Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Unii svobody povede Hana Marvanová

Z napínavého souboje vzešla v Liberci nová předsedkyně Unie svobody Hana Marvanová. O jejím vítězství nad dalším kandidátem Vladimírem Mlynářem rozhodlo nakonec sedm hlasů. Pro Marvanovou se nakonec vyslovilo celkem 137 delegátů republikového sjezdu strany z celkového počtu 271. Po své porážce odmítl Mlynář setrvat na vedoucích postech a rozhodl se nekandidovat na funkci místopředsedy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavel Prášek

Unie svobody ?
Staré tváře, nové sliby.Paní Marvanové blahopřeji ke zvolení, ale US svojí volbou staronových tváří ODS těžko může slibovat změnu.Obzvláště pan Pilip, cestovatel po stranách,funkcích a Kubě též. Škoda, chtěl jsem věřit.
0/0
25.6.2001 19:24

American z Vysocan

Ehm,...
To ja jen aby spolecnost diskutujicich byla pestrejsi.
0/0
24.6.2001 17:19

Milena

Emoce a instinkt - bude to co platné?
Paní Marvanová o sobě řekla, že je spíš na emoce a instikt, než na rozum:-). Tak nevím. Zajímavější byl ovšem rozhovor s Jiřím Lobkowiczem (spoluzakládal US a ještě vloni byl jejím místopředsedou) v sobotní MF Dnes. Unie svobody je podle něj "bastardem ODS", nelíbí se mu, že se tam spolu perou nějaké blíže neurčené čtyři skupiny (donedávna byla ovšem pluralita názorů vydávána za hlavní přednost!) a nelíbí se mu ani celá čtyřkoala, proto prý na podzim založí novou stranu (bližší informace o té nové straně jsou ale embargované, jako by to byla zednářská lóže nebo mafie:-)To by mne fakt zajímalo, kolik získá US hlasů ve volbách, bez podpory médií a prezidenta a bez finančního sponzoringu, s emocionální předsedkyní na půl úvazku (jako svobodná matka dvou dětí prý nemůže politiku dělat naplno)? A taky by mne zajímalo, ve které straně nakonec zakotví "zhrzený" Mlynář?
0/0
24.6.2001 15:42

Pavel Kořán

Úplně nové a změněné vedení US, hurá!
Ze všech "nových" ve vedení US pouze pan Mareš NEBYL členem ODS a nebyl za ODS profesionálním placeným politikem! Úplně mi zatrnulo. když jsem slyšel, že místopředsedou je PILIP! Zrovna ten! Pánové a dámy z US, s vámi jsem včerejškem po dlouhé době sympatizování skončil, jste opravdu odpad politické scény.
0/0
24.6.2001 9:31

Jiří Kolařík

Re: Úplně nové a změněné vedení US, hurá!
jasné, ale také bychom se mohli ptát, kdo z členů ODS byl ve všeobjímající KSČ, resp. kdo měl nařízeno tam nebýt...
0/0
24.6.2001 20:54

Cech v USA

A pan Pilip je "mistopredsedou..."
Blahoprejeme! Panu Pilipovi, v dobe jeho ministrovani, byl z RUKY DO RUKY predan v budove PSP, Snemovni 4, Pha 1, predan dopis americkych Cechu z zadosti, aby se zasadil o VRACENI JEJICH CESKEHO OBCANSTVI ukradeneho zakonem z dob totality a "novelizaci" pana Rychetskeho. Ivan Pilip se zachoval jeste hur, nez pani Marvanova. Ten na americkou zadost NIKDY ani NEODPOVEDEL...
0/0
23.6.2001 17:39

Jiří Kolařík

Re: A pan Pilip je
Bobe, je to sice smutné, co v příspěvcích píšeš, ale co takhle vnést do diskuse své pravé jméno, ne "Čech v USA"?! Z anonymity se to kritizuje!
0/0
23.6.2001 18:19

Cech v USA

"Stejna pravidla pro vsechny"?
Mesic po mesici umira v zahranici nejmene jeden rodily Cech bez ceskeho obcanstvi, moznosti volit, bez doresene eventualni restituce. V roce 1996 napsala pani Marvanova do USA: "Ani predseda ani Ust. pravni vybor PSP CR neni KOMPETENTNI vyresit Vasi zadost o ceske obcanstvi." Jestlize si takto predstavuje pani Marvanova a US "stejna pravidla pro vsechny," pomoz Buh US, 40koalici, Cechum v zahranicim i cele nasi republice...
0/0
23.6.2001 17:34

Najdete na iDNES.cz