A máme jich tu hned několik na důležitých postech... Vedoucí PR & Promotions, ředitel zpravodajství, ředitel publicistiky a odstranění Marka Vítka z publicistiky - k tomu nemám komentář už vůbec. Nebo si myslíte, že M.Vítek je amatér a že své práci nerozumí? Není mi dost dobře jasné, jak může P.Bohuš řídit v Ostravě zpravodajství a v Praze publicistiku. Jak to ten člověk stíhá? Zřejmě superman... a myslíte, že jde redaktorům jenom o peníze? Kdyby ano, už dávno by šli pracovat někam jinam, protože u KOMERČNÍCH televizí jsou platy 2-3 vyšší než v ČT. HOWGH.
0/0
23.9.2001 0:47

D-Key.com

Česká televize=něco prohnilého v zemi české
Budíček!!!!!!!pane ministře
0/0
14.9.2001 16:22

D-Key.com

Česká televize
0/0
14.9.2001 16:20

Jirka

V ČT jde o moc a o peníze
Všechny řeči o neprofesionálním a zaujatém zpravodajství jsou pouhou zástěrkou. S blížícími se volbami je některým politikům nevolno z toho, že po desetileté degeneraci v parlamentu by přišli o moc, o teplá křesílka, o popularitu,o levné jídlo a alkohol v pracovní době a museli by snad,nedejbože, začít pracovat /což někteří v mnoha případech jistě zapomněli/. Tuší, že svou dosavadní prací si přízeň voličů nedokáží zajistit, tak jdou na to metodou vymývání mozků. Stačí, když jim spřízněná média budou vylepšovat denodenně image.To je boj o moc. A malý velký podvodník z Novy jim bude horlivě pomáhat,protože při neustálém osočování ČT by mohlo třeba dojít k její privatizaci, a tak ČT by mu spadla do klína. To je boj o peníze a ještě větší moc. Držím palce redaktorům z ČT a moc je prosím ať se nenechají otrávit a střeží nám svobodu slova jako oko v hlavě. Normalizační dobu mám ještě neustále v dobré paměti a vím, co dokáže cenzura a manipulace.
0/0
31.7.2001 11:16

pudlik

Re: V ČT jde o moc a o peníze
Milý Jirko, v tom případě vůbec nevíš, co to byla normalizace, cenzura a manipulace s lidmi. To bys potom psal úplně něco jiného, nebo se Ti ty odborářští bosové a podobní nemakačenkové líbí - toto jsou ti praví normalizátoři.
0/0
31.7.2001 12:11

Jirka

Re: Re: V ČT jde o moc a o peníze
Manipulaci nám velmi dobře předvedlo vysílání tzv. Bobovize. V případě, že bychom neměli možnost porovnávat zprávy např. s tiskem, či Svobodnou Evropou, věřím, že velká část občanů by tomuto "zpravodajství" věřila. A kdyby odbory nepodpořily stávkující, patrně bychom podobná zmanipulovaná zpravodajství sledovali i dnes.
0/0
31.7.2001 13:19

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Re: V ČT jde o moc a o peníze
Vymývání mozků opravdu bohužel funguje. Tehdy i dnes, že?
0/0
31.7.2001 15:15

Juras

Re: Re: Re: V ČT jde o moc a o peníze
Ano, jste exemplární mozeček. Mozečíček.
0/0
31.7.2001 22:37

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: V ČT jde o moc a o peníze
Vřele souhlasím
0/0
31.7.2001 15:12

Juras

Co je lepší?
Komerční nebo Komersní vysílání? Myslím, že komerční. To je totiž průhledné a lze mu porozumět. Komersnímu se musí věřit. Vypadá to, že víra v Komersní vysílání se již tak mohutně neujme, ale stejně je smutné, kolik lidí ještě dokáže věřit evidentním bludům. Adame Komersi, volám na vás již poněkolikáté, Z VELÍNA NA DLAŽBU!
0/0
30.7.2001 23:26

Pavel

Re: Co je lepší?
Myslis komercnim to Zelezne vysilani? Kdyz uz toho intrikana tak obhajujes, zjisti si na jake vysilani ma licenci. Jak si vede u arbitraze? Ze tam prohrava na cele care a tady jen zvani a neplni jediny slib, ktery dal. Budes ho jeste obhajovat az Ceska republika zaplati 10 miliard korun jako nahradu skody, kterou napachal. P.S.Laskave si spocitej, kolik penez kazdy obcan tohoto statu venuje Zeleznemu na jeho sbirku obrazu.
0/0
31.7.2001 11:37

Radek

Re: Re: Co je lepší?
To je dobrý jak jsi z Jurase udělal obdivovatele Železného, to aby se ti lépe argumentovalo? Seš šašek.
0/0
31.7.2001 11:42

Juras

Re: Re: Re: Co je lepší?
Radku, díky za podporu. Někteří lidé neslyší, co říkáš, protože potom by neměli proč plivnout. Když ti však vloží do úst něco, co by rádi od svých nepřátel (kreatur, které chtějí buhvíproč, aby Vladimír Železný vládl České repblice), je správná každá špína, která nepadne vedle. Holt všichni platíme za svobodu slova. Rád bych věděl, co by dělali, kdyby měli pravdu a kdyby je za podbné věty pronásledvala policie řízená Klausem se Zemanem. To by byli asi spíš zticha, ne? :)) Takhle mají pořád pocit, že jich je většina (bolšvici) - naštěstí už to pravděpodobně není pravda a poslední události v ČT otevřely i dost přznivcům rebelie oči. Přejme těmto zbytečkům oběí lživé kampaně, aby i ony konečně prohlédly.
0/0
31.7.2001 22:17

pudlik

Re: Re: Co je lepší?
je vidět Pavle, že máš mylné informace. z toho nic nebude.Už proto, že České televizi naklonění politici (4koal.,Hrad, část ČSSD) hledá jak může, aby Lauderovi předvrhli jinou televizi - proto se tak např. vehementně snažila klika kolem ČSOB získat Primu.Ale podstatně horší to bude s touto kauzou -IPB - Nomura. To bude teprv mezinárodní průser a kde potom vezmeš 40 miliard Kč?
0/0
14.8.2001 14:29

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Co je lepší?
Vy asi kulturu moc nepotřebujete? Nebo jste někdy v komerční televizi něco takového viděl? Národnostní menšiny mají také smůlu? Co je průhledného na tom, že si někdo buhví odkud zaplatí v komerční televizi propagandu? Pravdu v komerční televizi má výhradně ten, kdo platí. Fuj
0/0
31.7.2001 15:22

Juras

Re: Re: Co je lepší?
Já o voze, vy o koze. Můžete mi říct, na co vůbec reagujete? A jakou kultůru obhajujete, seriál "Duch český", Život na zámku anebo "Možná přijde i kouzelník"? Či snad Televarieté? Na takovou kultůru ve spojení se lživými zprávami mi připadá mých peněz zatraceně škoda.
0/0
31.7.2001 22:41

Richard Šimůnek

Re: Co je lepší?
Pane Jurasi Polaku, až bude Adam komers na té dlažbě, zaplatíte za mě muj podíl nákladů za arbitráž pana Železného? Zatím je to přes 100 miliónů a jen díky České televizi vím kolik to je! Až soukmenovci Langerové a Kučerové Č.T. zlikvidují, kdo nám to řekne? Vy?
0/0
4.8.2001 9:51

Juras

Re: Re: Co je lepší?
Myslím, že až někdo zlikviduje ČT, ušetří nám zbůhdarnma vyhozených peněz na několik arbitráží. Jenomže Vámi podsunutá obvinění jsou lichá. Jak jsem komunikoval s panem Langrem, právě on se snaží a myslí na to, aby jím navrhovaná opatření ČT moc nebolela. Jenomže to byste nesměl informace získávat JENOM z České televizi, jak větou "jen díky České televizi vím kolik to je" přiznáváte. Není se co divit, že jste jednostrannou závislostí na manipulačním zdroji informací zmaten.
0/0
14.8.2001 13:41

Milena

Patent na veřejnoprávnost ?
Redaktoři ČT si o sobě bůhvíproč myslí, že právě oni a nikdo jiný mají jakýsi "patent na veřejnoprávnost". A z tohoto "patentu" pro ně tudíž vyplývá také právo "vlastnit ČT" a neposlouchat žádného nadřízeného. Každý nový ředitel jim bude tak leda pro legraci. O "kvalitě" jejich práce pak nejlépe svědčí to, že se na jejich pořady už skoro nikdo nedívá. O to absurdnější ovšem je, že je všichni povinně musíme financovat ze svých kapes. Něco tak neuvěřitelného by jim stěží mohlo procházet, kdyby za nimi nestál pan prezident a všichni jeho "hoši, co spolu mluví" (tj. celá 4koala plus "hradní křídlo" ČSSD). Je to vzájemně užitečná symbióza - za poskytování mediální podpory "spřáteleným" politikům a rozdmychávání averzí vůči jejich politickým oponentům dostala "jednotná mediálně-kulturní fronta" naoplátku propachtovánu celou ČT i s jejími tučnými koncesionářskými zdroji.
0/0
30.7.2001 15:17

J.Kevlar

Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Skvelej,ideologicky cistej clanecek!Jen tak dal soudruzko. Jedno doporuceni pro Tebe:koncesionarstvi neni povinny,tak se odhlas.
0/0
30.7.2001 15:51

Milena

Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Nikoliv, soudruhu Kevlare, na tom vůbec nic ideologického není. Je to pouhé konstatování holých, snadno doložitelných faktů. Kdo není slepý a hluchý, ten tato fakta stěží může přehlédnout - od trapné agitky pro US v roce 1998, přes spacáky a prezidentské "duchy zákonů" až po dnešní stav. A to koncesionářství je bohužel povinné pro každého, kdo vlastní televizní přijímač, bez ohledu na to, zda sleduje ČT nebo třeba pouze CNN ze satelitu. Je to stejné, jako když vás za komunismu řezník nutil, abyste k tomu slušnějšímu masu (bylo-li jaké) zaplatil ještě kus flákoty, kterou jste původně vůbec koupit nechtěl.
0/0
30.7.2001 16:29

Pluton

Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Hm, redaktori si mysli ze maji patent..., z toho vyplyva ze maji pravo vlastnit CT a neposlouchat, reditel jim bude pro legraci, musime je financovat kvuli 4koale a hradnimu kridlu CSSD, dostali neco tucnyho za rozdmychavani averzi.... - dyt jsou to reci vedeny na urovni babek v samosce, i s celou terminologii a hloubkou myslenek... To by me zajimalo jak tohle teda chcete 'snadno dolozit' :-))))
0/0
30.7.2001 16:46

Milena

Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Ale to přece dávno doloženo je, tím co se v uplynulých letech dělo a dodnes děje, tím, co ČT vysílala a vysílá, tím, co sami redaktoři o sobě říkají (viz poslední rozhovor se Schmarzem), tím, kteří politici je v tom podporují. Nevidět tak evidentní věci může jenom naprosto zaslepený člověk.
0/0
30.7.2001 16:58

Pluton

Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
No, nevim jestli je zrovna tohle 'dolozeni holych faktu' :-))) Ale nechst. Za zaslepenyho cloveka se predpokladam sama nepovazujete, takze jste urcite taky zaznamenala, jak vypadala rada CT pred tim nez se redaktori ozvali. Predpokladam ze Vam neuniklo ze slo o jednoducha individua jejichz jedinou kvalifikaci byla loajalita ke stranam (zvlast dobrym prototypem byla Dedeckova). Taky jste urcite zaznamenala vykrucovani se kdyz prislo na jejich vazby s politiky... Urcite vite ze nekteri lhali na kamery a v parlamentu. Taky Vam prece nemohlo neuniknout, ze shodou nahod nove vedeni CT tihlo k ODS. Ani dezinformace, ktery se novy vedeni evidentne pokouselo prostrednictvim zprav sirit... jak vam tohle vsechno zapada do schematu ktery jste predtim nastinila? Uplne jste ignorovala podstatu - politici chteli ovladnout televizi. Zamestnanci se vzbourili ne proti konkretnim osobam (Hodace snad ani neznali), ale proti zpusobu jak ta politicka masinerie postupne CT ovlada. A ja celkem souhlasim s tim ze to byla hodne nebezpecna zalezitost pro demokracii. Ze redaktori porusili nektery predpisy... blby, OK, ale proti tomu jak zasadni bylo pronikani politiky do medii, to opravdu melo vahu malou... Budme radi ze se tenkrat politiky povedlo pres prsty klepnout.
0/0
30.7.2001 19:02

Ol

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Vážený, tvrdíte, že bývalá rada a vedení bylo na straně ODS nebo nějak podobně. A o co vlastně šlo? Pokud je to tak, tak šlo pouze o to si pozice vyměnit. Zvítělila 4koalice. Té pravděpodobně také nejvíc vadilo údajné propojení vedení a rady s ODS (pokud existovalo). Je to všechno jen špína a divím se Vám Vážený pane, že jste tak horlivým zastáncem tohoto názoru a vystupujete s tváří naprosto přesvědčeného o své pravdě tak, jako to obrovské zmanipulované stádo na náměstích při poslendí krizi ČT. Pokud tvrdíte, že je blbý, ale OK, že redaktoři porušili nějaké předpisy, tak já to tedy OK nevidím. Buď se zákony dodržovat budou a pokud ne, tak se to bude trestat, nebo tu máme anarchii. A tvrzení, že se někdy dodržovat nemusí, pokud je to z nějakých jiných důvodů či zájmů, to je nepřípustné. Pod vyšším a důležitějším zájmem si každý může představit něco jiného, ale litera zákona je daná. Nevím, jestli při své přesvědčenosti pochopíte, co jsem tím chtěl vyjádřit, ale budu doufat. Tady nejde o tu myšlenku, ale o způsob. Tento je nepřípustný. A že nešlo věc řešit demokraticky a třeba na půdě parlamentu nebo senátu? Proč poslanci místo tohoto řešení zákonnou cestou volili přespávání v ČT? Není to ptoto, že jsou tím daleko viditelnější, než kdyby interpelovali v parlamentu? Že tímto způsobem lépe zmanipulují lůzu? Běžte do prdele pane. Třepíte si tady hubu něčím o čem víte starou belu jako já, ale vy si myslíte, že zvolením rady dle vašeho receptu bude vše v pořádku. Nebude. Novináři nejsou roboti, vždycky se dají ovlivnit tím, kdo je u moci a kdo má peníze. Tomu nezabrání ani nová rada ani ředitel. A v případě novinářů je možnost ovlivnění o to větší, protože většina (to zdůrazňuji) jsou prodejné děvky. A o těch v ČT jsem se o tom přesvědčil právě při poslední krizi, i když jsem si to o některých z nich dříve nemyslel.
0/0
31.7.2001 14:18

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Vážený pane, nejsmutnější pohled je na člověka, který vehementně škodí sám sobě a je na to navíc pyšný. Pokud nemáte akcie CET 21 nebo jak si ti prznitelé prostých hlav říkají tak je mi Vás upřímně líto.
0/0
31.7.2001 15:28

Pepa

Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Omyl. Pokud vlastníš TV-přístroj, tak koncesionářství povinné je!
0/0
30.7.2001 18:09

koncesionář

Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
No pěkně se titulujete. Pro informaci: platba koncesionářského poplatku vyplývá ze zákona z vlastnictví rozhlasového nebo televizního přístroje. A to je vše.
0/0
30.7.2001 18:45

Radek

Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Jo jak někdo má jinej názor než ty, tak je hned soudruh co? To se to pak argumetuje viď? Je to jednodušší než hledat argumenty.
0/0
31.7.2001 11:45

Chaluha

Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Ojee, to je projev jako pri odsuzovani zradcu socialismu v 50. letech. Redaktori jsou nepochybne sprazeni se zlymi silami ktere tahaji za nitky, ale my se s nima po pravu vyrovname. Smrt.
0/0
30.7.2001 16:02

Bohuslav Roztočil

Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Redaktoři sami jsou ty zlé síly, netřeba hledat nikoho v pozadí. Nikdo je nezvolil, nikde nemuseli prokazovat svoji čistotu a nestranost a přesto mluví "jménem lidu" a "ve jménu veřejnoprávnosti", kdykoliv jejich nadřízený udělá krok, který se jim nelíbí. Máme u nás zastupitelskou demokracii, námi zvolení poslanci zvolili ředitele resp. radu ČT a ten je zodpovědný za naplnění zákona o ČT. Pokud si někdo myslí, že zákon a zákonné postupy jsou porušovány, nechť podá trestní oznámení a zveřejní co ví. A když se mu nelíbí šéf či firma, kde pracuje, ať dá výpověď.
0/0
30.7.2001 17:43

Chaluha

Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
No moment, zastupitelska demokracie nedava preci nikomu pravo odstranovat demokraticke mechanizmy. Dyk je v tom co jste rekl absolutni rozpor. Nezavisla media jsou v kazde demokracii k tomu, aby nami zvolene jedince kontrolovaly. Proto jsou nezavisla... Jak si prosimvas muze parlament sestavit politickou radu CT a ta nastrcit politicky prijatelny vedeni do CT. Dyt je to nesmysl. Rada ma byt treci plochou ktera politiku od verejnopravniho media odstini. Ostatne, kvuli tomu se snad menily zakony - to je preci znama vec ze v minule forme byly paskvilem. Zaplatpanbu ze to tenkrat redaktori iniciovali. Vam by vyhovovalo kdyby ODS mela oteze zpravodajstvi ve svych rukou? Nechybely by Vam ty informace ktery by se k lidem nedostaly?
0/0
30.7.2001 18:46

Juras

Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Přetěte si znovu svoji větu "zastupitelska demokracie nedava preci nikomu pravo odstranovat demokraticke mechanizmy". A potom ji přečtěte ještě jednou a zavzpomínejte si na zločiny, které byly na Kavčích horách spáchány skupinkou lidí, která v ní byla v té době zaměstnána. A nejde jenom o trestné činy šíření poplašné zprávy nebo pirátské vysílání vlastní televize. Ale o nejzákladnější principy demokracie, jako je svoboda slova. Rebelové, ačkoliv podle svých slov bojovali za svobodu slova, svobodu slova potlačovali. Na obrazovce veřejnoprávní televize dávali průchod jednostranně zaměřené kampani. K té jim dopomáhly známé osobnosti některé ze zištných důvodů, jiné z hlouposti a vím i o takových, které byly vydírány. Ale vím i o takových, které se vydírat nenechaly. Příklad: Juraj Jakubisko. Na první demonstraci byl, myslím, s fangličkou. O týden později se nechal slyšet, že se dozvěděl více o pozadí a že nemůže za dané situace něco takového podporovat. To ale vůbec nevíte, protože Česká televize takovéto informace samozřejmě nevysílala. Nezávislost je hezká věc, ale pokud má být nařízena zákonem, je třeba někoho, kdo tu nezávislost bude kontrolovat. A zaměstnanci to přece být nemohou, vemte rozum do hrsti. Zkuste se zamyslet nad tím "nezávislým vysíláním", které zveličuje nebo vyrábí hříšky jedněch (Dostálová, Kučera, Mareš) a zamlčuje možná skutečně závažné zločiny druhých (Ruml podle svých slov věděl o falšování lustrací, chtěl s tím něco udělat a ZAPOMNĚL na to). Proč marně čekáme na pořad Fakta s Janem Rumlem a jeho sbírkou lustračních padělků?
0/0
30.7.2001 23:02

Roman

Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Sakra chlape, Ty mi mluvíš z duše. Nemám co bych dodal, ale stejně pořád dost lidí bude těm skvělým Komersům, Schmarcům, Wollnerům atd. věřit. Je to smutné ...
0/0
31.7.2001 8:27

Jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
To je fakt. Už aby nám vysílala Bobovize. To bylo skutečné a profesionální zpravodajství. Dr. Husák by měl radost, jak normalizační síly pracují i v demokratické společnosti.
0/0
31.7.2001 10:54

Chaluha

Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
No moment, moment, je od Vas sice hezke ze se stavite do role ucitele cteni, ale myslenkove jste dost mimo. Srovnavate jedno konkretni (at uz jakkoliv neobjektivni) vysilani se znasilnenim celyho systemu. Neni demokraticka zeme, kde by politici mohli ridit nezavisla media. To je domenou nedemokratickych zrizeni. A pronikani politiky do rady CT a do jejiho vedeni nebylo nic jinyho. Ze se proti tomu nekdo vzbouril proti tomu povazujete za tezky zlocin. Hm. Mate pravdu ze o JJ jsem neslysel. A to i presto ze jsem vstrebava zpravodajstvi z mnoha ruznych zdroju vcetne Bobovize. Ale slysel jsem o mnoha dalsich, rekneme intelektualne zamerenych, osobnostech ktery zaujali postoj presne opacny nez jaky tady vyzdvihujete. Proc ty ostatni ignorujete a JJ davate vetsi vahu ? Ruml.. hm, nevim co chcete rict tim falsovanim lustraci. Souvislost s CT mi unika.. Myslim ze jste silne fixovan na iluzi absolutni viny redaktoru, s tim ze vsechno ostatni kolem bylo zanedbatelny. Prichazite o odstup. Jinak. abych se vratil k tomu co jsem rekl na zacatku - "zastupitelska demokracie nedava preci nikomu pravo odstranovat demokraticke mechanizmy" - bohuzel, vyznam teto vety mi prijde stale stejny, i pri opakovanym cteni a uvedomovani si tech "zlocinu" o kterych mluvite ;-)
0/0
31.7.2001 11:03

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Těší mě, že se alespoň zamýšlíte nad tím, co jsem napsal. Těch mnoho dalších intelektuálně zaměřenýchosobností neignoruju. Mluvil jsem o nich: Prospěcháři mají v ČT svoje zájmy, Hloupí naletěli (stejně jako zpočátku já) a slabí podlehli tlaku a nechali se vydírat. Ruml - s ČT má takovouto spojitost: spal tam ve spacáku. Některá média propírala nedávno podle mého soudu závažné věci týkající se falšování lustračních osvědčení na MV v době, kdy tam působil i Ruml. Ruml se přiznal, že o tom tehdy věděl. PRÝ s tím nemohl nic dělat, PRÝ chtěl něco dělat až zmizí Langoš z MV a když se on sám stal ministrem MV, tak na to ZAPOMNĚL. Připadá Vám to ve srovnání s kauzou Kučera - bývalého lektora, který cenzoroval písničky a soudě podle všeho co víme si myslel, že těm kapelám spíš pomáhá, jako směšná maličkost? Mě ne. Ale soudě podle skladby objektivních redaktorů pořadu Fakta to asi je v pohodě, kdežto Kučera si zaslouží pranýř. Chcete mi říct, že to není msta za použití svobody slova poslencem Kučerou a vyjevení svého názoru (připomínám, že tehdy se to jevilo jako silně menšinový názor). A ticho o Rumlovi, který pravděpodobně ví něco o pronikání STB do státní správy polistopadové ČR - dokážete si to od objektivních nezávislých redaktorů vysvětlit? Vidím velmi nápadnou možnost - je to kamarád, měli spolu mejdlo a chrápali spolu v jednom spacáku.
0/0
31.7.2001 22:55

Juras

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Patent na veřejnoprávnost ?
Ještě k tomu pohledu, co je zločin a co není. Abych já dokázal to, co naši hrdinové, tedy zmocnit se vysílání ČT a začít vysílat co mě napadne, potřeboval bych k tomu několik tanků. To už by podle Vás byl zločin?
0/0
31.7.2001 23:02

pudlik

Česká televize
Tento zaměstnanci soukromě zprivatizovaný "ánsámbl" je společně se státní šíleností s IPB a akcí Castro na Kubě jen politickou hrou některých vyvolených, kteří chtějí permanentní revoluci a zejména chtějí nové hospodářsko politické rozložení v republice. Všichni je známe, ale mnozí z nás si to nechtějí uvědomit. Takové je ale Česko - jinými slovy, až lidé procitnou z cinkání klíči, a ze slov: nejsme jako oni, už bude pozdě. A ono to vypadá, že již je pozdě. Zaměstnancům ČT (Komersovi, Dekojovi atd. atd.) lze jen vzkázat - jeďte si revoltovat na Kubu, nebo do Číny. V této republice Vás již doufám, nikdo nezaměstná.
0/0
30.7.2001 15:08

......

komerce
Nakonec stejne vyhraje p.Železny,mužeme s tím nesouhlasit,mužeme proti tomu protestovat,ale to je asi tak všechno co proti tomu mužeme udelat.CT je nestastna z klesajicí sledovatelnosti a snaží se Nove vyrovnat,už jenom čekám na nějaká ta štěnátka na konci zpráv a nějaké "srandovní"laškování se sportákem.
0/0
30.7.2001 14:05

Pepa

Re: komerce
Makonec Zelezny si to zaslouzi vybudoval skvely byznys. vzdyt plati pouze jeden zakona a myslim ze spravny: Zakon poptavky a nabidky... a kdyz vidim jak se dari napr. Blesku a jemu podobnym tak jen zasnu jak lidska blbost kvete.
0/0
30.7.2001 14:36

Chaluha

Re: Re: komerce
Jakapak nabidka/poptavka, kdyz neni konkurence? Nedostava se licenci po celoplosny vysilani, takze kdyz holt stat da licenci nekomu zadarmo a bez jakekoliv protihodnoty, nebo omezeni, pak ma dotycny holt zlaty dul...
0/0
30.7.2001 14:49

M

Re: Re: Re: komerce
Chaluho, tvé příspěvky pročítám již delší dobu a teď už se opravdu neudržím, promiň. Jsi neuvěřitelnej DEBIL.
0/0
31.7.2001 14:32

Jiří Nový

Co se to děje s naším národem?
Co se to děje s naším národem? Pro pár desetikorun za státní televizi chce snad většina čumět na prázdné „bavičské“ pořady? Jak se zdá, lidi se chtějí primitivně bavit a ne se hlouběji nad něčím zamýšlet. No jasně vyházíme redaktory, prodáme televizi nějakému „podnikateli“, za utržené peníze snížíme schodek státního rozpočtu, ten přijme dalšího Novotného a budeme s čistou hlavou hltat ony bezduché náramně zábavné pořady a telenovely. To smetiště kultury. Tleskám dalšímu úspěchu propagandy našich vedoucích stran. Tisíckrát opakovaná lež se pomalu stává pravdou. Redaktoři ČT si přece chtějí „námi placenou“ televizi zprivatizovat, nepracují tak jak mají a pořád si jenom stěžují. Navíc se jim nechce vysílat bavičské pořady a neskákají jak kdejaký nedouk píská. Oni jsou přeci zaměstnanci a musejí poslouchat! A jestli nebudou, je potřeba je vyhodit a přijmout někoho poslušnějšího. Je potřeba konečně udělat pořádek! Ne! Redaktoři ČT jen dělají svojí práci tak, aby se za ní nemuseli stydět. Ale co je to vlastně dneska stud? Ví to vůbec někdo? Naše otupělé smysly už něco takového neznají. Není to náhodou vlastnost slabochů? Ti silní v očích společenské většiny se totiž vyznačují hlavně tím, že jsou splachovací a jdou si za svým nehledě na nějaké „nízké“ morální pohnutky. Většina národa se dnes naučila sledovat jen skořápku, barvy líbivé řečičky. Čestné jednání je vlastně blbost. Vše souvisí se vším a i toto je důsledkem nemoci naší společnosti. Snad se redakcím ČT podaří nepodlehnout tlakům a udržet si nepošramocený účet. Držím jim palce a věřím, že nezklamou. Jejich postavení jim každopádně není třeba závidět. Vždy je lehčí jít s proudem než proti němu. Oni volí, jak se zdá, tu těžší, ale čestnější.
0/0
30.7.2001 13:38

Roman

Re: Co se to děje s naším národem?
Snad bych Vám doporučil jednu věc: pozorně se dívejte na zpravodajské a publicistické pořady v ČT. Zajisté už potom nebudete říkat, že "redaktoři ČT dělají svoji práci tak, aby se za ni nemuseli stydět". Stačí se jen pozorně dívat a rozumně uvažovat ... Většina redaktorů ČT ví, že svoji práci nedělají dobře, ale snaží se za každou cenu udržet se na obrazovce, být "slavní". Dělají pro to všechno. Keci o svobodě slova, o Langrovi, Klausovi atd. jsou směšná zástěrka. Bohužel tímto stále většinu veřejnosti opíjejí. Možná si to i proto zasloužíme.
0/0
30.7.2001 14:05

Lochnes2

Re: Re: Co se to děje s naším národem?
Ukaz mi jedineho zamestnance TV ktery by se nechtel udrzet na obrazovce-najivko.Co se tyce kecu o svobode slova tak nevim, ale hlasovat o vaznych vecech palec dolu nahoru ? Brrrr!!!!!!!
0/0
30.7.2001 22:19

Pepa

Re: Co se to děje s naším národem?
Souhlasim s vame a dovolim si jenom doplnit: >To smetiště kultury< Tady si je treba uvedomit ze Nova vysila to co zada narod a narod zada to co vysila Nova no a Zelezny jen plni touhy naroda!
0/0
30.7.2001 14:46

Marek

Zase dějinná šance
Kvalitu zpráv a publicistiky bych nechal stranou.Podepisujou se na ní jak lidi,tak úzkostná snaha o rovnovážnost-za každou cenu.Ale nikdo,ni na malinkou chvilenku,ať nepochybuje,že by snad projekt kontroly veřejnýho mínění,jakkoli posledně dopad´špatně,Klausova strana opustila.Tedˇkonečně to vypadá na dobrou konstelaci.Je taky nejvyšší čas,prozatímní ředitel dělá co může aby se zavděčil správnejm lidem,-vidí se v židli i na neurčito-pochopitelně.A tak jde kvalita publicistiky dolů-procházej jenom bezpohlavní reportáže.Předposranost česká,hvězd se dotýká.Lidi jsou naštvaný,každej chce v reportáži cítit ten svůj zaujatej tón...a vono nic.To Nova je jiný kafíčko.Uprchlej leguán nás všecky citově angažuje a strhne skoro k slzám. Takže těšme se,odsuzujme týmy v ČT už předem,ať je vidět,že podpora na Václaváku tentokrát nehrozí a zkusme si tipnout,jaká forma "vedoucí úlohy" Demokratickejch stran nás čeká.Jde totiž o čas,volby jsou za rok a vstup do EU už nabral rychlost.Co si myslíte že zbude z vlivu současnýho kamaráčoftu ODS-ČSSD,až začne platit západní kultura úřadování?
0/0
30.7.2001 13:20

Marek

Jen technicky
Abych se nemusel stydět před publikem, příspěvek "Zase dějinná šance (Marek , 30.7.2001 13:20)" napsal jiný Marek než jsem já, který se tu předvádím už delší dobu. Pro účely této debaty su dnes budu podepisovazt jako Marek Původní.
0/0
30.7.2001 13:38

Roman

Re: Zase dějinná šance
Prosím Vás, nemluvte za nás, ale za sebe. Toto je Váš názor nikoli názor veřejnosti. Naštěstí.
0/0
30.7.2001 14:09

Najdete na iDNES.cz