Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jak to vypadá na "elitní škole" Fakultě sociálních studií v Brně

Tento příspěvek je věnován situaci na "elitní" škole - Fakultě sociálních studií v Brně. Byl jsem dnes ve škole za děkanem (nejvyšší funkce), zjistit, co a jak, jestli mám ještě nějakou šanci atd. Řekl mě, že je to pro mě moc velká výhoda, že mě vyhodí už teď v prváku, protože, pokud mám nějaký problémy teď, je přece naprosto jasné, že na tu školu prostě nemám a nemohl bych dodělat druhý ročník, nebo dokonce psát diplomku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zwerg

Buď rád, že tě vyhodili.
Fakulta Sociálních Studií ? Co to vlastně je? K čemu je to vůbec dobré?
 
Děkan tě aspoň ušetřil mnoha životních zklamání, která by na tebe jistě po absolvování takového bezcenné školy čekala.... Raději se dostaň na nějakou pořádnou a skutečně užitečnou školu - napž. MU Informatika, nebo nějakou fakultu VUT! Tyto školy ti zajistí kvalitní vzdělání, které v životě výborně uplatníš! Ale nějaká FSS? Co to vůbec  je?
0/0
5.2.2005 2:46

Aieshy

Odpověď na stupidní příspěvek
Co to tady plácáte za hlouposti? Jak si dovolíte pomlouvat fakultu, o které očividně NIC nevíte - neznalostí bych se nechlubila. Chcete-li diskutovat, sežeňte si podklady - mluvte se současnými i bývalými studenty, ptejte se profesorů, zajděte na oficiální stránky fakulty. Hodnota Vašeho příspěvku je nulová.. Ta škola rozhodně není bezcenná, její absolventi mají vystudováno mnoho velice zajímavých oborů a nacházejí dobré uplatnění. Sežeňte si podklady, vážený pane - a nebudete pomlouvat, ale spíše závidět, to Vám garantuji. Buď jste svůj příspěvek myslel ironicky, nebo jste hlupák.
0/0
24.2.2005 23:36

Aieshy

Dodatek
Nevím, jak to bylo v roce 2001, ale nyní je podmínkou pro postup do dalšího semestru/ročníku dosažení 15-ti kreditů....to je nůž na krku. Ovšem připomínám, že za jeden předmět na FSS můžete dostat klidně i 10 kr, já mám většinou kurzy ohodnocené šesti... Pokud dosáhnete např. 30-ti kreditů, ale neuděláte povinnou zkoušku (třeba kurz XY, ohodnocený dvěma kredity), máte povinnost zapsat si ji v nejbližším možném semestru. Pokud ji ,,nedáte" ani druhý rok (na což máte 3 pokusy!), pak končíte. Pravidla jsou jasná a fakulta hraje se studenty fair play - což se podle svědectví mých kamarádů nedá říci o každé.. Já osobně (a to jsem zmatkař, který se profesorů neustále na něco ptá) si nemohu stěžovat - Fakulta sociálních studií je mým splněným snem.
0/0
5.2.2005 0:28

Aieshy

Jak to vypadá na elitní FSS v roce 2004/05
Přístup profesorů ke studentům je naprosto vynikající, komunikace probíhá především přes internet, kam též někteří umisťují povinnou literaturu (ačkoliv bychom si ji měli shánět my, studenti). Dosud jsem se nesetkala s jediným problémem z jejich strany. Já osobně jsem několikrát naprosto zkazila povinné eseje, dokonce jednu seminárku. Mé práce byly vždy podrobeny velmi podrobné KONSTRUKTIVNÍ kritice (o kterou jsem párkrát požádala mailem - odpověď přišla téměř okamžitě, bez jakéhokoliv náznaku neochoty) - po opravě byly mé práce přijaty. Nový děkan (pan prof. PhDr. Ladislav Rabušic, CSc.) působí velmi mile. Drahý bývalý studente, buď nehorázně lžeš abys očernil školu, která byla opravdu nad Tvé síly, nebo se poměry opravdu radikálně změnily.
0/0
4.2.2005 23:50

Najdete na iDNES.cz