Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jsem šílená kráva

John Kennedy, pro mladší připomínám, že to byl jeden z milenců té blonďaté herečky, řekl: "Jsem Berlíňan." Bylo to (pro mladší) v době, kdy NDR obklíčila zbytek rozumu na svém území, západní Berlín a chtěla ho vyhladovět. Já teď říkám: "Jsem šílená kráva."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bukač

Jsem šílená kráva
Pane Komárek,nejste šílená kráva,jste šílený vůl
0/0
20.6.2001 5:04

Pavla Jakoubková ,Humpolec

Jsem šílená kráva
Jak bylo minulý týden zjištěno a potvrzeno, nemoc šílených krav se v Dušejově u Jihlavy opravdu objevila. Ve zprávách se mluvilo o tom, jak jsou lidé šokovaní. Nikdo nechce kupovat hovězí. Není to ale trochu pozdě? Pokud byl podnik Kostelecké uzeniny jediný, který kontroly prováděl, mohlo se pochopitelně objevit více nezjištěných případů. Jinak řečeno, maso ze šílené krávy mohl v paštice nebo v salámu sníst každý. V deníku Právo jsem vyčetla, že inkubační doba nemoci může být až 30 let. Domnívám se tedy, že není nutné dělat kolem BSE takový rozruch a že není důvod nevěřit ujištění, že riziko nákazy je mizivé. V každém případě je tato událost varováním a také důkazem až lehkomyslnosti zpracovatelů masa, kteří testy na BSE patrně nepovažovali za nutné. Jak ukázal Dušejov, mýlili se. Také to poukázalo na skutečnost, že vlastně nevíme, co je v masných výrobcích obsaženo, informace o složení na obalech jsou mnohdy nepřesné a neúplné. Rozhodně jsem pro zavedení povinnosti uvádět ve složení hovězí separát. Zákazník by měl potom možnost vybrat si sice dražší, ale kvalitnější výrobek s obsahem opravdového masa a ne jen jeho levné náhražky získané oškrabáváním kostí.
0/0
17.6.2001 18:29

Ivo Horák

Vyvoďme z vývoje závěry
Pan Komárek podal svůj názor působivě. Panikářské a ekonomicky motivované vyvražďování stád je třeba odmítat. Žel, ani nečinnost a neopatrnost nejsou na místě. Myslím, že je třeba využít neblahého vývoje k ponaučení. Odmítejme glorifikaci a přílišné spoléhání na kapitalistické maximalizování zisku. Nepříjímejme údajně progresivní a nevyhnutelné změny, jichž nám není zapotřebí (např. GMO). Všímejme si s neklidem suverénnosti obhájců problematických technologií (např. jaderné energetiky), kteří za své stanovisko neručí vůbec ničím.
0/0
14.6.2001 14:34

Pavla Jakoubková ,Humpolec

Re: Vyvoďme z vývoje závěry
Vybití asi 140 krav je jistě smutné, ale určitě bylo i nutné. Bohužel, stále neexistuje metoda, která by umožńovala identifikovat příznaky BSE na živých zvířatech. Doufejme, že se další případ v České republice neobjeví a hromadné vybíjení se nebude opakovat.
0/0
17.6.2001 18:34

Helena

Jsem šílená kráva
S článkem se ztotožňuji.Bojím se, že začíná doba, kdy příroda začíná lidem vracet to špatné, co jí provedli. Nebo je v tom příroda nevinně a vše si "homo sapiens" způsobil sám.
0/0
14.6.2001 12:46

Pavla Jakoubková ,Humpolec

Re: Jsem šílená kráva
Nikdo Vaše tvrzení sice nemůže vědecky doložit, ale plně se s ním ztotožňuji. Lidé v přírodě napáchali tolik škod a zla, že to nemůže pro ně zůstat bez následků. Creutzfeld - Jakobova nemoc není jediné nové a hrozivé onemocnění, které se v nedávné době objevilo. Co třeba AIDS, virus Ebola...?
0/0
17.6.2001 18:42

Rani

Co dodat?
Taky ja dekuju panu Komarkovi. Souhlasim s kazdym slovem.
0/0
14.6.2001 10:22

Charon

Poděkování
Děkuji panu Komárkovi - alespoň někdo má takový názor.
0/0
14.6.2001 9:40

Bouše

Re: Poděkování

0/0
25.6.2008 9:37

Najdete na iDNES.cz