Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

O vzniku zóny rozhodne referendum

O vybudování průmyslové zóny v Šilheřovicích na Opavsku rozhodne až veřejné referendum. O třísethektarovou zónu projevila zájem také japonská automobilka Toyota. O tom, zda nakonec právě Toyota či jiný ivestor svou továrnu v onci postaví, rozhodnou obyvatelé v referendu rozhodnou už v sobotu Řada občanů Šilheřovic přitom s výstavbou nesouhlasí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radomir Spok

Stavět průmyslové zóny opravdu všude?
Šilheřovice jsou jednou z rekreačních oblastí Ostravy. Vystavba velké továrny by měla jistě nemalý dopad na životní prostředí a každopádně by narušila oblast šilheřovického parku. Nevím, proč by se mělo stavět právě v této oblasti, když v Ostravě je mnoho jiných vhodných lokalit, navic s výrazně lepším spojením.
0/0
21.6.2001 8:44

Jiří Lambert, Kateřinice

Ať rozhodne místní referendum
V poslední době sleduji velkou ofenzívu odpurců průmyslové zóny v Šilheřovicích. Vzhledem k situaci v tomto kraji s obrovskými problémy průmyslových gigantů mi medializovaný odpor obyvatel (kolika to ukáže místní referendum) připadá úsměvný. Zajímalo by mě nakolik jsou finančně zainteresováni na šilheřovickém parku, o který jim asi především jde. Jestli mají přímý finanční prospěch z existence parku, pak je nutno říci, že asi tisíce lidí budou mít v továrně práci, což region nutně potřebuje. Šilheřovický park je skutečně krásný a státní úředník by se měl postarat, aby nebyl továrnou zničen. Ale to bude až potom, co se několik málo tisíc obyvatel vysloví o osudu regionu s třetím největším městem v zemi...
0/0
21.6.2001 8:23

Najdete na iDNES.cz