Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Napití jako žok, takové je chceme!

Poslanci se rozhodli, že si nezakážou ve sněmu alkohol. Je to velice rozumné rozhodnutí. Viděl jsem několikrát jednání parlamentu a jsem si jist, že některá vystoupení se za střízliva přežít nedají. Alkohol je pro poslance zdravotní nutností jako pro zaměstnance prosektury, či exhumátora. Nechceme přeci, aby nám naši citliví nzástupci umírali jako mouchy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Džugašvili

nech brouka žít
Jen ať chlastaj. Na výsledcích práce se to neprojeví, ty už horší být nemohou. A třeba se někdy tak vožerou až se mezi sebou pobijou a bude klid. Dokud je za jejich zvěrstva co páchají nepověsíme, tak si budou dělat, co chtějí.
0/0
27.9.2001 14:53

volič

marnost
Všechna moudra už byla řečena a zapsána. To však neznamená, že by se neměla stále opakovat.
0/0
25.7.2001 10:47

Vlastimil Vedral

........., takové je chceme
Zcela souhlasím s názorem pana Komárka. A těm šťouralům, kteří srovnají parlament s normálním pracovištěm bych chtěl připomenout, není! Copak někde na pracovišti si zaměstnanci rozhodují o výši platu, pracovní době a podobně? Nehledě na to, že nejsou za svou práci nijak zodpovědni (viz zákony a jejich nekonečné změny). Chyba je v nás, že poslance parlamentu bereme vážně a jejich výtvory také. Pokud je budeme brát jako skupinu lidí, kteří čtyři roky oslavují, že nemusí pracovat a za nic nezodpovídají, rázem pochopíme jejich počínání. Jen bychom měli nějak zabránit aby vycházeli z parlamentu a rozčilovali lidi, kteří mají úplně jiné starosti. Vlastimil Vedral Jizerská 18 Ústí nad Labem
0/0
25.7.2001 10:21

kamo

Jaký národ - takoví jeho představitelé.
Nevím čemu se divíte? Poslanci jsou přeci obrazem národa, alespoň je nám to vtloukáno do hlav. Když je normální, že 80% obyvatel více či méně chlastá téměř při každé příležitosti, by bylo přímo nefér chtít po poslancích, aby byli abstinenty. Ale běda tomu, kdo si občas dá jointa, šup s tebou do chládku a ještě ti řeknou: "Buď rád, že nejsme v Thajsku, tam by tě přímo pověsili". Jo panečku ale např. taková Becherovka to je přeci lék a ne droga.
0/0
24.7.2001 11:08

Slon

Alkohol na pracovišti
Prakticky v zádném zaměstnání nesmíte pít alkohol a takhle by to mělo fungovat i ve sněmovně. Na pivo ať si poslanci zajdou večer po schůzi, snad to bez něj po dobu jednání vydrží.
0/0
23.7.2001 12:35

Tom

Je to normální
Mě se to zdá naprosto normální,že si někdo vypije,nebo zajde na pivo.Otázkou zůstává jak často a v jakám množství.Těžko si lze asi představit bolesti zad p.Čermáka,jenž se snažil zahnat bolest pitím. Každý někdy udělá chybu, ale měl by se k tomu postavit jako chlap a přiznat ji.Jestliže si někdo nevšimne dopravní nehody kterou způsobí a ujede,tak je to víc než smutné.Jediné vysvětlení je že byl hodně nalitý a to by tito lidé kteří o nás rozhodují být neměli.
0/0
20.7.2001 16:59

Ivo Horák

Pos*anci?
Abych byl nepopulární, musím se poslanců, svých nekolegů, trochu zastat. Proti spoustě jiných lidí ve stejné nebo vyšší příjmové kategorii je jich celkem málo a vytvářejí (ač v různé kvalitě) něco pro společnost vskutku nezbytného, tedy zákony. Budoucí zastupitele (v případě Poslanecké sněmovny) na kandidátní listiny zařazují strany. Na volitelná místa dávají ovšem přece jen hlavně lidi, jejichž reputace straně pomůže. Mezi zvolenými poslanci je ovšem většina takových, s nimiž nesouhlasím (také jsem je nevolil). Nemá, myslím, proto smysl hodnotit Sněmovnu jako celek. Přijde mi zajímavé, že lidé asi nejvíc nadávají na přece jen demokratickou instituci. Nejlépe by asi nejednoznačnou skutečnost pochopili, kdyby se nějaký jim blízký a milý člověk stal poslancem. Pravděpodobnost toho je ovšem malá, a tak zůstává lidem bližší kdejaké podnikavectví či manažerování. Takový je asi osud politika.
0/0
20.7.2001 14:14

pepa

Korytařina ...
.. je holt těžká dřina a alkohol ty zbytky morálky a soudnosti alespoň utlumí. ;-)
0/0
20.7.2001 12:33

Najdete na iDNES.cz