Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Okrádání zákonem

Vláda se snaží, abychom se nezbavili dalšího z břemen komunismu. Bojuje za zachování regulovaného nájemného. Vyhlášku omezující ceny bydlení zrušil Ústavní soud, od prvního ledna přestane platit. Zdálo se, že nájemníci si budou novou činži dojednávat s majitelem bytu. Co když bude pan domácí chtít příliš velkou činži, než pozná, že to byl omyl?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Wladyslaw Šumavský

Pracuje český řidič kamionu hůř než německý řidič?
Stojí v Mladé Boleslavi dělníci frontu u píchaček? Přijdě se Vážení podívat jak je to doopravdy. Proč sem tedy jdou západní firmy, když tu zaměstnanci nepracují?
0/0
25.7.2001 16:33

Wladyslaw Šumavský

Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
Ale vážně. Abychom mohli platit reálné nájemné,jako že ve většině domů už dávno reálné je, ale majitel logicky nebude mít nikdy dost, musíme dostávat reálné platy. Nemůžeme mít evropské ceny, včetně ceny bytů a české, tj. třetinové platy. (Je zajímavé, že žádný novinář kvůli ubohým platům obyvatelstva nepíše věčně naříkavé články.) Komunisti, vědomě nevybírali ekonomické nájemné, protože by při státním vlastnictví z jedné strany peníze zaměstnancům dávali a z druhé si je zase brali. Plat za komunistů byl fakticky o ten rozdíl vyšší. Pan K. jaksi tento rozdíl v rámci privatizace nevzal na vědomí. Líbila se mu komparativní výhoda levné pracovní síly. Majitelé domů, pokud dostáváte málo, možná je to tím, že zaměstnavatelé využívají levné práce v ČR a peníze, které jste měli dostat z rukou zaměstnanců - nájemníků prostě nevyplatí.
0/0
24.7.2001 16:52

Jiří Kolařík

Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
...ale vážně, myslíte, že většina zaměstnanců i REÁLNĚ pracuje, aby mohla dostávat i reálné platy?
0/0
24.7.2001 22:28

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
Výroba fabií na půl hodiny stála kvůli protestu dělníků Praha - TISKNI ČLÁNEK POŠLI EMAILEM V mladoboleslavské automobilce Škoda se včera ráno na půl hodiny zastavila výroba fabií. Několik stovek zaměstnanců tak protestovalo proti pracovnímu přetížení. "Vedení přislíbilo, že přijme opatření proti přetěžování zaměstnanců, ale situace se delší dobu neměnila," sdělil mluvčí odborářů ve firmě Robin Povšík s tím, že akce neměla charakter stávky. Situace se vyhrotila v posledních dnech, kdy kvůli dovoleným a nemocem chyběl požadovaný počet pracovníků. Někteří lidé tak museli zaskakovat za chybějící kolegy. Ještě včera odpoledne se sešel speciálně ustavený tým odborů s vedením firmy. Jak přetěžování zaměstnanců vyřešit, na tom se mají obě strany dohodnout dnes dopoledne. Podle dostupných informací odbory žádají zvýšení norem pro počty zaměstnanců na lince. Mluvčí firmy Milan Smutný bez bližších podrobností uvedl, že vedení společnosti má zájem situaci co nejrychleji vyřešit. Obě strany budou muset najít kompromis a buď se může omezit výroba, nebo se přijmou další pracovníci. Kvůli protestu zaměstnanců včera firma vyrobila o 25 fabií méně než obvykle.
0/0
27.7.2001 12:46

Katka

Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
Vazeny pane Sumavsky, vzdycky kdyz slysim nekoho kricet, ze platime evropske ceny za neevropske platy, tak me muze vzit cert...neevropske platy bereme proste proto, ze lide v Cechach jsou zvykli pracovat "do vyse sve mzdy". Kdyz vidim pracovniky, jak stoji frontu, aby si mohli odpichnout konec smeny, tak si rikam, ze si svou mzdu vic nez zaslouzi. Kouknete se treba do Varsavy, platy jsou tam cca stejne a ceny bytu a najmu cca 5 nasobne. My si tu proti nim zijeme jako v raji. A k tem najmum....naprosto souhlasim s autorem clanku....mladi lide(jako ja), kterym rodice "nepodrzeli" obecni byty po babicce nebo k bytu neprisli jinym "legalnim" zpusobem nemaji jinou moznost, nez platit trzni najemne, ktere je v Praze cca 10 tis. za 2+1 nebo si vzit hypoteku a splacet ji 20 let. To si ti stastni v obecnich bytech ani nedovedou predstavit. A nevim jak kdo, ale nas druzstevni byt 3+1 prisel na vic nez milion korun a platime za nej "najem" 4000 a povazujeme to za stesti. Je to opravdu strasna nespravedlnost a nevidim jediny duvod, proc by cast obyvatel mela zit na ukor tech ostatnich.
0/0
25.7.2001 11:21

houmles

Re: Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
NESMYSL
0/0
26.7.2001 10:30

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Re: Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
Výroba fabií na půl hodiny stála kvůli protestu dělníků Praha - TISKNI ČLÁNEK POŠLI EMAILEM V mladoboleslavské automobilce Škoda se včera ráno na půl hodiny zastavila výroba fabií. Několik stovek zaměstnanců tak protestovalo proti pracovnímu přetížení. "Vedení přislíbilo, že přijme opatření proti přetěžování zaměstnanců, ale situace se delší dobu neměnila," sdělil mluvčí odborářů ve firmě Robin Povšík s tím, že akce neměla charakter stávky. Situace se vyhrotila v posledních dnech, kdy kvůli dovoleným a nemocem chyběl požadovaný počet pracovníků. Někteří lidé tak museli zaskakovat za chybějící kolegy. Ještě včera odpoledne se sešel speciálně ustavený tým odborů s vedením firmy. Jak přetěžování zaměstnanců vyřešit, na tom se mají obě strany dohodnout dnes dopoledne. Podle dostupných informací odbory žádají zvýšení norem pro počty zaměstnanců na lince. Mluvčí firmy Milan Smutný bez bližších podrobností uvedl, že vedení společnosti má zájem situaci co nejrychleji vyřešit. Obě strany budou muset najít kompromis a buď se může omezit výroba, nebo se přijmou další pracovníci. Kvůli protestu zaměstnanců včera firma vyrobila o 25 fabií méně než obvykle. Kde mizí peníze na vyšší nájmy? Lidi neodvádějí reálnou práci?
0/0
27.7.2001 12:45

Wladyslaw Šumavský, Praha

Re: Re: Pokud je vlastnit dům nevýhodné, zbavte se ho.
Klidně pozdravujte čerta. Výroba fabií na půl hodiny stála kvůli protestu dělníků Praha - TISKNI ČLÁNEK POŠLI EMAILEM V mladoboleslavské automobilce Škoda se včera ráno na půl hodiny zastavila výroba fabií. Několik stovek zaměstnanců tak protestovalo proti pracovnímu přetížení. "Vedení přislíbilo, že přijme opatření proti přetěžování zaměstnanců, ale situace se delší dobu neměnila," sdělil mluvčí odborářů ve firmě Robin Povšík s tím, že akce neměla charakter stávky. Situace se vyhrotila v posledních dnech, kdy kvůli dovoleným a nemocem chyběl požadovaný počet pracovníků. Někteří lidé tak museli zaskakovat za chybějící kolegy. Ještě včera odpoledne se sešel speciálně ustavený tým odborů s vedením firmy. Jak přetěžování zaměstnanců vyřešit, na tom se mají obě strany dohodnout dnes dopoledne. Podle dostupných informací odbory žádají zvýšení norem pro počty zaměstnanců na lince. Mluvčí firmy Milan Smutný bez bližších podrobností uvedl, že vedení společnosti má zájem situaci co nejrychleji vyřešit. Obě strany budou muset najít kompromis a buď se může omezit výroba, nebo se přijmou další pracovníci. Kvůli protestu zaměstnanců včera firma vyrobila o 25 fabií méně než obvykle.
0/0
27.7.2001 12:47

Ivo Horák

Orodovat za bohaté a už tak dost vlivné netřeba
Nesouhlasím s názorem, že uživatelé bytů s regulovaným nájemným jsou jako jediní bezdůvodně zvýhodňováni. Kolik dnes už set tisíc domácností koupilo svůj byt či ideální část domu za třetinu nebo také šestinu tržní ceny od obcí? Je zajímavé zjistit, kolik obce za tržbu z takového prodeje většiny domovního fondu pořídily. Zrovna tak není od věci odhadnout, za jakou reálnou částku se před nějakými 20 lety mnohdy stavěli velké rodinné domy. Nechápu, proč celkem přirozené počínání, jakým je bydlení v nájemních domech, má být chováním finančně nerozumným. Nejsem ovšem proti placení skutečných nákladů plus jistého zisku pro majitele! To je v pořádku. Nesouhlasím ale s tím, aby mne z bytu, který užívám já či rodiče po řadu desetiletí, vytlačil někdo, kdo oceňuje hezkou polohu, ticho či vyhlídku na výši průměrného platu v zemi... Dovolte ještě osobní příklad. Přes 20 domácností v našem domě platí nyní za pěkné byty k milionu korun čistého nájemného ročně. Za uplynulých 5 let je to v dnešních cenách přes čtyři miliony Kč. To je částka, za kterou byly mnohé domy obcí prodány. Náklady na běžnou údržbu domu by z ní měly být bez problémů pokryty (a vykázány). Co je tedy problémem? Řekl bych, že dvě věci. Zaprvé je to snaha vylepšit (a zhodnotit) domy nad faktické potřeby i možnosti většiny nájemníků. Zadruhé jsme svědky snahy majitelů zařadit se mezi vyšší podnikatelskou vrstvu. Je ovšem pochopitelné, že vlastník domu, tedy něčeho docela impozantního, chce vydělávat tolik jako v jeho očích různí "vlastníčci" či obchodníčci. Není však společensky únosné, aby si čtvrtinu čistého příjmu nájemníků strčil v zájmu svého blahobytu a prestiže do kapsy majitel... Žijeme v demokracii, a lidé by tedy měli pravicovým stranám připomenout, že hlasy majitelů domů jim ve volbách k vítězství stačit nebudou.
0/0
24.7.2001 16:30

Jiří Kolařík

Re: Orodovat za bohaté a už tak dost vlivné netřeba
Začnu odspodu pane Horáku, 1. toto není žádná demokracie, když "Není však společensky únosné,...", proč by si nemohl strčit i 100% do kapsy? Je snad VLASTNÍK!!!???, že to asi neudělá, je jasné, chce-li SVUJ MAJETEK zvelebovat 2. pravděpodobně jste volič komunistů, když se pejorativně vyjadřujete o "vlastníčcích...", komunisti jsou ti, co to tu z 99% zdevastovali. Je zajímavé, že v 1948 prakticky "přes noc" téměř vše ukradli a dnes (po 11 letech od převzetí moci jinými komunisty) se spousta majetku vůbec nevrátila do ruk právoplatných vlastníků, ač jim to dokonce zákony zaručují... 3. jste skutečně IMPOZANTNÍHO myšlení, toto pozoruji již ve více chatech, čest Vaší práci!
0/0
24.7.2001 22:24

Ivo Horák

Re: Re: Orodovat za bohaté a už tak dost vlivné netřeba
Pane Kolaříku, to, že Vám odpovídám, svědčí, myslím, o tom, že se necítím Vaší argumentací "ad hominem" dotčen. Komunisty nesnáším. Jsou to pro mě političtí zombie. Co se týče té demokracie, napsal jsem to trochu natvrdo, pravda, ale je to tak. Politický systém, v jehož názvu je řecké slovo démos (lid) opravdu nepůsobí (a působit nemá) jako obhájce zájmů malých a už tak vlivných ekonomických skupin. K tomu se fakt víc hodily systémy, kde se volilo např. podle censu. Ty "vlastníčky", a to si můžete ještě zkontrolovat, jsem si dovolil vložit do úst (resp. nahlédnout prizmatem) nadutých vlastníků domů. (Z textu neplyne, že bych za takové považoval všechny.) Protože opravdu komunistům nezapomenu, že jsem musel do 29 let žít v jejich idiocii, pro jakékoliv možné příště si vůči mně, prosím, odpusťte jejich pokrytecké pozdravy. Apropos, k argumentaci "Jste skutečně IMPOZANTNÍHO myšlení" se neuchylujte. Musíte mít přece lepší! Jen to dá víc práce... S pozdravem, I.H.
0/0
25.7.2001 19:04

Jiří Kolařík

Re: Re: Re: Orodovat za bohaté a už tak dost vlivné netřeba
Jsem rád, že jste odpověděl... 1. "politický zombie" není ovšem patřičný význam - pro všechny srozumitelný je lepší výraz - zločinec! (ale určitě to nebyli řadoví členové...). Objasňovat slovo demokracie nepotřebuji, a abych nahlédl "prismatem", tak pro Vaši informaci jsem nemusel trpět pod indocií, protože jsem jednoduše "zdvihl kotvy" a pobyl téměř 10let za onou barikádou. Tedy - koukám na věci "prismatem" odsud a odtud! Dobrá - komunista jsem možná přehnal, ale Vaše levicové smýšlení, spíše negativní k vlastnictví, tu je. Jak jsem napsal již dříve, sleduji Vaše (i jiných) vyjádření v různých chatech již déle... Dobrý den přeje J.K.
0/0
25.7.2001 21:27

Marcela

regulované nájemné
Nevím jak je to s náklady u majitelů domů, ale když syn platí nájem (bez služeb, bez vody, plynu atd.) za 1+1 1. kategorie 9.000,- zdá se mi to moc. Podotýkám, že to je cena v Praze. Pak se nelze divit, že se lidé bojí astronomických částek za bydlení. Přičtete-li k tomu služby a energie je průměrný plat pryč. Rada, že lze jednoduše přejít jinam je jen prázdné plkání bez vzetí v úvahu všechny další okolnosti stěhování. Za levnějším bytem by bylo třeba jít z Prahy ven, ale co zaměstnání, školy dětí, sportovní zájmy dětí atd. Vše by bylo pryč, ono to není zas tak jednoduché. Já sama jsem členkou družstva a za prakticky stejný byt jako má má sestra - ale obecní - platím méně než platí ona regulované nájemné. Pokud budu regulované nájemné vnímat jako nehorázné zvýhodňování druhých, pak tak stejně musím vnímat vše ostatní, kde je někdo zvýhodňován. Např. přispíváme z daní na hypotéky těm co na hypotéky mají, platím SP z celého platu, ale jsem -li nemocná je výše nemocenské ohraničena maximální výší, takže ten kdo platí méně pak při nemoci dostává stejně jako já.....
0/0
23.7.2001 14:54

Martin

Re: regulované nájemné
Vážená Marcelko, je evidentně vidět, že stojíte na opačné straně bariéry. Pominu-li to, že ve většině případů řvou lidé v obecních bytech, které dostali zcela zdarma a nemuseli platit ani členský příspěvek jako ve družstevních bytech, je zde proti Vašim argumentům jeden podstatný rozdíl: Na hypotéku má nárok každý, kdo prokáže, že ji může splatit, na obecní dům nikoliv, respektive možná za 20 let. Jsem v situaci, kdy jsme po 50 letech dostali zpět 4podlažní dům, který je v dezolátním stavu, nájemníci platí v Praze ukrutných 800,- Kč nájmu a chtějí vyměnit vše co se jim nelíbí. Spočtěte si celkový příjem z nájmu, udělejte si ekonomickou rozvahu investice do polorozpadlého domu a pak tady vykřikujte něco o vykořisťování nájemníků. Závidím lidem, kteří bydlí v obecním a mohou v klidu šetřit na luxusní byt za naše peníze. Díky.
0/0
23.7.2001 23:56

Anna

Re: Re: regulované nájemné
Vážený Martine, docela by mě zajímalo co je to za byty, kde se platí (v Praze!!!!) 800 Kč nájmu. To je snad velikost 0+0 IV. kategorie? Ještě bych ale chtěla podotknout, že za to, že je dům v dezolátním stavu, nájemníci určitě nemůžou! Nechápu, proč je pořádán hon na bydlící v obecních bytech, vždyť tam nebydlí jenom boháči, kteří tyto byty získali "po známosti", ale např. na některých ostravských sídlištích větší část obecních (tehdy ještě státních) bytů "za socialismu" získali zaměstnanci např. Vítkovic, NH, OKD apod., tyto podniky měly tyto byty jako byty s tzv. dispozičním právem, tedy pouze pro své zaměstnance. Máme snad teď tyto (většinou bývalé) pracovníky odsuzovat za to, že do takového bytu šli bydlet???? Teď si tito lidé většinou musí tyhlety byty kupovat, třebaže jsou domy možná ve stejně dezolátním stavu, jako je ten Váš dům.
0/0
24.7.2001 9:55

Jerry

Re: Re: regulované nájemné
Také nevím, kde se platí nájem 800,- Kč, já bydlím v Praze a platím nájem 4200,-, s ostatními poplatky a službami to dělá cca 7 tis.Kč. To je takřka 1/2 průměrného platu. Věřte nebo ne, ale při takových výdajích na luxusní byt nenašetřím.
0/0
24.7.2001 14:56

Tomáš

Re: regulované nájemné
Těch 9000 je spíš tržní nájem, než regulovaný, nebo jsou tam započítané i jiné platby. Vím o bytech 2+1 II. kategorie v Praze, kde se platí nájem 1741,- Kč včetně úklidu baráku, popelnic a vody. To je méně, než je zvýhodněné ubytování studentů na koleji, kde platíte třeba 1100,- za za jednu postel, jednu skříň a 1/4 sociálního zařízení!!! Argumenty, že u nás nejsou evropské platy a tak nemůže být evropské nájemné neberu - nejedná se totiž o absolutní výši, ale o poměr, takže pokud tvoří náklady na bydlení dejme tomu 50% průměrného výdělku v Německu, zbyde dotyčnému Němci 50% výdělku na jiné výdaje. Pokud by se u nás platilo 50% výdělku za bydlení, tak nám stále zbývá 50% výdělku na ostatní výdaje, tedy STEJNÁ ČÁST jako jim. V mém příkladu je náklad na bydlení necelých 15% průměrného výdělku!! Uvědomte si, jak razantně se snížila spotřeba vody v okamžiku, kdy se za ni začala platit tržní cena. Od roku 1989 klesla spotřeba vody (v domácnostech) o cca 60% aniž by se snížila hygienická úroveň našich obyvatel. Deregulace nájmů pochopitelně nevyřeší hned a všechny problémy s bydlením, nicméně přispěje k několika věcem. Některé rodiny si již nebudou moci dovolit držet několik bytů pro potomky a vylepšovat si rozpočet černým pronajímáním. Samotní lidé, kteří obývají velké byty, o něž se mnohdy nejsou schopni postarat, budou mít konečně zřetelný důvod poohlédnout se po něčem menším, majitelé domů si přijdou na lepší peníze, nevidím jediný důvod, proč by měli platit v tržních cenách a vybírat v regulovaných cenách. Další příspěvek spočívá v tom, že poklesnou ceny tržního nájmu. Uvědomte si, že oficiálně je u nás přes půl milionu volných bytůA pokud někomu vadí, že majitelé chtějí také vydělávat, nechť se laskavě zřekne své výplaty/důchodu. Celkově mi totiž přijde divné, že jakožto průměrně vydělávající člověk nemám šanci sehnat ani podprůměrný byt!
0/0
25.7.2001 11:49

Jerry

Re: Re: regulované nájemné
Měla bych k Vašemu příspěvku několik výhrad: 1. Když už porovnáváte naše a německé výdělky v procentech, pak zkuste porovnat ostatní výdaje z platu v procentech. 2. Spotřeba vody se snížila, ale zcela nelogicky se zdražuje. Snížená poptávka=zvýšené ceny? Tak tohle tedy nebyl zrovna nejlepší příklad z hlediska logiky a tržního mechanismu. 3. Držení bytů pro potomky bych nepovažovala za takový zločin. Jestliže byty nejsou, tak se rodina snaží zajistit dětem do budoucnosti bydlení. Ale chápu, že na druhou stranu je podfuk pronajímat takový byt za vyšší cenu, než skutečný regulovaný nájem.4. Stále se mluví o velkých bytech s osamělými osobami, ale také o tom, že malých bytů je nedostatek. Kam se mají tedy ty osoby stěhovat?
0/0
25.7.2001 16:21

Pavel

Re: regulované nájemné
A to je přesně o tom. Váš syn platí přehné nájemné, protože vlada CSSD -Lachnit, Křeček ... je že jen toleruje, ale podporuje ČERNÝ trhs byty. Jakby se dereguloval, ten kdo mu ho za 9000 pronajímá (a sám za nej platí 1500) by na bytupřestalvydělávat nezdaněné peníze a váš syn by si našel nájem za polovinu, protože by tubyl TRH.
0/0
25.7.2001 17:09

Zlata

Re: Re: regulované nájemné
Mimo jiné, zmínění pánové Lachnit a Křeček si libují, že bydlí v bytě s regulovaným nájmem. Myslíte si společně s nimi, že to je morální???? Že jsou to právě oni, kteří potřebují podporu na bydlení od obce nebo od souhkromého vlastníka??? Zlata Brabcová, Praha 5
0/0
28.7.2001 22:17

Zuzana

Regulované nájemné
Musím reagovat na tento článek, třebaže se naší rodiny regulované nájemné už brzy nebude týkat. Viz článek: "Zákon nájemníky v regulovaných bytech chrání, nemusí platit skutečný nájem, jen jakýsi příspěvek, který často nestačí ani na běžný provoz. Zato majitele zákon vydírá." Naše rodina bydlí v obecním bytě s regulovaným nájemným. Za tento byt o velikosti cca 80 m2 a stáří asi 46 let platíme regulované nájemné přes 1900,-- Kč(podotýkám ale, že nežijeme v Praze!!!! a že toto nájemné je tzv. holé, tedy bez poplatků za teplo, vodu apod.).Z tohoto nájemného by se měla hradit běžná údržba nebo opravy, ale bohužel,neopravuje se nic, protože na nic nejsou peníze.Kam tedy toto nájemné jde? V těchto bytech se platí ještě měsíční poplatek za používání kuchyňské linky, vestavěných skříní apod., které tam byly zabudovány před těmi 46 lety, ale které už ve většině bytů nejsou, protože se rozpadly!!! a které si už většina nájemníků vyměnila na vlastní náklady.Totéž se týká koupelen a WC. Balkóny, vstupní dveře do domů i omítky jsou v dezolátním stavu, taktéž nátěry oken v bytech, kdy sklo v rámu drží snad jen silou vůle. Společné prostory - chodby a schodiště jsou špinavé, nemalovalo se cca 15 let! Viz článek: "....Většina národa platí reálnou cenu svého bydlení, zatímco zbylá jedna třetina bezostyšně okrádá majitele domů, ve kterých bydlí....". Moje příbuzná bydlí v družstevním bytě asi o stejné velikosti (zaplatila za něho před 9 lety pouhých 24OOO,-- Kč!!, zatímco my nyní, kdy se bude náš dům privatizovat, zaplatíme za náš byt asi pětinásobek) a nájem má asi o 1400,-- Kč nižší než my, např. fond oprav,(což je přece obdoba nájemného v obecních bytech)činí 500,-- Kč!!! Jak je možné, že tento fond oprav na opravy postačuje, zatímco regulované nájemné, které je několikrát vyšší, ne? Naštěstí náš dům bude zanedlouho privatizován družstvem nájemníků, píšu naštěstí, protože jinak by nás obec na "regulovaném" nájemném okrádala nadále! Podle zkušeností ostatních domů v okolí, které již byly privatizovány družstvem nájemníků, se jim zanedlouho podařilo do fondu oprav, který je ve většině případů nižší než dřívější "regulované" nájemné, nastřádat peníze, takže jsou na těchto domech již prováděny nejnutnější opravy - např. balkónů, nátěry oken v bytech, výměna vstupních dveří, zvonků, poštovních schránek apod.!!!! Když jdete kolem těchto domů, tak na první pohled poznáte, které domy si již nájemníci koupili a které patří ještě obci!!!
0/0
23.7.2001 9:30

ledig

S bolševiky v čele nemůžeme ukončit 53 let bolševismu v regulaci nájemného
Ústava, neústava, bolševici budou dále diktovat, že majitelé domů nesmějí účtovat nájemcům náklady bydlení! Bolševici vykradli rodinné rozpočty uměle zvýšenou cenou plynu, elektřiny, vody, atd. ale najednou roní slzy, že nájemci nemají na zaplacení nákladů bydlení!! Prostě ta bolševická pakáž bude čekat až neopravené domy spadnou nájemcům na hlavu!!
0/0
22.7.2001 10:56

ledig1

Re: S bolševiky v čele nemůžeme ukončit 53 let bolševismu v regulaci nájemného
máš pravdu
0/0
22.7.2001 11:16

irena

zákony
V této zemi už je zvykem, že lumpové hledají skulinky mezi zákony, a podvádějí a loupí více či méně legálně. Ale když mezi zákony hledá skulinky i naše vláda, je to opravdu na pováženou. Nejhorší je, že v tomto boji,který je z velké části předvolební, není nikdo, kdo by svými názory vybočoval, a tak se má naděje na možnou změnu a dosažení nějakého bytu velmi zmenšuje. Bytů na černém trhu je dostatek, to můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, a ceny, které lidi jsou ochotni nebo lépe řečeno nuceni zaplatit za bydlení jsou nehorázné. Chtělo by to změnu, ale nikdo ve vládě asi nemá odvahu....
0/0
21.7.2001 9:19

Najdete na iDNES.cz