Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Boj o frekvenci míří k soudu

Boj o rozhlasové vlny nad jižní Moravou se přesune k soudu. Rádio Brno Valc totiž zažalovalo Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, která přidělila jeho frekvenci zcela novému Rádiu Petrov. Takzvaná velká mediální rada svým rozhodnutím popřela dříve proklamovanou zásadu o posilování silných stanic. Navíc je podle odborníků programové zaměření Rádia Petrov sporné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

M. Lender

RRTV - a stále mlčí ...
Byl jsem rád, že v Brně se před léty rádio Brno rozhodlo k posunulu hudební orientace k country, folku a české gold hudbě. Mám tuto hudbu rád a na brněnském reginu mi takováto stanice chyběla. Nebyla jim prodloužena licence a ve spoustě diskusí na webu jsem četl spoustu emocí a výzev k tomu ať RRTV vysvětlí své chování. Měsíc je pryč, ostaní média ohledně této nemorálnosti mlčí (asi se nechtějí zaplést s polobohy z RRTV), papírová média jsou také potichu, asi je RRTV příliš nezajímá a článkem by asi udělali reklamu soukromému rádiu a to se jim nechce. Snad jen na internetu je trochu vzruchu... Ovšem kromě stránek RRTV. Na diskuzním fóru nikdo oficiální na nic neodpověděl, tisková mluvčí nic nemluvila ani nezatiskla. Ps Křídla, která dostala licenci ještě neví co budou vysílat (ad rozhovor pro MF DNES), ale jinak jejichj projekt byl určitě super, když mu rada dala zelenou... No tak jsem si ho poslechl: mms://netshow.atlas.cz/rrtv/2001/2604/pskridla2856.wmv - tedy záznam slyšení PS Křídla. Dozvíte se, že by chtěli spolupracovat s mnoha osobnostmi Brněnské kultury - to ale dělá každý. Zjistíte, že by chtěli dělat lokální zpravodajství - to ale také dělá každý. Úsměvná je věta: "do zpráv by chom zařazovali i zprávy ze zahraničí, ale jen takové které se dotýkají občanů brna". Co jsou to za zprávy ??? A měla by šanci zpráva o zemětřesení v Kaliforni?? - (Občanů Brna se to moc netýká..) Paní Kárná povídala spoustu líbivých blábolů... Pak rozbor o tom jak budou vyrábět reklamní spoty kulturní a kultivované. (copak neví, že v tomto stejně má vždy poslední slovo klient..) Ale opravdovou snůškou úsměvných výroků je konec slyšení.Paní Kárná je tázána na hudební orientaci nového projektu a na uvedení pár zástupců, kteří by tuto hudbu prezentovali. Odpověď: "měla by to být současná hudba pro dospělé".. pauza, zakoktání a slovo si přebírá pan Pohanka, majitel Křídel. Asi je mu jasné, že Kárná ví o rádiu a hudbě asi jako brouk Pytlík. Začne mluvit o tom, že česká hudba je bohatá na spustu interpretů. A asi po minutě nicneříkajícího slovního výlevu si vzpomene na Synkopy 61. Nespíš proto, že ve svém týmu má i člověka, který v této skupině působil. Takovouto "slohovou" práci před RRTV dokáže předvést každý. Každý splácá univerzální líbivé povídání o tom, jak úžasné rádio chce dělat. Copak RRTV toto nevidí ??? Na základě jakých pravidel rozhodla. Co je myšleno tím, když říká, že chce posílit neotřelé hudební formáty? Kdo ví. Nejsou povinni nic vysvětlovat a to také důsledně činí....
0/0
16.7.2001 11:31

cyrano

zhodnoceni clanku a polemika s diskuterem
Diskuter at se jde bzodnout. V tomto pripade je i/y relativne sporne. Rozhodne to nebYje do oci tak moc jako jine zpravodajstvi na idnes. (Dere-li Te to tak moc diskutere, delej to jako ja - ze posles email autorovi - nevim, proc na tom hned chces zbohatnout - viz tve zminky o bankovnim konte) <br> Ja si myslim ze je to jinak velice slusne napsany clanek (i delkou) a snazi se jit na kloub veci, ne jen dvema vetami zpravit a jit od tematu. Ale co je hlavni - je to opravdu zajimava lokalni (trochu i investigativni) zurnalistika, ne jen hloupe nicnerikajici zpravodajstvi o vysledcich krajoveho sportu, kterymi byva bohuzel regionalni zpravodajstvi z Brna preplneno. Uz jsem chtel nad brnem.idnes.cz lamat hul, ale tento clanek mne pro idnes zachranil. Od designovych zmen na hlavni strance je totiz regionalni zpravodajstvi to posledni, co se da na idnes prehledne cist. Autorce necht je timto vzdan dik.
0/0
28.6.2001 1:13

diskutér

Re: zhodnoceni clanku a polemika s diskuterem
bankovni konto je samozrejme zert, jimz jsem chtel upozornit na skutecnost, kolik chyb se na idnesu objevuje. ani ve snu by mne nenapadlo zverejnovat svoji identitu, natoz bankovni spojeni. Samozrejme, ze clanek je zajimavy, autorka ma zrejme dostatek informaci. Kdyby si syrano precetl celou reakci, pochopil by, ze se mi clanky autorky AVO libi. I/Y ale v zadnem pripade sporne neni. Alespon v cestine.
0/0
28.6.2001 11:36

diskutér

čeština
ale že vám ta oprava trvala...
0/0
27.6.2001 12:48

D. Raks

Radio Brno versus Petrov
Znám rádiovou praxi na Brněnsku a stran rozhodnutí rady lze říct, že lidé RB mají kopec smůly. V podstatě o dny je minul zákon, který by jim zajistil budoucnost. Rada rozhodla (už po kolikáté) sice jaksi v souladu se zákonem, ale neeticky. Každý kdo používá zákon by měl respektovat jeho ducha, a ne jeho puntičkářským plněním obhajovat šlendriánská rozhodnutí. Majitelé budoucí vysílačky na 103,4 mají zdá se málo zkušeností - viz jejich nanejvýš neopatrné a nešťastné výroky z MF 14.6 o tom, že ještě neví co budou vysílat, že si to musí nejdříve ujasnit.... Zpochybnili tím hrubým způsobem sami sebe a vyvolali řadu otázek typu: "Co prezentovali před RRTV když v novinách říkají takovéto věci ????" Nechci se nijak dotknout - asi jsou sami překvapeni co se stalo a nyní asi panuje na jedné straně euforie a na druhé vztek. Rádio je o know-how, o přesném zacílení cílové skupiny a vyvinutí osobitého produktu. Regionální stanice, které se pokusily kopírovat úspěch Impulsu většinou pohořeli. Regionální stanice musí být alternativou k celoplošným stanicím a nabídnout právě onu regionální vyjímečnost. Je mnoho řekněme intuitivních pravidel, která nikde nejsou napsaná, a které se získávají metodou pokus-omyl. Docela se mi líbil článek v M&M (Media a Marketing), kde prezident APSV (M.Zelenka) píše: Většinu nových provozovatelů, kteří chtějí přinést "originální programové formáty" čeká pověstných pět fází. Nyní jsou v té první a mají "radost z připravovaného projektu". Bude následovat druhá "zklamání z realizace". Třetí fází je "hledání viníků" a logicky následuje "potrestání nevinných". Celý proces končí "odměněním nezúčastněných". Jestli to tak bude či nikoliv ... to vše je ve hvězdách. Vlastně v Křídlech. Co vy na to ? Daniel Raks, Salmova 3, Blansko
0/0
27.6.2001 10:57

Diskutér

čeština
To jsem zvědav, jestli bude mít alespoň jihomoravská příloha odvahu se ozvat nebo jestli jen opraví text? Dobrou noc.
0/0
26.6.2001 23:58

Diskutér

a zase ta čeština
Ale Andreo, i vy? Měl jsem vás za solidní autorku! Pane šéfredaktore, nabízím Vám svoje bankovní spojení, kam mi můžete posílat honoráře za odhalení pravopisných chyb vašich zaměstnanců. Je to Idnesu opravdu jedno? : "Do klání o uvedenou frekvenci se přihlásilo devatenáct zájemců. Mezi nimi byli i osobnosti rozhlasového světa jako Petr Dvořák (City Multimedia - rádia Blaník, City, Vranov) nebo Jaroslav Král (Českomoravské rádio - rádia Orion, Melody)." Je to fuj, že jo?
0/0
26.6.2001 23:56

Andrea Pavelková

Re: a zase ta čeština
Za chyby se omlouváme. A co říkáte na obsah?
0/0
27.6.2001 17:17

diskutér

Re: Re: a zase ta čeština
Dobrý den, samozřejmě se mi článek líbí, cožpak jsem vám nenapsal, že vás mám za solidní autorku? Ten minulý čas neberte vážně. Ale nedokážu pochopit, že editor text před umístěním na web nepřečte.
0/0
28.6.2001 11:45

Arnošt Kobylka, Praha

Pan Petr Štěpánek.
Co se divme, když v radě stále sedí pan Petr Štěpánek, který svým jednáním (kandidaturou do senátu i mnohým lhaním) již zcela ztratil mandát posluchačů, pokud ne i rozum.
0/0
26.6.2001 21:48

Lubomir Kozak

Re: Pan Petr Štěpánek.
Ja si myslim, ze pan Stěpánek je se svými názory velmi prijatelným členem RRTV. Kolik vy zastupujete posluchačů ? Prezentujte jen SVUJ názor a neschovávejte se za mandát posluchačů, toto jste mohl /dělal ?/za komunistů.
0/0
28.6.2001 8:49

Najdete na iDNES.cz