Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Balkán

Měli snad Klaus a Zeman pravdu? Když NATO bombardovalo Bělehrad za vyhánění kosovských Albánců, postavili se na stranu Srbů. A nyní? NATO táhne do Makedonie, aby zkrotilo bojechtivé Albánce. Pořád si myslím, že koryfejové naší politiky neměli pravdu. Válka proti Miloševičovi vzbudila v albánských bojovnících naděje na supervelký stát. To je zlé. Jenže to dobré poněkud převažuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Moulis

Vážený pane Komárku!!!
Vážený pane, je určitě více než pravděpodobné, že masakr ve Srebrenici provedli Srbové, ale co ostatní? Myslíte si, že Bosenští Muslimové a Chorvaté jsou mírumilovní??? Hahahaha..., mají za sebou už taky hezkou řádku "vybitého dobytka". Dokonce to uznal i mezinárodní soud v Haagu. Když už měřit, tak rovným metrem - Chorvaté jsou také pěkný "dobytek" - říká Vám něco Ustašovci?, to byli takové Satanovy zrůdy, že před nimi mělo respekt i SS - v nich je ten nacionalismus a agresivita zakořeněná ještě na dlouho!!! Je to rozhodně složitější záležitost, než Vaše černobílé pojetí. Rád bych, abyste mi na to napsal svůj názor. Děkuji. S pozdravem. Karel Moulis
0/0
8.8.2001 16:34

nibor

Slovanský bratr?
Málokdo z odpůrců bombardování obhajoval Miloševiče. Ten si nezaslouží nic jiného než soud a trest. Domnívat se ovšem, že to byly nálety, které podkopaly jeho pozici, svědčí o neznalosti faktů. Před březnem 1999 existoval k Miloševičovi silný odpor, po začátku náletů se však prakticky všichni Srbové semkli kolem svého vedení. Miloševič byl svržen až za půl druhého roku, poté, co odmítal respektovat výsledky voleb. Samotný útok NATO jeho pozici spíše upevnil.
0/0
26.6.2001 13:33

Petr

Pomoc?
Stejně jak se postavilo NATO proti utlačovatelům v Srbsku, mělo by se postavit agresorům v Makedonii. Nebo ať nechá ty blázny, aby si podřezaly krky a postará se o to, aby se konflikt nešířil. Tuhle myšlenku vyřkl kdysi ministr obrany Baudyš. Byl mi většinou k smíchu, ale tady mu pomalu, ale jistě dávám za pravdu. Pomoc Albáncům byl jen impuls k tomu, aby se rozpoutala další válka. Kdyby nebyli albánci, nebyla by v Makedonii na spadnutí občanská válka. Zní to dost drsně, ale je tot tak. To ovšem neznamená, že bych obhajoval nějakou genocidu. Pouze jsem proti zasahování do sporů, kterým "experti" plně nerozumí. Aby někdo plně chápal co a proč se děje, nestačí pouze sledovat zprávy. Člověk v dané oblasti musí žít. Můj osobní názor je, že při pomoci Albáncům šlo o cvičení s ostrou municí. Byla to skvělá střelnice. Dobrý obchodní tah. Zbrojařské firmy vyzkouší zbraně a získají nové zakázky. Armáda se zbaví starší munice a procvičí vojáky. A pro okolní státy je potěšením pomáhat budovat ekonomiku ve zničené zemi (ovšem za určitých podmínek).
0/0
22.6.2001 20:35

OPTIM

Bombardování nebylo dobré řešení
Nemůžu si pomoct, ale s bombardováním jsem se nesmířil a nesmířím. Kdybych měl tu moc, kterou nemám, tak bych možná taky volil nálety, ale místo na Srbsko bylo by to na Albánce a místo shazování bomb bych jim tam shazoval peníze v hodnotě, které by stály ty bomby.Protože o co jde? Jenom o to, aby lidé nežili v bídě, ve které žijí. Co jim pomůže ničení "nepřítele"?
0/0
21.6.2001 9:29

Mauglí

Re: Bombardování nebylo dobré řešení
Poetický nápad: místo bomb shazovat peníze, které by ty bomby stály! Nádherná myšlenka, hodná Exupéryho a jeho malého prince. Ale naše zkurvená současnost uvažuje jinak: takové peníze by byly vyhozené doslova, protože by znamenaly zánik pracovních míst ve zbrojovkách demokratických zemí, které ty bomby vyrábějí. A trvalý hospodářský růst s nabídkou pracovních příležitostí je platformou globální "demokracie". Tedy těch zemí, do nichž ty bomby nepadají. Stejně bys mohl platit lidem za slušnost, že třeba budou házet papíry a vajgly do koše. Ale na ulicích bude čisto a připravíš tím o práci metaře, Ty svině nehumánní. Všechno se pořád opakuje: Napoleon skončil v zimě v Rusku, Hitler si myslel, že je chytřejší, a stalo se mu to samý. To, co se děje s civilizací teď, si už v závěru starověkého Říma taky jednou vyzkoušela.
0/0
23.6.2001 4:11

Rasputin1

NATO-Kosovo-Čečensko
Souhlasím se zásahem NATO proti Miloševičovi. Myslím si však, že zásah byl příliš pozdní. NATO zasáhlo díky tomu, že si to proti Miloševičovi mohlo dovolit. Když prováděli Rusové Čečencům to samé co Srbové Albáncům, tak se občas ozvaly VELICE VÁHAVÉ PROTESTY. Nikdo se neodvážil ani zmínit o zásahu, natož se otevřeně postavit na stranu Čečenska, které bylo znásilněnou ruskou hordou.
0/0
21.6.2001 1:59

Karel Moulis

Re: NATO-Kosovo-Čečensko
Pane vy jste blázen, Čečenci jsou pěknej dobytek, stejně jako Kosovští Albánci. Vždyť se to neumí ani podepsat. V Německu, kde přechodně, žiji je věta "Du bist Kosovoalbana" pěkně hnusná nadávka. Jsou to náboženští fanatici, kteří znásilňují Srbsko a ne naopak. Jestli je dál USA bude vyzbrojovat a štvát proti RUSKU/SRBSKU, tak to zachvíli dopadne jako v Afghanistánu (díky zbraním od CIA, mohli Afghánci vyhnat Sověty). A to byste chtěl, aby to takhle vypadalo - rozstřílet sochy? Pozavírat křesťany z humanitárních organizací kvůli tomu, že měli u sebe bibli??? Potom jste skutečně blázen.
0/0
8.8.2001 16:43

Najdete na iDNES.cz