Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud smetl správní soudnictví

Za dva roky by lidé měli mít mnohem větší šance, že se snáze ubrání nespravedlivým či špatným rozhodnutím úřadů. Ústavní soud totiž nařídil, že takzvané správní soudnictví - tedy ta část justice, která se zabývá přezkumem úředních rozhodnutí - je natolik špatná, že se musí okamžitě změnit. Soudci smetli prakticky všechny stávající předpisy se stolu a nařídili do konce roku vypracovat nové.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš

Co se stalo?
Je někde možné zjistit co soud zrušil, které články Ústavy, nebo snad o.s.ř.? Ať se snažím jakoliv nejsem to schopen zjistit, což u tak závažného rozhodnutí není jistě pro noviny lichotivé. Článek v MfDnes byl jak z Blesku, neřekl nic víc než se čtenář dozvěděl z titulku.
0/0
1.7.2001 11:12

caracalla

Správní soudnictví
Konečně se někdo odvážil nahlas říct, že právní stát potřebuje dobré správní soudnictví s vypracovaným systémem a zcela jasně vymezenými pravomocemi. Současného provizoria je skutečně již dost.
0/0
28.6.2001 8:29

Honza B

Ústava
Moc jsem se po tom nepídil, ale zajímalo by mě, co ještě je zakotveno v ústavě a není realizováno (zatím jsem ji nečet, nicméně jsem rozhodnut to napravit :-)
0/0
28.6.2001 8:21

Ing. Petr Brož

Už bylo načase
Konečně si někdo všiml toho, co již každý "obyčejný" občan dávno ví: dovolat se svých práv proti všeho schopným státním úředníkům je v tomto státě zhola nemožné. Dosavadní právní předpisy tento stav jen prohlubovaly. Rozhodnutí Ústavního soudu sice přichází poněkud pozdě (s přihlédnutím k tomu, jak dlouho již platí Ústava), ale zaplaťpánbůh alespoň za to. Chtít po našich poslancích, aby (vše-) moc státu o něco zmenšili, je podobně absurdní, jako po nich chtít, aby si snížili platy.
0/0
28.6.2001 0:08

Najdete na iDNES.cz