Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud: Rögnerová zůstává v čele Motola

Také pražský městský soud v odvolacím řízení rozhodl, že odvolání současné senátorky za Čtyřkoalici Heleny Rögnerové z funkce ředitelky fakultní nemocnice v Motole, je neplatné. Senátorka tak zůstává ředitelkou nemocnice a je připravena vést za ni odpovědnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karolína Zárubová

Ředitelka neředitelka
Zajímavou otázkou, kterou by veřejnost měla paní Rögnerové položit, je, proč se po svém "odvolání neodvolání" přihlásila do výběrového řízení na obsazení funkce motolské ředitelky, když vlastně stále byla v čele nemocnice? Připadá mi, že poté, co nebyla komisí vybrána, začala najednou zpochybňovat rozhodnutí o svém odvolání. Jinými slovy, když byla dána přednost lepšímu kandidátovi, rozhodla se, že si ředitelské křeslo vydobyde soudní cestou. Zajímavé způsoby mají ti senátoři "morální" čtyřkoalice a "křesťanské" KDU-ČSL.
0/0
20.6.2001 16:32

Stanislav Klíma

Re: Ředitelka neředitelka
Ve výroční zprávě FN v Motole za letošní rok je uvedeno, jaké chyby a škody se paní Regnerová dopustila výrazným omezením operací, především ortopedických. Jen ten, kdo čeká na nový kyčelní kloub pochobí, kolik bolesti (doslova) také hloupé rozhodnutí napáchá. Nemluvě o škodách ekonomických, které tím způsobila nemocnici pro další období. Takováto osoba by se měla zdravotnictví zdaleka vyhýbat a rozumný ministr by měl jejímu vstupu do nemocnice všemi silami zabránit. Oprávněných důvodů je víc než dost. Lépe řečeno není jediný důvod, proč by právě ona měla nemocnici řídit. A co by bylo se současným ředitelem, který vyhrál v nikým nezpchybněném řádném konkurzu. Asi by se musel také soudit, jistě by také vyhrál a ředitelé by se tam začali pomalu hromadit. Jeden určitě stačí a už tam je!
0/0
20.6.2001 17:06

riki

Vymahatelnost práva.
Tak co myslíte? Zlepšilo se u nás soudnictví? Můj osobní názor je, že ano. Konečně mi připadají i soudy nižších instancí jako fungující mechanismus, nejenom ten Nejvyšší o kterém jsem nepochyboval nikdy. Paní Rögnerová je úkázkou toho jak se člověk nemá bát. Moc jí to přeju. Richard Dostál, Sadova 3, Jablonec nad Nisou
0/0
20.6.2001 14:58

Jan Nejeschleba

Re: Vymahatelnost práva.
Abych pravdu řekl, nemyslím si, že by se u nás soudnictví příliš zlepšilo. Stále je tam velká spousta lidí, kteří soudili za minulého režimu, a taky je třeba si uvědomit, že na našich právnických fakultách učí stále ty samé staré komunistické kádry, jelikož mladší pedagogy není možné za nabízené peníze přilákat. Nejvyšší soud ČR je - asi mj. díky osobě Elišky Wagnerové - opravdu poměrně dobrou zárukou realativně kvalitního uplatňování práva, ale kupř. nedávno odhalený případ jednoho ze soudců NS, který brutálnímu vrahovi neprodloužil vazbu, taky o něčem vypovídá. Co se týče paní senátorky Rögnerové, domnívám se, že soud rozhodl chybně, protože ministr má zcela jistě právo odvolat ředitele nemocnice i třeba proto, že se mu nelíbí jeho účes (i když nechci tvrdit, že bych takováto odůvodnění podporoval :-)) Něco jiného je otázka pracovního poměru k nemocnici. Pokud jí byla výpověď dána protiprávně, ať jí zaplatí ušlý zisk a ihned poté vykopnou právoplatně (což třeba reorganizace pracoviště nebo něco podobného?). V žádném případě si nedokážu představit, že by Rögnerová usedla zpět v ředitelském křesle, protože jednou už toho bylo dost!
0/0
20.6.2001 15:16

Lin-H

Zpolitizované dosazení
Výrok soudu o neoprávněném odvolání Rögnerové je výsměch právu i zdravému rozumu. Skutečnost, že soud de facto potvrdil, že vyhýbáním se převzetí odvolání je člověk v podstatě neodvolatelný, je neuvěřitelná. Proslýchá se, že soud první i druhé instance byl pod obrovským politickým tlakem, a to Špidlovy kliky v ČSSD (má zájem na maximálním znemožnění Davida) a KDU-ČSL, která má eminentní zájem na tom, aby její loajální členka mohla šéfovat velké české nemocnici (vzpomeňme v této souvislosti na historické paralely á la financování KDU prostřednictvím náměstků či přímo ministrů obrany). Doufejme, že ministr Fišer dokáže v sobě najít dostatek odvahy postavit se svému stranickému i vládnímu nadřízenému Špidlovi a prosadit buďto revizi tohoto soudního rozhodnutí, nebo v horším případě opětovného odvolání neschopné (bývalé) ředitelky.
0/0
20.6.2001 13:13

Ivo Horák

Re: Zpolitizované dosazení
Mně se zdá zpolitizovaným spíše Váš pohled na rozhodnutí soudu. Nevím, odkud máte informace o neschopnosti ředitelky Rögnerové. Při podobných soudech považuji za správnou větší zdrženlivost.
0/0
20.6.2001 14:13

Pavel Zounar

Re: Zpolitizované dosazení
Souhlasím s pisatelem v tom, že "dobrá" reputace Heleny Rögnerové je v podstatě jen mediální fikcí. Při krizi v České televizi se zcela jasně ukázalo, že křídlo ovládající tuto veřejnoprávní instituci nepokrytě podporuje Čtyřkoalici - tedy její členské strany a jednotlivé osobnosti. Dá se s úspěchem předpokládat, že kdyby byla Rögnerová členkou ODS nebo ČSSD, nehovořilo by se o "zpolitizovaném odvolání" ministrem Davidem, "nestandardně řízené" kontrole MZd, "údajných" hospodářských chybách při řízení FN v Motole, ale na paní senátorku by bylo nahlíženo mnohem kritičtěji. Ač jsem svého času uvažoval o tom, že bych mohl v příštích volbách do PS volit Čtyřkoalici (jako alternativu ODS, která se bohužel není schopna zbavit zkostnatělého Klause), s odstupem doby si upřímně přeji, aby Čtyřkoalice co nejvíce ve volbách propadla a osoby právě typu Heleny Rögnerové byly po zásluze poslány tam, kam patří. Tedy na smetiště dějin...
0/0
20.6.2001 14:36

Najdete na iDNES.cz