Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vláda rozhodla o letním času

Příštích pět let se bude léto řídit podle nynější české vlády. Kabinet Miloše Zemana totiž rozhodl o délce letního času a přizpůsobil ji směrnicím Evropského parlamentu. Letní čas v příštím roce začne 31. března a skončí 27. října. V roce 2003 potrvá od 30. března do 26. října, v roce 2004 od 28. března do 31. října, v roce 2005 od 27. března do 30. října a v roce 2006 se čas na sedm měsíců posune o hodinu dopředu 26. března a vrátí se k astronomickému středoevropskému času opět 29. října.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bohuš

Cože to udělali?
Myslel jsem, že EU byl letní čas v ČR přizpůsoben už dříve, asi v tom roce 1996. Takže co to ta naše bodrá vláda letos vlastně udělala?
0/0
21.6.2001 8:31

Ing. Petr Brož

Letní čas - jaké má výhody ?!
Bylo by velice zajímavé, kdyby se někdo pokusil najít alespoň nějakou výhodu letního času. Za komunistů, kdy byl objektivně všeho nedostatek (snad kromě elektrické energie), se argumentovalo právě její úsporou. Dnešní úspora 0,4% roční spotřeby el. energie je výsměchem v porovnání s tím, co problémů skoková změna času přináší. Navíc, doby, kdy si každý do 06,00 musel v továrně "odpíchnout", jsou už pro značnou část lidí dávno pryč. Neustále roste procento těch, kteří pracují ve službách a v dalších podnicích, kde se rozhodně nezačíná před rozedněním. Takže mne napadá jen jediný argument: Vyhovět jakési směrnici EU, aby snad probůh neodložila náš vstup (nejspíše právě o tu jednu "letní" hodinu). Ing. Petr Brož, Kladno
0/0
20.6.2001 20:46

Rasputin1

Re: Letní čas - jaké má výhody ?!
Naprosto souhlasím.
0/0
21.6.2001 1:27

Bohuš

Re: Letní čas - jaké má výhody ?!
Hlasuju také proti letnímu času. Letos mi trvalo přes 2 týdny, než jsem začal chodit do práce jako za zimního času...
0/0
21.6.2001 8:36

Martin Nevrla, Ostrava

Re: Letní čas - jaké má výhody ?!
Pane Brož, nesouhlasím, že se u nás pracovní doba posouvá po 6 hodině. V našem "ocelovém srdci republiky" je to stále ten nejčastější začátek pracovního dne. A tím se dostávám k problému, který je v našem městě dost markantní. Tuším, že někdy před 5 lety se zavedl konec LČ na konec října a ne září jak tomu bylo od roku 1979. No a teď co se uspoří?... Celý říjen se musí ráno svítit do 7:30 doma, v dopr. prostř. jezdících ráno do zaměstnání a škol, v továrnách, úřadech, obchodech atd. O zdravotních problémech ze "vstávání do tmy" ani nemluvě. Nemám nic proti LETNÍMU času, ale opravdu v létě! Tohle mi pak připadá jak říkáte pouze jako úlitba EU, ale tam začínají pracovat skutečně až za denního světla.
0/0
21.6.2001 8:38

Ing. Petr Brož

Letní čas - jaké má výhody ?!
Bylo by velice zajímavé, kdyby se někdo pokusil najít alespoň nějakou výhodu letního času. Za komunistů, kdy byl objektivně všeho nedostatek (snad kromě elektrické energie) se argumentovalo právě její úsporou. Dnešní úspora 0,4% el. energie je výsměchem v porovnání s tím, co problémů skoková změna času přináší. Navíc, na rozdíl od doby, kdy si každý do 06,00 musel v továrně "odpíchnout", jsou už pro značnou část lidí dávno pryč. Neustále roste procento těch, kteří pracují ve službách a v dalších podnicích, kde se rozhodně nezačíná před rozedněním. Takže mne napadá jen jediný argument: Vyhovět jakési směrnici EU, aby snad probůh neodložila náš vstup (nejspíše právě o tu jednu "letní" hodinu). Ing. Petr Brož, Kladno
0/0
20.6.2001 20:42

Najdete na iDNES.cz