Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Češi dostali v Řecku za drogy doživotí

Český pár zadržovaný v Řecku kvůli pašování drog se dočkal soudu. Dvojici, kterou loni v červnu zadrželi celníci na řecko-turecké hranici s více než 32 kilogramy heroinu, poslali v úterý v řecké Komotini soudci za mříže na doživotí. Obžalovaní se na místě odvolali. Odvolací řízení by se podle konzulky českého velvyslanectví v Aténách Zuzany Otčenáškové mělo uskutečnit za šest až osm měsíců.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pedrozo

..jo drogy...
..moje reseni --legalizovat nektere drogy jako travu a hasis.... ...narkomany co nejsou schopny normalne fetovat..zavrit do fetackych domovu.... ...zlodeje zavrit...,dealery zavrit... ..kdyz je nekdo tak hloupej ze neumi chlasta..fetovat a ovladat kontrolu techto slasti..zavrit... ...lidi budou chlastat ,fetovat ..atd...porad ..jestli to bude legalni nebo ne... ...a vydelava se prece na vsem..nebo jste si jeste nevsimli???na zivote ..stejne jako na smrti..takze nejaky kecy o humanizmu nechapu..???a kdyz se nekdo chce uchlastat nebo ufetovat k smrti tak je to jeho vec...ale nechapu proc by to meli odnaset i lidi co zijou jinak ??? ...mam na mysli treba kradeze autoradii a pod.
0/0
27.2.2002 1:03

Jitka

ŠOK
Asi týden před tím, než je v tom Řecku chytli, jsme se s manželem shodli, že pašerákům a všem, co drogy vyráběj nebo nabízej, bychom dali trest smrti. Byl to pro mě velký šok, když jsem potom viděla manželovu sestřenici Broňu v televizi s poutama na rukou. Vůbec nic jsem netušila a nikdo z rodiny. Řeknu Vám trest si zaslouží (i když nevím, jestli v tom vůbec jela), ale doživotí? To je trošku silný kafe. Ten šok způsobil, že jsem trošku změnila názor.
0/0
26.2.2002 12:24

karber

Spravedlivý trest.
Myslím, že zbytečně kecáme.Chtěl jsi zbohatnout, víš do čeho lezeš,víš jaké tresty jinde než v ČR dávají a nepoučíš se? Tak tady máš přes držku a řep až do smrti.
0/0
22.2.2002 6:25

Věra

Re: Spravedlivý trest.
Někdy se může stát, že heroin je jim podstrčen a lidé o tom nevědí, těžko jim však někdo uvěří...
0/0
28.2.2002 14:10

Karel 4

O co vlastně jde ?
Vážení ! Při čtení Vašich příspěvků se nemohu ubránit dojmu, že nemluvíte o podstatě věci. Oba zadržení se nezapojili do tohoto páchnoucího obchodu proto, aby umožnili drogově závislým realizovat jejich "Lidské právo"(?!) na sebezničení, ale sprostě pro kšeft. Nešlo jim o nic jiného než sprostě a bezohledně nahrabat co nejvíc. Na obchodě s drogama není nejhorší dodávat drogy závislým, ale způsobit, že se někdo stane závislým.(Nemluvě o tom, že jsem nikdy neslyšel o tom, že peníze získané z kšeftu s drogami byly použity na humanistické účely). Drogoví dealeři nepatří do lidské společnosti a sami se svým jednáním zbavují svých lidských práv. Je to jejich svobodná volba. Lituji, ale drogově závislí také nepatří do společnosti. Existence společnosti je závislá na dodržování základních pravidel existence společnosti. Pro drogově závislého je nejvyšší cílem droga, a ne společnost. A anarchie je zánik společnosti. Jakékoliv plkání různých tzv. humanistů o lidských právech je výplod ubohých mozečků - totiž platí : lidská práva ano, ale existují neoddělitelně také lidské povinnosti. Bez plnění povinností vyplývajících ze základních pravidel existence lidské společnosti nikdo nemá právo se dovolávat lidských práv. Nicméně jsem přesvědčen že drogově závislí jsou nemocní lidé, a naše lidská povinnost je pokusit se jim pomahat se z toho dostat. Ale vše má své meze. Aby byly používány do nekonečna peníze které jsem odvedl státu z mých tvrdě vydělaných peněz na lidi, kteří prezentují požívání drog za své lidské právo, to ne ! Příroda tvrdě likviduje vše, co je mimo řád. Co se týče práva nakládat libovolně se svým lidským tělem - kdo se stvořil sám, ať má právo libovolně se svým tělem naložit jak se mu líbí.
0/0
21.2.2002 11:01

JV

Re: O co vlastně jde ?
Ta Vaše "podstata věci" je ve skutečnosti naprosto nepodstatná. Jistěže to dělali pro kšeft. Koneckonců Váš pekař taky pravděpodobně neprodává housky z lásky k bližnímu, nýbrž pro sprostý kšeft. Na tom je založena celá naše civilizace a tržní hospodářství.
Kdyby ti pašeráci chtěli rozdávat drogy zadarmo, změnilo by se něco na podstatě problému? Ne. Když Vám přidadá prodej něčeho jako odsouzeníhodná činnost pro sprostý kšeft, zkuste o darování uvažovat jako o prodeji za 0 Kč. Nebo zaveďte komunizmus.
Pokud jde o výtěžek z prodeje drog, skutečně často slouží k financování jiných kriminálních aktivit a v globálním měřítku je důležitým zdrojem financování terorizmu
Proto je důležité prodej drog legalizovat a zbavit teroristy a narkomafie zdroje vysokých příjmů. Philip Morris ani Finlandia Vodka samozřejmě žádné únosy letadel a podobně nesponzurují.
Logika, pane Karle 4, ta Vám dělá potíže ...  Zkuste někdy uvažovat o drogovém problému racionálně, bez předsudků a hysterie. Možná byste pak změnil názor jejich legalizaci.
0/0
21.2.2002 11:21

Bubák

Re: O co vlastně jde ?
Karle díky ! Po diskusi s panem JV (Zuřivý vrah od Mnichova je mrtev) jsem docházel pomalu k pocitu, že jsem diktátor co se snaží omezovat lidská práva. Těší mně proto když potkám (dáli se to tak říci) lidi kteří mají podobný názor.
0/0
21.2.2002 11:58

Karel 4

Re: Re: O co vlastně jde ?
Pane kolego JV ! Viděl jste už někdy spotřebitele heroinu v posledním stádiu ? Je to ještě člověk ? Vaše připomínka mi připadá jako by jste byl schopen akceptovat právo jedince navrtat díru do lodě, na které se plaví dalších 1 000 lidí. Uvědomte si prosím, že lidská společnost je společnost lidí existujících na dohodě o společných pravidlech přežití. Není to sdružení existencí, kdy každý má tzv. lidské právo dělat co považuje sám za správné. Je to tvrdé konstatování, že ti kteří tu díru do trupu lodě chtějí navrtat v rámci jakéhosi práva dělat cokoliv, musí přes palubu. A co s těmi, kteří sice na palubě jsou a díru nevrtají, ale klidně dodají ten nejlepší vrták, co s těmi ? Nepatří také přes palubu ?
0/0
21.2.2002 12:20

JV

Re: Re: Re: O co vlastně jde ?
a) Poslední stadium
To musí posoudit on sám, než začne fetovat. Je to jeho tělo, ne moje, tak o něm rozhoduje on, ne já. Každý má právo spáchat sebevraždu. Proč do toho pletete sebe nebo mě?
b) Navrtání díry
Stále si pletete dělání škody sobě a dělání škody jiným. Z logiky věci plyne, že první musí být legální a druhé ilegální.
c) Házení lidí přes palubu
Máte to v hlavě v pořádku? Opravdu je pro Vás normální mluvit o tom, co jinému provedete proti jeho vůli a jak ho zabijete? Měl byste se léčit jako nebezpečný a agresivní psychopat.
Jestli Vám připadá zcela normální a pozitivní jinému způsobovat škodu, jakým právem upíráte lidem právo dělat škodu sám sobě? Vaše logika je vskutku podivná. "Naštve mě, že se někdo dobrovolně poškozuje, tak ho poškodím proti jeho vůli, protože to je lepší."
0/0
21.2.2002 13:33

Karel 4

Re: Re: Re: Re: O co vlastně jde ?
Pane kolego JV ! Měl by jste opustit platformu osobní agrese , protože zrovna tak já bych se musel ptát, kdy jste navštívil naposledy psychiatra. Nicméně zpět k té lodi, pakliže se Vám to líbí sdílet palubu s lidmi, kteří v rámci deklarace vlastního práva udělat cokoliv bez ohledu na druhé, kteří jsou nuceni tou lodí plout, jsou schopni udělat cokoliv, pak já na té palubě nechci být, a Vám přeji příjemnou plavbu...
0/0
21.2.2002 13:54

Věra

Re: Re: Re: Re: O co vlastně jde ?
Co to prosím tě plácáš za nesmysly? Podpořím Karla-4. Protože drogy - ty opravdu ohrožují širokou veřejnost, začínají totiž u dětí, viš? A to je ta nejhorší nebezpečnost pro celou společnost. Ty jeden rádoby svobodný LIDUMILE!!!! A kdyždý dospělý, který začne sám a ze své svobodné vůle drogovat, si nezaslouží litovat, protože sám a vědomě a dob rovolně harazduje se svým životem. Je to stejné, jako nenapravitelný alkoholik je léčen v nemocnici a financujeme to vlastně všichni. LÉČEBNY PRO ALKOHOLIKY BYCH ZRUŠILA TÉŽ NEBO POUZE ZA OHROMNOU FINANČNÍ NÁHRADU!!!!!
0/0
28.2.2002 14:18

palda

Re: O co vlastně jde ?
plne souhlasim s vasim nazorem  ziji uz 7 let v usa avidim co drogy delaji z lidi podle meho nazoru za jakekoliv mnozstvi toho svinstva by se mnelo davat dozivoti
0/0
22.2.2002 3:03

hunter

To JV
Já jsem taky pro legalizaci drog, ale dokud tomu tak nebude žádné slitování z drogovými dealery. Se svým masem si dělej co chceš, není to společensky nebezpečné. Pokud všek nebudou drogy volně přístupné je velice společensky nebezpečné jejich výroba a distribuce.
0/0
21.2.2002 9:47

JV

Re: To JV
Vyjasni si to: proč je to společensky nebezpečné? Protože není žádné slitování s drogovými dealery. Trafikanti se nemusí uchylovat ke zločinům, a mají proto malou kriminalitu.
Na samotné výrobě a distribuci drog není nic nebezpečnějšího než na jejich spotřebě - jedno bez druhého by nebylo a pokud je jedno z toho legální, musí být logicky legální i to druhé.
0/0
21.2.2002 10:00

hunter

Re: Re: To JV
Pleteš páté přes deváté. Státy bojují proti drogám omezením její nabídky represí vůči výrobcům a prodejcům. Pokud by byl 100% úspěšný nebyla by nabídka, tím pádem by poptávka nebyla uspokojena a prodejci by neměli zdroje na financování další trestné činnosti. Z praxe čím větší represe, tím větší úspěšnost. Viz některé státy JV Asie. Takže buď půjdeme taky touto cestou a nebo dojde k uvolnění prodeje, ovšem ta druhá varianta je u nás neprůchodná. Jinak to nepůjde. Příště neodbočuj od tématu, s trafikantama. Z tvého závěru plyne, že je vlastně všechno OK. Nejrůznější verbež prodává, narkomani kupují, prachy pro financování kriminality a terorizmu se jenom sypou. Výborně.
0/0
21.2.2002 11:12

JV

Re: Re: Re: To JV
a) Trafikant je součástí celého problému. On taky prodává drogu, ale legální a obvykle zločiny nepáchá. Hostinský taky obvykle zločiny nepáchá, ale za dob prohibice je páchal běžně a velmi nebezpečné. Ilegální dealer drog páchá nebezpečné zločiny běžně. Jaký je logický závěr k problematice drog?
b) Ale ono to není vůbec OK! Ulice jsou nebezpečné, dealeři po sobě střílejí za bílého dne ze samopalů, narkomafie si mastí kapsy a teroristé mají za co vyhozovat nevinné lidi do povětří. Legalizace by to odstranila, tak jako odstranila přesně tytéž symptomy vyvolané alkoholovou prohibicí v USA ve dvacátých a třicátých letech.
0/0
21.2.2002 11:27

kveta

Re: To JV
Takze kdyz se drogy zlegalizuji a vsichni lidi budou mit usmazene mozky a nebudou moci delat, tim padem si ani na ty drogy vydelat a tim padem zase nebude nic k dostani a tim padem se zase bude krast a zabijet ve velkem, protoze jak jinak dostat penize na drogy? Nebo si myslite, ze bez tech dileru to bude nekde volne k dostani na hromade a vy si jen prijdete vzit co potrebujete? Jestli to bude nekde k dostani, tak to bude prodavano dealerem, trba se muze jmenovat lekarnik nebo barman. Copak nevidite, ze drogy vam nedaji nic dobreho, ani kdyz budou zlegalizovane? Po case vas dostatecne znici a zbude z vas jen troska. Kdyz to bude verejne pristupne, tak to udela z naroda bandu mrtvou masu, ktere vsechno bude jedno a budou mit jen jedinou starost: jak se znovu nafetovat. Jestli to tak zatim nevydite, tak pockejte trochu dyl. Asi uz nejake uzivate, ale zatim si myslite, ze to neni problem. Drogy nejsou vychodiskem z dennich problemu. Drogy jsou cestou k problemum. Ale to vam si nikdo nevymluvi. Nechapu, jak muze nekdo rict, ze to neni spolecensky nebezpecne se drogovat. Jakmile jste na tom zavisly, prestanete se chovat jako normalniclovek a stanete se spolecnosti nebezpecny. Je vam jedno, jestli nekoho zabijete nebo okradete nebo jen zbijete. Nic to pro vas neznamena. Droga je stredem vaseho zivota a nic jineho nema hodnotu. Preji mnoho stesti.
0/0
26.2.2002 4:50

Jozef Pravda

proc se ti zlocinci odvolavaji kdyz dostali spravedlivy trest ?
Rekove vedi jake tresty maji dostavat zlocinci, kteri prinaseji smrt a zniceny zivot sposte lidi. Fandim Rekum. Trest sedi. Pokud by byly drogy legalni, nebyla by zlocinnost spojena s jejich pasovanim. Byla by zde ale zlocinnost spojena s jejich uzivani, byly by zde znicene zivoty - reprektive bylo by to ve vetsi mire nez kdyz drogy nejsou legalni. Proto je dobre, ze jsou zakazane a je treba opravdu tvrde potirat ty zlocince, kteri tento zakaz porusuji. Jeste jednou gratuluji Rekum a hlavne ty zlocinne nepustte k nam, protoze milovnik zlocincu a vrahu, Havel jim da milost.
0/0
20.2.2002 20:46

JV

Re: proc se ti zlocinci odvolavaji kdyz dostali spravedlivy trest ?
Zapomínáš na dvě zásadný skutečnosti:
a) té indukované kriminality je mnohem více a je mnohem nebezpečnější,
b) fetuje se vesele i za prohibice.
Pokud jde o zničené životy, spotřebitelé drog si je ničí dobrovolně a kdybys jim to zakazoval, omezoval bys jejich práva. Patří ti snad cizí tělo, abys o něm rozhodoval? Co ti patří ještě? Zeměkoule?
0/0
21.2.2002 8:42

CANADIAN ROM

SILENY TREST......
ale mela by to byt dobra vystraha pro ostatni. Jinak jsou rekove v tomto vetsi silenci , nez thajvani. KAVANE ZAPRACUJ, JE ME JICH VE SKUTECNOSTI OPRAVDU LITO .
0/0
20.2.2002 18:33

jb

Recko, do toho!:)
Tak me napada, ze nas milovany pan prezidet si ted urcite rve vlasy --- patrne nebude mit prilezitost udelit tem dvema amnestii:)))
0/0
20.2.2002 18:08

tomas juran

Řecko budiž naším vzorem
Takhle se musí zatočit s každým grázlem, který vyrábí, prodává nebo přechovává drogy. Vysoké tresty v zahraničí za tyto skutky jsou zcela běžné a tak se mi vybavuje občas prezentovaná spekulace o napojení narkomafie na naše politické špičky. Proč jinak by naše vlády a zákonodárci neměli zájem o zavedení podobných opatření u nás?
0/0
20.2.2002 16:40

JV

Re: Řecko budiž naším vzorem
Přesněji řečeno, bez podobných opatření by narkomafie neexistovaly. Kdyby byly drogy legální, mafie by byly vytlačeny z trhu soukromými firmami, které mají distribuci mnohem propracovanější a efektivnější. A kriminalita dealerů drog by logicky poklesla na úroveň kriminality trafikantů nebo jakéhokoli jiného počestného povolání.
Můžete namítnout, že by se pak fetovalo. Jenže:
a) to se děje i za prohibice,
b) je to jen realizace práv ke svému tělu.
Mimochodem: pijete pivko? A tuzemáček nebo zelenou si taky občas dáte, co?  Přečtěte si něco o alkoholové prohibici v USA. Sám snad potom pochopíte, zda má horší následky prohibice nebo legalizace - a co z toho víc pomáhá organizovanému zločinu.
0/0
20.2.2002 17:00

peta

Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Jsou lidi, nad jejichž uvažováním mi zůstáva rozum stát. Co jiného kromě drog bys ještě legalizoval? Co třeba zbraně? Samopal do každé rodiny a k tomu vkusné tričko s nápisem "I kill you" zdarma? Atomovou bombu Bin Ladinovi se sevou při odběru nad 10 kusů? Jen do toho. Zrušíme tím přece mezinárodní síť prodejců zbraní.
A pokud by ses chtěl vymlouvat na to, že samopalem ubližuji někomu jinému, kdežto heroinem sám sobě, tak to je samozřejmě maximální pokrytectví. Nikdo nežije ve vakuu jen sám se sebou. Tisíce těhotných matek zabíjí heroinem své děti. Desetitisíce rodin je zmrzačených, protože někoho z jejich středu, koho měli rádi, zabila droga. Ale co. Ono o nic nejde. Zabil vlastně jen sám sebe že?
0/0
20.2.2002 17:21

JV

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
a) Ve Švýcarsku a Izraeli mají samopal v každé rodině.
b) Chceš říct, že nemám právo zabít sám sebe? Kdo ti dal vlastnické právo k mému tělu?
0/0
20.2.2002 17:28

phil

Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Jestli se nepletu, je to u nás trestný čin. A ten zbytek...dospělí se k tomu dostanou asi vždycky, mají svůj "rozum", ale -- děti ne, a ty musíme tedyd chránit. Jak? Když potkám někoho, kdo má drogu, jak můžu vědět, že nejde od školy, kde ji rozdával (prodával)? Máš nějaké řešení?
0/0
20.2.2002 17:38

JV

Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Když vidím někoho s lahváčema v igelitové tašce a krabičkou sirek v kapse, jak můžu vědět, že nejde od školy, kde dětem dával pivo (aby je pily) a igelitové tašky (aby si je dávaly na hlavu) a sirky (aby si s nimi hrály)?
0/0
20.2.2002 17:44

Dancer

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
A už jsi viděl někoho, kdo je závislý na sirkách?
0/0
20.2.2002 17:52

phil

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Hm, takže asi takhle: máme 10 dveří, v každých druhých číhá tygr. Ty máš své dítě poslat, ať si vybere dveře, kterými projde. Co uděláš, když budeš mít možnost 2 nebo 3 dveře zamknout? Určitě ho poplácáš po rameni a řekneš, že je to jeho volba, které si vybere, že? To je dost cynický a nezodpovědný přístup. Myslím, že jestli to nechápeš teď, tak pochopit nechceš a další diskuse nemá smysl.
0/0
20.2.2002 17:55

aa000

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
tak to je velice zjednodusujici; uvaz, ze to decko se v zivote beztak setka patrne se VSIM co je za temi dvermy (a to zakazany zkusi hned jak k tomu bude prilezitost...)
0/0
20.2.2002 18:37

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Mícháš hrušky a jablka. Rozhodovat o konzumaci svých dìtí mùžu. Rozhodovat o konzumaci cizích lidí nemùžu. A ani nemùžu chránit svoje dìti na cizí úkor. Takže jakákoli podobná pøirovnání jsou mimo mísu. Kromì toho v zájmu svých vlastních dìtí budu legalizaci høíchlù podporovat. Nemyslím si, že by jim nìjak pomohlo vyrùstat mezi narkomafií, vidìt frajerské dealery prodávat za tìžké prachy drogy (neúspìšné dealery ve vìzení neuvidí) a zvykat si na to, že jim nepatøí ani jejich vlastní tìlo a že všemocný stát rozhoduje o všem, vše šmíruje, vše kontroluje, má neomezené pravomoce. To je nejlepší cesta, jak dìti zkazit, ohrozit a nauèit je neúctì právì k tìm hodnotám, jimž si my, slušní a poèestní lidé, vážíme.
0/0
20.2.2002 18:48

Tráva

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Tohle přirovnání se ti tedy moc nepovedlo.
0/0
20.2.2002 18:35

peta

Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Ad a) Nevím o žádné rodině v Izraeli nebo Švýcarsku, která by doma vlastnila atomovou bombu. Dále, nevím o tom, že by tamtéž byly v obchodech samopaly na pultech vedle chleba a krabic se žárovkami.
Ad b) Mé logice nějak uniká, jak jsi dospěl k závěru, že si osobuji vlastnické právo na tvé tělo. A právo zabít sám sebe: Kdo ti to právo dal? Pokud vím, tak v žádné naší právní listině se takové právo nevyskytuje. Jediné, co se změnilo oproti minulosti je, že sebevražda už není trestná. Jinak řečeno, samozřejmě, že to můžeš udělat, pokud máš dostatečnou míru bezohlednosti ke svému okolí. Stejně jako můžeš udělat cokoli jiného.
0/0
20.2.2002 18:16

aa000

Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Nehodlam polemizovat o svem pravu na sebevrazdu. To pravo proste mam tak automaticky, ze neni treba ho kodexovat. BTW: sebevrazda je trestna pokud se pomoci ni chces vyhnout povinne vojenske sluzbe
0/0
20.2.2002 18:29

JV

Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Pokud mì chceš omezovat v dispozici s mým tìlem, tak mé vlastnické právo k nìmu narušuješ. Mé vlastnictví mého tìla je logické pøirozené právo. Právo na sebevraždu z toho práva pak vyplývá. A když to právo mám, tak se do nìj laskavì nemontuj. Já tì taky neomezuju v tvém právu. V dìtství tì byl tyranský otec nebo proè máš takovéhle diktároské sklony? Proè lidem omezuješ jejich práva?
0/0
20.2.2002 18:53

JV

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Ježíšmarjá ... "bil", samozřejmě.
0/0
21.2.2002 8:35

Věra

Re: Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Pokud vím, tak alespoň dříve měl člověk povinnost pečovat o své zdraví, život a bezdůvodně se nevydávat v nebezpečí nebo onemocnění sebe ani blízkých...
0/0
28.2.2002 14:22

Josef K

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Srovnavas nesrovnatelne. Jasne, zakazme tedy vse. Vse co je zakazane, pritahuje jeste vice. Zakazem se nikdy nic nevyresilo.
0/0
20.2.2002 17:34

Hurikan

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
A co se porad seres do cizich lidi? Tisice lidi umira a ani si toho nevsimnes. Nech vecem volny prubeh a ono se to casem samo nejak usadi. Svuj zivot si zarid podle sveho, ale tim tvoje pravomoc konci. Ostatni nech napospas jejich vlastnimu osudu a nepokousej se to zmenit. Zbytecne si pridelavas starosti, je nas tu na svete proste moc na to, aby bylo mozny si o kazdyho jednotlive delat starosti.
0/0
20.2.2002 17:58

Bubák

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Pro Vaši informaci,  vedl jsem podobnou diskusi na téma zbraně a drogy s panem JV asi tři dny pod článkem Zuřivý vrah od Mnichova je mrtev. Po přečtení některých příspěvků pana JV si můžete udělat obšírnější představu o jeho názorech.
0/0
21.2.2002 11:14

Pavel Zatloukal

Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Vis co bych tedy chtel zase ja?
Danove asignace na zdravotni pojisteni - abych si mohl urcit, ze z mych dani zadna podobna svine neuvidi ani korunu na leceni. Nechal bych je zhebnout na ulici, JENICH telo = jejich pravo ...ok, ale MOJE dane = zapomente na ne.
Kdokoli by spachal jakykoli trestny cin pod vlivem drogy (vcetne nedbalostni) = dozivoti.
Aneb dokud nebudou danove asignace, tak volim represi, protoze posledni co se mi chce je takove egoisticke tlamy jako je JV vucka lecit ze svych dani, nebo svymi danemi kryt skody spachane pod vlivem.
0/0
20.2.2002 18:34

Danka

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem - danove asignace
Pockej Pavle, jak's to myslel s tim dozivotim? Kdo to bude z dani platit? Kazdeho opilce, co naboril auto posles na dosmrti za mrize? Hmm, tak s nasim narodem alkoholiku by ses asi nedoplatil...
0/0
21.2.2002 1:59

Pavel Zatloukal

Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Mimochodem jeste jedna vec - ono vymyceni kriminality. Ceny drog jsou sice vyhnane do znacne miry prave nelegalnosti, nicmene nedomnivam se, ze by jejich cena pri zlegalizovani drasticky klesla a stale by se drzely mimo dosah teenageru a lidi s nizsim prijmem. Lepereceno - mimo dosah by se drzela moznost pravidelneho uzivani. Kurak sice rika, ze by pro cigaro "treba i zabil" kdyz ho delsi dobu nema, ale kupodivu to v drtive vetsine neudela a abstinenci prekousne. Ovsem clovek se zavislosti na tvrdsich drogach ma ponekud vetsi potrebu a tak tvrdim, ze kriminalita KONZUMENTU (zoufale se snazicich dostat financni prostredky) nezmizi, spis se s rozsirenim drog po legalizaci jeste rozsiri taktez. No a samozrejme jako potencialni obet takoveto kriminality jsem pro to, aby se takove riziko minimalizovalo. Smula Vucko.
0/0
20.2.2002 18:44

Libor

Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Moje rec. Zlegalizovani by bylo to nejhorsi, co by se mohlo dilerum stat. Klesly by ceny a tim by se rozpadla cela zlocinecka distribucni sit. Kam asi jdou ty prachy z drog?
0/0
20.2.2002 19:11

dan

Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Tady diskutují idioti o právech ke svému tělu. Tak jo. Vezmi si svoje tělo a táhni třeba do prdele ty troubo, pardon do džungle, a žij a užívej si svých práv, ale sám a ostatní do toho netahej, od nikoho nic nechtěj, protože jsi každýmu ukradenej a nejvíc stejným volům jako jsi ty sám. Jsem zvědav jak dlouho přežiješ než chcípneš hlady nebo tě sežere dravá zvěř. Ostatní lidi žijí v lidské společnosti, která jim umožňuje přežít, bohužel to umožňuje i takovým asociálům jako jsi ty. V dřívějších dobách takové individuum prostě vyhnali do pralesa a byl pokoj. Dnes bohužel už moc pralesů, kromě těch velkoměstských, není a taky máme nejrůznější utopisty a pseudohumanisty, kteří se neustále snaží zavádět nové pořádky, dle svých fantasmagorií, a boří tradiční osvědčené hodnoty a systémy fungování lidské společnosti. Takže máme reálnou naději, že v nějakém novém pralese skončíme všichni. Ona totiž lidská společnost, pokud má fungovat, od každého z nás vyžaduje mnohé povinnosti, pokud nám má přinášet výhody a umožnit nám vůbec jako jednotlivcům přežít. Tvoje tělo sis nenadělil ani nevyrobil, jsi jenom malinké kolečko, a to ještě nepovedené, v systému, tak jestli se ti to nelíbí, tak neparazituj, sbal si svých pět švestek a běž a pokud chceš páchat sebevraždu, tak jedině hodně daleko od lidí, aby ten bordel, co po tobě zůstane, nemusel nikdo uklízet.
0/0
21.2.2002 0:28

JV

Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Mlátil tě v dětství otec? Nebo proč máš takové sklony k agresivitě a tyranství?
Ad tradiční osvědčené hodnoty: drogová represe je vynález starý cca sto let. Do té doby se to pokládalo za legální. Dokonce se tvrdí, že kokain byl součástí původní receptury coca-coly. Ulici se staly nebezpečnými až po zavedení prohibice. Neslyšel jsi někdy náhodou o tom, co se dělo za alkoholové prohibice v USA? Třeba v Chicagu? Nepřipomíná ti to náhodou to, co zažíváme my dnes?
Možná se jsi měl znát fakta předtím, než začneš psát ty své zaslepené nenávistné pitomosti.
0/0
21.2.2002 8:39

Venca

Re: Re: Re: Re: Řecko budiž naším vzorem
Vucko, ty jsi ale pripad. ........
0/0
21.2.2002 13:18

konzument

Nejvic je mi lito toho heroinu
Kdyz vidim kolik heroinu prislo takto nazmar tak je mi smutno. Ja bych ty lidi trestal za to ze to nedovezli. Takova skoda! Kolik makovych hlavicek padlo, kolik lidi se s tim nadrelo, tady na to lidi cekaji jan na smilovani bozi, a celnici jim to seberou. HANBA
 
0/0
20.2.2002 16:39

Karel 7

Dobře jim tak
Na ty jejich drogy by zemřela spousta dětí.
0/0
20.2.2002 16:17

JV

Re: Dobře jim tak
Na ty jejich drogy by mohl zemřít jen ten, kdo by je dobrovolně konzumoval. Když si někdo chce sám ničit zdraví ... já s tím nemám problém. Prohibice v USA ve dvacátých a třicátých letech jasně ukázala, co je nebezpečnější: zda drogy legalizovat nebo kriminalizovat.
A děti do toho nepleťte. Tím by se dal odůvodnit i zákaz igelitových pytlíků.
0/0
20.2.2002 16:30

Najdete na iDNES.cz