Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kněží se brání partnerství homosexuálů

Téměř dvacet tisíc podpisů pod petici proti přijetí zákona o registrovaném partnerství homosexuálů už shromáždili kněží ve farnostech v celé zemi. K petici Národního centra pro rodinu vyzvala Česká biskupská konference. "Petice není pouze pro věřící. Lze ji však podepisovat třeba i po bohoslužbách v kostelích," uvedla už dříve mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jaroslav

Nesouhlasím
Ještě něco, aby blbec zde neměl poslední slovo.
0/0
26.10.2001 0:14

Martin

Souhlasím
Po čtení aktuálních příspěvků bych přímo nařídil homosexuální vztahy a sepsal petici proti heterosexuálním praktikám. Zvrhlé lidstvo by mělo tak aspoň mělo šanci ukončit svou deviantní existenci.
0/0
28.6.2001 13:35

Olga

Co je to normální??
Kdo určuje, co je a co není normální? Patřím mezi těch pár procent ženské populace, která má nohu č.41, a přece se cítím být normální. Co je špatného na tom, když budou mít dva lidé právmě upravený poměr svého soužití? Vždyť jim to pouze ulehčí život. Katolickou církev nikdo nenutí, aby udílela svátost manželství homosexuálním párům. A není nakonec krásné, že si dva lidé v době, kdy partnerská věrnost a manželství nejsou moc populární, chtějí tuto věrnost slíbit i oficiálně? V Bibli je sice homosexualita hocnocena záporně, ale Bible je přece, i přes svou nadčasovou platnost podmíněna dobou vzniku, životem tehdejší společnosti a jejími představami a mnohdy i morálními pravidly. Je tam také spousta jiných věcí,např. že během vojenského ležení mají Izraelité chodit na stranu ven z tábora a ještě si vykopat důlek (Dt 23,13-15) - a proč tedy vojáci teď už důlky nekopou? Ať si ti staří i mladí věřící prvně přečtou pořádně evangelia, a pak ať něco hodnotí! Dokonce si myslím, že by bylo dobré, kdyby homosexuální páry mohly adoptovat děti, ač to v návrhu zákona nebylo - není přece pro dítě lepší, když je vychováváno dvěma milujícími lidmi stejného pohlaví, než když stráví dětství v ústavu?
0/0
27.6.2001 20:29

Kamil

Nejde o homosexualy, jde o princip
To, co katolicka cirkev predvadi, je naprosto neprekvapujici. Vzdyt uz v prvopocatku byla vytvorena jako nastroj k manipulaci lidi. A po dlouha staleti ji to vzdy vychazelo. Vzdy byla po boku toho mocneho at uz cisare, diktatora ci kata (snad vyjma dob komunismu, ktery pro jeji asistenci na moci nemel prilis pochopeni-coz ho vsak necini o nic lepsim). Nevidim duvod, proc a jak by se mela menit. Co me vsak zarazi je to, ze si lide porad jeste neuvedomili, ze nemaji pravo rozhodovat o osudech ostatnich lidi. To nalezi Bohu a pravu. Prici se mi to, ze mnozi lide se neostychaji v mziku oka vyrknout nad nekym soud a znicit mu tak zivot. A vubec nejde o homosexualy. Jde o princip. Ti, co meli nadeje, ze v novem tisicileti lide dojdou uvedomeni a tolerance, na to mohou velice rychle zapomenout.
0/0
27.6.2001 16:03

Karel

Nebezpečná církev
Církev nám opět ukázala, poč se před ní mít napozoru. Svoje dogmata se opět snaží vtělovat do litery zákona. A což teprve kdyby měla ve státě většinu...
0/0
27.6.2001 14:00

Pavel

Nechápu...
Homosexualita není žádnou zdravotní úchylkou ani abnormitou. V mezinárodní klasifikaci nemocí ji nenajdeme. Homosexualita je natolik častá, že ji lze pokládat za variantu normy, a to i přes nejrůznější církevní dogmata. Katolická církev se zde dopouští obrovské křivdy - jakousi peticí se snaží na sebe upozornit, ale zároveň tím komplikuje život mnoha lidem. A to i lidem velmi hodnotným. Katolická církev má právo požadovat na svých členech, aby dodržovali pravidla této organizace. Nikdo jí však nedal právo aplikovat svá pravidla na ostatní. Rád bych si popovídal s každým, kdo vyměnil svou důstojnost za podpis pod touto peticí...nenávist a intolerenci přece lze porazil láskou a pochopením. Škoda, že to musím připomínat církvi já...
0/0
27.6.2001 11:23

Petr

Re: Nechápu...
Mýlíte se, ve slovníku JE homosexualita, podobně jako bisexualita jiné neheterosexuální formy sexuality označovány jako sexuální úchylky, abnormity. Konečně, to dosvědčuje již samotný fakt, že tento způsob cítění znemožňuje přirozenou reprodukci - což pochopitelně NENÍ normální, a to ani přes zvyšující se procento podobně orientovaných lidí ve společnosti. Právo na život i na city homosexuálům církev nebere, ale s právem na registrovaný svazek a případné adopce nelze hodnotit zdrvým rozumem jako NORMÁLNÍ. Je mi líto. V současné době je obvyklé chtít to, nač přirozeně často nemáme nárok. A o tom to bohužel dnes většinou je. Jsme zdegenerovaná společnost ...
0/0
27.6.2001 18:28

Pavel

Re: Re: Nechápu...
Opakuji, že homosexualita není po lékařské stránce ničím nenormálním. Neuvádí jí ani mezinárodní klasifikace nemocí MKN-10 ani americká DSM-IV. Co se rozmnožování týká: sex a rozmnožování jsou u člověka věci zcela rozdílné. Navíc člověk není jen nástroj k rozmnožování. Jistě méně než 1 z 1000 pohlavních styků vede ke zplození dítěte. Partnerství dvou kluků nebo holek církev neohrožuje. Ohrožuje ale svou pověst a vede své členy k nenávisti. Proč?
0/0
28.6.2001 13:15

Spider

Re: Re: Nechápu...
Vy zajisté zdegenerován jste - bohužel
0/0
26.7.2002 22:58

Daewoo

A že zrovna oni!
Myslím si, že kat. církev by si měla <b>UDĚLAT JASNO</b> ve svých řadách. Nedávno jsem se dozvěděl, že 50-70% katol. hodnostářů provozuje homosex. praktiky!!! :-o
0/0
26.6.2001 20:53

Blanka Mokrá, Praha

Re: A že zrovna oni!
Není nic divného na tom, že právě katolická církev je proti registrovanému partnerství homosexuálů. Církev je prece zejména ideologie a ideologie, to je moc a moc jsou peníze. Jak by katolická církev, která shromažďuje už po staletí majetek z celosvětově vydíraných daní-desátku- mohla připustit, že pomocí registrovaného partnerství bude muset část mamonu, byť malou, nechat odtéci mimo církev - registrovaným partnerům. Jsou to přece také jen lidé, s touhou udělat svému blízkému radost, pomoci mu žít, splatit alespoň penězi dobré slovo nebo tu trošku pochopení...
0/0
27.6.2001 17:12

Petr

Re: Re: A že zrovna oni!
Pokud by mne vykořisťovalo současné státní zřízení tak jako kdysi církev či císařpán (tedy POUZE desátky), ó jak bych si vískal ...
0/0
27.6.2001 18:14

Ivo Horák

Petice nejsou vhodné vždy
Činit předmětem petice nebo třeba referenda rozšíření práv menšin není šťastné. Tyto otázky by měly příslušet především odborníkům a ovšem menšině samé. Odpor ve věci registrovaného partnerství osob stejného pohlaví má povahu podobnou dávné nechuti přiznat volební právo ženám.
0/0
26.6.2001 20:30

Petr

Nejde o toleranci
Homosexuálové jsou většinou velmi citliví, nadaní a vzdělaní lidé, civilizaci mnohdy mnozí z nich o hodně posunuli kupředu. Nicméně, jejich sexuální orientace je v jistém smyslu zdravotním postižením, abnormalitou. Nejde tu tedy o chybějící toleranci či nerovnoprávnost mezi lidmi. Je to asi totéž, jako bychom chtěli uzákonit stejná práva třeba pro nevidomé - a tak když chtějí řidičák, mají jej ZE ZÁKONA mít! To přece není možné!!!
0/0
26.6.2001 20:12

Dan(1)

Re: Nejde o toleranci
Srovnávejme srovnatelné. Nevidomý by patrně ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Lehce by mohl zavinit něčí smrt, minimálně smrt svou. Z toho vyplývá, že opravdu není možné, aby se stal drřžitelem řidičského oprávnění a nevidomí to, pokud je mi známo, ani nežádají. Jestli spolu homosexuálové chtějí žít "oficiálně", nedaří se mi nalézt jakoukoli překážku. A že to někomu připadá nenormální? No a co? Já například nesnáším rajskou omáčku a nikdy by mne nenapadlo doporučovat ostatním, aby ji také nejedli.
0/0
26.7.2002 23:35

Milan

Cirkev
Je to nepochopitelne jednani ze strany cirkve,nebot podle ni (a nejen podle ni)Cloveka stvoril Buh a melo by byt zcela jedno zdali je heterosexual ci homosexual.Je to stale clovek,ktereho buh stvoril a ktereho buh take miluje. Nebo uz jsou cirkevni hodnostari takovi rasisti,ze dnes jim vadi homosexualove,zitra cerni a pozitri zluti a pak uz zase kdokoli kdo nebude s nimi souhlasit??? Necht ma kazdy sveho boha a nepotrebuje ke sve vire cirkev,ktera se za boha jenom schovava a jeste v jeho jmene jiz od pradavna terorizuje ty,kteri s jejich nazory a postoji nesouhlasi. At zije svobodna vira a tolerance a doprejme homosexualum dustojne partnerstvi a zivot,tak jako by se nicim od nas "normalnich" nelisili.
0/0
26.6.2001 19:54

Belgican

Registr. partnerstvi pouze pro nekrestany.
Cirkev se za poslednich 100 (mozna vice) let nezmenila. Stale stejna netolerance. Kdyz jim tolik vadi registrovane partnerstvi, at ho zakazou vericim. Nevim vsak, proc by se nekrestani (kterych si myslim je v Ceske republice vetsina) museli ridit zaslepenymi nazory nejakych panbickaru. Koneckoncu, predmanzelsky sex je podle cirkve tez nepripustny a kolik procent populace ho provozuje (provozovalo).
0/0
26.6.2001 19:26

Neprimitiv

Re: Registr. partnerstvi pouze pro nekrestany.
Nevim co presne obsahuje tento zakon, ale myslim, ze vychova ditete 2 prislusnikum stejneho pohlavi absolutne neprislusi( snad neni potreba popisovat proc), a potom si staci vzpomenout na toleranci v problematice rozvodu(dnes uz ne jen v nejnutnejsim pripade). A co na to vsechno chudaci deti. Ona totiz tolerance ma blizko ke svobode, ale svoboda jak znamo neznamena delat si uplne co chci, coz doufam vi uz dite v prvni tride, ale zrejme nikoli autor tohoto textu.
0/0
26.6.2001 19:57

Petr Nováček

Re: Re: Registr. partnerstvi pouze pro nekrestany.
Nevim co presne obsahuje tento zakon .... To jste vystihnul opravdu presne - kolik lidi vi, co se pise v navrhu zakona?! O detech tam neni ani slovo. Ziju se svym pritelem 10 let, mame druzstevni byt, auto na leasing, .... Ke svemu zivotu katolickou viru ani cirkev nepotrebujeme, mnohokrat jsme se setkali s katolickymi knezimi, kteri si udelali z fary homo bordel se skrinemi plnymi videokazet, kteri davali 50 Kc za onanovani malym chlapcum .... na druhe strane znam farare ztelesnujici ideal kneziho. Kdyz me dnes cestou z prace prejede auto, prijde moje sestra, sebere byt, auto a muj pritel pujde na dlazbu. Vsechno to, co jsme spolecnymi silami a penezi za 10 let vybudovali bude jako nic vsechno pryc. A kdyz me auto neprejede poradne a budu lezet v nemocnici, tak se s tim mym nebude v nemocnici nikdo bavit - je pro ne cizi clovek. Popkud nekapne na chapajiciho lekare. Nevadi me, ze to podepisuji stare babicky - tem rekli, ze je to pokuseni dablovo, vadi mi, ze to podepisuji vzdelani, chytri a i mladi lide ...
0/0
27.6.2001 8:08

Abatyse

Kdo je bez viny, at hodi kamenem.
O Boze dobry, jak jsi mohl stvorit nektere lidske bytosti tak netolerantni???? Coz tak petice za to, aby temto netoleratnim stvorenim bylo zakazano dale kazat slovo Bozi - takovou vysadu si prece vubec nezaslouzi. S chuti bych pripojila svuj podpis. Boze, kolik prevarky a pokrytectvi?
0/0
26.6.2001 18:44

Siky

Nemuzu si pomoct,
ale tadle petice je dost uboha :o(
0/0
26.6.2001 18:02

Siky

Nemuzu si pomoct,
0/0
26.6.2001 18:00

Hetero

tolerance
Kde je proklamovaná tolerance křesťanství? Asi se netýká katolických kněží.
0/0
26.6.2001 17:47

Najdete na iDNES.cz