Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ústecký krajský úřad byl podveden

Ředitel Ústeckého kraje zřejmě naletěl podvodníkům. Úřad si od ústecké společnosti Cashmail před půl rokem pronajal internetové stránky s adresou www.krajustecko.cz, za které řádně a včas podle smlouvy platil. Ráno se ale na nich objevil nápis: "Doména Krajského úřadu v Ústí nad Labem byla odpojena pro neplacení." Úřad se rozhodl, že na firmu podá žalobu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vlastimil Vedral

Ústecký krajský úřad ........
Není mi jasné jak chce krajský úřad řídit celý kraj, když není schopen ani vybrat firmu na zřízení internetové stránky? Vlastimil Vedral jizerská 18 Ústí nad Labem
0/0
12.7.2001 8:49

Cashmail s.r.o.

Tiskové prohlašení – společnost CASHMAIL s.r.o.
Doména: krajustecko.cz – hosting a připojení k internetu. Krajský úřad, dříve než vypověděl smlouvu s firmou CASHMAIL s.r.o.(uzavřenou na dobu neurčitou dne 1.1.2001), vyhlásil výběrové řízení na nového providera – poskytovatele internetových služeb. V rámci obesílání účastníků tohoto výběrového řízení (v polovině června 2001) bylo oznámeno, že Krajský úřad v současné době nemá žádné připojení k síti Internet a ani nemá poskytovatele internetových služeb. Tato informace nebyla pravdivá, neboť připojení, aktivace počítačů a ostatní internetové služby byly Krajskému úřadu zajišťovány firmou CASHMAIL s.r.o. Smlouva, uzavřená mezi Krajským úřadem v Ústí nad Labem a spol. CASHMAIL s.r.o., se týkala pouze aktivace počítačů a jejich připojení k síti Internet a byla vypovězena úřadem ke dni 30.6.2001. Ostatní služby požadované Krajským úřadem nejsou ve smlouvě zmiňovány. Z toho vyplývá, že Krajský úřad platil pouze za aktivace počítačů a připojení k síti Internet, ale neplatil ostatní internetové služby (e-maily, doménu 2.úrovně apod.). Dále je třeba zmínit, že většina poskytovaných služeb byla financována ze strany firmy CASHMAIL s.r.o., které byla zástupci kraje přislíbena návratnost nákladů až po roční spolupráci. Služby společnosti CASHMAIL s.r.o. měl Krajský úřad využívat po dobu nejméně 4 let. Bylo připojeno 14 počítačů k síti Internet, a to rychlostí 128kbps bez omezení. Náklady s tímto spojené, byly rovněž z velké části dotovány poskytovatelem, jednalo se až o 18tis. Kč měsíčně. Doména krajustecko.cz byla odpojena kvůli neuhrazeným pohledávkám za tyto ostatní služby. Jedná se o technickou správu a podporu webu, doménu 2.úrovně a hostování webu po dobu několika měsíců na serveru, který vlastní firma CASHMAIL s.r.o.. Výše pohledávky činí cca 150tis. Kč. Dále bylo společnosti CASHMAIL s.r.o. oznámeno zástupcem Krajského úřadu p. Kopicem, že neposkytne-li firma správu webu, www prostor pro doménu krajustecko.cz a e-maily v měsíci červenec 2001 a nepřevede-li doménu s názvem krajustecko.cz na Krajský úřad, neuhradí poskytovateli fakturu za měsíc červen 2001. CASHMAIL s.r.o. J.Kacerovská
0/0
10.7.2001 12:52

Petr Adámek

Re: Tiskové prohlašení – společnost CASHMAIL s.r.o.
Nevidím sice do pozadí tohoto případu a nepřísluší mi tedy vynášet žádné soudy, nicméně se mi vůbec nepozdává chování společnosti Cashmail. Doménu na sebe místo na svého zákazníka dle mého názoru registrují většinou pouze spekulanti a podvodníci, kteří si tak vytváří zadní vrátka, aby mohli případně zákazníka vydírat (nebo mu zkomplikovat přechod ke konkurenci). Pokud společnost Cashmail poskytovala krajskému úřadu nějaké služby, které byly rentabilní až po určité době, měla mít tuto skutečnost ošetřenou smluvně nebo se raději měla vyhnout křížovému financování. Je docela možné, že společnost Cashmail je v tomto případě skutečně stranou poškozenou a krajský úřad nedodržel původní dohody, nicméně rozhodující je znění uzavřených smluv a její postup ji s vysokou pravděpodobností bude kompromitovat v očích potenciálních zákazníků.
0/0
10.7.2001 23:55

naivní občan

Re: Tiskové prohlašení – společnost CASHMAIL s.r.o.
jak reaguje kraj na tiskové prohlášení? možná by bylo teď nejlepší zveřejnit smlouvy.
0/0
11.7.2001 13:25

Jarda

Mozna jsou na krajskem uradu lhari
No spise by meli premyslet jestli vubec platili za domenu protoze oni platili jen za pripojeni k netu a ne za domenu a domenovy prostor a uz vubec ne za maily apod.
0/0
10.7.2001 9:34

Marcel Lionsky

Tam se vubec dejou veci...
Poridte si novy oblek, k tomu slusivy kufrik, uliznete ofinu a vydejte se na Ustecky Krajsky urad. S trochou snahy tam prodate cokoliv, treba modry z nebe. Zabalte ho do barevneho papiru opatrete verohodnou bachorkou a muzete si byt jisti, ze neodejdete s neporizenou...Nez aby totis nasi pani zvedli zadek a nakoukli do pytle se zajicem, to radeji hezky v sede a pohodlne nadiktuji cislo konta. Potom uz se jen divi, jak jejich (NASE) penize mizi buhvikam... Marcel Lionsky Usti nad Labem
0/0
9.7.2001 22:50

Marcel Lionsky

Tam se vubec dejou veci...?
Poridte si novy oblek, k nemu slusivy kufrik, uliznete ofinu a vydejte se na Ustecky Krajsky urad. S trochou snahy se vam podari tem diletantum prodat cokoliv, treba modry z nebe. Kdyz to pak zabalite do barevneho papiru a opatrite verohodnou bachorkou, muzete si byt jisti, ze neodejdete s neporizenou...(?) Nez aby totis nasi ustecti pani zvedli prdel a rozvazali ten pytel se zajicem, to radeji hezky v sede nadiktuji cislo konta....Pak se uz jen muzou vesele divat jak jejich (NASE) penize mizi buhvikam......(!)
0/0
9.7.2001 22:40

Aleš Mráz

Domena krajskeho uradu
Nevím, ale mám pocit, že autor článku si trochu plete pojmy. Doména krajustecko.cz je řádně zaregistrována a placena u správce domén nejvyšší úrovně v ČR a jeji platnost je až do ledna 2001. Z toho usuzuji, že zpráva na www.krajustecko.cz je blud protože se v žádném případě nejedná o doménu, ale podle mého soudu o www prostor, který zřejmě poskytovala v článku jmenovaná firma. Co ale nechápu, je ta skutečnost, že doména krajustecko.cz není u spravce domén registrována na ústecký úřad, ale na soukromou firmu. Proč si krajský úřad neregistroval doménu na sebe ? Teď nemá ani možnost si pronajmou jiny www prostor k příslušné doméně, jelikož nemuže provést v registaci domény žádné změny.
0/0
9.7.2001 21:27

Najdete na iDNES.cz