Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Miloševič má začít vypovídat v úterý

Bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič, který byl ve čtvrtek večer převezen z Bělehradu do Haagu, bude mít první slyšení před trestním tribunálem v úterý ráno. Miloševič bude při předběžném slyšení podrobně seznámen s obžalobou a bude moci vyslovit k tomu, zda se cítí vinen či nevinen.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

diogenis georgiadis

ostatni taky pred soud
kdy pujdou ostatni akteri balkanskeho dramatu pred soud?Jenom Milosevic je vinen?Protoze neposlouchal Americany a Nato na slovo?To je ta novodoba demokracie narodu kde vsichni musi poslouchat co si naridi ruzne ekonomicke velmoci?Tam kdo neposloucha jednoduse rozpoutame valku,a ten kdo byl proti nam(jakykoliv stat,a jeho vedeni)bude zodpovedny,protoze my(cti USA a Nemecko)jme silni tohoto sveta.Milosevic je taky obeti tehle hry kde hralo hodne hercu.(Tuzman,Clinton,GENSER,Izetbekovic,albansti separatiste z Kosova{dnes je ani Bush nechcce}a hodne dalsich.Je nedopravi v poutech do haagu?????????????????
0/0
29.6.2001 16:34

Ivo Horák

Srbové to dokázali!
Myslím, že už vydání S. Miloševiče do Haagu je vítězstvím spravedlnosti. Je dobré, že mezinárodní soud nabývá postupně na významu. Válečnictví s jeho zločiny bylo dosud beztrestné jen proto, že kolem území, kde se odehrálo, jsou na mapě vyznačeny červené čáry! Je dobře, že tradiční politika "co jsme si, to jsme si" a "nepřátelé jsou ti venku" utrpěla neúspěch. Postoj prezidenta Koštunici je sice pochopitelný, nicméně pilátovský. Čeští extrémističtí stoupenci Srbů se budou muset smířit s faktem, že ani Srbové již nejsou ve svých emocích rukojmími svých bývalých nacionalistických lídrů. Doufejme, že váleční zločinci Karadžič a Mladič budou Miloševiče brzy následovat.
0/0
29.6.2001 14:08

Juras

Re: Srbové to dokázali!
Vydání Miloševiče je prohra spravedlnosti. Je to porušení Listiny základních lidských práv a svobod a jugoslávské ústavy. Spravedlnost by vyhrála, kdyby byl Miloševič odsouzen férovými prostředky - buď v Haagu se svým souhlasem anebo v Jugoslávii i přes své protesty.
0/0
29.6.2001 14:44

ndavid

Konečně je za mřížemi
Miloševič - komunista, nacionalista, fašista, rasista, který prohlašoval, že jen jeho rasa je určena k vládě na Balkáně. A ty ostatní dal postřílet. Není pochyb. Rozpoutal 4 války - Slovinsko, Chorvatsko - Vukovar - postřílení 1.500 pacientů v nemocnici včetně zdravotnického personálu - to ani Hitler nedělal, Bosna a Hercegovina - 200.000 vyvražděných obyvatel měst a vesnic - vesměs popravy, nepadli v přímém boji, Kosovo - vyhlazování albánského národa cca 10.000 mrtvých, ničení jejich dokladů, matrik, aby utečenci se nemohli vrátit. Tak kdo si ještě troufá pochybovat o jeho vinně? Jste fašisti? Komunisté? Rasisté? Nebo kdo jste? Lidé vzbuďte se, nepatujete si na naše okupace? Ještě před dvanácti lety tu byli Rusové.
0/0
29.6.2001 12:41

John

MILOSEVIČ A OPRÁVNĚNOST JEHO VYDÁNÍ.
Vážení skutečně, že český lid se takovýmto způsobem staví na stranu "válečného zločince" Miloseviče. Vzpomeňte si na osobu Adolfa Hitlera (pro ty "přátele Miloševiče připomenu, že to Byl vůdce fašistického německa), který byl, stejně jako Milosevič, ultra-nacionalistou a co z toho vzešlo - milióny, či spíše desítky miliónů mrtvých! Jak může vzdělaný a inteligentně smýšlející člověk vůbec zpochybňovat zadržení a předání Miloseviče do Nizozemského Haagu? Pro pána krále nevzpomínáte si na dobu ne tak dávnou, nevzpomínáte si na "nedemokratická" zvěrstva, jaká prováděla KSČ v minulém režimu, nevzpomenete si na "kult" osobnosti, jaký okolo sebe vybudovali takový lidé, jakoými byli Stalin, Gottwald, Čaušesku, Musoliny a jiná "hovada" tohoto století? Není, či raději nebyl (díky Bohu!) Milosevič stejným gaunerem, který parazitoval na svém lidu tak, jako již zmíněné "osobnosti" (ale z malým "o"!) tohoto století. Jak vůbec můžete zpochybňovat nezákonnost zatčení a vydání tohoto válečného zločince spravedlnosti. Odsuzujete potom také skutečnost, že někdy v 60-tých letech byl "nelegálně" zadržen válečný zločinec Eichmann a převezen do Izraele, kde byl postaven před válečný soud - protože to nebylo v souladu se zákony země? Myslím si, že v takovýchto případech platí vyšší tj. morální právo a zákon na zatčení a vydání mezinárodnímu, lépe řečeno nadnáronímu tribunálu takovýchto "zvířat," kteří sami nikdy nerespektovali zákony, obcházeli je a bezostyšně se obohacovali na úkor "svého" lidu! Závěrem vás, kteří přispíváte do této diskuze žádám, abyste již prosím neargumentovali správností, či nesprávností, ústavností, či neústavností (dle Srbských zákonů) vydání válečného zločince Miloseviče Haagskému mezinárodnímu tribunálu, poněvadž z hlediska mezinárodních zákonů a především pak z hlediska toho nejvyššího zákana, tj. morálního je tento akt nezpochybnitelný! Zapátrejte zpět ve vaší paměti, jaká zvěrstva Milosevič způsobil na Balkáně, kolik stovek tisiců zahynulo, či přišlo o svá obydlí - to vše a především díky "nacionalistovi" Miloseviči a jeho kumpánů, kteří mu byli bezmezně oddáni a sloužili mu bez vlastního názoru a uvažování a to jen proto, aby se udrželi na svých postech, kam byli dosazeni právě "gaunerem" Milosevičem.
0/0
29.6.2001 12:03

Martin Hovorka, Praha

Re: MILOSEVIČ A OPRÁVNĚNOST JEHO VYDÁNÍ.
Johne, Johne, argumentace 'nejvyssim zakonem' a 'moralni pravem' je velmi nebezpecna, nebot vzdy zalezi na interpretaci a ta je kulturne a historicky podmninena. A aby tato interpretace byla stejna, lide si vytvorili zakony. Pokud neodpovidaji, daji se zmenit. Az Vam se jednou dle Vaseho 'moralniho zakona' bude cineno bezpravi, ktere ostatni budou povazovat za 'nejvyssi zakon', vzpomente si na to. V dodrzovani zakonu nesmi existovat kompromisy. Za zadnych okolnosti a z zadneho duvodu, byt by vypadal sebeuslechtileji a opravneneji. Jinak na tom budeme jako pred 50 lety, kdy zavodni vybory KSC psaly petice do Prahy, aby ti agenti imperialismu konecne dostali nejvyssi trest... Vsichni vime, jak to dopadlo. Jeste jedna poznamka: co ocekavate od potrestani Milosevice? Vzdyt je to stary clovek a uz minimalne nebezpecny. Ti co tak hlasite volaji po trestu, by se meli sami sebe ptat, proc potrebuji, aby byl ten ci onen clovek potrestan. V cem jim to pomuze? Co jim to prinasi? Proc potrebuji pocit, ze druhy trpi - at uz ve vezeni ci jinak? Co je na tom uspokojuje? Cini je to stastnymi? Opravdu? Zabrante lidem pachat zlo, ale netrestejte je za to, ze tak cinili s vasim tichym souhlasem.
0/0
29.6.2001 14:02

Juras

Re: MILOSEVIČ A OPRÁVNĚNOST JEHO VYDÁNÍ.
Kdopak se to staví na stranu Miloševiče? Myslíte ty lidi, kteří kritizují porušení jejich ústavy? Jestli ano, tak asi nedokážete vnímat řečené. Žádný z příspěvků, který jsem zde četl, se Miloševiče nezastával, Vy jeden anarchisto!
0/0
29.6.2001 14:39

Karel

Re: MILOSEVIČ A OPRÁVNĚNOST JEHO VYDÁNÍ.
Docela mě pobavilo jak se oháníš v souvislosti s takovým svinstvem jako je politika nejvyšším zákonem,tj, zákonem morálky.Kdyby skutečně tento zákon platil, tak tady u nás i ve světě nezúůstane kámen na kameni. Dále se oháníš dodržováním mezinárodních zákonů.S tím by se dalo samozřejmě souhlasit, pokud by jediným arbitrem, který ve finále rozhoduje co je a co není porušením mezinárodního práva USA, které je v minulosti mnohokrát pod záštitou obrany demokracie porušilo.Chtěl bych znát tvůj názor na válku v Koreji,Vietnamu,Afghanistanu,Čečensku apod.a doufám, že stejně vehementně budeš prosazovat vydání soudnímu tribunálu pánů Jelcina,Putina apod.
0/0
29.6.2001 15:18

Joshua

To už se stalo .....
Kdysi prodal Jidáš za prachy kámoše. No a od tý doby se to tahne dějinama jako smrad. Soudit budou Ty co vyhráli - to je taky v cajku. Já jsem si osobně mysle že Srbové jsou svým způsobem hrdej národ a neprodají ho - spletl jsem se. A ještě jedna věc ty demokratičtí hrdinové co ho odsouděj by se nepostavili se svojí odvahou ani rozlobený kočce. Jóó abych nezapoměl tomu NATO se to v Jugoslávii fakt povedlo :o)) a chtělo by to další zemičky i proto aby měli v Haagu koho soudit.
0/0
29.6.2001 10:16

Vanda

Re: To už se stalo .....
???
0/0
29.6.2001 10:50

Wladyslaw Šumavský

Co takhle kdyby někdo vyzbrojil Černé panthery? Následně by mohl podobnou spolupráci zakázat, že.
Poté, co pronikly informace, že na straně albánských rebelů bojují i Američané, prezident George Bush oznámil opatření proti těmto extremistům. Washington, Praha - V řadách albánských povstalců v Makedonii (UCK) bojují zřejmě speciálně vycvičení Američané. Plyne to ze zpráv přímo z Makedonie: mezi albánskými rebely, kteří se v pondělí stáhli z makedonské vesnice Aračinovo u Skopje, bylo podle informací německých médií také sedmnáct Američanů. To podle prvních analýz může vysvětlit nezvyklé bojové kvality povstalců, kteří i přes svůj nízký počet vedou úspěšnou partyzánskou válku proti vládě ve Skopji. Američané v Aračinovu nejsou většinou běžní žoldáci, nýbrž bývalí důstojníci americké armády, kteří působili mezi Albánci jako "vojenští poradci". S jednotkami Národně osvobozenecké armády byli údajně již od roku 1999. Makedonská policie rovněž oznámila, že rebelové v Aračinovu byli ze 70 procent vyzbrojeni nejmodernějšími zbraněmi americké výroby. Mezi nimi byl prý i přístroj pro noční vidění třetí generace. Americké ministerstvo obrany tyto informace nepopřelo ani nevyvrátilo. Německý list Hamburger Abendblatt k tomu uvedl, že odpověď tohoto typu považují američtí žurnalisté za němý souhlas. Podle dříve zveřejněných informací bylo ještě před válkou o Kosovo v roce 1999 mezi povstalce vysláno sto poradců - specialistů americké armády. Další zřejmě "dokoupila" albánská lobby ve Spojených státech. Americký prezident George Bush vydal v souvislosti se sílící aktivitou etnických Albánců v Makedonii příkaz, kterým zakazuje americkým občanům jakoukoli finanční či obchodní spolupráci s albánskými rebely. Zároveň také zakázal vstup těchto povstalců na území USA.
0/0
29.6.2001 10:03

Wladyslaw Šumavský

Fuj
Naprosto souhlasím s panem Baxou. A nejde jen o Jugoslávii. Totéž, vyzbrojování lidí, kteří následně páchali zvěrstva (a např. v Afghanistánu dodnes páchají) se dělo i v případě vojenských pučistů a následných diktátorů a vrahů v Jižní a Střední Americe, na Blízkém Východě, v Indočíně Pákistánu, Afghanistanu,v Turecku nebo Angole. Celý Haag je z tohoto pohledu nechutná politická fraška i když věřím, že jsou lidé, kteří dělají co mohou, aby to tak nebylo.
0/0
29.6.2001 9:44

Fabian Baxa

jenom Milosevic?
O tom, ze pan Milosevic ma svuj podil viny na situaci na Balkane neni pochyb. O tom, ze se provinil i ve sve zemi asi se taky moc nediskutuje. A o tom, ze zakony, i kdyz ne vzdy dokonale se maji respektovat a v pripade potreby vylepsit se taky asi neda moc prit. Konecne, ze bombardovani i civilnich cilu v Jugoslavii nebylo nejlepsim resenim vznikleho problemuje asi taky vetsine jasne. Ale byl to asi jediny mozny a hlavne dostupny prowtredek, jak presvedcit velkeho Slobu, ze jeho styl vladnuti je jiz pase. Me spise vic zarazi jine veci: na valku je potreba i druhou stgranu. Pan Tucman to ma jiz za sebou a stoji pred jinym soudem, nez jsou ty pozemske. Ale kdy se pred soud dostane taky pan Izedbegovic, ktery ma svuj podil na muslimskych ukrutonostech ve valce. Kdy se dostanou taky pred soud statnici, kteri okamzite uznali nove staty z byvale Jugoslavie, bez jejich uznani a podpory by tyto nove staty nemohly tak rychle nejen vzniknout, ale se vyzbrojit a pak pachat svuj podil na zlocinech. Kdo tak rychle pomahal budovat armady techto statu? Zase jen vidime jenom jednu stranu konfliktu. Nasel se obetny beran zvany Milosevic a vsechny viny na Balkane mu budou pricteny.
0/0
29.6.2001 8:55

Mates

Praha - Brno - Paříž, Miloševič patří za mříž ...
Miloševič je podle mne člověk(???), který stojí za válkou s Chorvatskem, následně v Bosně (vzpomene si někdo z vás ještě na Sarajevo?) a nakonec v Kosovu. Proč by tedy neměl být souzen? Jestli existuje spravedlnost, tak dostane doživotí. Škoda jenom, že k jeho vydání došlo neústavní cestou a že byly porušeny jugoslávské zákony.
0/0
29.6.2001 8:50

Vanda

Nerozumím...
Abych řekla pravdu, moc vám nerozumím? Mělo NATO nečinně přihlížet vyhlazování kosovských Albánců? A nezlobíte se na spojence, že nám vybombardovali civilni objekty v Plzni nebo v Praze?
0/0
29.6.2001 8:21

JV. Viden

Re: Nerozumím...
Drzte se zmanipulovynych prav a budete mit gaunery/komunisty/terroristy vecne, nebot oni si udelali zakony na svoji vecnost. Casto lze udelat neco pozitivniho jen kdyz se "poslapou zakony", kez by jste to udelali konecne nekdy i v CR.
0/0
29.6.2001 8:38

Jirka

Re: Re: Nerozumím...
Vy jste zrovna ten pravy, kdo by nas Cechy mel poucovat! To co predvadeji Vasi soukmenovci v souvislosti s Temelinem je unikum.
0/0
29.6.2001 12:45

Juras

Re: Re: Nerozumím...
Bohužel, minimálně od krize v ČT už u nás zákony také neplatí. Česká republika není právní stát, tady by se něco takového také stát mohlo.
0/0
2.7.2001 7:19

Bohuslav Roztočil

Porušení ústavy a lidských práv
Je horzné, že srbská vláda vydala Miloševiče, i když jí bylo místním ústavním soudem potvrzeno, že takový krok je v rozporu s ústavou. A nejen to. V Listině lidských práv a svobod, která je částí naší ústavy (a dnes možná i Jugoslávské) se píše "Nikdo nesmí být nucen k opuštění vlasti." (možná cituji nepřesně). A to se právě teď stalo. Myslím si, že Miloševič je válečný zločinec a měl by byýt souzen a odsouzen, ale V SOULADU S PRÁVEM. Vždyť z čeho je odvozena autorita soudu?
0/0
29.6.2001 8:14

Jiří Polák, Brno

Re: Porušení ústavy a lidských práv
To víte, pane, když jde o prachy...
0/0
29.6.2001 8:20

JUDr. Milan Hicl

Srbská vláda splnila úlohu mouřenína, může být nahrazena .
Vydáním Miloševiče k soudu do Haagu splnila současná vláda Srbska svou jedinou úlohu a to úlohu placeného mouřenína v režii USA a NATO. Nepochybně tím vbrzku skončí její vládní mandát , protože lze jen těžko i z hlediska mezinárodního mít dlouhodobě u moci vládu, která nerespektuje vnitřní právo své země, rozhodnutí svého Ústavního soudu a neinformuje o svých činech ani demokraticky zvolenou hlavu svého státu . Myslím, že se současná srbská vláda může směle srovnávat s porevolučním řáděním vítězných bolševiků v Rusku . Ti své počínání zdůvodňovali alespoň naoko ideály komunismu . Srbská vláda zcela otevřeně říká , že to dělá pro peníze od těch , kteří před tím škody v Jugoslávii způsobili. Až budou jednou odtajněny zákulisní informace o této "kauze" , což určitě nebude brzo, povzdechnou si v té době součastníci: " Bože , jak hluboko lze klesnout".
0/0
29.6.2001 8:03

Svoboda

Stejny metr na vsechny
Milosevic pred soud patri. Rovnez tam ale patri i ti, co dali rozkaz k bombardovani civilnich objektu (elektrarny, TV ...). At soud objektivne a nezavisle posoudi vinu vsech ucastniku konfliktu. Pokud se tak nestane, nema smysl aby soud OSN nadale existoval. Jinak jsem moc rad, ze predchozi prispevky ukazuji ruznost nazoru a ze nejsme (zatim) zmanipulovane stado s jedinym "spravnym" nazorem.
0/0
29.6.2001 6:48

Marek

Bratri a sestry
No, Mirco, to je prece nyni jiz davno znama vec, ze fasisti a komunisti jsou si bratri srdci nejmilejsi. Napriklad je prokayano, ze nikdo nepomohl Hitlerovi k moci lepe nez nemecti komuniste. Mussolini byl ponejprve komunistou, pak se urazil, mozna ho vyhodili, tak se dal na fasismus. Milosevic obe tyto ideologie velice sikovne spojit, proto je v radach nasich rudych i hnedych tak obdivovan a cten.
0/0
28.6.2001 23:34

Martin Hovorka

Pravo a spravedlnost
Nejdriv Zapad znici v Jugoslavii tovarny, mosty a jine objekty, pak je vydira Milosevicem. Kdy ti, co bombardovali civilni objekty budou stat pred soudem? Jak muze byt spravedlivy soud v Haagu, kdyz ti, co jej ridi, vynucuji a schvaluji porusovani zakonu druheho statu? Lze spravedlnosti a prava dosahnout jeho porusovanim? Cela ta jednobarevnost a emotivnost s jakou je Milosevic prezentovan pripomina nase procesy z 50 let nebo byvaly komunisticky tisk. Vi nekdo, co na to vsechno sam Milosevic rika? Poslouchal nekdo i argumenty druhe strany? nebo jsme proboha uz lini si udelat vlastni nazor? Musime opakovat porad stejne chyby? Mam pocit, ze tady nejde o spravedlnost, ale o pomstu panu z NATO. Jejich spravedlnost je spravedlnosti 'vitezu'. Proc by se meli chovat jinak k CR, kdyz jim nebudeme v necem dost vstricni? Coz si nepamatujeme rok 1938? Bylo to snad jine? Tak jako dnes vydiraji Jugoslavii, tak zitra budou jednat s nami, nic si nenamlouvejme. Proc by to delali jinak? Vubec se ti hlupaci nepoucili... ale cert je vem, jen je mi lito tech obycejnych lidi, kteri na to doplaci a jeste dlouho budou, napriklad v Makedonii... Martin Hovorka, Praha
0/0
28.6.2001 22:18

Ladislav Matula

Milosevic patri pred soud
Je temer jiste, ze Milosevic rozpoutal mezi narody hned nekolik valek a postupne zavinil silenou valecnou masinerii, ktera nasledovala a jeste dlouho bude kurvit celou oblast, tak nevim proc by nemel jit pred mezinarodni soud. (Mel by blahorecit tomu, ze tam nemuze dostat provaz.) Ale neukazujme prstem jen na spicku ledovce. Milosevic by nezustal u vlady nepodporovan napr. tajnou policii a dalsimi prvky komunisticko-nacistickeho zrizeni, a ty musel nekdo ridit.
0/0
28.6.2001 21:35

Jiří Polák, Brno

Re: Milosevic patri pred soud
Miloševič patří před soud a měl by tam jít. Jenomže problém je v tom, že s tím musí souhlasit. To co mu udělali, je zločin.
0/0
29.6.2001 8:12

Bohuslav Roztočil

Re: Re: Milosevic patri pred soud
Není potřeba jeho souhlasu - mohl být souzen srbským nebo jugoslávským soudem. Nebo mohl mezinárodní soud zasednout v Jugoslávii - když mohl skotský soud zasedat v Holandsku (atentát nad Lockerbie), proč by to nemohlo jít?
0/0
29.6.2001 8:17

george

Re: Re: Milosevic patri pred soud
Aha, takže třeba když policie dopadne zloděje (vraha, podvodníka,...), tak ten by měl jako nejprve dát souhlas s tím, že ho mohou postavit před soud ???? To je fakt dobrý nápad :-)))))
0/0
29.6.2001 10:27

Juras

Re: Re: Re: Milosevic patri pred soud
Vyjádřil jsem se nešťastně, ale z kontextu je doufám jasné, že nemluvím o soudu obecně ale o Miloševičově nuceném opuštění vlasti, rýpale :-)
0/0
2.7.2001 7:12

Vaclav Klaus

Jugoslávie vydá Miloševiče soudu
Zrada
0/0
24.6.2001 13:17

chose

zrada
Lidska povaha je velmi zvlastni. Jugoslavci si Milosevice volili v pravoplatnych volbach, vedl dlouho jejich zemi, pleskali mu a najednou jsme svedky promeny lidske povahy. Za penize, ktere byly Jugoslavii slibeny vydaji bratra, bez dukladneho posouzeni vsech jeho rozhodnuti. Penize jsou jim milejsi nez jejich spoluobcan. Kde maji hrdost? Take si neuvedomuji, ze poskytnute penize budou zaplaceny predevsim americkym, nemeckym a francouzskym firmam, ktere si urcite nenechaji uniknout moznost uplatnit zde sve technologie (mnohdy jiz zastarale) a domaci firmy budou tam kde jsou.
0/0
24.6.2001 10:10

Vaclav Kabat

Re: zrada
Tady v CSSR se take dlouho volili komunisti a ptejte se tech lidi proc? Ja jsem moc mlady na to abych vam to rekl...
0/0
24.6.2001 10:25

Karel

Re: Re: zrada
Tak já se ti Vašiku v krátkosti pokusím objasnit,proč se v ČSSR tak dlouho volili komunisti. 1)existovala tzv.Jaltská konference,kde se zástupci USA(Rosewelt), V.Británie(Churchil) a Sovětského svazu(Stalin) dohodli na poválečném rozdělení Evropy a svých sfér zájmů. Všimni si, že poměr států vyspělých demokratických ke státu komunistickýmu byl 2:1.To bylo samozřejmě v době,kdy USA i V. Britanie dobře věděla kdo je to Stalin,co má již za sebou a tím pádem co může lidstvo od něho ještě čekat.Přesto s ním vyhadlovali území, které bude po válce pod jeho vlivem. Bohužel, a to si žádný z tehdejších našich občanů nevymyslel, do toho spadla i naše republika. 2)v roce 1948 se za pomocí vyškolených zrádců typu Gottwalda podařilo nastolit komunistický režim se vším co s tím souviselo.Západní státy tomu nečině přihlížely. 3)V roce 1968 byl uskutečněn zoufalý pokus o demokratizaci spol.systému. Poté co SSSR obrovskou vojenskou silou zasáhl a spacifikoval tady celý stát, vyspělé západní státy včetně USA, které se nám v současnosti snaží dávat lekce z demokracie z mezinárodního práva a boje za svobodu, nás opět nechaly na holičkách a na dlouhých 21 let tady nechali neomezeně vládnout Husáky,Jakeše a spol.protože zatím nebylo v jejich politickém zájmu měnit danou situaci. 3)Poslední etapou byla prozměnu dohoda soudruha Gorbačova s panem Reagenem o potřebných změnách v politickém uspořádání Evropy tak,aby mohl po sjednocení Německa vzniknout silný ekonomiccký blok.Na základě této dohody velmocí, do které naši politici natož naši řadoví občané neměli co mluvit došlo k demokratizačním procesům jejichž součástí byla i tzv."sametová revoluce" o jejímž průběhu a zázemí dodnes nebylo oficiálně nic sděleno. A teď se dostávám konečně k jádru pudla a tím je to,že nevím proč o volbě komunistů v ČSSR mluvíš v minulém čase a proč to vztahuješ na ČSSR když, a to si snad již pamatuješ, nebo to vidíš dnes a denně kolem sebe, je po roce 1989 opakovaně členem demokratického parlamentu KSČM na jejímž proklamovaném postavení mimo zákon si postavilo mnoho i současných politiků svojí líbivou politickou kampaň. Doufám, že jsem ti alespoň trochu rozšířil obzor znalostí a pokud ti nebude i nadále něco jasné, tak můžeme pokračovat.
0/0
29.6.2001 14:57

Pavel Zatloukal

Re: zrada
Z cele tehle slataniny me skutecne maximalne dojima to slovo "bratra". Tak oni jsou Srbove vlastne husite, ze? Skoda ze Nemci v 46tem nezabranili vydani Goringa, Streichera, Jodla, Keitela, Fritzcheho, Franka, Speera a spol. Vzdyt oni by jeste mozna byli "bratri". >-)) A ty "mnohdy zastarale technologie" jsou urcite milionkrat lepsi, nez ty chatrajici kolosy z dob Titovske Jugoslavie, co?
0/0
28.6.2001 20:07

Chicken Tooth

Re: zrada
This is pretty bad. Are you one of those communist idiots who told others what to do, using less than logical arguments? Maybe you might be calling your former secret police (StB) "your brothers". Hey, don't worry you're gonna meet all your brothers . . . in hell . . . By the way, why don't you go buy a piece of bread with your "nationalistic pride" . . . I think you'll end up being on diet! out
0/0
28.6.2001 23:33

Jirka

Re: Re: zrada
Ty nejsi kuřecí zub (Chicken Tooth). Ty jsi slepičí mozek!
0/0
29.6.2001 12:51

Petr

A kde je Tvuj mozek?
Zda se ze i tento slepici mozek ma vetsi kapacitu nez jakykoli jiny komunisticky krcni nador!
0/0
29.6.2001 18:32

Najdete na iDNES.cz