Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bulharsko zvolilo bývalého cara

První evropská postkomunistická země dala ve volbách důvěru svému bývalému panovníkovi. V Bulharsku jasně v parlamentních volbách zvítězilo hnutí bývalého cara Simeona II. Po sečtení téměř 90 procent odevzdaných lístků získalo 43,48 procenta hlasů. O svou účast ve volbách musel přitom car do poslední chvíle bojovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lukáš Loužecký

Počátky obrození
Pevně doufám, že návrat J.V. Simeona II. je první vlaštovkou v celoevropské i celosvětové obrodě konstituční monarchie. Výchova vládce země je skutečně důležitá - stačí prostá úvaha. Pokud chcete být truhlářem, budete se učit 3 roky. Pokud doktorem, tak 6 let vysoké školy. A prezidenta zvolí a prostě je... Nehledě na morální kredit příslušníků panvnických rodin. Hodně štěstí.
0/0
15.7.2001 18:21

David Hibsch

ideály vedou k naději
Přeji všem bulharům, aby jejich nová hlava státu splnila jejich očekávání, neboť toto je jistě historická chvíle. Zároveň je od Cara Simeona II. velmi moudré a prozíravé, že netvrdí o kontituční monarchii, že je samospasitelná a proměna Bulharska bude velmi tvrdá. Je velkou chybou mnohých politiků u nás i ve světě, kteří se domnívají, že lidé nepotřebují míti před očima symboly a pozitivní ideály jako horizonty k nimž je potřeba kráčet. Stát jenž stojí na zvětralých tradicích a deformovaných hodnotách je mrtvý a ten náš již sotva dýchá. Kéž Car Simeon II. nezklame své příznivce i když je jasné, že se najde mnoho těch, kteří mu budou házet klacky pod nohy, neboť "proboha" úspěšný monarcha to by bylo ohrožení našeho politického systému a té naší politické dekadence
0/0
21.6.2001 12:49

Vladimír Svoboda

Bulharsko uvěřilo svému carovi
Dovoluji si autora článku upozornit na chybu, která se v médiích opakuje. Bulharský car není bývalý. Na to, aby byl bývalým by musel abdikovat. Je tedy carem Bulharské monarchie. Otázka je, zadali tato existuje, případně existovat bude.
0/0
18.6.2001 8:56

Najdete na iDNES.cz