Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Schröder chce nejdřív uklidnit Zemana

Německý kancléř Gerhard Schröder by prý chtěl předejít skandálu při své srpnové cestě do České republiky, a proto se hodlá předtím, než přijede, telefonicky spojit s premiérem Milošem Zemanem, aby mu vysvětlil postoj Německa k Jaderné elektrárně Temelín. České sociální demokraty o tom ujistil mluvčí Schröderovy SPD Gert Weisskirchen. Objevily se totiž informace, že Zeman hodlá návštěvu kancléře bojkotovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DaddyDj

Hmmmmmmmm
Petice,stížnosti,protesty,bože vždyť to nefunguje.Stačí svůj názor říci jednou,vždyť rozhodující slovo má stejně vláda,která těžko nechá potopit svůj milovanej ČEZ.Taky jsem slyšel o něčem jako státní suverenita a nevím proč zrovna Německo(kolik že má jaderných elektráren) by mělo buzerovat ČR.Teď velice záleží na vládě,jak se vyjádří a dokáže,že nejsme "zaostalí blbečci" z východu.
0/0
28.7.2001 11:25

Petr

pozn.
O cem chce pan kancler jednat? Nejdriv si do nas "kopnou" (po kolikate jiz) a pak jakoze nic? Dovolili by si tohle treba vuci Polakum?
0/0
28.7.2001 11:14

Hellebrand

Temelín
Myslím, že česká vláda by měla dát velmi jasně najevo německé vládě, že protektorát Čechy a Morava skončil někdy v květnu 1945. Ing.Václav Hellebrand, Linhartovy 77
0/0
28.7.2001 11:07

algernon

Temelin
O tom, jestli se spustí nebo nespustí nějaká jaderná elektrárna určitě rozhoduje nějaká komise. Možná, že se jmenuje Mezinarodní komise pro jadernou energii a možná, že sídlí dokonce ve Vídni :-). A my laici na bezpečnost reaktorů(já,německá vláda, hejtman pro Korutany a jeho sedláci a většina čtenářů iDNES) o tom můžem diskutovat a to je dobře. Dobře, ale není, když někdo straší voliče a zároveň je "zachraňuje", aby dostal hlasy a udržel se v sedle. Proč jim nevadí Dukovany, kde jak odhaduji je také reaktor ruského typu? Proč neřeknou: Zastavte staré Dukovany a spusťte si nový Temelín? Dukovan by se voliči nebáli, ty už jedou roky. Strašit voliče se musí něčím co bude, co si voliči neumí představit, to je správnej strach co s nima pohne. Dnešní voliči v evropě jsou hrozný salámisti, jen tak s nima něco nepohne, aby vylezli na ulici.
0/0
28.7.2001 9:01

Pavel Zajíček

Zásadně se neuklidňujte, pane Zemane!
Vážený předsedo vlády České republiky! Jako myslící občan Vás důrazně vyzývám, aby jste se nenechal uklidnit ve věci Temelín. Problém Rakouska je jasný - naše elektroenergetika smete jejich vodní mlýnky, sluneční kolektory a vánkové generátory - velikost jaderné elektrárny Temelín je mimo rámec chápání našich jižních sousedů, pochopí maximálně přístavbu kolničky ke stodůlce. Vstupem ČR do EU se postavení Rakouska značně sníží a dostane se postupně na poměrové ukazatele CK Rakouska-Uherska. ČR je přirozenné dopravní křížení střední Evropy, logistika se stává určujícím faktorem investičního rozhodování, příští investice půjdou sem nebo třeba do Lipska ale ne do Rakouska. A pokud tady máme zatím trochu chaoz, oni nás investoři srovnají. Problém Německa je trochu jiný - z naší ekonomiky nemusí mít žádné obavy a velké stavby je neděsí, umí postavit ještě větší. Potřebují však náš elektroenergetický trh pro svoje koncerny. Jak známo, ve vyspělých demokraciích nevolí občané, nýbrž právě mocné hospodářské loby. A vládní strany v Německu, včetně předsedy vlády, musí tančit podle jejich píšťalky a souběžně hrát starost o občana. Proto se jeví tanec Německé vlády nečitelně, ale je to pouze boj o trh. Navíc se situace pro Německo konkrétně v Česku silně komplikuje. Jeho věčný soupeř - Francie - dala koupí Komerční banky (kdyby UniCredito odvážněji přihazovala, vždy by sice byla přebita, dostali bychom však ještě víc, zbabělost Italů nás připravila o peníze) jasně najevo, že expanzi myslí vážně. Předpokládám, že celou naší energetiku (nejen elektro) získají Francouzské koncerny s významným vlivem státu. Jinak by si přeci nevytvářeli tak silné bankovní předpolí. Víc se nedá, vážený předsedo vlády České republiky, do krátkého příspěvku vtěsnat. Nečiním si nárok na pravdu, berte to pouze jako 1/10000000 názoru občanů České republiky na problém. S úctou k Vaší práci Pavel Zajíček P.S.: Dejte, prosím, pozor na pana ministra Kavana. Poslední rok se mi zdá, že kromě pitomin nedělá nic jiného.
0/0
28.7.2001 8:55

Najdete na iDNES.cz