Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Získá střelec z Mělníka rentu?

Policista, který minulé pondělí v Mělníku zastřelil při akci náhodnou chodkyni, s nejvyšší pravděpodobností odejde z policejního sboru s vysokým odchodným a doživotní rentou. Střelec, který při pronásledování zloděje auta omylem usmrtil ženu, požádal o odchod od policie. Podle zákona mu nyní musí jeho nadřízení vyhovět. Díky tomu policistovi vzniká nárok na jednorázovou, více než stotisícovou odměnu a několikatisícový příspěvek za službu, který pak dostává každý měsíc až do konce života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. valentova

žádné odchodné
V prvním článku je, že policista, který střílel dostane doživotní rentu, ale on tyto fin. prostředky dostane pouze do doby než nastoupí do důchodu a tyto peníze náleží každému policistovi, který si odpracoval 10 let a více. Je to vlastně za poškozený mozek. Tyto peníze určitě mu náleží, ale už bych se rozmýšlela zda mu dát i odchodné. Je nutné odchodné vyplatit???
0/0
13.8.2001 13:43

Michal

20 roků těžkého žaláře
Copak je to normální, aby se v tomto státě dávalo za smrt člověka ještě odměna ? Jsme snad tak bohatý stát ? Normální člověk by šel hned za Kájínkem, natož aby běhal ještě týdny na svobodě. Co ten policista dá té rodině, jíž - podle médií - údajně omylem zatřelil mámu. Nikdo přece nemůže si střílet mezi lidmi jenom tak, a když náhodou někoho trefí, tak řekne, že to bylo omylem, a protože je policajtem, tak mu to všichni jeho nadřízení i žurnalisti věří. Copak takový člověk je důvěryhodný, který si postřelí člověka, neposkytne první pomoc a ještě ujede z místa činu ? A ještě otázka pro policejní prezidium : Statisíce pro střelce a pro oběť pouze omluva v médiích ?
0/0
27.7.2001 11:00

Pavel

Re: 20 roků těžkého žaláře
Člověče máš štěstí, že se nepodepisuješ, protože tvoje výroky jsou žalovatelné. Chceš snad naznačit, že ji zcela úmyslně zastřelil? Tvrdíš, že věděl o tom, že ji trefil, neposkytl první pomoc a utekl z místa činu? Pokud něco takové víš, je tvou povinností to oznámit. Jinak jseš ještě větší hovado, než jak se pokoušíš zmíněného policitu vylíčit. A jen tak mimochodem, snad si nemyslíš, že mu chce někdo dát odchodné za tu střelbu? Nebude to spíš za těch dvacet let služby. P.S. K odškodnění rodiny se přihlásilo samo ministerstvo vnitra. Proti tomu snad nic nemáš?
0/0
27.7.2001 11:43

Michal

Re: Re: 20 roků těžkého žaláře
Jestli jsem se někoho dotkl, urazil, tak se omlouvám. Nebylo to vůbec v mém úmyslu. Jednal jsem jenom podle toho, co vím z televize, rádia a něco málo z novin. Bohužel, unikla mi i zpráva, že MV chce samo tuto rodinu odškodnit. Takže, tak jste vy a možná i někteří jiní pochopili těchto pár řádků - SORRY.
0/0
27.7.2001 12:23

Kibic

Novinařina je většinou také jenom byznys
Paní Slonková píše to, co přitahuje lidi a asi pro ní není příliš důležité morální a lidské hledisko. Úkolem je, aby MF četlo co nejvíce lidí a jak je dobře známo, těch senzacechtivích a krvežíznivých je nejvíce (podívejme se třeba na sledovanost zpráv TV Nova, což je podle mne ukázkový škvár).
0/0
27.7.2001 9:09

Milan Derner

POlicie-renty
Diskuse, zda vyplatit obviněnému mělnickému policistovi odstupné a rentu je naprosto bezpředmětná, vzhledem k dané legislativě a presumci neviny. Smutné možná je, že střílející dopravák byl známým "kovbojem", ale teprve po smrťáku se to nejenom veřejnost dozvídá...Za zamyšlení však stojí jiný fakt. Jak je možné, že policisté (ale i vojáci), dostávají statisíce korun za "odsloužená léta", aniž by se někdo zamyslel nad tím, že většinu z nich stát odměňuje za léta služby komunistickému režimu a nikomu nevadí, že někteří "muži zákona " byli ortodoxními komunisty a nyní jsou zase "poctivými" policisty nového (ale naprosto odlišného) režimu? Někteří z nich jsou, např. v pardubickém regionu, dokonce na ředitelských postech!! A pokud jsou nějakou náhodou od státní policie za tučný zlatý padák nuceni odejít, zakuklí se u policie městské. Ono, na druhé straně. Státu určitě také poctivě sloužili za minulého režimu obyčejní dělnící, jenž po více jak třicet let dřeli u kotlů s karcinogenními látkami (VCHZ Semtín), anebo dýchali tuhý azbest (Paramo), aby coby výslužku s podlomeným zdravím získali tři tisíce důchodu měsíčně. A policista? Po patnácti letech služby se srpem a kladivem, a posléze po jedenácti letech v demokratickém režimu, odejde ve věku 45 let dobrovolně ze služby. vyfasuje více jak sto tisíc korun odstupné a nejméně osm tisíc korun měsíčně renty na přilepšenou, aby ten civil zase tolik nebolel. Není nad promyšlenou demokratickou legislativu. DEMI (autor je novinář)
0/0
27.7.2001 8:51

Yaroukh

Re: POlicie-renty
"Znamym kovbojem" ??? Libive zvasty, ze ? Asi jste si nevziml, ze pouziti zbrane bylo vyhodnoceno jako OPRAVNENE. Kdyby toho zas_anyho ozralu sejmul, bylo by nejlip. Opravdu mam rad _m_dy, kteri se nalejou a paxe se_ou za volant. Kolik lidi uz tuhle jejich bezohlednost odneslo ... Za nadejchani za volantem bych bral ridicaky - bez pardonu. Ad "odslouzena leta komunistum" - podle Vaseho "genialniho algoritmu" by se "odslouzena leta" asi mela mazat vsem, kteri si je odslouzili "pro komunistu". Zaroven by se usetrilo na duchodech, ne ?
0/0
27.7.2001 8:59

Pepa

Re: Re: POlicie-renty - Yaroukh
Tema zmrdama doufam myslis doufam i pany policajty, kteri ridi ozrali a pak si navzajem z kolegiality "ztraci" zkumavky s odebranou krvi ? Jo, a co by se vyresilo, kdyby toho zlodeje zastrelil ? Myslis, ze by to auto najednou zajelo ke kraji a zaparkovalo ? Trosku si to srovnej v hlave, paxe podivej v patek vecer na Primu, jak americti policajti zastavuji auta (obvykle je vytlaci ze silnice na pole) a pak tady neco mektej.
0/0
27.7.2001 10:14

Pavel Roubinek

Pro Sabinu Slonkovou
Upřímně řečeno, nestačím se divit. Svělý výplod štvavé novinařské práce. Odkazy na nic neurčující zprávý od jiných novinářů. Senzace, skandál. Jestli to nevíte, tak každé použití zbraně se prověří. Vaším uměním je podat skutečnost tak, že policista před pěti lety (a tedy i teď) střílel jako na divokém západě a vlastně jen náhodou se mu nepodařilo dokázat neoprávněné použití zbraně. Už delší dobu působíte jako kladivo na veškerý neřád ve státní správě a proto pro vás mám jednu otázku na zamyšlení. Co když tenkrát vyšetřování zmanipulovala policejni mafie? Snižovat něčí důvěru, kvůli tomu, že byl vyšetřován, je zrovna ve vašem přípaně velice nešťastné. Potom jste sama nedůvěryhodná, protože i vy jste byla vyšetřována. A není to pět let. Píšete, že druhá rána šla přímo do srdce. V televizním zpravodajství bylo uvedeno, že nejdříve šla rána do ruky a pak se teprve odrazila do srdce. Stalo se hrozné neštěstí, ale čemu pomůže vaše přiživování se na něm, vaše eskalace emocí a tvorba honu na čarodejnice. Věřte tomu nebo ne, ale zmíněný policista 100% zabít nechtěl, má zkažený zbytek života a do smrti toho bude litovat. Přeji vám, aby jste byla neomylná, vždy a všude. Aby jste svým brkem nikomu neublížila, a když ne brkem, tak alespoň, aby se vám žádný chodec nepřipletl pod kola vašeho automobilu. Jste jednou z těch, kvůli kterým jsem přestal MF kupovat. P.S. Nepracuji ve státní službě. A nemám tam ani příbuzné, ani kamarádíčky.
0/0
27.7.2001 8:23

Yaroukh

Re: Pro Sabinu Slonkovou
Souhlas. Ubohy clanek ... (to same bych si tipnul i o autorovi/autorce)
0/0
27.7.2001 9:01

Pavel

Re: Re: Pro Sabinu Slonkovou
Bohuzel souhlasim. Vypovidaci hodnota clanku je naprosto uboha a HLAVNE JE TREBA TO TOMU FIZLOVI PORADNE OSLADIT, ze? bezte s tim do haje...
0/0
27.7.2001 10:25

Kibic

Nechte už toho střelce na pokoji
Myslím, že dotyčný policista je sám dost zdrcen nad tím, co se stalo a mimo jiné se rozhodl odejít od policie. Muž v jeho věku nebude mít určitě snadné najít nové zaměstnání, kromě toho bude pravděpodobně trestně stíhán a trest se může pohybovat i v nepodmíněných sazbách. Jestli závidíte jemu a jeho rodině 100.000,- odchodného a rentu, na kterou má po 20-ti letech u policie jistě nárok, pak mě to připadá jako hyenismus.
0/0
27.7.2001 8:20

Martin

Odchodné
Doživotní rentu brát nebude. Tento sociální příspěvek je vyplácen pouze do odchodu do starobního důchodu. Jinak si nemyslím, že by měla být zatracována jeho 20 letá služba u bezpečnostních složek. Pokud někdo policistům závidí vyplácení odchodného a sociálního příspěvku, nechť neprodleně běží na náborové oddělení policie a bude rejžovat také. To mě více vadí navrhované 100.000 odstupné horníkům.
0/0
27.7.2001 7:57

Janek

Je to nutné?
Nemyslím si, že by společnost měla takovýmto způsobem trestat lidi, kteří jednají v zájmu naší bezpečnosti a ochrany. Ten kdo za to skutečně může, je ten, který dotyčného policistu donutil střílet. Jestli chceme někomu dát vinu, ať je to ten, kdo páchal trestnou činnost a ne ten, kdo ji potíral. V tomto případě bohužel pachatel uniká. Došlo k zabití nevinné osoby, ale kdo z vás je přesvědčen, že policista zabíjel úmyslně? Novináři?...Jeho nadřízeni?...Žalobce?...Rodina zabité ženy?...Ne! Dokonce ani soudce, který bude číst rozsudek v této kauze si nebude myslet, že policista zabil úmyslně a jsem přesvědčen, ze ani ta žena by si to nemyslela! A jak chcete zakázat policistům střílet v zastavěné oblasti? Ten kdo alespoň jen trochu něco ví o střelných zbraních, také ví, že smrtící účinek kulky je až několik kilometrů (a u policejní zbraně ráže 9mm je to bez pochyby). Nebydlíme na sibiřských pláních ani v mongolské polopoušti, abychom mohli s jistotou tvrdit, že policista neohrozí nezúčastněné nevinné osoby. Vždyť bereme našim ochráncům nástroje, kterými nás chrání jen proto, že se jich bojíme, aby nám náhodou omylem neublížily nebo neublížili. Tady si našich životů najednou tolik vážíme! Škoda že si jich tolik nevážíme také jindy, kdy jsme schopni přímo a svým vlastním aktivním přičiněním je chránit.....Anebo jsme všichni, kdož se tak popuzeně proti policistům ozýváme, členy kriminálního podsvětí?..... Jednou nás bude mrzet, až se nám bude nezvládnutelná kriminalita smát do očí. S pozdravem Jan Kučera, Plzeň
0/0
27.7.2001 7:38

Vasek

Re: Je to nutné?
Pane Kucero, Vy si SKUTECNE myslite, ze je v 21stol. nutno zastavovat auta strelbou?!?!
0/0
27.7.2001 8:19

Yaroukh

Re: Re: Je to nutne?
NADHERNE HUMANISTICKE ! Chce se mi brecet. Opravdu jste mi vehnal slzy do oci. SLZY SMICHU ! 21 stoleti - myslite to stoleti, kdy se deti jen-tak tlucou zidlemi, v USA po sobe dokonce strileji. Myslite tohle stoleti, pane LoveAndPeace ? Kdosi to napsal dobre jiz v reakcich na prvni clanek k teto "kauze". "Jak ho meli zastavit, kdyz prorazil zatarasy ? Meli mu snad poslat dopis ?"
0/0
27.7.2001 9:04

Radek

Re: Re: Je to nutné?
No, lukem a šípem by to šlo dost blbě.
0/0
27.7.2001 9:47

Radim

Re: Je to nutné?
Nemyslím si že má právo policista střílet za bílého dne na ulici. Navíc vzhledem k výcviku našich policistů je velmi pravděpodobné že by toho pachatele netrefil ani kdyby stál na místě a měl oporu. Střelba z vozu na vůz za jízdy je naprosto nesmyslná to radši ať ten pachatel uteče než aby byly ohroženy životy nevinných lidí. Ano souhlasím s Vámi že smrtící účinek kulky 9mm je delší a právě proto musí policista myslet než použije zbraň. Opravdu si myslíte že je nutné použít na zastavení vozu zbraň. Nemyslíte že by stačilo možná zablokovat ten vůz jiným ve spolupráci s ostatními kolegy.
0/0
27.7.2001 8:46

Yaroukh

Re: Re: Je to nutne?
"Navic vzhledem k vycviku nasich policistu je velmi pravdepodobne ze by toho pachatele netrefil ani kdyby stal na miste a mel oporu." Mate pravdepodobne dokonaly prehled o vycviku nasi Policie a nejspis sam dohlizite na nejaka strelecka klani. (Nejste-li primo "myslivcem". ;o) (Napiste mi prosim neco jako "ano - mam prehled - muj znamy tim vycvikem prosel !" ... MOC Vas o to prosim ! :o)))) "Zablokovat vuz ve spolupraci s kolegy." Byly pouzity zatarasy - standartni postup. Myslite si, ze v takovou chvili je cas nekomu volat a cekat, az nekam nekdo pristavi auto ? Mozna Vam unikl fakt, ze se to cele neudalo na dalnici - tzn. pachatel mohl uhnout kamkoli (vy by jste patrne utikal to nastrazene auto preparkovat, nepletu se ?) ... 2) nez auto "nastrazite" bude ten clovek v trapu Rad vidim, kolik mame lumenu mezi ctenari iDnes.
0/0
27.7.2001 9:10

Petr Čepelák

Re: Re: Re: Je to nutne?
Ze 12 příspěvků k tomuto článku tvoří Vaše elaboráty 1/3. Jste opravdu přesvědčen, že střelba byla to nejlepší řešení? Sám jste konstatoval, že se to celé neodehrálo na dálnici, ale ve městě, navíc na velmi rušné a frekventované silnici (Mělník znám, pracoval jsem tam), blízko které je autobusové nádraží, supermarket a dvě větší křižovatky. Jsem rád, že to onen policista neměl tak srovnané jako Vy, dopadlo by to asi jako v americkém akčáku.
0/0
27.7.2001 10:01

Najdete na iDNES.cz