Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Otevřený dopis panu ministrovi Špidlovi

Vážený pane ministře, na základě zjištěné skutečnosti o vyplácení příspěvku "na bydlení" si Vám dovoluji položit otázku: „Jste ze svých výšin schopen sledovat (nebo Vámi pověření pracovníci), v jaké výši je vyplácen v současné době příspěvek na bydlení a komu?“ Pokud se domníváte, že ano, pak musím položit otázku ještě jednu. "Ztratili jste už všichni poslední zbytky "selského rozumu" (a zároveň schopnost pociťovat stud)?"

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Eva

Ještě jeden dodatek
Pardon a to jsem ještě zapomněla, že si ten mrňavý byt museli koupit (družstevní ve starším paneláku) za úspory ze stavebního spoření, takže ještě splácení úvěru činí téměř 1000 Kč mesíčně. Takže si od těch necelých 6000 pro 3 lidi ještě odečtěte tuto částku. A TO I VY, PANE ŠPIDLO! P. S. A pokud by Vám třeba vadila ta podpora v nezaměstnanosti, tak Vás musím ujistit, že v místě, kde je nezaměstnanost asi 17%, je to fakt velmi obvyklé!
0/0
10.8.2001 9:37

Eva

Někteří jsou na tom ještě hůř
Vážená paní, já si také myslím, že Vaše maminka se má ještě dobře.Vemte si takovou rodinu - dva dospělí a jedno dítě do 6 let. Matka na mateřské dovolené, otec nezaměstnaný. Jejich životní minimum je pro tuto rodinu 8440,-- Kč!!!!!! a jejich měsíční příjmy (rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, podpora v nezaměstnanosti) tuto částku bohužel nepřekračují. Za byt platí zhruba tolik, jako Vaše matka. Takže na ostatní výdaje (jídlo, oblečení a léky - protože i za dítě se některé léky musí platit, např. léky proti kašli ap.)jim zbývá necelých 6000 měsíčně, což není ani 2000 na osobu!!!!! Přitom (alespoň dítě) by mělo mít kvalitní stravu, dostatek ovoce, zeleniny a mléčných výrobků. A jak jistě víte, tak malé děti rychle rostou a oblečení na ně je v téměř stejných cenových relacích jako na dospělé, např. dětské botičky stojí většinou od 500 Kč nahoru. A takových rodin je u nás spousta!
0/0
10.8.2001 9:20

Tomas

To se má ještě celkem dobře
Znám samostatně žijící ženu, která je dlouhodobě bez místa a má jen životní minimum 3770 Kč. Vaše matka se proti ní má třikrát tak dobře.
0/0
10.8.2001 8:58

Najdete na iDNES.cz