Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda nad kritikou Temelína mávla rukou

Česká vláda po svém zasedání smetla ze stolu německou kritiku Temelína. Premiér Miloš Zeman oznámil, že kabinet dospěl k závěru, že k ní nezaujme žádné stanovisko. Nepochybuje totiž o bezpečnosti elektrárny. Německý velvyslanec Česku v úterý předal výzvu tamního ministerstva životního prostředí, která apeluje na českou vládu, aby Temelín zavřela.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Milan

Ekologisté co vlastně chcete???
Ekologisté co vlastně chcete???
0/0
22.7.2001 23:17

Milan

Proč bránit čisté energii a zastávat se hnusných,čoudících, tepelných elektráren???
Proč bránit čisté energii a zastávat se hnusných, čoudících, tepelných elektráren???
0/0
22.7.2001 23:15

Milan

ANO!!!
ANO!!!
0/0
22.7.2001 23:08

Milan

Temelín
Proč bránit čisté energii a podporovat hnusný ,tepelný ,čoudící elektrárny?Ekologisté co vlastně chcete???!!! !(S;CO2;...)!
0/0
22.7.2001 22:57

Jarda

EKOFAŠOS
EKOFAŠOS
0/0
22.7.2001 22:51

Jarda

SPUSTIT TEMELIN!!!!
SPUSTIT TEMELIN!!!!
0/0
22.7.2001 22:48

Jarda

SPUSTIT TEMELIN!!!!
SPUSTIT TEMELIN!!!!
0/0
22.7.2001 22:44

KONRAD HENLAIN

FI JEDNA CECHA ! UFIDITE !
JA NAKOPAT CELA CECHA DO ZADNICA, KDYZ FI NEPOSLOUCHAT, CO JA POROUCET. FI MUSET ZAVRIT TEN TLEMELIN A KUPOFAT MOJA ELEKTRIKA ZA MOJA DEUTSCHE MARK ! JINAK JA PRIJELA JAK V OSMATRICATYM A KOSTRILELA TO TU NA SRACKA!
0/0
20.7.2001 9:41

Martin

proč to všechno...
Jediný důvod Němců, proč chtít zastavit Temelín je, že jejich poněkud starší jaderné elektrárny nevyrabí energii zdaleka tak efektivně jako JET. Težko by se pak proti JET prosazovali na evropském energetickém trhu. A vybudovat novou, konkurenceschopnou elektrárnu se Němcům těžko podaří, v současné nesmyslné protijaderné hysterii.
0/0
19.7.2001 8:18

Erik

Re: proč to všechno...
Nemám pocit, že by Temelín nějak zvlášť efektivně vyráběl elektřinu...vyrábí on vůbec něco?
0/0
19.7.2001 13:55

marv

Zastavit? Odpoved je : HOVNO
0/0
18.7.2001 23:35

Vojtěch Svoboda

Temelín
Přečtěte: http://sweb.cz/vojtasvoboda/ temelinklikni
0/0
18.7.2001 22:47

Inkvizitor

v duchu protektrorátní politiky:
Pánové, můj proslov považujte za přísně tajný! S českým živlem je třeba jednat rázně. Protiněmecky smýšlející Čechy, kteří navíc odmítají pracovat pro Říši, je třeba neprodleně zlikvidovat. Protiněmecky smýšlející Čechy, které lze donutit pracovat pro Říši, je třeba maximálně využít jako levnou pracovní sílu. A proněmecky smýšlející Čechy, kteří jsou navíc i ochotni dobrovolně pracovat pro Říši, je třeba povzbudit třeba zvýšením dávek tuku. Takové Čechy necháme snít jejich český sen o soužití s německou rasou. V dnešní době si nemůžeme totiž dovolit, aby se nám Češi ze zoufalství vzbouřili, a tak se přerušily dodávky zboží a pracovních sil do Říše. Proto je českému živlu třeba naordinovat tato opatření po dávkách. Samozřejmě - a to zdůrazňuji - konečným řešením české otázky je úplná likvidace tohoto méněcenného národa a uvolnění jejího prostoru pro německou rasu! ----------------- Heidrich
0/0
18.7.2001 20:52

Kondratov

Proč nebrblají proti Dukovanům?
Pochopil bych, kdyby ekologové brblali proti tepelným elektrárnám a kamionové dopravě. Pochopil bych, kdyby odborná veřejnost brblala proti Dukovanům, které se chystaly ukončit provoz ale po generálce bylo rozhodnuto, že budou schopni ne 25 let, ale 40 let, se sovětskou technologií ze sedmdesátých let. Pochopil bych Rakušáky, kdyby protestovali proti "Magitonově" linii jaderných elektráren v Německu při hranicích s Rakouskem. Pochopil bych, kdyby maličké Švýcarsko své tři JE zrušilo. Ale nechápu, proč se ekologove brání dovozu paliva do Temelínu z Ameriky ale dovoz paliva z Ruska do Dukovan je nechává chladným...Že jim vadí emerická technologie uprostřed Evropy...
0/0
18.7.2001 20:50

Rosik

Re: Proč nebrblají proti Dukovanům?
Ekonomická lobby - zaplacení "ekologové" - nic víc
0/0
19.7.2001 6:54

Jirka

Co víc
Velmi dobrý diplomatický krok české vlády. Ostuda německé vlády způsobená jejich ministrem, který nejdřív odvolá experty z JET a pak apeluje na dialog. A naši papouškující novináři se většinou předvedli...
0/0
18.7.2001 20:35

Rochtychrocht

!!!! prodat !!!!
Prodat Rakousku a Nemecku za cenu nakladu na vybudovani. Pokud ji chteji zastavit, tak mohou, pokud ji chteji provoyovat, tak podle ceskych predpisu s dohledem SUJB.
0/0
18.7.2001 19:04

Dušan

Kdo to jsou ti ekologové?
Nechápu jednu věc. Když jsou ti ekologové tak chytří, tak ať dají recept, jak v ČR vyrábět energii. Ale ať jdou do pr.... s tím, že jí máme dost, že stačí šetřit. Kdyby takhle lidstvo uvažovalo dřív, tak si pořád svítíme petrolejkama. Prostě současná civilizace energii potřebuje a nějak se teda musí sehnat. A v klimatických podmínkách ČR si mnoho způsobů vybírat nemůžeme. Debilním Rakušanům se to kecá, když mají možnost využívat vodní elektrárny. Je možná pravda, že dnes opravdu tu kapacitu Temelína nepotřebujeme, ale určitě ji budeme potřebovat za pár let. Asi se ten Temelín mohl postavit později (stejně by se ale postavit musel). Proč ale v té době, kdy se o výstavbě rozhodovalo, ty pojebaní ekologové nešli demonstrovat před parlament. Byli totiž posraní strachy, ale teď jsou to velcí bojovníci za naši přírodu. A položil si už někdo otázku, jak je možné, že za účast na manifestaci proti JE-TE se platí? Ano, sám jsem si to ověřil. A kde se ty peníze berou? Takže dle mého názoru ty ekology, co se nechají přivázat k bráně je třeba trochu proklepat obuchem (ať si ty peníze zaslouží).
0/0
18.7.2001 18:48

Pavel

Temelím spustit.
Rozhodně spustit Temelín.
0/0
18.7.2001 17:58

Pavel

Ach ti ekologové!
Nemám nic proti ekologii, ba právě naopak. Ale musíme uvažovat racionálně. Někdy mám pocit, že tzv. ekologičtí aktivisté nemají mozek. Jednou jsem z nich nechápal, když protestovali proti stavbě dálnice s tím, že není nutná, že se má raději investovat do ekologičtějších železnic a o týden později protestovali proti těžbě kamene určeného ke stavbě železničního koridoru. Co dodat?
0/0
18.7.2001 14:47

Jura

Zastavit!
Myslíte si páni diskutující, že vlády našich sousedů, (když už do toho jdou naplno) že nad jaderkou mávnou rukou. Po nějakém čase? Co Vás vede? Kompenzace, které profinancuje EU, jsou jediným správným řešením pro obě, vlastně tři strany! A sto miliard? Jsou prostě.....! Při tomto elegantním řešení je po problému! Pokud se budete se sousedem přetlačovat a uděláte jednostranné rozhodnutí, dříve nebo později se Vám to vrátí s vícenásobnou silou zpět. Dohodněme se!!! A nehrajme si na vlastním písečku jako kolem nás bylo vzduchoprázdno! Jura
0/0
18.7.2001 13:00

JV. Viden

zastavit ..
...elektrarnu zastavit a tem co o ni v prvni pulce devadesatych let tak "dobre rozhodli" vzit "premie" , ukradene pozemky vratit pravoplatnym majitelu ( jsem jeden z okradenych) a energii setrit namisto s ni plytvat ! Nemci v planovanem podniku na upravu vyhoreleho paliva udelali vyrobnu slunecnich kollektoru a nevypadl jim kaminek z jejich koruny....
0/0
18.7.2001 11:04

Václav Řehák

Re: zastavit ..
Máš smůlu, tohle již nikdo nezastaví. A je to jenom dobře. Ty se "Ferdo" starej o ty nepravosti, které se dějí u Vás a nesnaž se nás učit, když jsi odtud utek.
0/0
18.7.2001 11:17

Inkvizitor

Záchrana republiky za cenu ztráty suverenity
...český národ si může vybrat. Prodejme republiku nadlidem. Až to bude JEJICH, tak si toho budou hledět a nebudou to chtít zrušit. Jako za Protektorátu - Škodovka, Kopřivnice, zbrojovky a hutě na Ostravsku taky věrně sloužily vůdci. Vypadá to, že podniky, které přežily okupaci, komunistické ředitele i sovědské poradce, neodolají demokratismu EU.
0/0
18.7.2001 10:51

Hugo z hor

Re: Záchrana republiky za cenu ztráty suverenity
Nemate neco spolecnyho se Sladkem ? Ta jeho vygumovana hlava provozovala podobny vylevy... Mimochodem, uvedomujete si ze Skodovka kterou jsme 'prodali' je nejuspesnejsi cesky podnik ? na rozdil od fury jinych ktery jsme si jako rodinny stribro nechali a Stehlici a Soudkove se nam o ne prepeclive starali ? Musite mit v hlave fakt dobrej maglajs.
0/0
18.7.2001 11:12

Will

Proč Dukovany ano a Temelín ne? Protože patří mezi 10 nejbezpečnějších JE na světě. Temelín SPUSTIT!
0/0
18.7.2001 10:46

Snehulak

Re: Proč Dukovany ano a Temelín ne? Protože patří mezi 10 nejbezpečnějších JE na světě. Temelín SPUSTIT!
Hehehe, tak to uz by teda ten rozklepanej Temelin mohli konecne spustit, kdyz je tak superkvalitni :-))))
0/0
18.7.2001 10:56

Will

Temelína se nebojte, zní odpověď z Prahy
Proč Dukovany ano a Temelín ne? Protože patří mezi 10 nejbezpečnějších JE na světě. Temelín SPUSTIT!
0/0
18.7.2001 10:45

Inkvizitor

"Zakonzervování JE"
Každá elektrárna se jednou bude muset zakonzervovat a to po vypršení životnosti. Technologie jsou různé - od zalití betonem jako v Černobylu až po rozebrání na kousky, zalití do kontejnerů a uložení do úložišť. Inu, páni Němci, nadrasa, využila likvidace jedné staré JE k troubení do světa, že ruší jaderné elektrárny. Jako za Goeblse! Někteří jsou schopni tomu i uvěřit.
0/0
18.7.2001 10:43

Kondratov

Proč Dukovany ano ale Temelín NE?
Přitroublí ekologové nedostatek energie řešit nikdy nebudou. Přitroublí ekologové si asi krmení taky nevaří na ohni pod širým nebem. Takže argument, že náš stát více elektřiny nepotřebuje, má smysl jen v případě, že se z ČR stane banánová republika. Že Němci své jaderné elektrárny odstavují? Kdo tomu věří, je podle mě pěkný hňup. Páni Němci prohlásili, že budou své jaderné elektrárny odstavovat v časovém horizontu asi 40 let. Ale ne pro to, že začali vařit na ohni a chodit pěšky, ale proto, že těmto elektrárnám jednoduše končí životnost. Málokdo ví, že Páni Němci pšoukají páru do turbín z primárního okruhu. Přitroublí ekologové si lehají pod vlak vezoucí palivo do Temelína. Přitom dodávky ruských kazet do Dukovan je nechává chladnými. Že by přece jen Temelín znamenal větší nebezpečí, než o patnáct let starší Dukovany? Asi jo, ale pro výrobce energií. Protože Temelín má zhruba dvakrát větší výkon, než Dukovany. Podle mě se jedná pokračování protektorátní politiky. Páni Němci asi mají za to, že vstupem ČR se obnoví Protektorát Čechy a Morava. Myslím, že splnění jednoho jediného předvolebního slibu od našich pomazaných hlav, a sice vstup do EU, bude náš národ pěkně proklínat. Zatím to dostáváme po dávkách, opatrně - nejdříve kolaps těžkého průmyslu, kolaps armády, kolaps dopravy, školství, energetiky. Vypadá to, že Páni Němci nechávají naše mocipány snít Heidrichovský sen - když budou nadřazenou rasu poslouchat, zvýší se jim týdenní příděl tuků. Ale pak celý národ stejně pujde do plynu. Ale vzpouru ze zoufalství si zatím nadrasa nemůže dovolit.
0/0
18.7.2001 10:19

Hugo z hor

Re: Proč Dukovany ano ale Temelín NE?
Ty ses fakt normalne postizena osoba, ty davko tuku... Takovydle blaboly, to se nevidi...
0/0
18.7.2001 11:14

Jarda

Temelín spustte
Nenechte si do toho Nemci a Rakusáky kecat. Temelín spustte a dbejte na to, ze dobre funguje.
0/0
18.7.2001 10:09

Pavel

Spustit!
Já jsem pro spuštění!Když už stojí,ať funguje,proud sice levnější nebude,ale třeba nebude dražší.Mě připadá,že si němci(rakušáci) myslí, že tu žijeme na stromech... o akciích to taky bude ... kdoví kdo dostal kolik miliónu a jestli tahle kauza nekryje nějaký větší podvod :-) jak už to tak bývá. Spustit a vyrábět proud!při veškeré možné bezpečnosti. Pavel
0/0
18.7.2001 10:03

Plutonium

Re: Spustit!
Jo, to je presne ono! Myslim ze dokonale vystihujete obecny cesky uvazovani. Jestlize neco stalo 100 miliard, tak se to musi spustit, i kdyby to melo vyrabet parni lokomotivy :-)))
0/0
18.7.2001 10:05

Pavel

Re: Re: Spustit!
:-) kdyby to mělo vyrábět parní lokomotivy ... ale proud ... není to něco co se občas potřebuje??
0/0
18.7.2001 10:08

Plutonium

Re: Re: Re: Spustit!
Bohuzel mam pocit ze proudu vyrobime i bez Temelina vic nez potrebujeme. CEZ dobre ctvrtinu vyrobene elektriny pry vyvazi a to asi za polovinu ceny za kterou ji prodava u nas (neovereno, berte pripadne s rezervou, jenom jsem to nekde slysel) - kazdopadne to vypada ze s Temelinem nevyveze nic a u nas spotreba klesa... Takze mi to opravdu prijde jako vyrabet parni lokomotivy. K nicemu to neni, ale dela to problemy. Ze by jsme museli mit zbytecne valku s nejvyznamejsima sousedama, po tom zrovna neprahnu...
0/0
18.7.2001 10:33

Pierre IX.

Re: Re: Re: Re: Spustit!
Domnivam se, ze s ekonomickym rustem dost pravdepodobne poroste spotreba elektriny a pokud zaroven chceme pomoci zivotnimu prostredi (a zejmena lidem na severu Cech) odstavenim tamnich elektraren, JE-TE se zda byti nejlepsim resenim. Jaderna elektrarna je jednim z nejbezpecnejsich a k prirode nejsetrnejsich zpusobu vyroby elektriny a je opravdu jen chybou soucasne politicke representace (ale samozrejme i te pred ni), ze pouze zamlzovali a nedokazali lidi otevrene informovat. Cely tento humbuk zacal poravdepodobne jen tim, ze lidi (nejenom u nas, ale i v zahranici) nebyli dostatecne informovani o tom, o co vlastne jde. No a pak se s tim "svezlo" spousta aktivistu a "ochrancu prirody", kteri pomalu ani nevi, jak jaderna elektrarna funguje. A vysledek vidite sami. S pozdravem, Petr.
0/0
18.7.2001 10:54

Plutonium

Re: Re: Re: Re: Re: Spustit!
No, kdyby se nam melo v budoucnu elektriny nedostavat, pak by se na vec dalo samosebou koukat z uplne jinyho uhlu nez ted. Ale ono to nevypada ze by jsme ji nekdy meli potrebovat vic. Zatim spotreba trvale klesa, at jsme zrovna v rustu nebo v poklesu. S rustem ekonomiky se navic da cekat odklon od starych energeticky narocnych technologii a presun k jinym formam prumyslu, hute a dalsi zrouti elektriny nespis budou odumirat i pres celkovy rust ekonomiky. Ke vsemu se efektivnost zuzitkovavani nergie zvysuje... Tohle vsechno dohromady ve mne vyvolava pocit ze tu ctvrtinu energie co mame i bez JETE v rezerve, nejspis nikdy nevyuzijeme... Ale to by mozna meli nejak spocitat prislusni odbornici a dat to lidu na vedomi, ja na to mam jenom selsky rozum a omezeny prisun informaci :-)
0/0
18.7.2001 11:04

František Dobrota

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustit!
No, kdyby ..., pak by..., ze by ... :-))))))
0/0
18.7.2001 18:07

s.t.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spustit!
Rad bych vedel, odkud jsou informace, ze spotreba energie trvale klesa, at jsme v rustu nebo v poklesu. Pri ek. rustu vetsinou spotreba stoupa, a pokud tomu bylo v CR v devadesatych letech naopak (nevim, zda ano ci ne), potom jenom diky restrukturalizaci prumyslu. El. energii z JETE urcite spotrebujeme, ale i kdyby ne, tak mi unika, v cem je zlocinnost energii vyvazet. Je to normalni obchodni artikl jako kterykoli jiny a je to mensi zlocin nez obchodovat s lesy, odpadnim hospodarstvim atd.
0/0
18.7.2001 22:33

Pavel

Re: Re: Re: Re: Spustit!
Pokud jste někdo četli včerejší HN, dozvěděli byste se, že ČEZ nemá nadbytek elektřiny na vývoz, takže pro něj bylo zrušení smluv s EON výhodné. A proč? 1. ještě není v provozu Temelín, se kterým se již počítalo 2. spotřeba elektřiny v ČR stoupá!!!!!!
0/0
18.7.2001 14:32

Martina

Re: Re: Re: Re: Re: Spustit!
Že bude spotřeba elektřiny klesat a že jí stejně máme dost, píšou většinou rakouské noviny. Takže tomu moc nevěřím. Kromě toho je potřeba vycházet z toho, že spuštění JETE umožní odstavení tepelných elektráren v severních Čechách. A ti nezaměstnaní, kteří tam logicky vzniknou, by mohli jít třeba to Krušných hor sázet stromky. Pomoct by jim mohli oni "ekologové", kteří opravdu neví, o čem mluví. Tím samozřejmě nebudeme mít elektřiny víc, ale zhruba stejně. A že jí čas od času trochu vyvezeme? Neznám paragraf, který by to zakazoval. Martina
0/0
31.7.2001 13:50

Honza

privatizace a obavy o zivotni prostredi - to je ale shoda nahod
Souhlasim s Vitou. Cela tahle show je o tom, jak stlacit prodejni cenu CEZu pred jeho privatizaci co nejniz. Metod je evidentne velke mnozstvi. Od manipulace se skupinou sasku, kteri budou halekat na hranicich s transparenty, pres zakulisni lobisticke tlaky na celne predstavitele Rakouska a Nemecka. Komicke je, ze ti prvne jmenovani si asi ani neuvedomuji, ze vedou svou svatou valku za podporu mamutich energetickych podniku, kterym je ochrana ZP uplne ukradena a jadernou elektrinu dovazi horem spodem jinymi zpusoby. Co k tomu dodat? Snad jen "Blahoslaveni chudi duchem ..."
0/0
18.7.2001 10:00

Snek Blesk

Re: privatizace a obavy o zivotni prostredi - to je ale shoda nahod
nojo, ale ci cenu stlacuji mamuti energeticke podniky tim ze odstavuji nemecke jaderne elektrarny? Myslim ze neco bude jinak. Ale s posledni Vasi poznamkou souhlasim. Da se pouzit univerzalne na vsechny strany tohohle sporu o JETE.
0/0
18.7.2001 10:11

Jan Kotek

Re: Re: privatizace a obavy o zivotni prostredi - to je ale shoda nahod
Ono odstaveni nemeckych jadernych elektraren je pekny podvod. Do dvaceti let totiz vyprsi jejich planovana zivotnost a musely by byt odstaveny tak jako tak. Plus soucasna nemecka opozice se jasne vyjadrila, ze pri nejblizsi prilezitosti toto rozhodnuti zrusi.
0/0
18.7.2001 13:24

Pavel

Re: Re: Re: privatizace a obavy o zivotni prostredi - to je ale shoda nahod
Přesně tak. Toto rozhodnuti bylo politickým předvolebním tlakem a energetické společnosti dokument podepsaly, protože je to příliš vzdálené a doufají, že se jim to podaří u příštích vlád zase změnit.
0/0
18.7.2001 14:24

Jura

Zastavit!
Myslím, že nejelegantnější řešení je v zastavení. Čili vstřícný krok vůči našim sousedům, ale říci, že nás to stálo obrovskou spoustu peněz. Proto zastavíme, ale s rozumnou finanční kompenzací. Podle mého je to nejrozumnější řešení, protože slabá místa se vždy najdou! A máme klid my i oni. Obě strany si zachovají tvář vůči svým voličům a o nic jiného nejde! Investice do celorepublikových energetických úsporných opatření zcela jistě Temelín nahradí na hodně dlouho!!! Všechny diskutující zdraví Jura
0/0
18.7.2001 9:47

Javky

Re: Zastavit!
Kdyby slo jen o to zachovat si tvar, tak by to byla jeste sranda. Ale tady jde predevsim (at se nam to libi, nebo ne) o velky penize. Nebude Temelin, elektrika se bude dovazet... odkud asi? Z Nemecka a Rakouska. Bude Temelin - muzeme vyvazet. Kam? Do Nemecka a Rakouska. A jsme u toho. A jestli chcete delat usporna opatreni (doufam, ze ne takova jako v Kalifornii), tak si doma vypnete lednicku - udelejte ten prvni krok prave vy!
0/0
18.7.2001 14:49

Vita

Je to jen o penezich
Myslim ze cilem vsech techto not a vyzev je snaha srazit akcie CEZu na minimum, coz se nemcum ted velmi dari. Pak si jejich slavny E-ON (ktery mimochodem vypovedel kontrakt na dodavky skoro ve stejne dobe, jako nemecka vlada prijala vyzvu, coz taky srazilo akcie na burze asi o 20 pct) bude moct zalevno cely CEZ koupit a za usetrene penize elektrarnu predelat na neco jineho (treba pomnik:-) nebo ji uplne zavrit.
0/0
18.7.2001 9:21

Plutonium

Re: Je to jen o penezich
mmm, E.ON, co jsem tak zaregistroval, by levnou elektrinu odebiral celkem rad. Proti je verejnost. Tahle uvaha asi nebude zrovna ta prava, ktera cely pozadi odhaluje... :-)))
0/0
18.7.2001 9:52

Najdete na iDNES.cz