Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zmizelé orgány sloužily k výuce

Čtyřiadvacet orgánů, o jejichž osudu nenašla sněmovní komise pro vyšetření činnosti ostravského transplantačního centra doklady, bylo využito k výuce chirurgů. Poslance o tom ujistil přednosta pražské kliniky IKEM profesor Jan Pirk. Předseda vyšetřovací komise Josef Janeček však tvrzení zpochybnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mAjKy

jo
No, doufám, že kšeft s lidskými orgány se u nás nikdy neobjeví, kór v nemocnici. I když na všem je asi trochu pravdy a kdo ví, jak to opravdu všechno bylo.
0/0
28.6.2001 18:37

iks

Péče
Kvalitní ano, ale rozčiluje mě jedna skutečnost, nedotknutelnost lékařů. A i když se nějaké pochybení prokáže, ostatní doktoři jsou vždycky s ním. Beru to, že peněz někteří zrovna za svou těžkou a nesmírně odpovědnou práci nemají dost, ale sakra nemůžou být přeci nedotknutelní....to povolání si vybrali a riziko, že nesou kůži na trh, si sami zvolili.
0/0
28.6.2001 16:55

Novotná

Důkazy
Myslím, že k daným podezřením chybí MUDr. Janečkovi jedna zásadní věc - důkazy!!! Bez těch si jinak může náš parlament vyhlásit 1000 vyšetřovacích komisí, a to jen na základě nějakých domněnek. Pokud vím toto již vyšetřovala jak policie, tak i ČLK . Dva roky se neustále vyšetřuje, činnost komise se prodlužuje a víme pouze to, co na počátku tohoto nedoloženého skandálu. Nepořádek v dokumentaci je sice přestupek, ale nikoliv přečin, proto by se o celé věci mělo hovořit velmi uváženě! Ještě připomínka pro daňového poplatníka: Vyšetřovaci komisi pana Janečka platíme ze SVÝCH daní my!!!!!!! A mě už to za těchto okolností nebaví! Vyvolat histerii je velmi jednoduché a umí to kde jaký hlupák, ale ty přece nevolíme, nebo snad ano???!!!
0/0
29.6.2001 16:28

Radek

Kvalita lékařské péče
Na to, kolik nás stojí, máme péči ještě neuvěřitelně kvalitní. Navíc z toho mála, co se v naší zchudlé vlasti vybere se díky populismu politiků všech stran ještě vyhazuje spousta peněz za iluzi bezplatné lékařské péče.
0/0
28.6.2001 16:46

John

Orgány
Jestli není v případě 24 orgánů doloženo, co se s nimi stalo, navrhuji jediné rozumné řešení - doplnit inventuru odebraných orgánů tak, že se odeberou zainteresovaným lékařům! Co vy na to? John
0/0
28.6.2001 14:05

Rumhools

Játra !
Po předešlim víkendu, bych nejen svoje játra, ale i ledviny klidně někomam věnoval, protože byli na vyhození. K problému si ale myslim tolik, že je to na uvážení lékaře komu darované orgány (myslim těch co je už nikdy nemůžou potřebovat) darují v závislosti na situaci příjemce. Doufám, že jsou naši lékaři natolik profesionální, že se nikdy nestane, aby byl upřednostněn nějakej jejich kámoš či jiná eventualita. No na druhý straně je fakt, že jsou to jenom lidi, takže ať si každej myslí co chce. Já osobně jsem lékařkou praxi několikrát využil a zvlášť situace s mym slepym střevem, který mi ukradli v šestý třídě, byl pro mě neopakovatelný zážitek. Ale jinak na mě byli hodný a některými si dopisuji ještě dodnes. Mějte se !KE!
0/0
28.6.2001 13:29

iks

Re: Játra !
To je soda!
0/0
28.6.2001 13:54

iks

orgány
Kdo ví, jak to bylo. Nemyslím, že by lékaři byli schopni něčeho takového...
0/0
28.6.2001 13:10

Erik

Re: orgány
Ha, ha, ha...
0/0
11.7.2001 16:13

Najdete na iDNES.cz