Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Megakampaň jako bič na majitele psů

Provokativními plakáty obřích rozměrů, na nichž má být vidět holá zadní část lidského těla, chce radnice čtrnácté městské části vyburcovat majitele psů, aby uklízeli psí výkaly na ulicích a travnatých plochách. Čtyři megaboardy budou od září umístěny v blízkosti parku mezi Černým Mostem I a II, pátý bude stát u travnaté plochy na Lehovci. Kampaň má doplnit padesát odpadkových košů se sáčky a rukavicemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel K.

Peníze
Radnice na Praze 14 zřejmě neví co z penězi. Myslím že zmiňovaných 300 000,- Kč by se dalo jistě lépe využít než na kampaň s pochybným výsledkem. Nebo že by byla spojitost mezi někým z radnice a reklamní agenturou? Proč nenechat za provizi někoho vydělat peníze. Vždyť je to běžná praxe.
0/0
27.7.2001 9:32

Radim Perkner

Uklízejme sami
Uklízení psích hovínek je záležitostí slušnosti a respektu majitele psa k ostatním lidem. Představa, že by měla existovat nějaká státní instituce, která bude po pejscích uklízet, zní dost luxusně. Tisícikorunový roční poplatek je podle mého názoru přiměřenou cenou za zřízení a údržbu speciálních košů se zásobou vybavení pro úklid psích exkrementů. Jedno psí vykakání tak přijde majitele na necelé tři koruny, což je velmi dobrá cena za to, že se nebudeme bát vstoupit na chodník nebo dokonce na trávník. Sám psa nemám, ale kdybych ho měl, tak bych považoval za společensky naprosto nepřípustné po něm neuklidit.
0/0
24.7.2001 21:35

Jiří Havelka

Plaťte a udělejte si sami
Nebydlím v Praze, bydlel jsem. Vadili mi psí výkaly ale nejsem zastáncem myšlenky že by si je měli uklízet majitelé pejsků. Majitel pejska platí daň z toho že ho chce mít (až 1000 CZK), přesto je nucen uklízet po svém psovi. Buď zrušme daň a zaveďme povinnost uklízet si po psech, nebo zaveďme pořádkovou službu placenou ze zmíněné tisícovky, která se bude starat o úklid. Jeví se mi totiž jako nemravné platit si za něco, co nakonec dělám sám. Pokud bychom dále vybírali zmíněný poplatek a nutily majitele aby po sobě uklízeli, zajímalo by mě, na co je poplatek určen, protože podle tohoto principu bychom mohli zavést poplatek za právo vjezdu auta do Prahy s následnou povinností platit si nočního hlídače k autu, které by nesmělo být umístěno na ulici aby nezabíralo provozní místo určené k nastoupení a vystoupení. Zdá se vám to absurdní, to je placení za službu kterou si realizuji sám také.
0/0
24.7.2001 13:06

Tomáš

Pejskaři
No, ono to sice nepomůže, ale potrefené husy se určitě ozvou.
0/0
24.7.2001 10:41

Najdete na iDNES.cz