Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Pravda o smrti lva?

Tahle banka má sílu strašit ještě po své neslavné smrti. Zrovna dnes budou nad mrtvolou se lvem ve znaku a vlčími moresy lamentovat poslanci. Na stole budou mít zprávu vyšetřovací komise. K čemu došla? Snažila se sice dokázat, že bude první parlamentní komisí, která bude mít díky svým zjištěním smysl. Až na několik zajímavých dílčích zjištění se však moc daleko nedostala. Základní závěr zprávy politicky sestavené komise se dal čekat. Podle ní se stát příliš lehce dohodl s ČSOB a dal jí luxusní garance. Ze zprávy také plyne, že ČSOB byla domluvena s ministrem financí dopředu a že to upekli už dávno předtím v Paříži. To jsou závěry jednoznačně politické, a ne faktické.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Václav Novák

Školní případ.
To, že výstupem práce parlamentní komise bude politický dokument a ne seriozní analýza kauzy se dalo čekat. Požadavek, aby parlamentní komise pracovala a ne politizovala byl pro některé strany od počátku úplně, ale úplně, absurdní. To přece nikdy nebylo jejím úkolem, ani cílem její činnosti. Od svého ustavení měla komise za úkol vyfabrikovat dokument, který poslouží k vytvoření výhodného prostoru k vedení politického boje. Ducha a formální obsah zprávy bylo možné odhadnout z politického obsazení komise a dopadů handrkování ve Čtyřkoalici. Jedním z nejdůležitějších úkolů bylo správné načasování zprávy ve vztahu k volbám. Musím složit poklonu režisérům, načasování bylo pefektní. Jen jsem zvědav na reakce Čtyřkoaly potažmo ČSSD. Odpověď na otázku "Jak to bylo doopravdy?" a analýzu dokumentace o kauze, příčin úpadku banky, chování účastníků kauzy a variant možných řešení a jejich dopadech (politic-kých, společenských a ekonomických)nám zpráva komise nedává.
0/0
4.7.2001 11:03

Václav Novák

Školní případ.
0/0
4.7.2001 10:16

Anti-AntiGlobal

Pani to je kabrnak ...
To : jiri havelka Nevim proc by se mela IP vracet licence , ona ji totiz nebyla ani odebrana ! A o cem to svedci , to vi nejlepe nuceny spravce a CNB .Pokud jednou dojde ke korektnimu rozboru situace (pravice u moci) , zjisti se ze situace banky nebyla tak spatna , aby revolucionari z CSSD postupovali takovym zpusobem , jakym byla akce "lev" provedena. Verim , ze p.Mertlik & p.Kavanek & p.Lamzer si jednou svoje aktivity odbruci v chladku. To :PETR SIMUNEK Vas rozbor zpravy vysetrovaci komise hodnotite pouze , jako politickou taskarici . Jste povrchni , jako Vas clanek . Pravdepodobne Vas ani nezarazili jmena ,ktera padali v souvislostech a ja verim ,ze zprava bude zakladem pri reseni tohoto trestneho cinu (novodoba "Bila hora") v lepsich casech .
0/0
4.7.2001 9:31

apokalypsa

haha
Jen aby se novinari nepodivali na tvou GeCapital...
0/0
4.7.2001 0:55

Jiří Havelka

Typ na reportáž pro zvídavé novináře
Doporučuji našim novinářům se podívat na stávající zbytkovou IP. Budou možná překvapeni, že se jí má vrátit licence. pokud se někdo chce tímto problémem zabývat více, doporučuji se podívat i na to, kdy měla tato banka největší potíže a která jiná banka v té době šla do nucené zprávy bez ohledu na skutečnost, že její nový akcionář deponoval v té době u jiné české banky miliardu korun na navíšení kapitálu. Poslední co by bylo zajímavé v této souvislosti zjistit je skutečnost kdy byla odebrána licence bance Bohemia a jak to bylo se zisky této banky od uvalení nucené správy až do konce roku 1998.
0/0
3.7.2001 15:29

Najdete na iDNES.cz