Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Přijedou antiglobalisti

Už teď se třeseme. Zasedání NATO nebude selankou, jako když jsme hostili zasedání šéfů Varšavského paktu. Stačilo pozavírat pár disidentů a byl klid. Antiglobalistická zvířata zavřít nejde. Klidně se, lumpové, přestrojí za počestné turisty a stejně přitáhnou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Otokar Löbl

Dvě stránky mediale
V demokracii není možno zabranit nevstřícným demonstracím a vše regulovat tak jak nám to je příjemné. Nemůžeme nutit nikoho aby byl našeho názoru. Avšak musíme tyti autonomní pseudodemonstranty nazvat pravým jménem. Jsou to levicový extremisti pro které účel osvazuje prostředky. Proti těm je nužno tvrdě a nekompromisně zasáhnout. Je na to třeba velmi dobrá logistika, prevence a psychologická příprava. A nedělejme si iluze o jejich ideálech. Pro ně je násilí program. Otokar Löbl Frankfurt am Main
0/0
27.7.2001 13:09

Provokace pravice

Re: Dvě stránky mediale
Vážený pane, jste si jistý, že násilí je dílo demonstrantů? V Praze jsem na vlastní oči viděl zuřit policisty převlečené za demonstranty (stál jsem blízko uniformovaných policistů, ke kterým si chodili ti převlečení za anarchisty pro instrukce) že jim nadřízení zakázali zasáhnout proti rozbíjení výloh McDonald na Václaváku. Totéž se evidentně dělo v Janově. Někdo prostě potřebuje, aby se při demonstracích rabovalo a lidi dostali na demonstranty vztek. Jistě jste si přečetl, že v Janově měli policajti k dispozici plán rabování předem. Byl to ale plán neofašistů a ne demonstrantů. Policie na místech rabování nezasáhla, zato surově zmlátila pokojné demonstranty. Je to stará dobrá Hitlerova metoda z přepadení Polska. Dokonce účast (neo)nacistů je o historicky ověřená a osvědčená.
0/0
28.7.2001 8:15

vindobona

Re: Re: Dvě stránky mediale
Vážený pane, jsem si zcela a naprosto jistý, že násilí je dílo demonstrantů.
0/0
31.7.2001 17:15

rarach

Re: Re: Dvě stránky mediale
Vypada to, ze jste dalsi clovek, ktery veri ve spiknuti vlady a mezinarodnich koncernu. Ja jsem taky videl Akta X a Mulderovi jsem fandil, ale ted Vam prozradim male tajemstvi: to bylo jenom jako, to se doopravdy nestalo :o) Neverim ve spiknuti, ale zato verim v hloupost antiglobalistu, ekofasos a vsech ted demonstrantu, kteri maji kristalove jasno, co je dobre a co spatne. Jak muze nekdo protestovat proti globalizaci, ta tu proste je, to jako kdyby protestovali proti otaceni Zeme kolem Slunce. Proc bych si nemohl zajit do McDonalda (i kdyz je to tam drahy a hnusny)? Antiglobalisti a ne koncerny jsou ti, kteri omezuji moji svobodu (napriklad jist kde chci).
0/0
1.8.2001 16:01

Tyrolak

Re: Re: Re: Dvě stránky mediale
Rozdíl mezi tlupou zvířat a lidskou civilizací je evidentně v tom, že lidé si podmínky soužití mohou dohodnout a dodržování dohody víceméně vynutit. Nebo ani tomu nevěříte? Vrátíme se do džungle? Nevěřím na primitivní formu spiknutí. To neznamená, že neexistuje vědomě cílené chování lidí s přirozenými, bohužel někdy velice sobeckými, společnými zájmy. Pokud jsou to skupiny lidí, kteří mají prostředky k organizování lobbingu, mediálních kampaní a podobných "legálních" způsobů ovlivňování poměrů, a jsou současně dostatečně chamtiví a egoističtí, využívají je. Proč média nepíší například o velice dobře prosperujících firmách, které za velice slušné částky zpracovávají poslance? Svého času jsem měl možnost pravidelně číst reporty od jedné z těchto firem při kampani ke změně významného zákona tohoto státu. Jsou na světě věci, které slušnému člověku jsou opravdu křišťálově jasné. Ať se to pravice snaží schazovat jak chce. Sobectví, chamtivost a bezohlednost je prostě svinstvo a je jen otázkou času, kdy si i tak inteligentní člověk jako Vy (na rozdíl od hloupých antiglobalistů) bude muset přiznat, že např. škody, které způsobilo cca 100 manažerů bank v tomto státě byly za posledních deset let asi tak 1000 x větší než všechny škody stotisíce aktivních antiglobalistů na celé planetě. (Jenom ta poslední v IPB cca 100 miliard Kč.)Pokud ovšem nechcete obelhávat sám sebe. Nepamatuji se, že by tyto pány zmlátila policie. McDonald je samozřejmě jen symbol neomaleného a necitlivého vecpávání se do tradičního kulturního prostředí, do kterého se svojí primitivní kulinářskou i reklamní neónovou image nehodí. Na vhodném místě mě osobně nevadí. Např. v barokním paláci ovšem ano.
0/0
2.8.2001 18:13

mejla

Re: Dvě stránky mediale
pane!jste prase a dobytek.mejla
0/0
28.7.2001 16:11

.

Re: Dvě stránky mediale
SPOUHLAS!
0/0
1.8.2001 5:53

Petr

???
Může mi autor vysvětlit, co chtěl tímto článkem říci?
0/0
26.7.2001 12:59

Kouř

Už se těšim !
To zas bude v álejích nablito!
0/0
26.7.2001 12:46

Najdete na iDNES.cz