Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Železný vysvětluje i za Kavana

Šéf TV Nova Vladimír Železný poprvé konkrétně promluvil o schůzce, na níž před měsícem přednesl plán na propojení televizí Nova a Prima s TV 3. V New Yorku, na setkání organizovaném ministrem zahraničí Janem Kavanem, Železný navrhl vznik společného podniku. V něm by si majitelé tří televizí vyměnili části obchodních podílů. Takové spojení odporuje českým zákonům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martin

Kavan
To by me zajimalo co by musel pan ministr udelat aby odstoupil.Snad se zastrelit...?!
0/0
22.6.2001 13:41

Martin

Kavan
To by me zajimalo co by musel pan ministr udelat aby odstoupil.Snad se zastrelit...?!
0/0
22.6.2001 13:41

Martin

Kavan
To by me zajimalo co by musel pan ministr udelat aby odstoupil.Snad se zastrelit...?!
0/0
22.6.2001 13:41

Martin

Kavan
To by me zajimalo co by musel pan ministr udelat aby odstoupil.Snad se zastrelit...?!
0/0
22.6.2001 13:32

Markus

Tendence
Pan Železný tady asi někomu pěkně leží v žaludku. Myslel jsem, že elektronická podoba deníku Dnes je méně tendenční než tištěná, ale zdá se, že jsem se mýlil. Ještě, že nemám českou národnost, jinak bych se musel stydět, za to co se tu děje. Holt závist je závist a zbavit se projevů tohoto všeobecného jevu asi ještě nějakou dobu potrvá.
0/0
22.6.2001 13:08

Petr

Re: Tendence
Jakápak závist proboha! Železnýho majetek je mi zcela u pr....! Nemůžu se koukat na to, jak tady manipuluje davem spotřebního diváctva a postupně i politickou scénou, přesněji prstem v zadní části řekněme politického seskupení. Přesně to vyjádřil "PeKa" o dva články níže. Tomu mám závidět? Běž se stydět za hranice, i když nechápu za co?
0/0
22.6.2001 14:30

XY

Re: Tendence
Nejses to ty ten chytrak, co tady zvanil o osvobozeneckem boji nacistickych armad proti bolsevismu a vyhaneni bezbrannych zen? Myslim, ze jo. Kdyz uz mluvis o zavisti, zjisti si na zaklade jakyho projektu Zelezny dostal licenci na Novu. Myslis, ze to byly americky serialy typu Hunter 356/25/II, jejich "super" skopcacky kopie, Esmeraldy a hlavne politickou masaz "Dolejte rediteli"? Myslis, ze tohle na zacatku sliboval?
0/0
22.6.2001 15:10

Mivek

Jednání
Jednání pana Železného v zahraničí je jeho soukromá věc, ale nerozumím tomu proč mu asistuje pan Kavan. Investoři v TV3 jsou snad z jiné planety a nedokáží posoudit riziko svých investic v ČR, nebo půjde o nějaký handl a dostanou něco od vlády.
0/0
22.6.2001 11:25

PeKa

S kým ještě není "Železný Magnát" propojen?
Je jasné, že pro každého, kdo trochu přemýšlí o souvislostech je chování Železného velká škola. Na jedné straně manipulace s davy ("on nám tááák rozumí, a umí to říct, abysme tomu rozuměli!!!"), prznění všeobecného vkusu ("vysíláme jen to, co si vy, diváci, přejete a co se vám opravdu líbí!"). Na druhé straně propojení nejen s pravicí (Klausův věrný bojový pes Langr, vypadal chválemi, že je ochoten nasadit život, jen aby byla Nově licence prodloužena pokud možno bezbolestně a na věčné časy, a aby reklama byla úplně sebrána ČT, která pořád ještě Železného říši ukrajuje ze zisků - za to byl Železný první v řadě gratulantů Velkému Předsedovi), ale teď si dokázal už dostatečně zavázat i levici a do svého bojového týmu zangažovat Kavana pro posílení pozice v zahraničí, kde mu jeho expanzi zatím nežerou tak, jako u nás doma.
0/0
22.6.2001 11:06

Milena

Jak je to s tou tajnou službou?!!!!!!!!
Ať už si myslím o Železném cokoliv, mnohem více by mne zajímalo, jak je to s tou tajnou službou? Sleduje Železného? Nebo Kavana? Koho dalšího ještě sleduje? Kdo k tomu dal příkaz? Pronikají informace z tajné služby do MF Dnes? Nebo jsou přímo redaktoři MF Dnes jejími agenty? Nebo si to o té tajné službě MF Dnes "vycucala z prstu"? Nebo jí ty informace o tajné službě poskytla nějaká třetí osoba? PROČ? Čí zájem tím sleduje? Komu asi vadí to, že Železný (ať už si o něm myslím cokoliv) významně narušuje informační monopol "jednotné mediálně-kulturní fronty" (ČT, Český rozhlas, MF Dnes, Lidovky...)? Kdo dokázal zajistit to, že v Železného případě exekuce majetku zafungovala tak neuvěřitelně rychle, když v jiných případech (zboží prokazatelně odebrané na fakturu s cílem nezaplatit) věřitel nemá vůbec šanci a výnos soudu (po dlouhých letech čekání) má pro něj hodnotu toaletního papíru? Dále: může vůbec někdo porušit zákon pouze tím, že jedná o nějaké budoucí fúzi či budoucích majetkových podílech? Pokud by se něco takového opravdu realizovalo (nikoliv o tom pouze mluvilo) v rozporu se zákonem, tak by to přece soud prohlásil za neplatné. Tak o co tady vlastně jde? Qui bono?
0/0
22.6.2001 10:47

Petr

Železný je parazit
Železný je naprosto typickým představitelem člověka, kterému jde jen a pouze o moc, peníze, moc a peníze. Neštítí se ničeho a neznám většího parazita, který by na "lidské hlouposti" dokázal vydělávat tolik (lidská hloupost = stádo diváků sledující fanaticky stupidní zábavné pořady, neuvěřitelně hloupé telenovely...). Je též super mistrem demagogie. Klobouk dolů. To jak dokáže přesvědčit a zblbnout stádo (mě až nepochpotilně početné skupiny) svých věrných, je úžasné. Ti lidé mu uvěří a zbaští úplně všechno viz. Volejte řediteli. Snad by ty své tupce dokázal přesvědčit, že jahoda je modrá a ne červená. Dělá z těch lidí naprosté blbce a oni to prostě nechápou. Kdyby to byla nepodstatná věc je mi to šumafuk, ale tady jde navíc i o absolutní podrejvání již tak chatrných základů české kultury. Doufejme, že boží mlýny melou :-))
0/0
22.6.2001 10:43

Michal Černý, Pardubice

Jak to je se Železným
Pan ředitel Železný je pan ředitel Železný. Pan ředitel Železný by určitě nebyl tím, kým teď je, kdyby jeho televize neměla takovou sledovanost, jakou teď má. Takže kdo za to může? Proč lidé nadávají na Novu a přitom si ji večer pustí, aby mohl selfmademan Železný ukazovat své modré koláče? A bohužel musíme konstatovat, že má nejspíš velmi schopné právníky, kteří ho dokáží navzdory jeho činnosti, kterou někteří cítime na hraně legálnosti a nebo možná už těsně za ní, udržovat tam kde je, tedy na svobodě a ne za mřížemi, kam si myslíme, že možná patří. Je to prostě úspěšný podnikatel, jde tvrdě za svým, dokáže využívat změti a nesrovnalostí našeho právního systému. To co by si ostatní nedovolili, on po pečlivé debatě s právníky klidně uskuteční. Ví, že je téměř nepostižitelný, protože moc a peníze se špatně posílají do kriminálu, a mnoho lidí mu zobe z ruky. Uvidíme, co provede nová televizní rada, zda bude mít odvahu zahájit správní řízení s Novou kvůli porušování licnece. Zatím je moc Železného tak velká, že spolehlivě eliminuje jakékoliv pokusy o jeho odstranění. Nemám Železného rád pro jeho arognaci a nabubřelost, pro politická školení, která vede ve svém nedělním pořadu, pro postoje, které úmyslně vštěpuje národu. Ale není to jen jeho chyba, je to chyba tisíců slepých ovcí, které si takto nechávají vymývat mozky. A dále chyba lidí, kteří mají možnost proti tomu zasáhnout, ale nic nedělají. Nesnáším Železného, ale musím mu přiznat 2 věci: je schopný a obratný. A proto asi úspěšný. Bohužel nebo bohudík?
0/0
22.6.2001 10:05

Jiří Král

Trochu optimismu do uvažování...
Vezměme to z lepší stránky... Třeba, až bude soudruh Železný majitelem všech! televizních stanic v ČR, polovina národa zapomeme kvůli nepřetržitému vysílání Esmarald volit. ;-)
0/0
22.6.2001 8:35

Dekický

Je to jedno
Nevím, co se tu rozčilujete, kdyby jste se na tu NOVU furt nečuměly, tak by Vám vůbec nevadilo, kdo ji vlastní a co vlastní krom toho. Navíc, NOVA je z evropského pohledu celkem maličká televize a pokud chce expandovat i mimo ČR, tak ji nic jiného, než být silná u nás nezbývá. Myslím, že kdyby jste žily v Itálii, tak by jste se asi potento, když už teď zuříte, že se Železný vídá s politiky.
0/0
22.6.2001 8:32

tukan

Prorůstání korupce do politiky !!
Všimněte si prosím, že nejvíce (a snad jediná ale určitě první) o tom informuje televize Nova. Dnes je moderní odsoudit sám sebe a tím se očistit. Stále ale platí jediné řešení : nevolme za rok mafiány !!! (ale je vlastně koho volit ?)
0/0
22.6.2001 8:27

Jiri Verner

Věrný sluha
Tak už nám Železný mluvi i za ministra. Jsme už tady dobře v Kocourkově? Pro někoho neskutečná drzost, pro dalšího jen pravdivé popsaní reálné situace na naší politické scéně. Kavan tedy vlastně dělá Železnému politické křoví a prozatím slušně, leč se vším důrazem, cituji: "informoval Prudential tak, aby mohla lépe odhadnout své podnikatelské možnosti v ČR, a obě strany se tak vyhnuly možným sporům pramenícím z nepochopení." Takže prozatím upozornění (nebo snad i výhružky?) na téma: Do ČR nám nelezte a když, tak nic velkýho nerozjíždějte. Tady už je to rozdaný. My máme Železnýho Láďu. Stejně vám nedáme frekvence, atd. Na celé věci vidíme, kam až může český politik klesnout. Obrní se hroší kůží, mlží, zatne zuby a drží. Nic o tom, že za peníze daňových poplatníků, kterým sliboval hory doly, by je měl taky plnit. Mezi ně patří i ten o věrnosti České republice a ne jen jednomu Láďovi. Můžete namítnout, že sleduje vyšší cíle, že je totiž věrným sluhou celé jedné planety. A v zájmu jejich obyvatel taky jedná. Asi to tak bude. A já už jsem asi taky na nějaké Nové planetě. Jen si musím dát pozor, aby mě někdo rychle neposlal na Mars.
0/0
22.6.2001 8:14

Karl Heinz Ocasek

Re: Věrný sluha
jo, jo. vladimiiiirnik oooolofjeeeeny a pan kahan - to je luza nejvetsi.
0/0
22.6.2001 12:51

Hi_

Svaté rozhořčení
Ale, ale pánové. Nechápu vaše svaté zozhořčení a ani MF Dnes. Sáhněte si do dušičky. Chovali by jste se jinak, kdyby jste byli v pozici pana Železného? Odpovím za vás, to víte, že ne! Každý úspěšný podnikatel chce být ještě úspěšnější, samozřejmě v mezích zákona a žádné vybočení jsem zatím nezaregistroval. Rozhoduje pouze soud! MF Dnes zanechte konečně spekulací a dodejte konečně něco konkrétní soudu, myslím, že máte velmi dobré investigativní novináře. Možná, že to není ani ve vašem zájmu. Nebo se mýlím?
0/0
22.6.2001 8:11

Matěj Dobrovolný

Re: Svaté rozhořčení
To je právě ten rozdíl mezi lidmi, který Vy asi nechápete. Někdo se tak chová a někdo by se tak nezachoval ani ve snu. Někdo patří do krimu a někdo ne. To ale Vy zřejmě nepochopíte. A to víte, že by se, doufám že většina, lidí chovala jinak než Železný. To nám chcete namluvit, že jsme stejná lůza jako on? Že bychom se chovali stejně? Řeknu Vám, docela jste mě urazil.
0/0
22.6.2001 11:07

Hi_

Re: Re: Svaté rozhořčení
Docela mne fascinuje jak Vy všichni odsuzujete pana Železného, ale řekněte mi upřímně, za co? Co provedl, že ho nazýváte tak jak ho nazýváte? On se chová v mezích zákona a co je na tom špatného? Přemýšlejte o tom s chladnou hlavou a bez zbytečných emocí a urážlivých slov a to se týká s výjimkou dvou příspěvků Vás všech. Napište mi prosím konkrétní případ porušení zákona a budu si sypat popel na hlavu.
0/0
22.6.2001 14:01

Martin

Re: Svaté rozhořčení
podle sebe soudim tebe ...
0/0
22.6.2001 13:29

Tomáš Morávek

Dolejte řediteli
To, že celou svojí dosavadní činností Železný usiluje o ovládnutí komerčního televizního trhu, je zcela zřejmé a jen hlupáci to nevidí. Že je schopen k tomu použít jakýchkoli mafiánských prostředků, je také zcela evidentní. To, že už dávno není v kriminále alespoň na deset let, je ostuda našeho "nezávislého", ve skutečnosti však zkorumpovaného soudnictví. Všechny ty řeči o tom, že nejsou důkazy nebo že spisy mají tisíce stran a že vyšetřování bude trvat ještě dlouho, jsou k smíchu celému národu a všem poctivým lidem, kteří musí každé ráno vstát a jít do práce za 10 000 čistého. Propojení Vladimíra Železného s naší pravicí jen dnes snad jasné každému, neboť pravice vždy měla ráda peníze a nenáviděla zákony, poctivost a morálku. Ostatně západní svět na tuto pravdu již dávno přišel, ale bohužel neví, co by mělo přijít po jejich kapitalismu ( postindustriální společnost? ). Nikdy jsem nikomu nezáviděl peníze ani majetek, jediná věc, kterou bych snad dokázal závidět, by bylo zdraví, kdybych byl nevyléčitelně nemocný. Ostatně nikdy jsem nevěřil na pozemskou spravedlnost, hlavně v naší zemi, ale na spravedlnost vyšší, která nás jednou prověří všechny. Trápí mě však jiná věc. Zastaví vůbec někdo v této zemi činnost "mediálního magnáta" Vladimíra Železného, o které ví většina národa, že je nezákonná? Nebo jsou lidé, kterým je dovoleno opravdu vše a ještě se každou neděli ze studia "svojí" TV celému národu bezostyšně vysmívají? Co dělá "morální špička" národa, prezident Václav Havel na Hradě.Rád se vždycky srovnával s prezidentem Osvoboditelem, ale ten,jak známo, za první republiky veřejně odsoudil předního politika a nikdy více mu již nepodal ruku jen proto, ža na uvedeném politikovi ulpělo podezření z korupce. Proč prezident již dávno neodsoudil praktiky Vladimíra Železného? Proč jiní přední politikové ( Pithart, Zeman, Klaus ) také o Železném mlčí? Proč vyšetřování jeho podvodů vede do ztracena? Co je ovšem nejhorší, důvěra našich občanů v demokracii a právní stát je silně podlomena - obrázek České republiky po téměř dvanácti letech od t. zv. sametové revoluce !!!
0/0
22.6.2001 8:03

Jarda

A jedeme dál
Stále stejná písnička. Stále z nás pánové Železní, Klausové a jejich dozadkuvlezisti(Chalupský,zvlášť "bystrý" pan Štěpánek,...) dělají v pohodě blbce. A v civilizovaném světě nám dělají ostudu.
0/0
22.6.2001 7:21

Pavel Roubinek

Dolejte řediteli
Ach jo, ach jo. Tak teď máme pro změnu zase veřit téhle bajce? Vážně šlo o takovouhle banalitu? A proč jste to teda takovou dobu tajili? Proč se Kavan v noci budí a hryže si nehty? A vy za něho vymyslíte takovouhle "soft story". Bylo by na místě podezření, že sledujete podařené seriály, kterými své ovečky bez oddechu bombardujete. Ale kdepak, nic takového. Je to zobrazení míry vašeho pohrdání českým národem, ze kterého jste si udělal dojnou krávu. "Však oni to spolknou. Ještě to properu v Volejte řediteli a je to v suchu." Platí prastaré pravidlo, že když chcete lhát, musíte to umět, mít takt a velkou pamět. Nevím jak jste na tom s pamětí, ale s taktem jste na tom velice špatně. Nebo snad máme věřit vaší verzi, ve které ministr vnitra vystupuje v roli vašeho poslíčka a poskoka? Ptám se znova: Kolik procent mediálního trhu vás uspokojí? Bude stačit "jen" 100 procent. Nebude to třeba speciální novácká daň. Vždyť existuje tolik Esmerald a Emanuel a vlastní tvorba v čele s Petrem Rychlým taky něco stojí. Nebo se máme připravit na nějaké další tajné tužby ředitele zeměkoule, pardon planety Nova? Takové veřejné upalování odpůrců Novy nebo třeba právo první noci? Hlavně to nahlašte do parlamentu včas, ať potom nejsou takové zmatky, které jsme byli nuceni sledovat nedávno. Kluci pak sedí v lavicích dlouho do noci (snad aby se zavděčili, jinak nevím proč tam tak dlouho byli) a to taky nedělá dobrotu.
0/0
22.6.2001 6:58

dedeus

Re: Dolejte řediteli
Pavle - naprosto s Tebou souhlasím!
0/0
22.6.2001 7:48

František Dobrota

Re: Dolejte řediteli
Souhlasím.
0/0
22.6.2001 10:06

haf!

VIVAT pane Muchka!
Ať žije Voloďa Železný a mafie se všemi TV vysílacími stanicemi v ČR! Hura, hurá, hurá
0/0
22.6.2001 6:53

j

mnau
mnau
0/0
22.6.2001 0:27

Najdete na iDNES.cz