Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hledání agentů je lov na malé ryby

Důstojníci vojenské kontrarozvědky, kteří zverbovali, školili a řídili mimo jiné 117 dosud odhalených agentů s neoprávněně vydaným lustračním osvědčením, jsou na rozdíl od těchto "pěšáků" v klidu. A to i přesto, že mnozí dnes působí na vlivných postech vojenského obranného zpravodajství či zpravodajské služby generálního štábu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ji.hlava

Je to všechno logické
Musím se skutečně pousmát nad bláhovou představou některých z nás, že změnou v roce 89 dojde stejně rychle ke zpřetrhání všech špionážních a rozvědkových nitek ve společnosti a vše začne v této oblasti na zelené louce. Jen blázen by to jako vůdce připustil, protože informační databáze, stejně jako potenciál know how vybraných jedniců v této branži nelze získat přes noc. A tak se prostředí a legislativa v nově vznikající společnosti přizpůsobily potřebě kontinuálně přenést získané zkušenosti a informace do nově vznikajícího prostředí. Po deseti letech takto fungujícícho hybridu v oblasti špionáže a kontrarozvědky zákonitě někteří političtí lídři rozhodli o tom, že doba je již zralá vyždímané staré struktury zlikvidovat s tím,že se to dá ještě dobře zpeněžit v předvolebním boji. No a tak to začalo. Jsem přesvědčen, že to je opět načasovaná komedie, aby se normální člověk zabýval věcmi, které stejně neovlivní a aby se z toho dal uvařit dobrý předvolební guláš.
0/0
14.6.2001 11:35

občánek

Agenti?
1. Lov na malé ryby? Vskutku je tomu tak. Jaksi se mi nezdá, že by se lidi hlásili jako agenti dobrovolně, může sice i to být. Ale většinou do toho spadli přes nějaký průser, který jim byl "odpuštěn" za protislužby. Nebo lapán při výjezdu ven, aby mohl vůbec vyjet. Nemluvě o služebních cestách. 2. Nechápu, jak se může bránit ohledně lustrací, z politiky odcházející, jak nám sděloval Ruml, který když si pamatujeme jak vehementně bránil jednoho VKRistu, že ho tam potřebuje. Tak co chcete. A že byla vydána negativní osvědčení? Přece nepoškodíte kamaráda, nebo někoho, koho můžete jakýmkoliv způsobem využít. A tak se nedivme, že jsou agenti kde se dá, včetně estébáků. 3. StB byla prohlášena za zločineckou organizaci. A tím to zhaslo. Proč nebyly zveřejněny seznamy příslušníků StB??? Jedině toto by udělalo jakou dělící čáru. Zatím se udělala za minulostí tlustá čára s tím, ať jme si co jsme si, teď je fajn. Nakonec chrání je teď i zákon o ochraně informací. Toto je jediná možnost jak v tom udělat pořádek. Ostatně v TV v neděli nám i pan Gros vysvětlil, proč to nejde (nebo nechtějí?). Jsme malá republička, kdekdo se zná s kdekým. V rodinách byli jak komunisté i antikomunisté. Tak proč by si měli škodit, když teď jde na rozdíl od službiček o pěkné prachy? Tito a různí političtí pracovníci a pod. na chvilku zalezli, získali nové mimikry a dnes jsou na lepších postech(a třeba i na stejných, jako před r. 1999). Proč honit agenty, když jejich lovci si klidně přežívají, a též dobře.?Cibulkovy seznamy agentů, no co to je za seznam, když jsou tam i děcka? A estébáci včetně pasů a víz? Závěr: jedině se brát o zveřejnění estébáků, vkristů a rovněž placených funkcionářů KSČ. To je jediná čára.
0/0
14.6.2001 10:04

Vladimir Jakubal

Podívejte - Jánabráchismus
"Všichni to tu víme" hlásí sborně ministerstva a šéfové armádních složek, jenže nikdo z nich nemá chuť vyhodit své zkompromitované kamarády. Ono totiž - kdo ví kde by se skončilo, kdyby začal úklid. A tak to raděj necháme, oni jednou třeba vymřou. Co na tom, že se jim nedá věřit, mnohdy jsou to zločinci, jindy zase jen ve svém duchu vychovají nové své nástupce. Kdo je znám tím, že na prsou hřeje hada, těžko sám zavolá k vybíjení hadů a jejich příznivců. Vladimír Jakubal, Rychnov nad Kněžnou
0/0
14.6.2001 9:19

Najdete na iDNES.cz