Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Obnovte spravedlnost

Je to dobré, ale dobré to také není. Vrah pan Vaš dostal sedm let za vraždu, na níž se významně podílel jako činitel. Dobré je, že se taková věc nakonec přece jen odsoudila. Špatné však je, že soud ocenil jeho účast na vraždě právě těmi sedmi lety pod dolní hranicí trestní sazby. Zdůvodnil to zastaralostí té dávné vraždy, kterou dnešní mládež čte už jen jako úryvek z dějin, a také dnešním vysokým věkem pachatele, protože by si větší dávku nestihl již odsedět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Hans

Je to hanebné
Všichni dnešní politici se budou v budoucnu,až bude v Čechách zajištěna vymahatelnost práva,zodpovídat za to, že chránili vrahy před spravedlivými tresty a zabránili jejich potrestání.(viz Grebeníček atd.) Včetně Havla,který vše bagatelizuje,že lid namá vůli to řěšit,ale kterého lidu se ptal,jistě svých poradců s komunistickou minulostí.Když nemám odvahu nejdu do politiky, na to není omluva ani výmluva.Budoucnost je tvrdě odsoudí.
0/0
18.6.2001 11:36

Jiri Verner

Vaš je nevinný
Tak je Vaš nevinný. Alespoň to tvrdí. Cití se tak. A proč ne? Když nic, tak to alespoň zkusil. Moc dobře totiž ví, že tenhle pokus nic nestojí. Tedy jeho nic nestojí. Prodlouží si pobyt na svobodě, dál se může vysmívat svým obětem. Je až směšné, jak se komunisti naučili využívat výhod demokracie. Bohužel jen ve svůj prospěch. Co by se asi stalo, kdyby Horáková, Píka a mnoho jiných sešlo z připraveného scénáře a prohlásili, že obžaloba je nesmysl a jsou nevinní. Odešli by v doprovodu svých obhájců domů? Mohli by využívat sdělovacích prostředků ke své obhajobě před národem? Mohli by říkat ty "svoje pravdy"? Kdepak, nic takového. Jen by jim přibylo modřin a ubylo zubů, protože pravdu měla jen a jen strana a její psi, jakým byli i Vaš, Urválek, Grebeníček a spol. A dnes si ten ďáblův pohůnek nechá vystavit lékařská potvrzení, u soudu si sedí, domlouvá se s obhájcem, když potřebuje odpočívá, drze se dívá s nevyřčenou hrozbou do očí svědků. Vykládá cosi o manipulacích a křivdách, přitom zoufale a úpěnlivě doufá, že důkazy už dávno zmizely. Čemu se divit. Když poslanec Exner může v TV tvrdit, že se žádná komunistická vražda nestala, protože nikde na světě nebylo komunistické zřízení. Že svými „přehmaty“ ublížili vlastně nejvíc sami sobě, protože teď by se snad měli za „něco pořád omlouvat“ a „to něco“ pořád vysvětlovat. Díky tomu a spoustě jiných demagogií ucítili psi zase šanci. Co by se asi dělo, kdyby byli pořád u moci? Kolik bych asi dostal za tenhle názor? Nevím, možná mi to ještě jednou nějaký ten Vaš podtrhne a sečte.A ta doba se tím víc přibližuje, čím víc lidé věří pohádce o přeměně komunistů v beránky, o jejich pevné víře v demokracii. Tady se dá použít jejich vlastní „LIDÉ BDĚTE!“.
0/0
18.6.2001 8:26

Najdete na iDNES.cz