Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Fišer: Znám jen jednoho šéfa Motola

Jediným ředitelem Fakultní nemocnice Motol je podle prohlášení ministra zdravotnictví Bohumila Fišera její nynější ředitel Miloslav Ludvík. Podle bývalé ředitelky Rögnerové však toto prohlášení ministra nic nemění na rozhodnutí soudu, podle něhož její odvolání z funkce ředitelky bylo neplatné. Nadále chce vést nemocnici, za kterou cítí zodpovědnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

plk

To je prostě neskutečný!
Soudruh Fišer by měl odstoupit. Nejenže je rasista - viz výroky o tom, že by nechtěl, aby u nás léčili doktoři z Pákistánu a sestřičky z Kazachstánu (ačkoli například lékaři z jižní Asie platí ve světě za absolutní špičku) - ale má drzost ignorovat rozhodnutí soudu. Bolševik jako řemen.
0/0
21.6.2001 12:18

b5

Re: To je prostě neskutečný!
neignoruje rozhodnuti soudu. soud rozhodl o tom, ze vypoved je neplatna, ale ne o tom, ze je rognerova stale reditelkou. muze se vratit do motola jako radovy zamestnanec. to ji umozni rozhodnuti soudu. tot vse, plku
0/0
21.6.2001 12:27

Roman Nejedly

Re: To je prostě neskutečný!
Po přečtení předchozích reakcí se mi chce zvolat: "Ať žije boží prostota!" Lidé, kteří evidentně nevědí vůbec nic o proceduře jmenování ředitelů nemocnic přímo řízených Ministerstvem zdrvotnictví ČR a o rozdílu mezi pracovním poměrem vzniklým na základě pracovní smlouvy vs. jmenování, nechť se laskavě k tomuto tématu nevyjadřují. Nechci nikomu upírat právo na názor, ale je to asi tak hloupé, jako kdybych se já vyjadřoval třeba k otázkám nukleárních reakcí (i když přitom zrovna na tuto oblast máme v souvislosti s Temelínem milióny odborníků u nás i v Rakousku :-))) Zaujal mě v této souvislosti příspěvek na iDNESu ze včerejška, který zde proto cituji v plném znění: >> Výrok soudu o neoprávněném odvolání Rögnerové je výsměch právu i zdravému rozumu. Skutečnost, že soud de facto potvrdil, že vyhýbáním se převzetí odvolání je člověk v podstatě neodvolatelný, je neuvěřitelná. Proslýchá se, že soud první i druhé instance byl pod obrovským politickým tlakem, a to Špidlovy kliky v ČSSD (má zájem na maximálním znemožnění Davida) a KDU-ČSL, která má eminentní zájem na tom, aby její loajální členka mohla šéfovat velké české nemocnici (vzpomeňme v této souvislosti na historické paralely á la financování KDU prostřednictvím náměstků či přímo ministrů obrany). Doufejme, že ministr Fišer dokáže v sobě najít dostatek odvahy postavit se svému stranickému i vládnímu nadřízenému Špidlovi a prosadit buďto revizi tohoto soudního rozhodnutí, nebo v horším případě opětovného odvolání neschopné (bývalé) ředitelky. <<
0/0
21.6.2001 13:00

Nemo

Re: Re: To je prostě neskutečný!
Nesouhlas. David nic písemně neřešil, řešil telefonicky a fyzicky (zamezení řediltelce vstupu do Motola), aspoň co posuzoval soud, kde zastupce Motola nic písemnýho nedoložil!
0/0
21.6.2001 13:24

Milan Suchomel

Re: Re: Re: To je prostě neskutečný!
Podle dostupných zpráv to spíš bylo tak, že David sice Rögnerový poslal rozhodnutí o odvolání, ale budoucí paní senátorka byla tak "statečná" (ne nadarmo je členkou KDU-ČSL!), že se všemožně schovávala a nechávala se zapírat, aby obsílku nemusela převzít. Šlo o jasné vyhýbání se účinkům odvolání z funkce (zřejmě si v Motole ještě dost nenakradla -- přes spřátelené cateringové firmy apod. --, tak tam chtěla ještě nejaký čas pobýt; zamezení vstupu do areálu bylo jen logickým důsledkem jejího neuvěřitelného chování).
0/0
21.6.2001 13:39

Najdete na iDNES.cz